Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: hijax_pl
Sob 17 Gru, 2016
Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
Autor Wiadomość
pomelo123 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   Lustrzanka czy bezlusterkowiec?

Witam, szukam pomocy doradztwa. Chcę zakupić aparat od razu zaznaczę że nie zajmuję się fotografią profesjonalnie potrzebuję sprzętu na studia (małe amatorskie sesje aby pokazać produkt, zdjęcia prac, projektów). Szukam aparatu który da mi dobrą jakość zdjęć i będzie nie najgorzej nagrywał kilku sekundowe filmiki. Ogólnie ma mi pomóc w zadaniach jakie dają mi wykładowcy. Nie dysponuję zawrotną ilością gotówki więc szukam czegoś w okolicach plus minus 2 000zł.
Rozeznawałam już temat na tyle ile mogłam i trafiłam na trzy aparaty były to Nikon D3300, Nikon D5200 i Panassonic Lumix G6.
Dodam iż gabaryty nie mają dla mnie znaczenia będąc w sklepach sprzedawcy zaczynali rozmowę właśnie od tego że bezlusterkowce są lżejsze. Co powinnam wybrać albo jaki inny aparat byłby lepszy? Proszę forumowiczów o pomoc dla zbłąkanej duszyczki. :oops:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Czy brałaś pod uwagę wykonywanie tych zadań aparatem wbudowanym w telefon? Za 2000 można wybrać już coś ciekawego... Do zadań o których piszesz smartfon wydaje się wyborem optymalnym.
 
 
pomelo123 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Nie, nie brałam tego pod uwagę bo nie wyobrażam sobie robienia niektórych zdjęć smartfonem. Dodam tylko że gadżety i tego typu nowinki nie są moją mocną stroną.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

pomelo123 napisał/a:
Dodam tylko że gadżety i tego typu nowinki nie są moją mocną stroną.
Aby komuś pomóc, dobrze jest rozpoznać właściwie problem. Przyznam, że zbiłaś mnie z tropu, mówiąc, że masz problem z gadżetami. Czy aparat fotograficzny i później obróbka fotografii w komputerze, nie bedzie zbyt dużym wyzwaniem?
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Bezlusterkowiec - obsługuje się równie łatwo jak kompakt a jakość zdjęć bliżej lustrzance. Filmy także łatwiutko. Zamiast GF6 lepiej GF7 (z 12-32 ok.1650, z 12-32 + 35-100 2000zł).
U mnie żona także nie mająca "ciągot do fotografii" zachwycona tym aparacikiem.
 
 
pomelo123 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Gru, 2016   

Źle się wyraziłam nie interesują mnie żadne smartfony chcę kupić aparat. Bardzo lubię analogi z kompaktami raczej nie miałam za wiele wspólnego, pracowałam również z lustrzankami. Praca ta jednak odbywała się na zasadzie "zrobienia zdjęcia" nigdy nie wgłębiałam się w sprawy techniczne dlatego proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego aparatu żebym na starcie nie kupiła tak zwanego dziadostwa. A co do obróbki zdjęć to dopiero zapoznaję się z programami graficznymi gdyż wcześniej po prostu ich znajomość nie była mi potrzebna. Będzie to raczej użytek amatorski nie żaden zawodowy. I tak jak mówiłam plus minus 2tys mogę przekroczyć tą kwotę ale nie od razu o następne 2tyś (jako student za bardzo nie mogę szaleć).
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

OK, ale zanim będziemy rzucać modelami, powiedzmy sobie w telegraficznym skrócie o cechach lustrzanek i bezlustrkowców. Lustrzanka jest wypierana z rynku i umysłów ludzi przez bezlusterkowca. Lustrzanka posiada wewnątrzne, ruchome lustro i przez to jest większa, głośniejsza, mniej żywotna, ale z powodu posiadanego wizjera optycznego jest bardziej przeze mnie ukochana. Bezlustrkowce są pozbawione ruchomych, skomplikowanych i przez to narażonych na awarię mechanizmów, być może dlatego są dość drogie... hmm, powinno być akurat odwrotnie... Bezlusterkowce, zwłaszcza te tańsze, mogą nie mieć elektronicznego wizjera, co skłania do fotografowania w pozycji "na zombie", przez co przy słonecznej pogodzie, fotografowanie może być utrudnione.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

pomelo123 napisał/a:
Źle się wyraziłam nie interesują mnie żadne smartfony chcę kupić aparat. Bardzo lubię analogi


