Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Z lustrzanego FF na bezlusterkowe 4/3
Autor Wiadomość
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 16 Paź, 2016   

fatman napisał/a:
(jak wiesz wszystkie ze światłem 2.8
...no wiesz, podobno Olek z tym f 2,8 f1,7 a nawet f 1,2 nabił każdego w butelkę ;P O te "nożyce mi chodziło" :D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Mam ten sam problem(FF/bezlustro) tyle, że jak słyszę OMD to zaczyna mnie odrzucać (bardzo możliwe, że niesłusznie) taki odruch obronny przed nachalną reklamą (w Lidlu też moja noga nie stanie ;)
Czy można brać pod uwagę jeszcze inne firmy niż Sony -Olympus ? Np Fujifilm? Przyglądałem się modelowi XT-1/2; Czy ktoś wytłumaczy na czym polega problem podczas obróbki w Camera RAW? I co myślicie ogólnie o Fuji...?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Pathfinder napisał/a:
w Lidlu też moja noga nie stanie

A ja na złość mamie odmrożę sobie uszy :roll:
(Tego o Olympusie to też dotyczy.)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Paź, 2016   

Na mnie reklama wogóle nie działa.
Idę po prostu do sklepu z jasno określonym celem co mam kupić. Kupuję i wychodzę.
Czy jest coś na "promocji" czy nie lata mi to.
A w Lidlu kupuję bo mam blisko i lubię chleb z Lidla (jestem wręcz niewolnikiem żytniego na zakwasie i drwalskiego) więc muszę tam chodzić :mrgreen:

Nie robię zakupów natomiast w Biedraxie bo nie wiem dlaczego ale zawsze mam wrażenie, że jest tam jakoś brudno, ciemno nieświeżo.

[ Dodano: Wto 18 Paź, 2016 00:20 ]
Pathfinder napisał/a:
I co myślicie ogólnie o Fuji...?


Myślimy, że XT-2 to fajny aparacik ale... 8 koła to nawet dla bogatych sporo. A jeszcze szkła.
Podoba mi się symulacja filmów w Fuji.
Oczywiście Velvię można zasymulować w PS. Jakiś gostek nawet kiedyś makro wstawił.
Ale co Fuji to Fuji.
FAjne jest, że wszystkie nastawy są na wierzchu, więc jak już przychodzi pstryknąć to można sobie wszystko ustawić potem tylko włączyć i trach. żadnego grzebania w menu.
A reklama Fuji... też jest dosyć nachalna. :mrgreen:
 
 
Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

No właśnie, zapomniałem dodać - sakramencko drogi...
Czyli znowu jestem przy Olympusie, ale te 4/3 mnie dobije ;(
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

fatman czy ISO 5000 jest w twoim OMD używalne?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

Sunders napisał/a:
fatman czy ISO 5000 jest w twoim OMD używalne?


Powyżej 1600 nie wychodzę (nie mam takiej potrzeby). Ale dla Ciebie zrobię kilka fotek i zamieszczę tu.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

fatman napisał/a:
dla Ciebie zrobię kilka fotek i zamieszczę tu


Nie chodzi o mnie, to Pathfinder potrzebuje sprzętu który będzie miał:
Pathfinder napisał/a:
użyteczne iso powiedzmy, choć 5 000
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

Sunders napisał/a:
fatman czy ISO 5000 jest w twoim OMD używalne?

Nie jest to FF i szumi oczywiście. Co wcale mi nie przeszkodziło mi przetestować na Drodze Mlecznej :) ......nareszcie :D
Choć przyznam otwarcie, że bezpieczna granica dla mnie jest w okolicach ISO 3200.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

Co Wy ludzie tak ciśniecie o to wysokie ISO?
Ja chyba w życiu nie zrobiłem zdjęcia z ISO 6400.
A 3200 pstryknąłem ot tak dla sprawdzenia co widać jak kupowałem jakiś tam aparat.
Normalnie procentowo ilość zdjęć, które robię na jakimś ISO mógłbym przedstawić następująco:
100 - 5%
200 - 85%
320 - 2%
400 - 5%
800 - 2%
1600 - <1%

Jak pstrykałem krajobrazy Sigmami DP to poza ISO 100-200 nigdy nie wychodziłem
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   

Olympus PEN E-PL5, ISO 5000, pierwsze "prosto z puszki" z włączoną automatyczną redukcją szumu, drugie z rawa odszumionego przy pomocy DxO Optics Pro 9 (ustawienia domyślne, bez innych korekt).

ISO 5000 z puszki.JPG
Plik ściągnięto 6540 raz(y) 644,23 KB

ISO 5000 odszumione.JPG
Plik ściągnięto 6540 raz(y) 587,86 KB

 
 
nieludzki 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

No więc i stało się. Pozbyłem sie D600 z wszystkimi szkłami, a nabyłem bezlustro firmy Fuji. Priorytetem dla mnie była jakość obrazka i DOF chociaż podobna do FF. Nabyłem X-T1 (zwrot 1290 pln) i szkła 35 1.5, 10-24 i 56mm 1.2 (wszystkie szkła w promocji). Wypas! Do końca roku na chlebie i niegotowanej wodzie. Za jakiś czas nabędę tylko Fujowego telezooma i będę miał dla mnie pełną szklarnię. W nadchodzacy długi weekend biorę namiot, fotosprzet i idę na dwa dni w Kampinos :) - mam nadzieję że pogoda nie popsuje mi noclegu w lesie.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

nieludzki, gratuluję wyboru I życzę tylko udanych fot!
No I żaby nie lało w Kampinosie :mrgreen:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 09 Lis, 2016   

nieludzki napisał/a:
Wypas! Do końca roku na chlebie i niegotowanej wodzie.

Eno, chociaż cebulę jakąś :mrgreen:
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

fatman napisał/a:
nieludzki ...
No I żaby nie lało w Kampinosie :mrgreen:

No "żaby" o tej porze nie ustrzeli już raczej :razz: A lać może, XT-1 jest "bezczelny" na takie okoliczności... Choć nie wiem jak szkła ;)
Ja tam olka nie oszczędzałem, już dwa razy mocniej zmoknięty był :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 19