Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lampa na stopce + na statyw y622c yn622c-tx yn685yn 600exrt
Autor Wiadomość
pawelq65 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   lampa na stopce + na statyw y622c yn622c-tx yn685yn 600exrt

witam
Mam lampę yn685 z wbudowanym odbiornikiem yn622c oraz lampę 600ex-rt z dołączonym osobnym odb/nad yn622c. Jak zrobić żeby sterować osobno lampą na stopce i osobno lampą na statywie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

wystarczy tylko YN622c w stopce aparatu na to 600EX RT i załatwione. Ewentualnie TX do kieszeni jeśli masz starą puszkę bez dostępu do menu lampy.
 
 
pawelq65 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Ale wtedy 2 lampy przelaczaja sie na ttl i nie moge sterowac nimi oddzielnie tak jakbym chcial
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

pawelq65, a jakieś grupy tam są? Pytam, bo nie znam YN622, ale powinieneś każdą lampę dać do osobnej grupy, żeby niezależnie nimi sterować.
 
 
pawelq65 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Niestety, mozna niby ustawic grupy ale to nic nie zmienia bo nie ma dostepu do ich sterowania, tak jak jest to w przypadku gdy na stopce jest yn622c-tx a na statywach lampy z odbiornikami yn622c
 
 
solti 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

A jakie masz body?
 
 
pawelq65 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

5d mark III, potrzebuje takiej opcji by swiecic z przodu z sanek i skontrowac z tylu ze statywu, nawet z yn 603 mozna zrobic tak zeby blyskac ttl na sankach, i doswietlic manualnie z tylu
 
 
solti 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Nie próbowałem łączyć ettl z manualem, ale na pewno możesz sterować niezależnie obiema lampami, ustawiając każdą jako odrębną grupę. Menu do tego znajdziesz w aparacie, w ustawieniach sterowania lampą. Generalnie z poziomu menu twojego body ustawisz praktycznie wszystkie te same opcje, co w yn622c-tx.
 
 
pawelq65 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

No wlasnie nie moge, ale na pewno jeszcze raz sprobuje, jednak z tego co dzis udalo mi sie osiagnac to z menu moge ustawic jedynie czy ttl czy manual czy mutli itp nic o grupach czy kanalach:-)
 
 
solti 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Kurcze, nie mam pod ręką aparatu, żeby podać Ci to na tacy... Ale na bank w 5DIII jest taka opcja. Jest to we wszystkich puszkach Canona od jakiegoś tam momentu. Wszystkie nowsze konstrukcje to mają.

Edit:
Sprowokowałeś mnie!:D
Poszedłem po aparat i już wszystko wiem:) Opcja w menu pojawia się dopiero po wpięciu w sanki 622c. Wchodzisz w menu sterowanie lampą --> nastawy lampy zewnętrznej --> i tam masz do wyboru czy ustawiasz wszystkie grupy, czy którąś konkretną. W każdym razie tak mam w 7D mk II. Powinno być u Ciebie podobnie.
 
 
pawelq65 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   

no tak, można niby sterować stosunkiem mocy grup ale lampa na stopce nie przypisuje sobie żadnej grupy(zwykły ttl), nie ma natomiast opcji żeby grupa A na statywie błyskała z kompresją +1, ustawia się tak jak lampa na stopce, nie wiem jak dokładnie działa wtedy ttl ale kiedy kieruje lampę na lampę(odległość 6m) zdjęcie jest po prostu czarne z malutkim blikiem z lampy, natomiast gdy podpinam 622c tx to jest możliwość sterowania grupami mocą itp ale nie mam możliwości podpięcia lampy na sanki aparatu, chyba się nie da tak a ktoś wie jak można inaczej z systemem yongnuo?
 
 
solti 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   

No właśnie nie.
Jeśli na sanki aparatu wepnę 622c (nie tx), na niego lampę a drugą lampę na statyw, to każda z tych lamp może pracować jako odrębna grupa. Przykładowo lampa na paracie (podpięta za pośrednictwem 622c) pracuje jako grupa A a lampa na statywie jako B. Wchodząc w nastawy lampy zewnętrznej w menu aparatu wybieram zamiast ALL grupę A i ustawiam dla niej kompensację, później zamiast A ustawiam B i zmieniam kompensację dla tej grupy.
 
 
pawelq65 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   

tak, jednak mogę sterować kolejną grupą osobno czyli grupą C, A i B tylko stosunek mocy na ttl, natomiast gdy przełączę na manual mam 3 grupy do sterowania mocą błysku, nie mogę natomiast wymieszać, że 1 lampa ttl a 2 manual czy multi. A jak one mierzą ttl bo dziwne efekty wychodzą jeżeli chodzi o naświetlenie, 1 jest przewidywalna czyli np. troszkę moim zdaniem nie doświetla , natomiast 2 to już raz tak raz inaczej raz całkiem ciemno, czy da się nad tym jakoś zapanować nie wachlując cały czas ustawieniami? solti dzięki za wytrwałość:)
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   

Jeśli masz TX to spoko. Twój problem konkretnie:
Przytrzymując przycisk "mode" przez dłuższą chwilę niż zwykle, zmieniasz sposób sterowania grupami czyli albo proporcje grup albo oddzielne sterowanie każdą z grup o które Ci chodzi.
Dalej przyciskiem GR wybierasz grupę a przyciskiem "mode"tryb pracy tej grupy.
Można łączyć TTL w jednej grupie z manualem w drugiej i np. SS w trzeciej. według potrzeb.
 
 
solti 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016   

Ale w tym konkretnym przypadku TX ma być niewykorzystany, bo na sankach ma być 622c z kolejna lampą. Jednak to wszystko co napisałeś o TX w teorii można też ustawić przez menu sterowania lampą w body. Będzie to dużo bardziej uciążliwe niż za pomocą TX, ale wykonalne. W praktyce jednak nie próbowałem mieszać ETTL z manualem i sterować tym tylko z body. Jeśli się będę nudził, to rozłożę dziś lub jutro zabawki i z czystej ciekawości popróbuję :grin:
No chyba, że proponujesz wykorzystać TX jako pilota, bez montażu na body. Przyznam, że kiedyś o tym myślałem, ale nigdy nie wypróbowałem w praktyce i w ogóle nie wiem, czy to by zadziałało...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14