Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zestaw startowy do rozwoju
Autor Wiadomość
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   Zestaw startowy do rozwoju

Dzień dobry ;-) ...pragnę rozpocząć swą przygodę z bezlusterkowcami. Uważam, że to aparaty stworzone dla kobiet ;-) ), chociaz rozmiar ma znaczenie ;-) Przepraszam :oops: do rzeczy !!!!
Celuję w model sony A6000 lub Olympus W-10 Mark II lub luc co wg mnie przewyższa wszystkie inne panasonic gx80, gx8. W zasadzie to pierwsza niewiadoma. Druga to taka czym przy zakupie kierować się. Czy zainwestować w samo body czy zakupić jakiś zestaw ...ja to nazywam startowy z ...kitem :-) ?...i tu kolejne zapytanie z tym związane...czy wybrać obiektyw z krótkimi ogniskowymi czy celować w długie do 140 mm na przykład. Jak wiadomo do bezluterkowców potrzebne będą pewnie dwa/trzy obiektywy więc nie wiem czy zakupić "COŚ" z np.14-42 czy 12-60 czy 14-140 ??? I kolejne...czy zasadny jest zakup modelu gx8...skoro gx80 w sieci "wygląda" podobnie ?
Jak miarodajne są opinie testów tutaj zamieszczone na optyczne pl. Czy kierować się nimi czy bardziej opiniami klientów, a może po prostu kobiecą intuicją :wink:
I w końcu na koniec...gdzie w sieci można liczyć na zakup po zdecydowanie najbardziej atrakcyjnej cenie....mam na uwadze konkretne sklepy internetowe.
To na dzisiaj wszystko ...no chyba wszystko :grin: . Czy mogę na Panów liczyć :wink: ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Zmęczyłem się czytaniem twojego wpisu :)
Zestaw nazywasz prawie dobrze, ale nie "z kitem" tylko po prostu "kit z", lub "w kicie". Słowo "kit" oznacza zestaw z domyślnie najprostszym, pospolitym modelem obiektywu i tak np "kupiłam kit Panasonica, Lumixa G7 z 14-42mm".
Przejdźmy do konkretów.
Po pierwsze aparat ma się podobać tobie i ma się ci go dobrze trzymać. Czasem z samego faktu ergonomii czy braku pewnych elementów (np ktoś, kto fotografuje wyłącznie z wizjerem ma problemy z przyzwyczajeniem się do pewnego braku intymności w aparatach wyłącznie z dużym wyświetlaczem), można dojść do takiej frustracji, że przestać interesować się fotografią. Uwierz, jakość zdjęć nie jest na miejscu pierwszym. Dla potencjalnego zjadacza chleba, aparaty są tak rozwinięte technologicznie i dają na tyle niesamowity obraz, że co nie kupisz będzie co najmniej dobre.
Druga sprawa, to wybór systemu. Co innego Olympus lub Panasonic, a co innego Sony. Chodzi mi głównie o wielkość matrycy, a ta ma znaczenie, począwszy od jakości obrazu, skończywszy na efekcie głębi ostrości. W sumie można wylistować to od najmniejszej czyli Pentaxy Q z matrycą jak w kompaktach 1/2.3", następnie 1" w Nikonach 1, potem masz nieco większą w systemie m4/3 Olympusie, Panasonicu oraz Yi. Następne w kolejności to już dość spore matryce APS-C najpierw Canon, a potem cała reszta APS-C, aż dochodzimy do matryc średnioformatowych np Hasselblad. Z systemem wiąże się wielkość i waga obiektywów. Jak dla kobiety, m4/3 może być dobrym rozwiązaniem, zmieści się np w torebce, ale poświęcasz efekt głębi i zwiększasz koszty szukając szerokich kątów. Na plus tego systemu trzeba zaliczyć fakt, że jest to najlepiej oszklony system bezlusterkowców, wiec z czasem będziesz miała możliwość wybrać coś pod siebie, zwłaszcza zaczynając od kita.
Testy na optyczne są raczej rzetelne i obiektywne. Warto je przeglądać wybierając sprzęt dla siebie.
Nie wiem czy najatrakcyjniejsza cena to dobra cena. Jeśli aparat ma być tym wymarzonym, to lepiej kupić drożej z pewnego źródła i odpowiednią gwarancją.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

