Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 21 Gru, 2016
Olympus OM-D e-m10 mark II kontra gx80 Lumix
Autor Wiadomość
layconic 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Zoom jakis ale byc musi. I chyba cała sprawa aby zakupić taki obiektyw w zestawie z aparatem a potem pokombinować ze stałkami wyraźnie zapewne jaśniejszymi innego wyjscia nie dostrzegam. Raczej optuje za nowym sprzętem poza okazją nie do odrzucenia jesli używane. Dodatkowo zabawa z 4K moze być magnesem choć bardziej zależy mi na fotografii. Ten EM 10 z 14-150 tez mógłby byc;-))
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Słuchaj, czy GX80 czy EM10 mk2 to moim zdaniem jeden pies pod względem tego co Ci z tego wyjdzie.
Ale jaki chcesz obiektyw to już Ty musisz wiedzieć.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

http://www.ebay.pl/sch/i....10+12-50&_sop=2
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pią 02 Gru, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

layconic, może weź z jakiejś wypożyczalni parę korpusów i szkieł? Dwa-trzy dni wolnego, wydasz kilka stów, ale spokojnie sobie wybierzesz...
 
 
layconic 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

PDamian napisał/a:
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=e-m10+12-50&_sop=2


Dzięki za info i linki. Nie mam doświadczeń z ebay ale może pora zacząć:-). Jednak ceny nizej niz w Polsce. I uzywek więcej. Minął kolejny dzień i przynajmniej przy Waszej pomocy uświadamiam sobie co chcę w koncu wybrać ;-) ...to Waz sukces i moja przyjemnosc bycia tu ;-) )..

[ Dodano: Pią 02 Gru, 2016 23:11 ]
TS napisał/a:
layconic, może weź z jakiejś wypożyczalni parę korpusów i szkieł? Dwa-trzy dni wolnego, wydasz kilka stów, ale spokojnie sobie wybierzesz...


To jest pomysł bardzo ok. Tylko aby przetestować trzeba mieć wiekszy zasób wiedzy niż minimalny. Wiedza stąd jest bezcenna. Sam jako praktyk wiem o tym doskonale. Niestety nie mam wokolo siebie osoby ktora jest zajawiona na na fotografowanie ktora wytlumaczylaby w praktyce roznego rodzaju zastosowania. Ale wiem że cokolwiek zakupie to bedzie Wasz sukces i mój. Nasz wspólny ;-) .

[ Dodano: Pią 02 Gru, 2016 23:14 ]
RB napisał/a:
Słuchaj, czy GX80 czy EM10 mk2 to moim zdaniem jeden pies pod względem tego co Ci z tego wyjdzie.
Ale jaki chcesz obiektyw to już Ty musisz wiedzieć.


Dokladnie tak ;-) . Tajemnica bardziej tkwi w wyborze obiektywu i pewnie bede musiał wydac wiecej niz chcę ale w zestawie i tak otrzymam atrakcyjny zestaw z optyką.

[ Dodano: Pią 02 Gru, 2016 23:22 ]
Nota bene EM10 z 14-150 kupisz też
http://tinyurl.com/h9t7z9e
[/quote]

Twoim zdaniem warto zainwestowac. W taki zestaw ?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Ten linkowany przeze mnie E-M10 II jest z obiektywem 12-50mm http://www.optyczne.pl/25...Wst%C4%99p.html -dużym, uszczelnionym, z prawie makro (ale ciemnym jak ...)
 
 
layconic 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

PDamian napisał/a:
Ten linkowany przeze mnie E-M10 II jest z obiektywem 12-50mm http://www.optyczne.pl/25...Wst%C4%99p.html -dużym, uszczelnionym, z prawie makro (ale ciemnym jak ...)


Fakt...ciemno. Ale poczytałem znów kolejny test opinie.

Generalnie co do testów to nurtuje mnie różnica zdjęć w zwykle w podsumowaniu testu.dotyczy to zarówno aparatu jak i obiektywów. Bo choć dany test w zasadzie wypada ok to juz jakość zamieszczonych przykładowych zdjęć każe zastanowić się nad jakością. I tu mam obiekcje czy m4/3 to jest to czego szukam. Jak widać nastał nowy dzień i nowy znak zapytania...
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

layconic napisał/a:

Fakt...ciemno. Ale poczytałem znów kolejny test opinie..

