Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec do astrofotografii
Autor Wiadomość
Marek_C 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   Bezlusterkowiec do astrofotografii

Dobry wieczór
Mam zamiar kupić nowy aparat, tak jak to napisałem w tytule zależy mi na tym by dobrze radził sobie w nocy ponieważ mam ochotę pobawić się amatorsko astrofotografią (głównie zdjęcia gwieździstego nieba), więc zdjęcia dobrej jakości na wysokim iso są wymagane (najlepiej w rawach). Lecz zdjęcia astro nie będą jego jedynym zajęciem, głównie będzie służył jako aparat do wszystkiego – zdjęcia z imprez rodzinnych, wycieczek itd.

Do tej pory myślałem nad kupnem Panasonic FZ1000 lub LX100, ale stwierdziłem, że duży zoom taki jak ma FZ1000 nie jest mi potrzebny, z kolei LX100 pomimo dobrych parametrów i ciekawego obiektywu jest bezlusterkowcem bez zmiennej optyki w dość wygórowanej cenie.

Więc mój wybór padł na coś tańszego, mianowicie zastanawiam się nad kupnem Samsunga NX500.
Niepokoją mnie jednak różne opinie co do niego, między innymi recenzja na Waszym portalu. Nie chcę się naciąć na jakiegoś bubla, dlatego postanowiłem Was zapytać o radę w wyborze aparatu. Czy warto kupić tego Samsunga, czy rozejrzeć się za aparatem innego producenta?
Zdaję sobie sprawę z tego, że Samsung wycofał się z produkcji aparatów i nie obawiam się tego, bo nie mam zamiaru robić sobie kolekcji szkiełek. Myślę nad zakupem w przyszłości tylko jakiegoś zoomu i być może jasnego obiektywu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

NX500 jest już chyba niedostępny w Polsce.

Z jasnych obiektywów do bezlusterkowców warto zainteresować się tymi http://www.optyczne.pl/po...=1372&add4=1317
-drugi często używany w astrofotografii
-z mocowaniem Samsung NX są dostępne tylko dwa pierwsze
 
 
jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Ja ze swojej strony poleciłbym jeden z modeli Fuji. Sam posiadam X-A1 i używam go w podobnym celu.
Przy zdjęciach z dłuższym czasem naświetlania oprócz dobrego wysokiego ISO bardzo ważny jest poziom prądu ciemnego, testowany zwykle przez Optycznych w rozdziale Szumy i jakość obrazu w RAW. Parametr ten ma znaczenie dla poziomu szumów przy dłuższych naświetlaniach. W formacie APSC konstrukcje Fuji, oprócz tych najnowszych, są pod tym względem najlepsze.
Polecam też wspomnianego Samyanga 12 2.0, świetny obiektyw do szerokich kadrów.
 
 
Marek_C 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

A jak radzi sobie KITowy obiektyw w tym Fuji w typowych sytuacjach i w astrofotografii? Pytam, ponieważ nie śpieszy mi się z kupnem dodatkowego.

Można gdzieś obejrzeć twoje zdjęcia? :)
 
 
jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Kit jest całkiem niezły, jego test jest na optycznych. W astro przy 16mm i otwartej przysłonie pozwoli coś tam z uchwycić, ale cudów nie będzie. Można się nim pobawić w nocny krajobraz z niebem lub próbować fotografować drogę mleczną. Jednak przydałoby się coś krótkiego ze światłem około F2. Ew. dłuższe ogniskowe jeśli planujesz używać montażu paralaktycznego. Zdjęć nigdzie nie wrzucałem. Mógłbym coś ew. za parę dni wrzucić, jak będę miał dostęp do kompa ze zdjęciami.
Co do porównań to mam znajomych z lustrzankami Nikona z serii 5xxx.
U wszystkich zdjęcia wychodzą bardziej zaszumione, szczególnie przy dłuższych sesjach. Pewnie to kwestia odprowadzania ciepła z matrycy. Moje zdjęcia wychodzą zawsze wyrażnie mniej "pomarańczowe".
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Tu masz trochę z fuja:

https://www.flickr.com/ph...57669713696976/
https://www.flickr.com/ph...57674331878520/
https://www.flickr.com/ph...57669713696976/
https://www.flickr.com/ph...57674331878520/
 
 
Marek_C 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Z tym Fujifilm to dobra propozycja. Poczytam o X-A1 i X-M1, cenę mają podobną. Który z nich wybralibyście?
 
 
jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

Z tego co widziełem kiedyś w bezpośrednim porównaniu X-A1 daje bardziej atrakcyjny w odbiorze obrazek na niskim ISO. Zdjęcie z X-M1 wychodzą przy nim jako nieco bardziej "wyprane" z kolorów. Przy ISO 3200 jakość jest podobna a przy 6400 przewagę zyskuje X-M1. Ja kupiłem A1 głownie z powodu promocji. Za 1899zł był zestaw body, 16-50, 50-230, torba foto i grip. Teraz już takich okazji niestety nie ma...
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

IMHO w praktyce najlepiej sprawdzają się lustrzanki i to możliwie pełna klatka. Chodzi tu także o prawdziwą astrofotografię z długimi czasami i napędem śledzącym.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

Fujifilm X-M1 i X-A1 mają najgorszy autofokus ze współcześnie produkowanych aparatów z wymienną optyką, a
Marek_C napisał/a:
zdjęcia astro nie będą jego jedynym zajęciem, głównie będzie służył jako aparat do wszystkiego – zdjęcia z imprez rodzinnych, wycieczek itd.
 
 
jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

Co do autofocusa to muszę się zgodzić, jest wyraźnie wolniejszy od lustrzanek czy choćby bezlusterkowców Olympusa.
Nie wiem jednak jaka jest przewaga lustrzanek nad bezlusterkowcami w astrofotografii.
Wydaje mi się ,że korzysta się w niej z trybu Live View i manualnego ostrzenia gdzie to już prędzej bezlusterkowce mogą mieć przewagę.
Liczy sie tu chyba głównie jakość matrycy, szumy przy wysokim ISO i długich czasach.
Z doświadczenia wiem, że w APSC pod tym względem wypadają własnie Fuji.
W pełnej klatce np Sony A7s również raczej nie będzie gorszy od lustrzanek, ale tu sprawa dla mnie nie jest tak oczywista.
Inną sprawą jest mozliwość modyfikacji tj. usunięcia filtra podczerwieni, ale autor wątku chyba tego nie rozważa.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Samsunga do astrofoto bym nie rozważał. Weź Fuji np. X-E2 lub X-T10.
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

PDamian napisał/a:
Fujifilm X-M1 i X-A1 mają najgorszy autofokus ze współcześnie produkowanych aparatów z wymienną optyką

Pomimo tego autofokus jest w większości wypadków wystarczający (przy kontrastowych scenach daje radę całkiem nieźle, na imprezy rodzinne czy wycieczki się nada (sugeruję do kompletu jeszcze z pięć baterii na zapas ;) ).
Osobiście wybrałbym x-a1 - bardziej mi odpowiadają kolory, z x-transa jakby przegięte.
 
 
Marek_C 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Cytat:
Weź Fuji np. X-E2 lub X-T10.

Za drogi. Powiedzmy, że budżet kręci się wokół 2000 zł.

Widzę, że X-A1 i XM1 nie posiadają ważnej dla mnie funkcji, o której zapomniałem napisać - interwałometra.
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

To się dokupuje z pilotem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14