Mam dzień wolny częściowo więc mogę was tu troszkę pomęczyć ;-)
Matryca...coś tam czytałam :wink: ...głębia...no tak. może jakieś przykładowe foto bo te w sieci....mnie nie przekonują. Poza tym ten Sony A6000 to jednak model z 2014 i sprawdzone przeze mnie obiektywy prawdę mówiąc...za drogie i za ciężkie. Gdy już wybrać coś jeszcze to co jaśniejszego w tym sony by być zadowoloną a to wielkie wyzwanie :razz: AF w tym modelu też nie tak sprawny i szybki i dokładny jak w panasonicach. Słowem skuteczny. Ceny dodatków akcesoriów też robią różnicę :neutral: . i Obiektyw kit 16-50 chyba wysuwany elektronicznie....jakoś też mnie to nie przekonuje bo dotąd pstrykałam sobie manualnym.

Co do bezlusterkowców to liczę się z zakupem dwu czy trzech obiektywów...tylko od czego zacząć...??? A wybór wiadomo...tam zakup gdzie pewne i solidne. Moze jakieś linki :smile: ...jesli tu mozna i nie jest to reklama :neutral:

A jak widać o Olympusie nic nie pisze bo jakoś on wylądował na ostatnim miejscu i nie wiem dlaczego bo przyjemnie wygląda przecież :cool:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

kosmitka,
Zapoznaj się z tymi artykułami:
http://www.fotomaniak.pl/...aparaty-top-10/
http://www.fotomaniak.pl/...raty-2016-eisa/
Może zawężą albo ukierunkują Twoje poszukiwania.
 
 
forrest 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 262
Skąd: Opole
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017   

kosmitka,
nie napisałaś ile chcesz wydać na sprzęt, więc może zainteresuje Cię Sony Alpha A7.
Napisałaś, że robiłaś zdjęcia manualami, zatem możesz na początek połączyć go z jakimś obiektywem m42 (np. 50/1.4).
Przykładowe zdjęcia wykonane tym aparatem.
Oczywiście trochę odjechałem, ale może... :wink:
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

Dzień dobry ponownie :wink:
Oto przedstawiam co mnie wczoraj zaciekawiło...przede wszystkim ogarnęłam trochę fotomaniaka poleconego przez T.B. Dziękuję. Już teraz odpowiadam forestowi że majątku nie chcę wydać na aparat...wolę na podróze i kosmetyki i takie tam... :smile: .
Kwota do trzech kółek PL najbardziej mi odpowiada. Na start oczywiście.
Toteż wczoraj wybrałam się na shopping i przy okazji zwiedziałam kilka "kiosków" z aparatami. No i zauroczył mnie młody pan opowiadający o zaletach i wyłącznie zaletach sony a6000 z 15-60...póki co. Gorzej było trochę gdy pokazywał obiektywy wsensie jakich są rozmiarów na zmianę i...tak np. stałka Sigmy 19...1,8..chyba...taki wałek trochę duży... :neutral: Genetralnie jestem i aparatem i panem promotorem zauroczona....no ale skoro tak chodziłam sobie to jeszcze wpadły mi dwie miniatury z innej bajki w oko....a to z uwagi na rozmiar. Oto link poniżej :http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=3&add0=1859&add1=1927&add2=2050
Co prawda te panasoniki to nie to w co celuję ale może godne uwagi na tyle aby nie decydować się na sony.

