Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy ktoś posiada Nikona P900? Chodzi o duże zbliżenia.
Autor Wiadomość
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   Czy ktoś posiada Nikona P900? Chodzi o duże zbliżenia.

Cześć

Czy ktoś posiada Nikon P900 i mógłby go jakoś wiarygodnie ocenić - może być krótko. Chodzi mi o duże zbliżenia. Jak wychodzizą filmy i zdjęcia.

Przeczytałem wszystkie testy i opinie na ... chyba wszystkich portalach. Alternatywą dla mnie, jest obiektyw lub telekonwerter 1,4x lub 2x.

O cenach obiektywów drogich z dużą ogniskową, nawet nie wspominam. Obecnie, posiadam obiektyw 55-250 STM, ale o dużym zbliżeniu nie ma mowy. Prawdopodobnie go sprzedam.


Oglądałem filmy z powiększeń tym aparatem i muszę powiedzieć, że robią wrażenie. Jednak filmy to nie wszystko, bo nie wiadomo, kto je kręcił i jak obrabiał, czy poprawiał.
Jestem bardzo na niego napalony. Duża tuba obiektywu, robi wrażenie.

Polecacie, czy nie? Prawdopodobnie i tak go kupię :D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Odradzam :)
Jak już musisz robić takie przybliżenia, to kup sobie kamerę. Polecam jakiegoś Panasonica z 3MOS, czyli opartego na systemie w którym obraz zostaje rozbity na specjalnym pryzmacie na trzy składniowe kolorów i jest rejestrowany osobno przez trzy oddzielne matryce. Daje to znacznie większą dokładność i ogólną jakość niż jedno-matrycowe kamery/aparaty z filtrem Bayera.
 
 
wokl
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Polecam jeśli chcesz robić zdjęcia i filmy dokumentacyjne np. ptaków. Odradzam jeśli chcesz robić zdjęcia na wystawy. Mam p900 od roku. Jakość zdjęć dla amatora wystarczająca, dla zawodowca niestety nie podobnie z filmami -Wojmistrz ma rację.
Pozdrawiam
Wokl
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

wokl, Arturr będzie tym chciał kręcić filmy w makro. Napisz co o tym sądzisz jako posiadacz P900.
 
 
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Trochę mnie zbiliście z tropu ...

Faktycznie, nie napisałem, co chcę nim robić. Potrzebuję go do filmowania na zewnątrz, czyli przyrody, zjawisk itd. a w przyszłości, po przeprowadzce z drewnianego domu, z drewnianym balkonem, chciałbym znowu kupić sobie teleskop Dobsona. Ostatnio, miałem 10"-calowego, kupionego w Delta Optical i sprzedałem, bo na drewnianym, trzęsącym się balkonie trudno dokonywać obserwacji np. mgławic, czy choćby księżyca.

Do macro to chyba zdecyduję się na obiektyw.

Brałem pod uwagę, także Panasonic FZ200 lub FZ 1000 ... a w obwodzie, już jest FZ2000. Nie są niestety na 3MOS, jak słusznie zauważył kolega Wojmistrz - niezwykle cenna uwaga.
Dodatkowo, Canon szykuje nowy produkt - aparat z zoom-em 100x :D ...

Przyda mi się ona na tyle, że uświadomiłem sobie ograniczenie zoom-ów optycznych, zachowujących jakość. Ta matryca 3MOS rozbijająca obraz na trzy osobne składowe, na każdej matrycy osobno, da najlepszą jakość przy powiększeniu cyfrowym.

Gdybym chciał, coś takiego z zoom-em optycznym to kamera, czy aparat, musiałby być wielkości wypełnionego w całości worka po ziemniakach :D

Nie wiem, czy dobrze wyciągam wnioski ... ale znowu, jestem na rozstajach i znowu wracam do ogromnych tub dla lustrzanki kosztujących krocie.

Mój obecny obiektyw Canon 55-250, daje ekwiwalent powiększenia ok. 12x - z tego, co pamiętam. Lustrzanka, jest idealnym rozwiązaniem, ale bardzo nieporęczną z mega obiektywami i "koniec końców" droga.


... ech nie wiem już sam. Bardzo podoba mi się także wspomniany Panasonic FZ200. Nie ma on, co prawda takich powiększeń, jak Nikon P900, ale daje dobrą jakość obrazu - przynajmniej, tak to wydaje się wyglądać na filmach w YouTube.

Kamery 3MOS, są bardzo drogie a zoom optyczny maksymalnie 12x, ale cyfrowy, jest z kolei o wiele lepszy, niż w aparatach typu P900, FZ itd. Te z kolei aparaty, mają dużą jasność, chyba większą, niż te małe kamery na 3MOS. "Praw fizyki nie da się oszukać" i mam tego świadomość.

