Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 100d jako alternatywa dla bezlustra
Autor Wiadomość
felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Sunders napisał/a:
Kompatybilność posiadanych obiektywów i podobna guzikologia chyba też.

Tak obiektywy mają tu duże znaczenie, a szczególnie 15-85, który do uniwersalnych zastosowań ma znikomą albo i żadną konkurencję w innych systemach. Zakres 24-136 (w przeliczeniu) przy zachowaniu przyzwoitej jak na uniwersalne szkło jakości eliminuje wiele innych systemów już na poziomie przeglądania oferty.
Pozostałe szkła będą pracować z 70d więc nie ten temat.

Proszę też o nie przekonywanie mnie do "kwadratowych" matryc. W APS-C mogę włączyć tryb 4:3, ale tego nie potrzebowałem. Po analogowych lustrzankach miałem fuji s700 i s9600 i nigdy nie przyzwyczaiłem się do tego aspektu. Z ulgą przyjąłem powrót do cyfrowego lustra i proporcji 3:2 gdy spadły ceny tych urządzeń.
Zaawansowane kompakty też do mnie nie trafiają. Używałem Canona bodaj g12 i poza gabarytami mnie nie przekonał.
Jak będę chciał zakupić kompakta lub m4/3 to założę inny temat.

Szukam mniejszej gabarytowo alternatywy dla canona 100d + 15-85 w aparatach z matrycą Aps-C. Skoro poza sony + 16-70 takowa nie istnieje to wybór jest prosty. Sony w takiej konfiguracji nie jest znacząco mniejszy, nie powala wzrostem jakości, za to cenowo trochę szokuje. Nie używałem 16-70, ale czytając opinie w necie i oglądając sample poza centrum kadru demon jakości to nie jest.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Jeśli komuś przychodzi coś jeszcze do głowy chętnie posłucham.

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

felis napisał/a:
Sony w takiej konfiguracji nie jest znacząco mniejszy, nie powala wzrostem jakości, za to cenowo trochę szokuje.

Ale zwróciłeś uwagę na różnicę w świetle? Stałe f/4 w Soniaku to sporo lepiej niż f/5.6 na długim końcu w 15-85.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

felis napisał/a:
Szukam mniejszej gabarytowo alternatywy dla canona 100d + 15-85

http://www.optyczne.pl/27...X__Mark_II.html

-matryca 18.7 x 14.0 mm 14,6mpix , 4:3 ale multiaspekt czyli przy proporcjach 3:2 masz 12,6mpix na powierzchni równej matrycom systemu m4/3.

-obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 24–120 mm i jasności f/2.0–3.9

-rozmiary: http://j.mp/2ePTM15

-brak wbudowanego wizjera

-jakość zdjęć gorsza od rozważanego zestawu Sony,
szczególnie na najszerszym kącie:
"uzyskania poprawnej geometrii musimy dokonać korekty, która pozostawia około 50% początkowego obrazu (czyli 6 Mpx)." http://www.optyczne.pl/27..._II_Optyka.html

-cena 2400zł

-jak nim się kiedyś bawiłem, to zwróciłem uwagę na jego wyjątkową powolność

Sony Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4 ZA OSS w promocjach za oceanem sprzedawali za 700$. -MZ wciąż średnio atrakcyjna cena, ale jak sam widzisz trudno o jakąś alternatywę.
 
 
felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

TS napisał/a:
Ale zwróciłeś uwagę na różnicę w świetle? Stałe f/4 w Soniaku to sporo lepiej niż f/5.6 na długim końcu w 15-85.

Zwróciłem, ale soniak jest też 30mm krótszy, nie wiele mniejszy, około 1500zł droższy, a oglądane sample nie są powalające, więc ten jeden skok przysłony do odpuszczenia. Oczywiście, chciałbym by canon utrzymał jakość i gabaryty, a wypuścił 15-85 f4. Przy rozsądnej cenie stałbym się z pewnością jego nabywcą.

