Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o podpowedź w sprawie aparatu: Panasonic LUMIX TZ100
Autor Wiadomość
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Przesiadka z małej matrycy na większą to jak przesiadka z Cinqecento do BMW niestety trzeba nieco umieć jeździć...
Jeżlei nowiutki nierozpracowany aparat bierzesz na wyjazd bez uprzedniego potrenowania to cóż..
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Jar napisał/a:
w sensie techniki robienia zdjęć, bezcenna jest też lektura instrukcji obsługi aparatu

A do tego najlepiej jeszcze kupić sobie któryś z dostępnych podręczników fotografii cyfrowej i... też poczytać. Najlepiej - ze zrozumieniem :mrgreen:
Przykre to, ale prawdziwe.
TomPL2 napisał/a:
A zdjęcia 1-4 całkiem fajne

No, może poza tym, że na 1 (a może i na 2 też) horyzont jakby trochę się przekrzywił i ocean może wypłynąć poza fotkę :smile:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Może fala była... :cool:
 
 
beowulf 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Też zastanawiam się nad kupnem tego aparatu lub LX100 ewentualnie RX100 III.
Także w podobnych celach i im więcej opinii i testów czytam tym mniej wiem.
Czy TZ100 rzeczywiście nie robi za dobrych zdjęć, czy może będę zadowolony z aparatu typowo do podróży? Może lepsza jakąś alternatywa?
 
 
WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

Według mnie to całkiem przyzwoity sprzęt, na flickrze jest ponad 100000 zdjęć zrobionych tym aparatem, w większości przypadków ich ewentualna słabość wynika z niechlujnego kadrowania i braku obróbki.

https://www.dpreview.com/...-sample-gallery
 
 
aga_2 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   cd.

Przede wszystkim dziekuje za wszystkie konstruktywne porady i podpowiedzi.
Akurat na obróbce znam się lepiej niż na robieniu zdjęć, ale chcialam Wam wrzucic kilka nieobrobonych. Kadrowac oddalone zwierzęta na jadących po wybojach jeepie wcale nie jest takie proste, wierzcie mi. Ale nie w tym rzecz... Ja nie porowuje tego sprzetu do super lustrzanek, a jedynie do trzy razy tanszego aparatu olympus stylus xz-2. I wiecie co ? Ten tanszy model robi po prostu lepsze zdjecia chociaz kosztuje 1.000 zl, a nie 3.000 zl, jak lumix tz100. Kuoujac trzy razy drozszy kompakt spodziewalam sie po protu czegos wiecej. To nie jest tak, ze zdjecia sa zle, duzo jest naprawde fajnych, ale w porownaniu do poprzedniego aparatu nie ma zbyt wielkiej poprawy, a czesto zdjecia sa slabsze. Owszem, ma duzo wiekszy zoom i robi lepsze filmy, to wszystko.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Pewnie ten cud kompakcik nie zrozumiał tego że chcesz mieć fotki jak reporter N.G. , nie dotarło do niego że jesteś na swojej wyprawie życia i że powinien za taką kasę bardziej się starać bo Ty zwyczajnie nie masz na to czasu.
 
 
aga_2 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   re:

Chyba kupując drozszy i lepszej klasy aparat mialbys ochote ozyskac lepsza jakosc zdjec od tych wykonywanych starszym modelem, czy moze nie ???
Nie wiem skad tyle jadu, czy ja pisalam ze oczekuje od aparatu jakichs cudow ? Ma robic lepsze zdjecia niz jego bardzo dobry poprzednik, tylko i az tyle.
Kolega sfrustrowany jakis czy co ?
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

aga_2 napisał/a:
Kolega sfrustrowany jakis czy co ?


Cóż, powtórzę frazes:- każdy kiedyś musi zrozumieć że to "nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf".
To była do tego dobra okazja.
Ostatnio zmieniony przez Dżozef Sob 18 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Następnym razem kup E-M10 z obiektywem 14-150mm, albo G7/G80 z 14-140mm
lub ich następców.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Sob 18 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aga_2 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   hmm

Dżozef napisał/a:
aga_2 napisał/a:
Kolega sfrustrowany jakis czy co ?


