Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 29 Lis, 2016
G7 vs A6000 vs Eos M5
Autor Wiadomość
RobinsonR66 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 28 Lis, 2016   G7 vs A6000 vs Eos M5

Witam na wstępnie obecnie użytkuje 600d. Ma on już swoje lata. I chciałbym w sumie dokupić coś poręcznego do niego. Mam już swój zestaw szkieł pod Canona więc nie opłaca mi się do ani sprzedawać ani za bardzo rozbudowywać. No może zakupiłbym do niego Fisheye oraz typowowy spacer zoom 18-200. Ale nie widzę sensu inwestowania w lustro. Chciałbym uzupelnić to co mam jakimś bezlusterkowcem. Z założenia bezlusterkowcem typu spacerzoom. Bardzo zależy mi na filmowaniu i G7 byłby idealny ale m4/3 nie przemawia do mnie +14-140 i chyba nic mi więcej nie potrzeba. W sumie nie mam wiedzy na temat tego systemu itd. A6000 to bardzo ciekawy aparat ktory mnie korci ale ceny obiektywów + brak 4k odsuwają mnie od niego. Kolejny w stawce to M5 - szkoda mi tylko braku 4k i ekranu jak w g7/600d.

Może coś poradzicie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 28 Lis, 2016   

 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 10 Gru, 2016   Re: G7 vs A6000 vs Eos M5

RobinsonR66 napisał/a:
Bardzo zależy mi na filmowaniu i G7 byłby idealny ale m4/3 nie przemawia do mnie +14-140 i chyba nic mi więcej nie potrzeba.
A powinna przemawiać. Masz APS-C Canona, czyli matrycę mniejszą niż typowe APS-C i tylko odrobinę większą niż m4/3. Poza tym to fajny sprzęt i do focenia i do filmowania.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 11 Gru, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Masz APS-C Canona, czyli matrycę mniejszą niż typowe APS-C i tylko odrobinę większą niż m4/3

Chyba odwrotnie? :) Odrobinę mniejszą niż typowe APS-C i większą niż m4/3?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 11 Gru, 2016   

No dobra:
odrobinę mniejsza niż typowe APS-C i odrobinę większa niż m4/3.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 11 Gru, 2016   

Powierzchnia matrycy:

APSC normalna - 370 mm^2
APSC Canon - 339 mm^2
4/3 - 225 mm^2

Czyli APSC Canona jest mniejsze od normalnego o ca 40 mm^2 i większe od 4/3 o ponad 100 mm^2

Czyli APSC Canona to 92% powierzchni normalnego APSC
podczas gdy 4/3 to 66% powierzchni APSC Canona

8% to chyba jednak "odrobinę" znacznie mniej niż 33%
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 11 Gru, 2016   

RB napisał/a:
APSC normalna - 370 mm^2
APSC Canon - 339 mm^2
4/3 - 225 mm^2

Oszukujesz :mrgreen:
APSC Canon 329 mm2


Źródło:
https://www.dpreview.com/forums/post/32208913
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

RobinsonR66 napisał/a:
Bardzo zależy mi na filmowaniu

Przecież 600d jest bdb do filmowania. Nie wiem, czy nawet Magic Lantern nie ma do niego.

(bidy se nie szukaj :wink: )
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 16 Gru, 2016   

Może i racja z tymi odrobinami. Jak fotografuje FF i nie mam konkurencyjnego APS-C, to potem między takim APS-C Canona, które posiadam i m4/3, które także mam w plecaku, to aż takich znaczących różnic w ich wielkości nie dostrzegam, mój błąd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15