Aktualnie odpowiada tym wymogom będący jeszcze w sprzedaży Canon 700D z obiektywem 18-55 IS STM lub nowszy(drożej) . Ma bardzo dobry obiektyw jak na tą cenę także do filmowania, zawsze też można ew. dokupić jakieś profesjonalne szkło.
Można też poszukać coś podobnego u Nikona ale sprawdź najpierw czy odpowiada Ci intensywna nikonowska obróbka kolorów zwłaszcza w tanich korpusach jest jak dla mnie obrzydliwa.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Powiedzmy sobie przede wszystkim, że zarówno bezlusterkowiec jak i lustrzanka wymagają obiektywów. Zależnie od zakresu zainteresowań jedno i drugie może potrzebować walizki do noszenia. Jeśli nie masz sprecyzowanych potrzeb to lepiej kupić dobry kompakt, który może się mieścić do kieszeni ale mieć zakres ogniskowych od makro i szerokiego kąta do kilkuset mm tele. Taki zakres w lustrzance to 3 obiektywy, z których tele ma rozmiar minimum słoika po ogórkach i wagę bliżej 1 kg a pozostałe słoików po dżemie - a wszystko w kupie mieści się w gustownej walizeczce rozmiarów szkolnego tornistra. Najlepiej pójść do sklepu i zobaczyć na półce, jak to wygląda. Lustrzanka to kamień u szyi. Ma zalety, ale coś za coś. Bezlusterkowiec jest mniejszy i obiektywy do niego czasem też, ale nie jest to "mniejszość" likwidująca problem. Po prostu walizka będzie trochę skromniejsza.
 
 
pomelo123 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Tak jak mówiłam gabaryty nie stanowią dla mnie problemu. Aparat ma mi służyć do amatorskich sesji gdyż studiuję projektowanie ubioru i często takie robimy. Wykonujemy również krótkie filmiki promujące nasze produkty. Na razie jestem na etapie nauki i nie będzie to działanie idące ku zawodowstwu. Mimo to kiedy przystępuję do sesji nie mogę wyłożyć wykładowcom portfolio w którym pierwsze co zobaczą to kiepskiej jakości zdjęcia. I oczywiście aparat będzie również do użytku codziennego (zdjęcia na wycieczkach,spotkania rodzinne itp.) Ogólnie wielozadaniowy z naciskiem jednak na "zadania szkolne".
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Panasonic wydaje się fajną propozycją (choć nie ma wizjera). W budżecie mieści się G7

Hybrydy a więc aparaty o zaawansowanej konstrukcji, ale bez możliwości wymiany obiektywu, o których wspomina maziek, też są OK. Ich słabym punktem jest matryca wielkości paznokcia, które potrafią nieprzyjemnie szumieć. Kompakty - aparaty proste, małe, kieszonkowe i tanie, zostały zastąpione przez telefony komórkowe, których jakość fotografii potrafi być zaskakująco dobra.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Moja propozycja to Pentax K50 z kitowym obiektywem 18-55, całość za 2000zł.
Tu masz test, na końcu porównanie do konkurencji:
http://www.optyczne.pl/23...entax_K-50.html
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Występując w roli advocatus diaboli...

pomelo123 napisał/a:
Tak jak mówiłam gabaryty nie stanowią dla mnie problemu... oczywiście aparat będzie również do użytku codziennego (zdjęcia na wycieczkach, spotkania rodzinne itp.) Ogólnie wielozadaniowy...
No to jak ;) ? Nie chodzi tylko o miejsce w bagażu, ale o tandanie kilograma na szyi (wersja łagodna, bez dodatkowych szkieł). Sam, mimo że mam lustrzankę z kilkoma szkłami, często z ulgą zostawiam ją w kącie...
 
 
pomelo123 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Potrzebuję aparatu do łatwej przyjemnej obsługi dającego dobrej jakości zdjęć. Nie będę z nim chodzić codziennie uwiązanym na szyi dlatego zaznaczyłam iż gabaryty nie są dla mnie aż tak ważne.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

http://allegro.pl/nikon-d...6637434379.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15