Jakby nie patrzeć ... to dalej nie wiem, co zrobić :D ... chociaż nadal, jestem bardzo napalony ... na coś.
Potrzebuję go przede wszystkim do filmowania oraz zdjęć przyrody, zjawisk, być może samolotów i ogólnie pojętego "zewnętrza" - tak 70% filmowania i 30% zdjęć.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Zostaw lustrzankę i nie baw się w prowizorki. Albo jakość albo zabawka.
A propos, jaką masz lustrzankę?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Arturr napisał/a:
Mój obecny obiektyw Canon 55-250, daje ekwiwalent powiększenia ok. 12x

250mm÷26.82mm{przekątna matrycy aps-c Canon} = 9,3x

Zdjęcia z Nikon P900 do pobrania (są też z dużych ogniskowych)
http://www.photographyblo.../sample_images/
https://www.dpreview.com/...samples-gallery
http://www.imaging-resour...p900GALLERY.HTM


Nikon P900 daje maksymalnie powiększenie 47x. Nie łudź się ze kamerka 3CCD z mniejszym powiększeniem po wykropowaniu do ekw. 2000mm da ci lepszy obraz.
 
 
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Cytat:
https://www.dpreview.com/...samples-gallery


Są tam zdjęcia budynku z tablicą reklamową "NOW LEASING 206.441.5000".
Właśnie ze względu na tak dobre zdjęcia, przy tak dużych powiększeniach, bardzo mnie zaciekawił ten Nikon. Podobnie zresztą, jak Panasonic FZ200.

Do miesiąca, dwóch, chciałbym coś kupić. Przeglądałem, oglądałem te wszystkie zdjęcia i filmy i dlatego uważam, że nie jest taki zły. Nie znalazłem lepszego aparatu, który przebiłby ten przedział cenowy lub nawet sprzętowy.

Mam nadzieję, że Canon objawi nowe oblicze, nowymi premierami :)
 
 
wokl
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Nie 20 Lis, 2016   

Filmów makro P900 nie kręciłem. Używam go jedynie do fotografowania ptaków. Jakość zdjęć jest lepsza niż w Finepix H 10, Sony HX 300, porównywalna z Fuji X-S1, nieco gorsza od zdjęć z Pentaxa K10 z obiektywami TAIR 300, Rubinar 8/500 i MTO 11/1000. To co mogę napisać o P900: autofocus jest szybki i precyzyjny, program "ptaki" pomaga w większości sytuacji, ale wolę ręcznie ustawić parametry, wizjer do najlepszych nie należy, akumulator pozwala zrobić kilkaset zdjęć (nawet w niskich temperaturach. Aparat pracuje bezgłośnie. Przy długich ognikowych należy uważać na obiektyw (zabezpieczam go osłoną zrobioną z plastikowej butelki), przy zdjęciach z ręki pomaga mi kolba - przerobiony produkt PZO. Do zdjęć "snajperskich" P900 jest bardzo dobry. Fotografuje się nim podobnie jak Fotosnajperem, ale waga jest nieporównywalnie mniejsza. Arturr, lustrzanka, ciężki statyw i dobry teleobiektyw to jest to (jeśli nie musisz biegać po krzakach).
Pozrawiam
Wokl
 
 
jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Odradzam FZ200 jeśli chodzi o duże zbliżenia. Miałem ten aparat. Ekwiwalent ogniskowej to tylko 600mm, a obiektyw na długim końcu jest niezbyt ostry. Dodatkowo zdjęcia wychodzą ziarniste, sporo artefaktów. Niezłe są za to filmy.
Z kompaktów oprócz P900 rozważ Canona SX50 lub Nikona P610. Tego ostatniego używam w pracy i jakość zdjęć na ogniskowych około 1000-1200 jest lepsza niż w FZ200 na 600mm.
Moim zdaniem z kompaktów najlepszy byłby Sony RX10 III, a w relacji jakość/cena to Panas FZ1000.
 
 
Arturr 
Początkujący


Posty: 38
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

wokl napisał/a:
Filmów makro P900 nie kręciłem. Używam go jedynie do fotografowania ptaków. Jakość zdjęć jest lepsza niż w Finepix H 10, Sony HX 300, porównywalna z Fuji X-S1, nieco gorsza od zdjęć z Pentaxa K10 z obiektywami TAIR 300, Rubinar 8/500 i MTO 11/1000. To co mogę napisać o P900: autofocus jest szybki i precyzyjny, program "ptaki" pomaga w większości sytuacji, ale wolę ręcznie ustawić parametry, wizjer do najlepszych nie należy, akumulator pozwala zrobić kilkaset zdjęć (nawet w niskich temperaturach. Aparat pracuje bezgłośnie. Przy długich ognikowych należy uważać na obiektyw (zabezpieczam go osłoną zrobioną z plastikowej butelki) ...
Pozrawiam
Wokl


Dzięki za bardzo wyczerpującą opinię. Czytałem ją, chyba z kilkanaście razy.

jaarek07, wielu ludzi w opiniach, także potwierdza twoje spostrzeżenia, co do FZ200. Filmy, są ładne, ale zdjęcia "kuleją". Z kolei Panasonic FZ1000 ... nie wiem, co myśleć, bo to poprawiony klon FZ200 i nie mało kosztuje. Czytałem o nowym Panasonic-u FZ2000.