Jak szukasz jasnego zooma o dobrym zakresie to albo nieźle płacisz, albo kupujesz lustrzankę i obiektyw Sigmy etc i płacisz trochę mniej. I nie ma zmiłuj.

layconic napisał/a:

Generalnie co do testów to nurtuje mnie różnica zdjęć w zwykle w podsumowaniu testu.dotyczy to zarówno aparatu jak i obiektywów. Bo choć dany test w zasadzie wypada ok to juz jakość zamieszczonych przykładowych zdjęć każe zastanowić się nad jakością. I tu mam obiekcje czy m4/3 to jest to czego szukam. Jak widać nastał nowy dzień i nowy znak zapytania...

Poszukaj gdzieś na jakimś flickrze itd zdjęć zrobionych tymi obiektywami czy korpusami. Gdybym miał patrzeć tylko na te zdjęcia co je tu pokazują to bym dawno fotografowanie rzucił w diabły...
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

I tak, i nie.
Zdjęcia pod testami pokazują to, co wychodzi "z puszki". Zdjęcia na jakimś flickrze pokazują efekt końcowy, po obróbce. Najlepiej oglądać jedne i drugie. Te drugie mogą wprowadzić w błąd kogoś, kto oczekuje jak najwięcej od samego aparatu, a o obróbce zdjęć coś słyszał, ale niekoniecznie sam to robi.
 
 
layconic 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

Pozaglądam i porównań dokonam bo tutaj nie jest to dla mnie do końca miara wiarygodności. A tak wracając do a6000 sony...czym poza ceną może różnić się poza wielkością obiektyw 15-50 mm od tego samego z SELP. ? I czy "obsługa" elektroniczna obiektywu to niewypał koncernu ???...pytam jak manualny praktyk. No i bateria też przez to kiepsko radzi sobie.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

layconic napisał/a:
. A tak wracając do a6000 sony...czym poza ceną może różnić się poza wielkością obiektyw 15-50 mm od tego samego z SELP.

Jakieś linki, może? Bo o ile wiem to Sony ma jeden obiektyw SEL 16-50 PZ OSS. 15-50 to nie ma żadnego.
Jeśli zaś chodzi o SAM 16-50/2.8 to on jest do bagnetu A, czyli do lustrzanek Minolty i Sony oraz do tych lustrzanek nieruchomym lustrem półprzepuszczalnym, co to niektórzy nie mogą się przemóc by je nazywać lustrzankami.
Do bezlusterkowców (bagnet Sony E) nie pasuje.


layconic napisał/a:
I czy "obsługa" elektroniczna obiektywu to niewypał koncernu ???...pytam jak manualny praktyk. No i bateria też przez to kiepsko radzi sobie.

To jest - jak zresztą większość elektrycznych zoomów - bardzo wypał. Z 2 powodów: 1) Jest mały. 2) Elektryczny zoom jest lepszy do video.
Tyle, że jak zawsze... coś masz kosztem czegoś innego.
 
 
layconic 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

http://allegro.pl/aparat-...6493446244.html

No jasne że 16-50......Oto przykład. Cena znacząco różni się od ...standardu.
Co do zoomu elektrycznego to oznacza że one są efektywniejsze i wygodne oraz minimalizują wymiary obiektywu ? A co w takim razie z optyką? Nie jest nazwę to oszukana i gorsza jeśli ten sam zakres a wielkość różna. Niedawno odradzano mi 14-42 EZ olka oferując 14-42 II. Jedno to cena 500 zl na niekorzyść EZ....i dwa podobno oszukana optyka. Nie pytałem jednak o szczegóły.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 792
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

layconic, mała uwaga co do elektrycznych zoomów: o ile nie możesz go wyłączyć, tzn. obsługiwać zmiany ogniskowej manualnie, to jest to porażka w sensie oszczędności baterii w aparacie. Nie dla każdego użytkownika/ pola zastosowań ma to znaczenie, ale np. w turystyce b. duże. Po prostu zrównasz w tym aspekcie Twoje bezlustro z większością kompaktów...
Ogólnie jest tak (kolejność wg. rosnącej energooszczędności):
kompakty (te z elektrycznym zoomem, jakieś 90%) - bezlustra (o ile zoom manualny w obiektywach) - lustrzanki (manualny zoom, matryca i ekran z tyłu nie zasilane non-stop przy włączonym aparacie).
Różnice są konkretne i zauważalne w praktyce.
Pozdrawiam
-J.
 
