Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Cokin Z-PRO holder i winietowanie.
Autor Wiadomość
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   Cokin Z-PRO holder i winietowanie.

Po zmianie z C40D+T17-50/2,8 na C6D+C17-40/4 napotkałem na problem z winietowaniem systemu Cokin. Na C40D używałem systemu Cokin P i pierścienia do T17-50/2,8 67mm. Po zmianie na C6D dokupiłem pierścień 77mm do C17-40/4, lecz niestety okazało się, że zestaw winietuje. Jako że używam zwykle tylko jednego filtra postanowiłem zgodnie z zasłyszanymi radami przyciąć holder. Niestety nie pomogło...! Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest zmiana systemu Cokin na Z-PRO. Jednak zastanawia mnie czy użycie standardowego haldera takiego jak tu:
http://allegro.pl/bz-100-...5638889316.html
nawet w konfiguracji szerokokątnej, nie spowoduje winietowania przez te wystające pokrętła?
Znalazłem jeszcze taki holder Z-PRO w wersji szerokokątnej, po prostu od razu szczuplejszy, ale nie ma przynajmniej tych wystających wkrętów:
pl.aliexpress.com
Czy ktoś przetestował może tą kwestię na FF i 17mm i mógłby coś podpowiedzieć?
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 31 Sie, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

Moim zdaniem system Formatt-Hitech 100 i filtry 100 x 150
Więcej wie fatman
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

Z tego co widzę to bliźniak systemu Cokin Z-PRO. W obu przypadkach mamy taką samą wielkość filtrów. Ale i tu widzę wystające pokrętła...
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

arietiss, polecam holder Z-pro firmy Lee. Miałem i używałem z pełną klatką i C17-40.
Nie winietował. Sprzedałem go niepotrzebnie bo teraz będe musiał znowu kupić (do Olka 7-14).
Nie testowałem Hitecha 100 ale mam Hitecha 85 i jestem zadowolony z jakości wykonania (aluminium)
Więc pewnie i setka jest porządnie zrobiona.
Jesen warunek:
Musisz kupić pierścień 77mm do "wewnętrznego" wkręcenia.
Jak użyjesz zwykłego to będziesz miał winiete niestety
Taki:
http://www.photo4b.pl/ind...okatny-77mm-lee

A czym się różni jeden od drugiego to masz na obrazkach tu:
Przescrolluj do podrozdziału "adaptor Rings"

http://www.leefilters.com/index.php/camera/system
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

fatman, wielkie dzięki! Sporo mi rozjaśniłeś! :smile: Ceny oryginałów niestety zabijają, ale poszperałem trochę i znalazłem u naszych skośnookich przyjaciół takie coś:
http://pl.aliexpress.com/...9999.261.2AqlUk
Oczywiście wiadomo, że to plastik-bombastik, ale przy moich amatorskich zastosowaniach wycieczkowych powinien na trochę wystarczyć. Oby tylko nie winietowało to cudo...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

A ja napiszę tak: D700 + 16-35mm na szerokim kącie. Filtry hitecha 100, ale holder oryginalny Cokin Z-pro... Cały myk polegał na tym by ten holder rozkręcić i skręcić odwrotnie, tzn by był 1-slotowy. Nie przypominam sobie by mi to winietowało. No ale nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia ponownie.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

hijax_pl, no i zasiałeś mi znowu ziarno niepewności... Ale nie wiem, czy nie lepiej dmuchać na zimne. Z moim starym Cokinem P też wydawało się prosto, a nie pomogło nawet przycięcie do 1 slotu...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Holdery cokina P a Z-Pro mają inne konstrukcje.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

hijax_pl, no tak! Dlatego już wiem, że muszę przejść na Z-PRO. Problem w tym tylko, żeby nie wpakować się w coś co też będzie winietować. Napisałeś, że po skręceniu tak aby został 1 slot nie winietuje, a przy 2 slotach testowałeś? A czy jest opcja zastosować normalnego polara i na to Z-PRO z 1 slotem? Na starym sprzęcie czasami tak robiłem.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

arietiss, albo odpowiednio przyciąć te wsuwki na fltry w holderze Lee tak jak zrobił to ten gościu:
http://www.shapeways.com/...li=shareProduct

Czy masz zaufanie do tego sklepu aliexpress?
Ten holder wyglada jak oryginalny Lee :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16