Nikona P610, także brałem pod uwagę na początku, ale opinie, choćby na Ceneo, są jednoznaczne. Nikon P900 deklasuje swojego 2,5 razy tańszego poprzednika.

Sony RX10 III, jest ciekawy ... ale zoom 25x za 7500 zł? No Boga ... są jakieś granice :D Musiałby być wyjątkowo wyjątkowy ...

Alternatywą, może być Fuji X-S1 z mniejszym zoom-em i ceną a przynajmniej na razie.
Co by nie pisać o NIkon P900 i jak by go nie nazywać to w swojej klasie filmy/zdjęcia w odniesieniu do powiększeń, jakie oferuje nie da się na razie znaleźć, czegoś lepszego.
Jest wiele opinii m.in. na Ceneo o tego typu kompaktach i mając na uwadze właśnie zoom to trudno coś znaleźć.
 
 
wokl
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   

Arturr
Jeszcze kilka uwag:
Fuji X-S1
- zalety: duża matryca, jasny obiektyw, dobry wizjer, mechaniczna regulacja zoomu na obiektywie, lepiej "leży" w ręce, osłona, nie tylko, przeciwsłoneczna;
- wady: krótsza niż w P 900 ogniskowa (158 mm przy większej matrycy), nie jest już produkowany, akumulator o niewielkiej pojemności, trudno go dostać, obiektyw (pod wpływem grawitacji) sam się wysuwa, autofocus nie jest błyskawicą.
P 900
- zalety: ogniskowa obiektywu i jakość zdjęć przy ogniskowej 357 mm, szybki autofocus, pojemny akumulator, odchylany w kilku płaszczyznach ekran, można go też odwrócić żeby nie uległ uszkodzeniu;
- wady: mały wizjer, menu dość trudne do opanowania, brak osłony obiektywu (ważne w terenie), mniej ergonomiczny niż P 900.
Dla mnie, amatora, P 900 wystarcza, jestem z niego zadowolony. Nie robię odbitek w formatach wystawowych, nie publikuję zdjęć, jedynie ilustruję nimi wykłady.
Pozdrawiam
Wokl
 
 
jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   

Arturr, nie namawiam Cię na tego Sony, wiem, ze cena jest z kosmosu, ale akurat ten aparat, a właściwie jego obiektyw jest "wyjątkowo wyjątkowy;) https://www.dpreview.com/...lens-comparison
Patrząc na to, że w przypadku typowych megazoomów problemem w uzyskaniu dobrej rozdzielczości jest dyfrakcja to nie jestem pewien czy w P900 uzyskasz dużo więcej szczegółów po maksymalnym zbliżeniu.
A FZ1000 to nie klon FZ200. Matryca jest o niebo lepsza, jednocalowa. Filmy 4k z cropem około 1,5 (35-592mm pozwolą na uzyskania szczegółów jak na filmie FHD z ognikową 1200 mmm. No i nieporównywalnie lepszy autofocus (DFD). Temu aparatowi chyba bliżej do lustrzanek niż do FZ200:).
Jeśli jednak zdjęć na dużych zbliżeniach są priorytetem, to P900 będzie tu wyraźnie lepszy.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 29 Lis, 2016   

Mi przypadł ostatnio do gustu Sony RX10 mk3.
Jedyne co mi się nie podoba to bardzo wysoka cena, sposób gibania ekranu i pozostaje kwestia przedłużania azakresu za pomocą konwertera tele.
Niestety korpusy nowych aparatów utrudniają taką operację bo nie ma gwintu na tulejki do których z kolei można przymocować konwerter. Kiedyś dobrze to było rozwiązane w modellu Fuji S7000 lub S20 Pro
Kolejna rzecz to szybkość AF w zakresioe tele - mogłaby być ciut lepsza w słabszym świetle.
Możłiwe że wkrótce pojawi się Mk4 i wniesie porpawki w tych aspektach.

Fz2000 wg tego zo widziałem pomimo mniejszego zakresu ogniskowych ma słabszy obiektyw.
Panasonic może być bardziej ciekawy jedynie dla amatorów video.

P900 póki co konkurencji nie ma 2000 mm to juz sporo. No ale dużo traci z powodu maleńkości sensora.
Gdyby miał matryczkę 1/1,7 ...
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 29 Lis, 2016   

... to by miał armatę z przodu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14