Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 08 Lis, 2016
Bezlusterkowiec na wycieczki do 4000 zł
Autor Wiadomość
Maciek19824 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   Bezlusterkowiec na wycieczki do 4000 zł

Witam pewnie temat się powtarzał ale mam pytanie ponieważ chcę kupić aparat chciałem lustrzankę ale naczytałem się o bezlusterkowcach i szczerze zwariowałem . Budżet to 4tyś zł. Proszę o pomoc ludzi którzy mają pojęcie potrzebuje aparat do fotografi rodzinnych wycieczek i filmowania moze podpowiem patrze i mysle nad Canon D1300 lub Sony A5000 lub Sony A6000 a moze coś lepszego gdzie są piękne zdjęcia w nocy i w dzień oraz dobra jakość video. Proszę o pomoc to ważne . Aparat który będzie robił super zdjęcia miałem kiedyś sony a58 i powiem szczerze rewelacja ale to duze aparaty i nie ukrywam że coś mniejszego było by lepsze a moze Sony A68 sam nie wiem jest tego tak dużo że już nie ogarniam z góry dziekuje

[ Dodano: Wto 08 Lis, 2016 08:25 ]
Czy ktoś pomoże bo w piątek wylatuje na wakacje z rodziną i chciał bym mieć już jakiś aparacik b.proszę
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 08 Lis, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

http://abfoto.pl/panasoni...z-o_l_3516.html

http://www.cyfrowe.pl/apa...40-srebrny.html
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42 mm R II + 40-150 mm
https://notopstryk.pl/pl_PL/p/prod/6453?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Jeśli chcesz robić zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych, to lepsze będą bezlusterkowce Sony niż Olympus/Panasonic z uwagi na lepsze matryce. Poza tym na wycieczkach na pewno będziesz fotografował pejzaże, proporcje kadru 3:2 są do tego moim zdaniem fajniejsze niż 4:3 :wink:
Jeśli chcesz coś mniejszego niż A58, to A5000 lub A6000 będą dobrym wyborem, a który, to już zależy czy niezbędny jest dla Ciebie wizjer, w pełnym słońcu fotografowanie przy samym ekraniku jest utrudnione. A6000 ma oczywiście lepszy AF i ogólnie większe możliwości. Do tego koniecznie 16-50 i mieścisz taki zestaw w kieszeni bluzy/kurtki. Dodatkowo możesz kupić 55-210, 50/f1.8 do portretu lub Samyanga 12/f2 do wnętrz i architektury. Do bezlusterkowca warto też od razu dokupić drugą baterię, jeśli robi się dużo zdjęć.
Posiadam A5000+16-50 i mam go przy sobie prawie zawsze, bardzo przydatną funkcją jest np. sterowanie za pomocą smartfona (można nawet zdalnie zoomować) i możliwość odbicia błysku lampy wbudowanej od sufitu. Filmuje też spoko, szczególnie w półmroku, a obiektyw ten ma stabilizację optyczną.
 
 
Maciek19824 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

ok czyli ten A5000 z obiektywem 16-50 podstawowym mówisz ze się nada nie a np imprezy w ciemnej hali on nie ma lampy jaki będzie efekt?? Poradzi sobie?

[ Dodano: Wto 08 Lis, 2016 20:10 ]
Interesuje mnie jak będzie spisywał się w nocy A5000 skoro nie ma lampy czy zdjęcia wogole wyjdą czy będą widoczne??
 
 
forrest 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 262
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 08 Lis, 2016   

Maciek19824, możesz jeszcze rozważyć zestaw z małą lustrzanką Canona. Zestaw niedrogi w stosunku do tego czym dysponujesz, jest zwrot kasy, masz w miarę blisko do tego sklepu. Do kieszeni bluzy / spodni tego zestawu nie schowasz, ale na pewno jest mniejszy niż sony, które posiadałeś, choć większy od A5000.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sro 09 Lis, 2016   

A5000 ma wbudowaną lampę o niewielkiej mocy. W niezbyt wielkich pomieszczeniach radzi sobie ona całkiem dobrze, tym bardziej jeśli podbijemy ISO.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

MaciekNorth napisał/a:
. Poza tym na wycieczkach na pewno będziesz fotografował pejzaże, proporcje kadru 3:2 są do tego moim zdaniem fajniejsze niż 4:3 :wink:

Zawsze powala mnie ten argument. Dobry do póki nie wychodzi się poza format 15x10. Wychodzi też na to, że wszelkie pejzaże popełnione średnim lub wielkim formatem, też są niewłaściwe.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

avalon napisał/a:
MaciekNorth napisał/a:
. Poza tym na wycieczkach na pewno będziesz fotografował pejzaże, proporcje kadru 3:2 są do tego moim zdaniem fajniejsze niż 4:3 :wink:

Zawsze powala mnie ten argument. Dobry do póki nie wychodzi się poza format 15x10. Wychodzi też na to, że wszelkie pejzaże popełnione średnim lub wielkim formatem, też są niewłaściwe.


Chyba w każdym bezlusterkowcu (wo Olympusie napewno) można ustawić w menu "na sztywno" format: 1:1, 3:2; 16:9 albo używać natywnego 4:3.
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

W Panasach również.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 11 Lis, 2016   

avalon napisał/a:
MaciekNorth napisał/a:
. Poza tym na wycieczkach na pewno będziesz fotografował pejzaże, proporcje kadru 3:2 są do tego moim zdaniem fajniejsze niż 4:3 :wink:

Zawsze powala mnie ten argument. Dobry do póki nie wychodzi się poza format 15x10. Wychodzi też na to, że wszelkie pejzaże popełnione średnim lub wielkim formatem, też są niewłaściwe.
Zwróciłeś uwagę na zwrot "moim zdaniem"? Fotografowałem i fotografuję w proporcjach 4:3, 3:2, przycinam też do 16:9 i dla poziomych kadrów MOIM ZDANIEM 3:2 jest lepszy od 4:3. W średnim formacie mam 6x9.

fatman napisał/a:
Chyba w każdym bezlusterkowcu (wo Olympusie napewno) można ustawić w menu "na sztywno" format: 1:1, 3:2; 16:9 albo używać natywnego 4:3.
Owszem, ale tracimy wtedy rozdzielczość, która w m4/3 i tak nie jest specjalnie wielka :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16