Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 04 Sty, 2017
zakup sprzetu do ok 6000zl
Autor Wiadomość
wojtek79 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   zakup sprzetu do ok 6000zl

Na wstępie pragnę z wszystkimi się przywitać i podziękować za tak cenne forum!

Od miesiąca analizuję swój przyszły zakup sprzętu i nie potrafię się zdecydować. Wiem czego nie chcę więc o tyle dobrze ;) Byłem fanem Canona, który towarzyszył mi przez całe moje życie fotografa jednak kiedy odkryłem, że moje lustro z 24-70 L nie jest wyciągane od kilku lat z szafy i wszędzie zabieram kompakt Soniego postanowiłem pozbyć się sprzętu. Moje priorytety wykorzystania aparatu zmieniły się. Ma on służyć przede wszystkim uwieczniania moich podróży, wycieczek górskich i spacerów. Nowy sprzęt to nowe możliwości i przede wszystkim jakość obrazu. To także ma być nowy "kop" dla mnie ;) apart może być pozbawiony zooma na rzecz dwóch stałek ale ciężko mi było taki zestaw skleić. Nie zależy mi na niczym długim!

Zależy mi na:
- możliwości robienia przyzwoitych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych (zdjęcia nocne, w restauracji) czyli małe szumy, bardziej poszedłbym w stabilizacje niż jasne szkło ze względu na statyczne kadry
- stosunkowo mały sprzęt (i tutaj boje się, że bezlusterkowce nadal są duże)
- w miarę szeroki kąt. zadowolony będę już od 24mm

Waham się między:
- Sony Alfa A7 (ILCE-7K) + ob. 28-70 mm f/3.5-5.6 OSS - cena 5 390 - pozbawiam się szerokiegą kąta i zbieram kasę na lepszy obiektyw tak to widzę. Dostaję dość ciężką puszkę ale chyba bardziej przyszłościową. Magia pełnej klatki działa na mnie! Kiedyś miałem canona 5d.

- FujiFilm X-T10 srebrny + ob. XF 18-55 mm - 3689 po odjęciu cashbacku + "cos" lub FujiFilm X-T10 srebrny + ob. XC 16-50mm - 2568 + Fujinon XF 10-24 mm f/4.0 R OIS - 3269 - gdyby ten pierwszy zoom zaczynal sie od 16 to byłbym przekonany bardziej do fuji..

- Sony a6000 - 2200zł + Sony E 16-70 mm f/4 ZA OSS - 4200zł lub zestaw z kitem plus Sony E 10-18 mm f/4.0 OSS 3300zł

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi! :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

http://www.nikon.pl/pl_PL...18-50-f-1-8-2-8
 
 
wojtek79 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

PDamian napisał/a:
http://www.nikon.pl/pl_PL/product/digital-cameras/premium-compact/dl18-50-f-1-8-2-8


Dajesz do myślenia. Jednym z wariantow byl pomysl na kompakt Panasonic LX100. Ten Nikon ma mięc obiektyw 18-50 wow. Mniejsza matryca od LX100:/ Ciekaw jestem jak wypadnie "w praniu" :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Po przeskalowaniu te calowe matryce 20mpix nie są jakoś specjalnie gorsze. LX100 ma tylko 12mpix.

Sam zobacz https://www.dpreview.com/...561580170410534
 
 
wojtek79 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Pytanie czy ten aparat pojawi się w sprzedaży? Pierwsze informacje o nim pochodzą z lutego 2016 :]
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Podobno premiera już :wink: 17 stycznia.

Pojawiły się nowe strony np. http://www.nikonusa.com/e...ct-cameras.page , są już ceny https://www.bhphotovideo....Top+Nav-Search= i
https://store.nikon.co.uk/premium-compact/token/--categories%3C%7Bc_nikonbv_master_c_premiumcompact_category%7D--
http://www.jessops.com/se...ert_id-_-236543
 
 
Willy 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 159
Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   

Rozważ jeszcze Olka PEN jakiś.

