Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Studio do zdjęć i wideo, high&low key
Autor Wiadomość
wbbmzg 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   Studio do zdjęć i wideo, high&low key

Cześć
To mój pierwszy post, jestem dość zielony - nie śmiejcie się i nie odsyłajcie do szukajki.
Piszę tutaj z nadzieją na profesjonalną odpowiedź :oops:
Od tygodnia przeglądam różne fora, oglądam na serwisach wideo jak i czym to zrobić.

W skrócie:
Potrzebuję oświetlenie do ministudio 3x7m (wys.3,20m)

Co chcę robić:
Foto i wideo popiersia/głowy (w kolorze) na białym i czarnym tle.
Twarz musi wyjść dobrze oświetlona z obu stron, włosy nie zlewające się z tłem.
Raczej miękkie światło gubiące niedoskonałości skóry.
Im mniej postprocesingu tym lepiej :)
Wolałbym nie używać lamp błyskowych.
Chciałbym wydać jak najmniej uzyskując jak najlepszy efekt.

Przykłady zdjęć:
Białe tło 1, Białe tło 2, Białe tło 3
Czarne tło 1, Czarne tło 2, Czarne tło 3

Przykłady wideo:
Wideo High key
Wideo 1 Low key
Wideo 2 Low Key

Co już mam:
--->LG G3 do wideo - w zupełności wystarcza mi jakość, jest nawet 4K. Można wymusić 60fps przy FHD i na tym najbardziej mi zależy.
--->Leciwy już Canon 450d do zdjęć z kitowym obiektywem 18-55. Jakość też mi na razie wystarczy, ale planuję zmianę na coś co będzie też mogło nagrać wideo w FHD.
--->Lampa fluorescencyjna 65W na statywie bez skarpety, ciemne pomieszczenie, zdjęcia na wprost wychodzą w miarę dobrze na białym tle (twarz dobrze oświetlona, ale tło robi się szare). Na czarnym tło wychodzi wyblakłe i wychodzą z niego niedoskonałości/zmarszczenia materiału). Ta lampa razi też w oczy i ciężko modelowi wytrzymać nie marszcząc brwi.
--->Blenda 5w1 120x180
--->Roleta od projektora, biała, matowa, pochłaniająca światło

Myślałem żeby kupić 3 softboxy. Jeden jako główny, trochę mocniejszy umieszczony pod kątem 45st. Drugi, trochę słabszy z drugiej strony też pod kątem 45st, a trzeci świecący z góry na włosy.

Potrzebuję pomocy i podpowiedzi co kupić, jakiej mocy i jakiej wielkości żeby z założenia wyszedł pożądany efekt :???:
Fundusz: im mniej tym lepiej. Może udałoby się zmieścić w 1tys.? Myślę, że maks co mogę wydać to 1,5-2tys.

Z góry dziękuję za sugestie, podpowiedzi i uwagi :grin:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

wbbmzg napisał/a:
Wolałbym nie używać lamp błyskowych.

Do wideo lamp błyskowych nie użyjesz. Potrzebujesz lampy światła stałego.

wbbmzg napisał/a:
Chciałbym wydać jak najmniej uzyskując jak najlepszy efekt.

Jak my wszyscy. ;)

wbbmzg napisał/a:
Fundusz: im mniej tym lepiej. Może udałoby się zmieścić w 1tys.? Myślę, że maks co mogę wydać to 1,5-2tys.

Na światło błyskowe do takich celów to w miarę rozsądna kwota (mam na myśli 2000 zł :) ), ale do przyzwoitego wideo to nie wiem, chyba że pójdziesz w świetlówki energooszczędne, choć to kiepskie światło. Na razie więcej nie napiszę, wieczorem będzie więcej czasu.
 
 
wbbmzg 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Pomyślałem o panelu led jako źródło głównego światła - może ktoś używa?
YN-300III
Jak by to zmiękczyć?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Masz blendę dyfuzyjną - świeć przez nią.
 
 
wbbmzg 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Teraz zauważyłem, że w zestawie do tych paneli led jest dołączona płytka z dyfuzorem białym, rozpraszającym :roll:
Są zestawy świecące tylko 5500K 2280LM i zestawy pół na pół 5500K i 3200K które łącznie też dają 2280LM. W obu jest regulacja natężenia światła 1-100%. Może to zbyt punktowe oświetlenie?
Nie wiem czy zakup np. 3szt tych paneli (lewy, prawy i na głowę z góry) to lepsze rozwiązanie od 3 szt. softboxów ze świetlówkami i z gridem tak żeby zmniejszyć ilość światła padającego na tło i ściany pomieszczenia...
Może mix tego oświetlenia? Jestem otwarty na sugestie :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Gru, 2016   

Płytka dyfuzyjna nie zmiękczy światła wystarczająco, bo liczy się wielkość powierzchni, z której światło będzie padać na plan. Tak więc sofboksu to nie zastąpi. Ponadto te panele LED nie świecą zbyt mocno, więc o ile same, bez softboksa powinny być wystarczające do jednej gadającej głowy, o ile w softboksach pewnie już nie. No i do szerszego planu też niekoniecznie.
 
 
wbbmzg 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 13 Gru, 2016   

Ok, jeśli softbox da większą powierzchnię i równomierniej oświetli twarz to może jednak on. Tylko jaka lampa? Jakie rozmiary i parametry? Nie czuję tego...
Czy pojedyncza świetlówka będzie ok zakładając że softboxów dam 3 szt?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Jeśli to jest pomieszczenie, to zrozumiałym będzie zastosowanie prądu z gniazdka a nie z akumulatorów. Niestety panele LED, jak i świetlówki kompaktowe mają problem z pasami na obrazie zwłaszcza na filmach, ze względu na częstotliwość zasilania. Żarówki energooszczędne są niezłe to fotografii produktowej, z aparatem na statywie i czasami bliższymi 1" niż 1/50". Ze względu na kolor światła i bezproblemowe świecenie, wybrał bym lampy halogenowe, w ostateczności na stabilizowanych dużych LED-ach np Yongnuo YN-760 czy Quantuum VideoLED 600.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Niestety panele LED, jak i świetlówki kompaktowe mają problem z pasami na obrazie zwłaszcza na filmach, ze względu na częstotliwość zasilania.

LEDy nie mają! jeśli są zasilane z baterii lub zasilacza stabilizowanego, nawet skoki napięcia w sieci nie są widoczne.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Oczywiście że LED-y mogą mieć efekt PWM. Te tańsze mają, lepsze nie. Nie wiem tylko czy na pełnej jasności te tanie też mogą mieć, czy tylko na pracy z niepełną jasnością.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   

Mają jedynie, gdy zasilacz jest impulsowy. Zasilacz transformatorowy lub bateria nie mają PWM i nie migają.
Z drugiej strony problem jest tylko wtedy gdy PWM ma niską częstotliwość. Pełna jasność to 100% PWM, zatem nie ma migania.

Swoją droga kiepskie świetlówki kompaktowe przy krótkich czasach migawki będą też przeszkadzać w fotografowaniu. Ale są takie, przy których z powodzeniem nawet 1/4000s można stosować ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16