 
layconic 
Uczestnik


Posty: 60
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

Dzięki Jar !!!!
To bardzo ważne dla mnie co napisałeś. Akurat jestem zapalonym calodniowym turystą i spędzając 10-12h w trasie chcę mieć w gotowosci aparat w każdej chwili gotowy do działania. Dodatkowo w czasie postoju móc przeglądać i łapać kolejne fajne widoki. A w przypadku a6000 sony z 16-50 mm musialbym pewnie jeszcze podróżować z dwoma akumulatorami. Fatalne !!! To moje lustro E420 olka na jednej baterii trzaskalo jednorazowo przez dzień do nawet 700 zdjęć(jakość pomijam bo byly te słabsze i rodzynki) a jeszcze bateria trzymała moc na dalsze fotki. Teraz widzę ze alternatywą jest zaopatrzenie sie w akumulatory zapasowe...a z olkiem mogłem "dźwigać" dodatkowy obiektyw z zoomem.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

layconic napisał/a:

No jasne że 16-50......Oto przykład. Cena znacząco różni się od ...standardu.

Ale to jest standardowy obiektyw dodawany do a6000. SEL 16-50/3.5-5.6 PZ OSS.
Jakieś inne standardy dołączane do a6000 widziałeś?

layconic napisał/a:
Co do zoomu elektrycznego to oznacza że one są efektywniejsze i wygodne oraz minimalizują wymiary obiektywu ?

Co to znaczy - efektywniejsze? Rozmiary zaś minimalizuje nie tyle elektryczność co ich składalność.

layconic napisał/a:
A co w takim razie z optyką? Nie jest nazwę to oszukana i gorsza jeśli ten sam zakres a wielkość różna. Niedawno odradzano mi 14-42 EZ olka oferując 14-42 II. Jedno to cena 500 zl na niekorzyść EZ....i dwa podobno oszukana optyka. Nie pytałem jednak o szczegóły.

Oszukana? Sorry, ale niby czemu? To jest normalny skłądany zoom. W położeniu roboczym jest długości normalnego zooma i tyle. W połozeniu transportowym jest plaski. Optykę ma taką jak to mają tanie podstawowe zoomy. Czyli taką sobie. Róznice w tzw. jakości optycznej między róznymi podstawowymi zomami sa, ale w porównaniu z lepszą optyką to one są niezbyt warte uwagi i roztrząsania...
Ten Sonowski ma miły zakres, ale za to ogromną dystorsję, prostowaną programowo w korpusie (Olympusowe czy Panasonikowe płaskie obiektywy mają podobnie, ale dystorsja jest juz zauważalnie mniejsza). To jest OK obiektyw do zdjęć oglądanych na np. 22 calowym ekranie komputera. Oczywiście, wiadomo, że mistrzem ostrości to on nie będzie, ale w centrum kadru szczególy bardzo dobrze potrafi oddawać. Jak to zwykle takie standardowe tanie zoomy.
Tyle, że ze względu na rozmiary zwykle płacisz za takie więcej ;-)

layconic napisał/a:
Akurat jestem zapalonym calodniowym turystą i spędzając 10-12h w trasie chcę mieć w gotowosci aparat w każdej chwili gotowy do działania. Dodatkowo w czasie postoju móc przeglądać i łapać kolejne fajne widoki. A w przypadku a6000 sony z 16-50 mm musialbym pewnie jeszcze podróżować z dwoma akumulatorami. .


Raczej nie musiałbyś. Pod warunkiem, ze po powrocie masz go gdzieś naładować. Oczywiście to zależy ile z takiego wyjścia będziesz chciał mieć zdjęć. Bez wątpienie to szybciej zżera baterie niż ręczny zoom, ale przy takich jak wyżej warunkach to nie jest krytyczne. Jak jest zimno także ;-)
One się składają po kilku minutach bezczynności. Można to skonfigurować aby się nie składały, ale i tak najwięcej prądu zużywać będzie działająca na okrągło stabilizacja... a to już tak będzie niezależnie czy on jest elektryczny czy nieelektryczny, jak nie uśpisz całości...
Ostatnio zmieniony przez RB Sob 03 Gru, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15