Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografia produktowa czyli jakie szkła na początek
Autor Wiadomość
Grzesiek13
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   Fotografia produktowa czyli jakie szkła na początek

Moja historia z obecnym zawodem jest nieco zwariowana, obecnie pracuje jako fotograf produktowy dla pewnego sklepu internetowego i chciałbym w tym kierunku rozwijać :P Motorem do urządzenia sobie własnego kącika jest masówka jaką tam robię, na eksperymenty nie ma czasu, fuk fuk i na stronę ;) Na czym tam pracuje - Canon 70D i dwa obiektywy - Sigma 50/2.8 Macro i Sigma 24-70/2.8 DG HSM. Najlepiej pracuje mi się na stałce, winietowanie tak nie dokucza, drugi to krowa przy której muszę się odźwigać... po miesiącach nauczyłem się że na wyższych ogniskowych jest masakra :)

Mam braki, braki masakryczne, też z tego względu że czas naświetlenia aparat dobiera sobie sam bo tak jest najszybciej ;) Dlatego własny kącik i szkła...
I teraz dylemat, na co zbierać? Skłaniam się ku w/w stałce bo w domu będę eksperymentował z małymi przedmiotami no i fotografią artystyczno produktową, jakoś nie czuje żeby zoom byłby mi do niczego na tym etapie potrzebny

W następnej kolejności szukam czegoś na codzień, lekką stałkę na wycieczkę i myślałem o Yongnuo YN 35mm, ogniskowa dobra do fotografi ulicznej i jakiś portret można dziabnąć - tak wiem chińszczyzna. Nie chcę ciemnego kita bo specjalnie kupiłem samo body - stwierdziłem że +400 mogę przeznaczyć inaczej

Ostatnia kwestia, w przyszłym roku startuje z projektem kanału na YT i potrzebuje czegoś znośnego do filmowania, nie musi być to wysoka jakość, nie wiem czy tutaj nie przyda się jakiś używany kit - kanał o problemie jąkania więc ważniejszy będzie tam lepszy miktofon ;D dobrze jakby można było czymś powyżej to filmować niż specjalnie kupować gówniany obiektyw ;)

No i najważniejsze, Canon 80D - cashback byl, więc 4k to niezły deal a system już znam z pracy przy 70D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

Trochę chaotyczny ten post i nie do końca jestem pewien, czego oczekujesz. Ale do taniej budżetowej produktówki to mi się sprawdzała Sigma 17-70, bo ma makro i przy 70mm da się coś tam wyizolować trochę. Sigma 24-70 nie ma zbyt dobrej opinii co do jakości optycznej, co zdaje się potwierdzasz, pisząc o masakrze.

Jak coś lepiej i drożej, to może przemyśl kupno obiektywu typu 100mm makro?
 
 
Grzesiek13
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

Sigma 24-70 moim okiem strasznie traci na długich ogniskowych, nie dość że namiot spłaszcza mi przedmiot to jeszcze jakość jest tragiczna. Jak już muszę pracować z białym tłem to długie ogniskowe odpadają
No troszkę chaotycznie :P Uproszczę ;) potrzebuje coś do tysiaka do makro - w tej cenie nie jestem pewien czy znajdę coś lepszego niż używana Sigma 50/2.8 macro. Setka mnie kusi zwłaszcza że będę dziabać na białym tle i myśle że jak nabiorę wprawy to będzie mój drugi obiektyw :)
Sigma 17-70mm jest fajną uniwersalną konstrukcją ale hmmm obawiam się że jest zbyt ciemna do makro i wolę stałkę bo będę zaczynał od małych przedmiotów
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

Grzesiek13 napisał/a:
Sigma 24-70 moim okiem strasznie traci na długich ogniskowych, nie dość że namiot spłaszcza mi przedmiot to jeszcze jakość jest tragiczna.

Dłuższa ogniskowa pozwala zachować bardziej neutralną perspektywę. Przeważnie wychodzi to na dobre zdjęciu produktowemu.

Grzesiek13 napisał/a:
Sigma 17-70mm jest fajną uniwersalną konstrukcją ale hmmm obawiam się że jest zbyt ciemna do makro

W makro zwykle trzeba ostro przymykać, żeby mieć jakąkolwiek głębię ostrości. Sigma 17-70 nie ma odwzorowania 1:1, więc aż takiego problemu nie ma, ale przymknięcie do f/5.6 przy możliwości zastosowania stabilizacji (jeśli o dwóch nowszych modelach mówimy) i tak jest przydatne. Oczywiście obiektyw typu 100 mm f/2.8 makro daje większe możliwości kreacyjne. Mi się tym fajnie kwiatki fotografowało na f/2,8 lub lekkim przymknięciu. Ale to coś ciut innego niż makro.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów
Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

Mam Sigmę 17-70 OS i nawet kilka zdjęć produktowych nią robiłem (dla siebie, nie profesjonalnie), więc coś mogę napisać.

Ogólnie obiektyw do tego celu sprawdza się fajnie, ale idealny nie jest. Czasami irytujące jest wysuwanie się tubusu, gdy aparat jest na statywie z obiektywem skierowanym w dół. W efekcie przeważnie zdjęcia robię na 70 mm, co bywa trochę niewygodne.
Maksymalna skala odwzorowania jest niezła i dla mnie w zupełności wystarczająca. Niestety przy maksymalnym powiększeniu zaczyna przeszkadzać niewielka odległość obiektywu od przedmiotu i w większości sytuacji jest problem z oświetleniem.

Z jasnością nigdy problemów nie miałem. Przeważnie przymykam, żeby uzyskać większą głębię ostrości. Na ostrość też narzekać nie mogę, ale warto zauważyć, że używam 40D, więc mam wyraźnie mniejszą gęstość pikseli.

Gdybym miał kupować obiektyw stricte pod produkty, to brałbym chyba EF-S 60/2,8 Macro. Ogniskowa wydaje mi się optymalna do komfortowej pracy przy obiektach o wielkości między 15, a 40 cm. Pozwala uzyskać neutralną perspektywę bez przesadnego oddalania obiektywu od przedmiotu. Dodatkową zaletą byłaby możliwość robienia zbliżeń na detale przy większej odległości roboczej.
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Być może warto zastanowić się jeszcze nad jakimś tiltem. Nie znam Canon'owskiej TS-E 90/2.8, ale mam Nikkora Micro PC 85/2.8 i przy kombinowanym makro sobie chwalę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15