Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw do Lumixa GX80
Autor Wiadomość
corvax 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2016   Obiektyw do Lumixa GX80

Panowie, mam takie pytanie. Chciałbym kupić sobie Lumixa GX80. Główne przeznaczenie: typowo turystyczne zdjęcia i filmy robione z ręki, do tego od czasu do czasu fotografowanie rodziny jedzącej rosół podczas niedzielnego obiadu. Mam jedno ograniczenie, chciałbym do tego body dokupić tylko jeden obiektyw. I tutaj mam zagwozdkę. Wybrać kitowy G VARIO 12-32 mm, czy też G 25 mm f/1.7? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Nie jestem maniakiem fotografii. Rodzi mi się potomstwo, których dzieciństwo chciałbym po prostu uwiecznić (foto/video) w możliwie najlepszej jakości. Do GX80, poza stosunkiem możliwości/cena, przekonały mnie kompaktowe wymiary i dobra stabilizacja obrazu. Po obejrzeniu sampli na Youtube, nie potrafię jednak stwierdzić, który obiektyw będzie dla mnie lepszy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Filmowanie aparatem fotograficznym mnie nie interesuje i to zaznaczam na początku.

Mam aparat bliźniaczego systemu, czyli Olympusa, który kupiłem z obiektywem 14-42/3.5-5.6.
Od kiedy dokupiłem obiektyw 25/1.8, ten pierwszy zakładam bardzo rzadko. Głównie wtedy, gdy potrzebuję ogniskowej 11-12 mm - używam tego pierwszego z konwerterem szerokokątnym. Ale dobra zabawa z szerokim kątem jest dopiero z obiektywem 7-14 PRO Olympusa, ewentualnie 9-18. Gdy potrzebuję długiej ogniskowej, zakładam prawdziwe tele 100-300 mm, ewentualnie 40-150.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Jak chcesz kupić GX80 tylko z jednym szkłem, to lepiej poczekaj kilka dni na następce kompaktu DMC-LX100.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   Re: Obiektyw do Lumixa GX80

Jak jedno szkło to mam takie samo zdanie jak Wojmistrz, bo w bezlustrze będziesz musiał iść na mocny kompromis: albo zoom, albo światło, albo jedno i drugie, ale drogo :)

A jeśli mogą być dwa obiektywy to lepiej wziąć 12-60 i 25-tkę do tego GX80...
 
 
corvax 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2016   

Dzięki za sugestie. W internecie można przeczytać już jakieś wycieki na temat konfiguracji LX200. Oczywiście najważniejszego parametru, czyli ceny w PL jeszcze nie znalazłem. Kilka źródeł podaje ~900$. Poczekam zatem na premierę i pierwsze sample/testy, jestem ciekaw jak w LX200 będzie wyglądał temat stabilizacji obrazu (w GX80 jest bardzo fajna, G7 jej nie posiada). Jeśli cena będzie plasować się niżej niż GX80 z 25mm to wezmę LX, jeśli cena będzie podobna, pójdę chyba w GX80 - a nuż fotografia stanie się moim hobby i możliwość dokupienia jakiegoś fajnego dodatkowego obiektywu stanie się zaletą.
 
 
prokoder.pl 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   

Ja mocno zastanawiam się ostatnio nad tym GX80 nie chce mi się nosić wszędzie ze sobą lustrzanki a możliwości tego aparatu naprawdę imponują. Jest jeszcze obiektyw 20mm 1,7 i chyba on jest bardziej popularną alternatywą, niemniej jednak 12-32 jest bardziej uniwersalny i szybszy. Jeśli fotografia stanie się Twoim hobby to GX80 łatwiej będzie rozbudować.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   

Poczekaj na 12-100/f4 Olympusa.
Jeden do wszystkiego.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   

Ta... do wszystkiego... raczej do niczego. Wiesz jaka to przepaść do f/1.8?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 12 Paź, 2016   

Wojmistrz, taaaa... no wiem przecież, ale corvax szuka coś uniwersalnego to doradzam.
Nie miałem tego jeszcze "w naszych rękach" :wink: ale będę miał w ten piątek to coś więćej napisżę :mrgreen:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2016   

Napisz koniecznie :) I gdybyś mógł, to popatrz na podwójną stabilizację, jaki czas utrzymasz na 100 mm.
 
 
Snajper 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 13 Paź, 2016   

Zmiana systemu to nie taka prosta sprawa borykam sie z tym od miesiecy .Ale jak sobie pomyślę ze nie będę miał swojej porterówki 1.8 to mnie krew zalewa.Chciał bym przejść na cos mniejszego ale ceny tych obiektywów zabijają.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 13 Paź, 2016   

Snajper napisał/a:
Zmiana systemu to nie taka prosta sprawa borykam sie z tym od miesiecy .Ale jak sobie pomyślę ze nie będę miał swojej porterówki 1.8 to mnie krew zalewa.Chciał bym przejść na cos mniejszego ale ceny tych obiektywów zabijają.


No co Ty?
Portretówkę Olkową 45/1.8 możesz już wyrwać za 8-9 stówek na alledrogo.
 
 
corvax 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

Panowie, podbijam temat. Na LX200 się nie doczekałem - podobno wyjdzie w przyszłym roku. Może w połowie. We wrześniu, w zamian za LX200, Panasonic wypuścił 1'' LX15 z 20MPix matrycą od Sony. W związku z czym w polu moich zainteresowań pozostaje zasugerowany przez Was LX100 lub mój typ, czyli GX80 + G 25 mm f/1.7. I tutaj mam do Was konkretne pytanie. W GX80 jest wg mnie fenomenalna stabilizacja obrazu, a przynajmniej tak wynika z filmów testowych dostępnych na Youtube - np tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=ChPan4CbWgM. Powiedzcie proszę, czy taką stabilizację uzyskam również z obiektywem G 25mm f/1.7, który nie posiada chyba wsparcia dla Dual I.S. Z drugiej strony obiektyw G 20mm z podrzuconego przeze mnie filmiku testowego również nie jest wymieniony na liście obiektywów z Dual I.S: http://shop.panasonic.com/dual-is/dual-is-lenses Jednym słowem zgłupiałem :)

Czy wg Was do robienia zdjęć i nagrywania wideo w 4K (bez zaawansowanej obróbki foto i wideo) lepszym wyborem będzie LX100 - bo taniej i bardziej poręczne wymiary aparatu, czy GX80 z 25mm lub 20mm, bo lepsza stabilizacja obrazu i możliwość wymiany obiektywów (z której to możliwości nie wiem czy będę kiedykolwiek korzystał)?

Będę Wam bardzo wdzięczny za odpowiedź i wyjaśnienie mi o chodzi z tym Dual I.S?! :oops:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

corvax napisał/a:
Będę Wam bardzo wdzięczny za odpowiedź i wyjaśnienie mi o chodzi z tym Dual I.S?! :oops:


To po prostu łączona stabilizacja matrycy i stabilizacja obiektywu. Ani 20/1.7, ani 25/1.7 nie mają stabilizacji, więc Dual IS nie będzie.
 
 
prokoder.pl 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

5 osiowa stabilizacja w korpusie jest na tyle wydajna, że przy takich ogniskowych dodatkowa stabilizacja w obiektywie nie jest tak odczuwalna. Wdł. testów widoczna jest dopiero przy dłuższych ogniskowych.

[ Dodano: Wto 25 Paź, 2016 23:53 ]
Panasonic ogłosił w UK cashback może u nas wkrótce pojawi się promocja. 120 Euro zwrotu to sporo.

http://promotions.panason.../view_terms/170
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15