Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pon 02 Sty, 2017
Stabilizacja obrazu
Autor Wiadomość
Selfie 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Sob 24 Gru, 2016   Stabilizacja obrazu

Moi drodzy, chcialabym kupic obiektyw szerokokatny, a dokładnie kusi mnie taki model: Canon EF 17-40 mm f/4.0 L USM,. Martwi mnie jednak brak stabilizacji obrazu. O ile do wykonania pejzazy moge użyć statywu, o tyle w fotografii ulicznej juz nie za bardzo. Czy brak stabilizacji obrazu bedzie bardzo odczuwalny?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Gru, 2016   

Do czego jest potrzebna stabilizacja przy foto ulicznym? Ruchu i tak nie zamrozi, a przy szerokim kącie nawet na dłuższych czasach można sobie poradzić bez stabilizacji. Jednak zamiast 17-40L możesz rozpatrzyć opcje jaśniejszego i stabilizowanego obiektywu 17-50 f/2,8 z oferty Sigmy, Tamrona lub Canona.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 25 Gru, 2016   

No chyba, że to FF, to 17-50 odpada.
 
 
Selfie 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 25 Gru, 2016   

1) do tego zeby nie wyszło rozmazane kiedy mi ręka zadrży

2) Canon 6d wiec FF
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 25 Gru, 2016   

komor napisał/a:
Do czego jest potrzebna stabilizacja przy foto ulicznym? Ruchu i tak nie zamrozi, ...
Czy fotografia uliczna polega na zamrożeniu ruchu szybko jadących samochodów? Taką fotografię uliczną realizuje fotoradar. Na pewno do fotografii ulicznej potrzebna jest stabilizacja (chociaż bez stabilizacji też można sobie poradzić). Niejednokrotnie celowo fotografujący chce rozmyć ruch samochodów i uchwycić jako ostre obiekty nieruchome i poruszające się z niewielką prędkością.
Stabilizację posiada Canon EF 16-35mm f/4L IS USM, ale jest dużo droższy.
 
 
Selfie 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Pon 26 Gru, 2016   

klamka zapadla, obiektyw zamowiony. Po obejrzeniu paru tutoriali na YT zdecydowalam ze zrobie sobie prezent w postaci 16-35 f/4 IS USM.
Dzieki Negatyw za podpowiedz! :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016   

Negatyw napisał/a:
Na pewno do fotografii ulicznej potrzebna jest stabilizacja

Mnie ręce opadły...
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 27 Gru, 2016   

Pewnie nie tylko ręce.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Negatyw napisał/a:
Pewnie nie tylko ręce.


Gdy czytam taką intelektualną impotencję to opadają TYLKO ręce.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Zakuta w hełm (lub hełmofon) głowa nie opada?
Ja do fotografii ulicznej często używam stabilizacji, oczywiście jak fotografuję "z ręki". Może Ty nie używasz, ale dla mnie zdjęcia uliczne wyłącznie z "zamrożeniem ruchu" to ograniczenie możliwości.
 
 
Arkowal 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 731
Skąd: Poznan,Bradford
Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Selfie Daj sobie spokój z tą stabilizacją dla skła szerokątnego i tego rodzaju zdjęć które Ty chcesz robić. Osobiście byłaby to ostatnia rzecz którą brałbym pod uwagę! Inaczej gdybym się zastanawiał nad szkłem od 70-100 do ....... :roll:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 03 Sty, 2017   

Uważa się, że w przypadku fotografowania z ręki bez stabilizacji czas naświetlania (w sekundach) nie powinien być dłuższy niż 1/ogniskowa (dla pełnej klatki). Dla ogniskowej 35 [mm] będzie to 1/35 [s]. Czemu pozbawiać się możliwości zastosowania np. 1/15 [s]?
Poza tym Selfie już kupił obiektyw.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

Młody narybek nie potrafi zrobić zdjęcia bez stabilizacji. Smutne jest to kocie życie. Jak kiedyś robiono te zdjęcia. Może czasami korzystano z czegoś archiwalnego.... może ze STATYWU? Nie.... teraz stabilizacja z ręki bez problemu da zrobić zdjęcie z czasem jednej minuty - prawda?
Jasne stałki do kosza - teraz są na topie ciemne zoomy ze stabilizacją a za całą wiedzę wystarczy wikipedia i jakiś link z kretyńskiego fejsa. :lol:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Bez przesady, wśród młodego narybku też jest moda na retro. Ale trudno wymagać by wszyscy fotografowali tak jak fotografowano 50 lat temu. Poza tym zawsze lepiej mieć stabilizację niż jej nie mieć. Jasne stałki też mogą mieć stabilizację, np. Tamron 85mm f/1.8mm DI VC USD . Są lustrzanki ze stabilizacją w korpusie, np. Pentax (firmy Ricoh), tak więc jasna stałka nie oznacza braku stabilizacji.
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   Re: Stabilizacja obrazu

Selfie napisał/a:
Moi drodzy, chcialabym kupic obiektyw szerokokatny, a dokładnie kusi mnie taki model: Canon EF 17-40 mm f/4.0 L USM,. Martwi mnie jednak brak stabilizacji obrazu. O ile do wykonania pejzazy moge użyć statywu, o tyle w fotografii ulicznej juz nie za bardzo. Czy brak stabilizacji obrazu bedzie bardzo odczuwalny?

Mam Canon EF 17-40 mm f/4.0 L USM i jeszcze 4 inne obiektywy. Żaden nie posiada stabilizacji. Nigdy nie odczuwałem potrzeby posiadania szkieł z IS. Pewnie dlatego że nie wiem, jakie daje możliwości.
Jestem na etapie zbierania pieniędzy na Canona 24-105 f/4.0. Ten stabilizację posiada, ale nawet jakby nie miał, to bardzo bym się tym nie przejmował...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16