Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 20 Mar, 2009
Photoshop
Autor Wiadomość
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   Photoshop

Witam

Przyznam, ze nigdy nie obrabialem swoich zdjec...ide jednak na studia i znajomosc Photoshopa jest jakby koniecznoscia. Mam jednak niemaly problem, bo nie wiem ktory program wybrac. Czym roznia sie poszczegolne wersje...no i ktory najlepiej wybrac??
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

Z tego co wiem CS3 jest dostępny w preferencyjnych cenach dla uczniów i studentów. Mysle że na początek warto poszukać wersji trial, i sobie sprawdzić.
 
 
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

mnich napisał/a:
Z tego co wiem CS3 jest dostępny w preferencyjnych cenach dla uczniów i studentów. Mysle że na początek warto poszukać wersji trial, i sobie sprawdzić.


Nom ale jesli chce od razu podejsc do tego profesjonalnie :P bo w sumie cena nie gra roli ;]
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   Re: Photoshop

papabear napisał/a:
Czym roznia sie poszczegolne wersje...no i ktory najlepiej wybrac??

Najlepiej wybrać ostatnią dostępną, czyli CS3. W każdej kolejnej wersji wprowadzane są naprawdę przydatne usprawnienia. Jeśli nie interesuje Cię 3D, to daruj sobie Extended, wystarczy wersja standardowa.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

Kup sobie CS3 i lightrooma, te programy świetnie się uzupełniają. Do tego z 5 książek do PS-a i duuużo ćwicz na kompie.
 
 
papabear 
Początkujący


Posty: 44
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

rok mnie w kraju nie ma...ale ludzie jacys tacy bardziej pomocni sie zrobili :D :D WIELKIE dzieki za info !!!!!
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

PS CS3 można kupić za około 2500 zł / wersja edukacyjna kosztuje około 1200 zł ; szczerze polecam do obróbki zdjęć CS3 [posiada kilka doskonałych narzędzi do obróbki cyfrowej] - choć tylko go testowałem w wersji trial, aktualnie w pracy posługuję się CS2 i uważam, że to narzędzie w 100% spełnia wszystkie potrzeby obróbki cyfrowej; w zestawie będziesz miał też Bridge to katalogowania i zarządzania zdjęciami... zakup Lightrooma w przypadku posiadania Photoshopa wydaje się mi zbędny, aczkolwiek jeżeli pieniądze nie grają roli to warto go mieć.
Tanią alternatywą dla Photoshopa jest coś od Corela - Paintshop Pro na przykład - nie ustępuje w wielu kwestiach PS ale jest mniej wygodnym / intuicyjnym programem.
aha różnica między cs2 i cs3 największa jest w wyglądzie interfejsu , kilka funkcji w cs3 jest bardziej nastawionych na obróbkę foto; tak naprawdę ktoś kto się zna na poprzednich wersjach PS'a odnajdzie te same funkcje w poprzednich wersjach.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

igorax napisał/a:
Tanią alternatywą dla Photoshopa jest coś od Corela - Paintshop Pro na przykład - nie ustępuje w wielu kwestiach PS ale jest mniej wygodnym / intuicyjnym programem


to kwestia gustu, ja zaczalem kiedys pracowac na paint shop pro (jak jeszcze nie nalezal do corela) i tak mi juz zostalo. teraz jak mam cos zrobic w PS to mnie krew zalewa bo wlasnie ta wygoda i intuicyjnosc mi nie pasuje :-)
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

...też zaczynałem o PaintShop, dopiero jak trzeba było znaleźć pracę to naumiałem się Photoshop'a ... ale lubie oba programy.
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Ja nadal twierdze ze PS uzywam tylko wtedy kiedy nie moge czegos zrobic na innym programie.
Dla mnie PS jest generalnie programem nieprzyjaznym, nie wdziecznym
..i bardzo spowalniajacym prace..
Nie jest to program dla fotografikow ale raczej dla informatykow.
Ten sam problem mam z niektorymi instrumentami klawiszowymi w moim sprzecie muzycznym.
Zanim sie do czegos dogrzebie w jakis tam modulach to pomysl ulatuje albo odechciewa mi sie dalej grac.
To jest generalny problem wszelkiej "masci" urzadzen elektronicznych, nie tylko na PC
W kazdej dziedzinie konstrukcji nowych urzadzen i wynalazkow w zespolach kreujacych powinno sie znalezc
wiecej ludzi ktorzych zawodem jest uzywanie takiego sprzetu na codzien, praktykow.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Allan napisał/a:
Ja nadal twierdze ze PS uzywam tylko wtedy kiedy nie moge czegos zrobic na innym programie.
Dla mnie PS jest generalnie programem nieprzyjaznym, nie wdziecznym
..i bardzo spowalniajacym prace..


popieram, popieram

PS a na klawiszach tez kiedys gralem i nawet po proku dogrzebywalem sie jakis funkcji w moim rolandzie XP-50 o ktorych polska instrukcja milczala
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Allan, Photoshop nie jest ani programem dla fotografików, ani dla informatyków. To jest program dla grafików. :) Choć przeszedł już długą drogę i zmierza znakomicie w stronę tzw. bloatware, to chyba jednak nie jest tak źle. Ale nie każdemu musi się podobać, poza tym znam wielu znakomitych kreatywnych, którzy generalnie do komputera mają dwie lewe ręce, co nie przeszkadza im robić znakomite projekty graficzne itd.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   

Kompletnie nie zgodzę się z osobami które uważają PS'a za spowalniający pracę program, czy za nieprzyjazny... jest profesjonalny a co za tym idzie bywa skomplikowany trzeba się dużo i długo uczyć, żeby normalnie wykorzystywać jego możliwości. Z drugiej strony zgadzam się, że łatwiej jest użyć np Lightroom'a czy innego programu do korekty fotograficznej, ale robimy to kosztem kontroli, jeszcze nie spotkałem programów które lepiej by kontrolowały kolorystykę czy rozpiętość tonalną niż robią to narzędzi PhotoS i PaintSP.
Moje zdanie to zdanie grafika i zawsze będę bronił takiego softu.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   

PS jest faktycznie dla grafika i faktycznie daje lepsze efekty. Do momentalnie widać. Ale dla fotografa jest upierdliwy i zbyt powolny. Fotograf nie zna obejść, skrótów klawiaturowych i innych cudów na kiju. Dlatego do szybkiej obróbki ja ostatnio zdecydowanie wolę LR, choć mam świadomość jego gorszej jakości wyjściowej zdjęcia. Do szybkiej selekcji, korekty, porównania, przeskalowania jest idealny i dla niektórych spraw (lub klientów :razz: ) aż za dobry. Niestety jak chce się ze zdjęcia troszkę więcej powyciskać to... tylko PS i innej rady nie znam.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   

Igorax, nie bardzo rozumiem dlaczego LR miałby mieć mniejszą kontrolę nad rozpiętością tonalną niż PS? Coś napiszesz o tym?
Owszem, w LR nie ma wielu narzędzi graficznych, które są w PS, ale akurat narzędzia czysto fotograficzne to raczej bazują na wspólnym kodzie Adobe. Zaznaczam jednak, że mam słaby kontakt z aktualnymi wersjami Adobe, więc może nie wiem o jakichś nowych wodotryskach w CS3?

MM, skróty klawiaturowe w LR też są i znakomicie przyspieszają pracę :) Ale ja osobiście chciałbym mniej czasu spędzać przy kompie, a więcej przy wizjerze. Niestety nie zawsze mam taką możliwość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15