[ Dodano: Nie 13 Lis, 2016 14:25 ]
PDamian napisał/a:
http://www.optyczne.pl/270.1-Test_aparatu-Canon_PowerShot_G1_X__Mark_II.html

Zdecydowanie nie szukam czegoś takiego jak G1 X Mark II, ani matryca, ani brak wizjera. To produkt nie dla mnie.
Skoro alternatyw brak, wychodzi na to, że będzie canon 100d. Trochę zyskam na mniejszej wadze, nie będę żonglował obiektywami, a kieszeni zostanie sporo kasy.
 
 
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

To ja jeszcze dodam od siebie 3 grosze. Dzisiaj przyszedł do mnie zamówiony polar Hoya HD na 58mm. Zamówiłem bo pasuje zarówno do kita Fuji 16-50 jak i Canonowego 18-55. Przestrzelałem na jednym i drugim i jedno co mogę powiedzieć że Canon 100D zwariował z AF. Po zwiększeniu kontrastu przez polar ustawia ostrość tam gdzie chce - albo barierka balkonowej balustrady albo nigdzie, albo tam gdzie większy kontrast. Ani razu mi nie trafił tam gdzie chciałem. Załamka... Bez polara trafia idealnie. Na Fuji wszystko cacy, ostrzy z polarem tam gdzie chcę. Polar oryginalny, dobra firma, dodatkowo przepuszcza więcej światła niż poprzednie wersje. Mimo to puszka Canona na nim nie wyrabia.
 
 
felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

zelik76 napisał/a:
Jedno co mogę powiedzieć że Canon 100D zwariował z AF

Ciekawostka, nigdy się z tym nie spotkałem, w każdym razie jak kupię 100d to będę uważał przed zakupem polara.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

zelik76 napisał/a:
Przestrzelałem na jednym i drugim i jedno co mogę powiedzieć że Canon 100D zwariował z AF.

No nieźle... to co by robił z czarnym ND 1000x... :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Pierwszy raz czytam o takim problemie, ciekawe.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

zelik76, jakie dokładnie oznaczenia ma ten filtr? Jest gdzieś na nim napisane Circular?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Może jakimś cudem boskim polar został założony odwrotną stroną?

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

komor napisał/a:
zelik76, jakie dokładnie oznaczenia ma ten filtr? Jest gdzieś na nim napisane Circular?


No dajcie spokój chłopaki, oczywiście że ma, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było dokładne sprawdzenie filtra pod względem oznaczeń i oryginalności. Wydaje mi się że to problem AF który łapie ostrość na najbliższych najbardziej kontrastowych punktach a nie tam gdzie celuję. Za oknem budują mi blok i jest że tak napiszę - kolorowo. Rozkopana ziemia na której leży styropian do ociepleń, czerwone koparki, ludziki w żarówiastych zielonych i pomarańczowych kamizelkach, silosy beżowe na tynk maszynowy, w tle niebiesko żółty blok itd. Wszystkie kolory tęczy. Chciałem dzisiaj wyjść z domu i przestrzelić zestaw w normalnych warunkach ale za oknem pochmurno i zanosi się na deszcz więc zrobię to przy najbliższej sprzyjającej okazji. Testowe strzały z otwartego okna to nie to samo co wyjście w plener. Liczę na to że w normalnych warunkach wszystko będzie ok.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

zelik76 napisał/a:
No dajcie spokój chłopaki, oczywiście że ma

Sorry :)

zelik76 napisał/a:
Wydaje mi się że to problem AF który łapie ostrość na najbliższych najbardziej kontrastowych punktach a nie tam gdzie celuję.

Ale przecież 100D powinien łapać ostrość fazowo, a nie przez detekcję kontrastu. Mówimy o tradycyjnym ostrzeniu przez wizjer, nie live view, tak?
 
 
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Tak.
 
 
felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Aż się prosi by ktoś inny ze 100d założył polara i przetestował. Może to jakaś jednostkowa wada któregoś elementu.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

komor napisał/a:
Jest gdzieś na nim napisane Circular?

To jeszcze nie jest gwarancja sukcesu :) Pamiętasz pierwszy test polarów na Optyczne? Tam było circular i na opakowaniu, i na filtrze, ale polaryzator był liniowy. O, tutaj:
http://www.optyczne.pl/7....dsumowanie.html
Test na Fuju nic nie powie, bo tam jest detekcja konstrastu, więc liniowy działa. Trzeba sprawdzić na innym aparacie z detekcją fazy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15