Cóż, powtórzę frazes:- każdy kiedyś musi zrozumieć że to "nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf".
To była do tego dobra okazja.


To moze rob zdjęcia komórką, szkoda kasy na sprzęt skoro wszystko zalezy od fotografa... a Ty na pewno osiagniesz mega efekty ze swoim przerosnietym ego :)
Powodzenia !

[ Dodano: Sob 18 Lut, 2017 13:55 ]
PDamian napisał/a:
Następnym razem kup E-M10 z obiektywem 14-150mm, albo G7 z 14-140mm
lub ich następców.


Masz rację, zaluje ze wydalam tyle kasy na moj maly aparat. Moglam troche dolozyc i kupic ciezszy, ale porzadny sprzet. Nastepnym razem na pewno tak zrobie.
 
 
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   Re: re:

aga_2 napisał/a:
Chyba kupując drozszy i lepszej klasy aparat mialbys ochote ozyskac lepsza jakosc zdjec od tych wykonywanych starszym modelem, czy moze nie ???
Nie wiem skad tyle jadu, czy ja pisalam ze oczekuje od aparatu jakichs cudow ? Ma robic lepsze zdjecia niz jego bardzo dobry poprzednik, tylko i az tyle.
Kolega sfrustrowany jakis czy co ?


Myslę że "problem" polega na tym, ze zaczęłaś od naprawdę świetnego aparatu

Olympus XZ-1 ma bardzo dobrej jakości matryce, mimo że mniejsza (fizycznie jak i tylko 10 mpix rozdzielczości) i jeden z najlepszych optycznie w klasie kompaktów obiektyw (o dużej jasności 1,8-2,5, ale stosunkowo niedużym zakresie - odpowiada 28-112 mm). To jeden z prawie "profesjonalnych" kompaktów dających świetny obraz, jeden z najlepszych w tej klasie.

Natomiast Panasonic TZ mimo posiadania większej matrycy (fizycznie większa jak i rozdzielczość 20 mpix) ma bardzo "wyżyłowany obiektyw" o dużym zakresie 25-250 który do tego składa się do do małego body. Taki obiektyw musi dawać mniej ostre obrazy, mimo że oprogramowanie aparatu robi co może......To uwaga do większości aparatów z "superzoomem" Coś za coś.

Na pewno aparacik z mikro4/3 jak radzą poprzednicy da ci lepszy obraz. Ja zastanowił bym się jeszcze nad aparatem Olympus Stylus 1, poniekąd trochę następcę serii xz, który obiektyw jasny 2,8 (odp.28-300). W sumie w ocenie punktowej aparat jest podobny do XZ-2, następcy twojego XZ-1

http://www.optyczne.pl/25...s_Stylus_1.html

a tak w ogóle najlepiej do sklepu wziąć swoją kartę, popstrykać i sprawdzić efekty w domu....nie kupować tylko na podst reklam i testów.....
 
 
aga_2 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   re:

Dynax - fajnie, że zrozumiałeś o co mi chodziło :) Dziękuję za wyważoną opinię, konkrety i porady. Normalna wypowiedź bez przechwalania się i wyśmiewania z mniej doświadczonych amatorów fotografii.

Poza tym muszę przyznać, że Kenia była trudnym miejscem do pierwszych doświdczeń z tym aparatem. Zwierzęta w oddali, oślepiające, rownikowe słońce, trzęsący się jeep nie pomagały. Za mną kolejna podróż, tym razem na Wyspy Kanaryjskie. Oglądam zdjęcia i humor mi wraca ! Wciąż aktualne jest to co napisałam poprzednio i mój zachwyt nad niedrogim Olympusem Xz-1 robiącym naprawdę podobej jakości zdjecia, ale tym razem fotki są dużo lepsze niż kenijskie. Pozdrawiam !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14