Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony a6000 czy Panasonic lx100 proszę o pomoc
Autor Wiadomość
kotek84 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   Sony a6000 czy Panasonic lx100 proszę o pomoc

Witam,

Zastanawiam się na dwoma aparatami sony a6000 16-50 i lx100.

Wiem że sony ma wymienny obiektyw ale gorszy od tego w lx100 ale zawszę zostawię sobie furtkę na kupno np 55-210. Czy faktycznie jest taka duża różnica w jakości tych obiektywów ?
Czy sony nie nadrabia matrycą ?

Który z nich da lepszej jakości zdjęcia prosto z aparatu ? Czy polecany wszystkim lx100 jest naprawdę tak rewelacyjny ?

Zdjęcia na codzień czyli wszystko. Głownie spacery przyroda itp.

Sama już nie wiem. Jak patrze w internecie niby lx100 ma żywsze zdjęcia i bardziej nasycone kolory ale czy nie można tego samego ustawić w sony ?

Proszę o wszelkie wskazówki i porady.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Pon 18 Kwi, 2016   Re: Sony a6000 czy Panasonic lx100 proszę o pomoc

kotek84 napisał/a:
Witam,

Zastanawiam się na dwoma aparatami sony a6000 16-50 i lx100.

Wiem że sony ma wymienny obiektyw ale gorszy od tego w lx100 ale zawszę zostawię sobie furtkę na kupno np 55-210. Czy faktycznie jest taka duża różnica w jakości tych obiektywów ?
Czy sony nie nadrabia matrycą ?



Tak, faktycznie jest taka różnica. 16-50 to najgorszy obiektyw Sonego z mocowaniem E. Wszystkiego nie da się nadrobić matrycą.

kotek84 napisał/a:

Który z nich da lepszej jakości zdjęcia prosto z aparatu ? Czy polecany wszystkim lx100 jest naprawdę tak rewelacyjny ?

Zdjęcia na codzień czyli wszystko. Głownie spacery przyroda itp.



LX100, bo ma lepszy obiektyw.

Generalnie jak chcesz Sonego to jest to fajny wybór ale jak nie chcesz wydać konkretnej kasy na coś lepszego od 16-50 to tak niespecjalnie ma to sens. 55-210 - OK ale potrzebujesz jeszcze z 18-105 f/4 - to jest spoko obiektyw Sonego - właśnie do zastosowań ogólnych - taki spacer zoom. Popatrz jaka jest jego cena i jakie są jego rozmiary .... Dalej chcesz Sonego?
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

Plusy lx100
- lepszy i jaśniejszy obiektyw
- możliwość uzyskania mniejszej głębi ostrości zarówno na 24 jak i 75mm
- jpeg wypluwane z puszki bardziej kontrastowe, ostrzejsze i mniej skompresowane zdjęcia
- możliwość dokupienia automatycznego dekielka co daje komfort
- jest mniejszy
- migawka mechaniczna i elektroniczna
- filmy 4k i o mniejszej kompresji
- ładowarka sieciowa w zestawie
Plusy A6000
- lepszy i szybszy AF przy zdjęciach jak i filmach do tego dobry tryb śledzenia
- bateria pokazuje % stan i jest to precyzyjne
- wymienne obiektywy
- większa matryca fizycznie jak i mpx (można bardziej kropować)
- wbudowana lampa błyskowa z możliwością odbicia światła ( na imieninach się sprawdza)
- troszkę lepsza (chodź nie wiele) stabilizacja przy filmowaniu.
- niższe natywne iso (100)
- lepszy grip (pewniej trzyma się w ręku)
- możliwość instalacji aplikacji (płatnych) wspomagających robienie zdjęć
- zawsze istnieje możliwość wymiany puszki zostawiając już obiektywy
- wizjer jak dla mnie bardziej czytelny w dobrych warunkach (ostrzejszy obraz)

Może jeszcze ktoś coś więcej doda
 
 
patima 
Nowy


Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

Mam lx100 i mogę Ci go śmiało polecić. Czy sony ma lepszy AF? nie wiem ale uważam, że ten w Panasonicu i tak jest bardzo szybki. Jeśli chodzi o tryb śledzenia- nie jest zły naprawdę. Ale faktycznie sony będzie lepszy. Co Ci mogę powiedzieć jako użytkownik lx. Generalnie jestem bardzo zadowolona. Aparat jest naprawdę szybki, wygodnie się go używa. Dzięki temu że ma dużo ustawień na body, korzystanie z niego jest naprawdę przyjemne. Przy czym sam aparat nie jest skomplikowany, menu jest bardzo przejrzyste. Jedyne co mogę się tak naprawdę przyczepić to żywotność baterii. Niby trzyma dość długo ale jednak warto mieć zapasową baterię pod ręką.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

Generalnie zasadnicza różnica to:

kupując lx 100 decydujesz się na ten konkretny obiektyw,
kupując a6000 masz możliwość zakładania różnych, w tym adaptowania manualnych.

Jeśli nie odpowiada Ci to ograniczenie, kup Sony (ja podpowiadam jeszcze GX7).
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   Re: Sony a6000 czy Panasonic lx100 proszę o pomoc

kotek84 napisał/a:

Zastanawiam się na dwoma aparatami sony a6000 16-50 i lx100.
Wiem że sony ma wymienny obiektyw ale gorszy od tego w lx100 ale zawszę zostawię sobie furtkę na kupno np 55-210. Czy faktycznie jest taka duża różnica w jakości tych obiektywów ?
Czy sony nie nadrabia matrycą ?

Weź pod uwagę głos muzyka, on podniósł najistotniejszą kwestię. W lx100 masz 1 obiektyw, w dodatku dość krótki.
Kupując do Sony 55-210 nie dostajesz obiektywu lepszego od zestawowego, ale zupełnie inny. Dostaniesz małe katy widzenia, czyli po prostu zbliżenia - kadry takie, których z lx100 nie uzyskasz bez mocnego przycinania. Maksymalna ogniskowa lx100 da Ci takie katy widzenia jak a6000 ze swym 16-50. Kupując do tego wspomnianego przez Ciebie 55-210 masz po prostu jakby 4 krotne zbliżenie w stosunku do tego co oferuje Ci lx100 (i czego nie zmienisz).
Jeśli Ci to do niczego nie potrzebne, to kupuj lx-a. Jeśli potrzebne to nie ma w zasadzie kwestii...

Sony matrycą wad optycznych obiektywu nie nadrobi, ale tez ten z lxa (bardzo fajny jak na swoją klasę i cenę całości) cudem świata nie jest. Jest jasny, ale też dużo wad optycznych koryguje programowo w korpusie (co i Sony robi).
Jeśli efekty będziesz oglądała w rozsądnej rozdzielczości ekranowej to efekty z obu nie powinny Cię rozczarować.

Nasycenie kolorów czy inne takie zawsze możesz sobie poustawiać w menu aparatu zgodnie z własnymi preferencjami.
 
 
kaczmar52 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

lx100 nie ma wbudowanej lampy np. Czytając wątki zauważylem ,ze malo kto wspomina o panasonicu G6K... sam mocno rozwazam kupno Sony a6000 ale rownie mocno zastanawaim sie własnie nad G6k. Zalezy mi na wizjerze, a aparat głównie bede wykorzystywał do fotografii moich pociech więc do obu i tak z czasem bedzie trzeba dokupić obiektyw. G6K ma wizjer, dobrze lezy w dloni, ma dobre parametry i kusi dwoma obiektywami w cenie 2400. moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 15