Bedzie mały, ze stabilizacją, do tego stałka 12/2.0, 25-ka jakaś czy Olek 25/1.8 czy nowy Panas 25/1.7. Albo rewelacyjnie ostrego Panasa 20/1.7. A jak trzeba portretowkę jakąś to super ostra 45/1.8 Olka.

A jak chcesz naprawdę malutki sprzęt ale bez stabilizacji to Panas GM5 z 20/1.7 absolutnie kapitalny zestaw w bardzo małym rozmiarze. Pspbiscie mam GM1 (model niżej) I z nalesnikiem Panasa 12-32 plus 20/1.7 to absolutnie kapitalny zestaw turystyczny. daje naprawde fajne zdjecia, "turystyczno-rodzinne" I mieści się wszystko bez problem w kieszeniach kurtki narciarskiej razem z zapasową baterią.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

W przypadku Olka/Panasa (=m4/3) jak autor wątku ma budżet 6k, to moim zdaniem zakup PEN-a to błąd, chyba, że to PEN-F. Bo tylko ten z tej serii ma wizjer. Alternatywnie coś z serii OMD (EM5, EM10). Nie są większe od PEN-ów, a ergonomią biją je na głowę. Z Panasonic-a warto brać modele z serii GX, bo te mają wbudowaną stabilizację i są małe.
Co do obiektywów, to nieco napisano wyżej. Ja bym zwrócił uwagę na 12-32 oraz od siebie dodał 17/1.8 (u mnie wół roboczy do słabego światła) lub 15/1.7
Do turystycznego focenia sprawdzą się 14-140 (II) Panasa oraz 14-150 Olka. Dowolny z tych dwóch uzupełniony 1-2 jasnymi stałkami stanowi kompletny zestaw na każdy wyjazd.
Generalnie jest tak,że wybór m4/3 to pewien kompromis na wielkości matrycy w stosunku do Fuji czy Sony A6xxx, ale zysk stanowią małe gabaryty i waga zestawu aparat + kilka szkieł. W przypadku korpusu z 1 obiektywem różnica może być dyskusyjna, ale przy pełnym zestawie optyki jest wyraźna.
Pozdrawiam
-J.
 
 
wojtek79 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Dziękuję adminowi za przeniesienie mojego tematu we właściwe miejsce. Teraz dopiero odkryłem nowe tematy :)

zrobiłem sobie takie zestawienie potencjalnych moich kandydatów:
http://camerasize.com/com...36,620.359,ha,t

Generalnie to wagowo wygrywa wiadomo kompakt ale potem okazuje sie, że system 4/3 to najcięższy (minimalnie) zawodnik.

- 4/3 kupują mnie podwójna stabilizacją (z korpusa i obiektywu), 4k, dużo bajerów, wielkość matrycy smuci (w odniesieniu do Sony i Fuji), obiektyw 12-35 f2.8 wydaję sie b.dobry
- Sony - szału nie ma, nawet nie specjalnie mi sie podoba body, wydaję się jednak bardzo rozwojowym systemem, na plus matryca, z obiektywami wielki znak zapytanie czym zastąpic kita, wydaje mi się, że Zeiss 16-70 f4 OSS to rozsądny wybór
- Fujifilm - bardzo mi sie podoba wygląd, same superlatywy nt produkowanego obrazu, obiektywy jednak w wiekszości bardziej do dużych lustrzanek, ten obiektyw co wybrałbym zaczyna się od cholernego 27mm (18-55)... już nawet myślę czy nie zrezygnować z niego na rzecz stałki 16 a potem zbierac na kolejną. Kusi cashback
- kompakt Nikona - ogniskowa jakas z kosmosu więc wielka niewiadoma, bardzo ładnie się prezentuje. Matryca mała ale coś za coś. No i ciągle nie wiadomo co to będzie bo wychodzi na salony od roku hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15