Co do Sony....to plis co do obiektywów...bo tego nie za bardzo ogarnęłam. Inne mocowanie niż u innych producentów. To wiem. Jakie jest wachlarz możliwości w wyborze i jakościowym i cenowym. Konkretnie...czy wspomniana stałka 19 mm "podejdzie" do tego sony :?: Poza tym...jaka portretówka :?: No i przyznam....coś ze zmiennoogniskowych....bo ten "kicior" 16-50 to hm... no podstawa...a ja chciałabym coś równie od 16....tylko tak samo długie albo dłuższego ze ..światełkiem" :smile: Bardzo proszę o jakieś "typki" w sensie propozycje obiektywów godnych uwagi i skutecznych....acha....i czy AF w sony A6000 ze śledzeniem czy jakoś tak jest ok czy zawala dynamikę ujęć....Pytam bo fotki na imprezkach koncertach kiedy sporo ruchu chciałabym mieć idealne :smile: W tych obiektywach mam mętlik totalny bo pasują Sony....jakieś sigmy i jakieś jeszcze dwie firmy usłyszałam, ale nie spamiętałam :sad:

Na razie wszystko co mi przyszło do głowy. Miłego dnia życzę wszystkim :wink:

.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

Jak Sigma DN 19mm jest według ciebie, kosmitka, trochę duża, to lepiej rozejrzyj się za kompaktem.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

PDamian napisał/a:
Jak Sigma DN 19mm jest według ciebie, kosmitka, trochę duża, to lepiej rozejrzyj się za kompaktem.


Wybór mam skonkretyzowany i potrzebuję pomocy w zakresie obiektywów do A6000. Kompakty i inne małe aparaciki jakie np. poddałam do obejrzenia interesują mnie wyłącznie z ciekawości. ....W sumie PDamian..masz mi coś do zaoferowania :wink: ??? Oczywiście pytam o szkła :wink: .
 
 
pawel78 
Uczestnik


Posty: 56
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

PDamian napisał/a:
Jak Sigma DN 19mm jest według ciebie, kosmitka, trochę duża. (...)

To ciekawe jak oceni takie maleństwo: Beroflax 500/8 czy Canon EF 600 mm f/4LIS II Usm :wink:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

Portretówki?
http://www.optyczne.pl/po...1=999&add2=1104
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

PDamian napisał/a:
Portretówki?
http://www.optyczne.pl/po...1=999&add2=1104


no to portretówki mamzaproponowane ;-) dziekuję.
Pozostaje coś krótkiego szerokokątnego...powtórzę się z tą sigmą 19 mm..(założe do A60000 ? i moze jeszcze jakiś krótki....oraz zmiennoogniskowe ze dwa do wyboru...od ok. 16..jak pisałam :wink:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

http://www.optyczne.pl/po...=1318&add3=1097
http://www.optyczne.pl/po...2=1137&add3=924

[ Dodano: Czw 05 Sty, 2017 12:54 ]
kosmitka, weź może zimny prysznic.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 05 Sty, 2017   

[/quote]
To ciekawe jak oceni takie maleństwo: Beroflax 500/8 czy Canon EF 600 mm f/4LIS II Usm :wink: [/quote]

Z takim sprzętem...nono...ale to męski rozmiar zdecydowanie :razz:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

kosmitka napisał/a:
Celuję w model sony A6000 lub Olympus W-10 Mark II lub luc co wg mnie przewyższa wszystkie inne panasonic gx80, gx8.

Olympys M10 II byłby super.

Sam mam Panasonic'ca GX7 który jeśli by jeszcze nowy kupić za rozsądne pieniądze, też daje bardzo radę.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pią 06 Sty, 2017   

Powiem tak....troszkę czasu w nocy spędziłam na forach tu i tam z moim przyszłym Sony /być może przyszłym/😏. O ból głowy przyprawiły mnie lektrury o obiektywach do A6000. Wg mnie wybór bardzo ograniczony. Poza tym to jak dobieranie do Lego i innych klocków Douplo czy jeszcze gorszych. Nie wiem co o tym myśleć i co wybrać aby dobrze klikało się i wyglądało. :wink: .
I tutaj pasikoniki:-)) są wraz z olkowymi lepszym wyborem. Gdzieś tam jeszcze pojawił się Fuji...ale też to widzę jak z Alfą. Zbieranina do body. A może byłam już zmęczona i nie czytałam ze zrozumieniem :neutral: .

[ Dodano: Pią 06 Sty, 2017 11:37 ]
Sam mam Panasonic'ca GX7 który jeśli by jeszcze nowy kupić za rozsądne pieniądze, też daje bardzo radę.[/quote]

Obecnie wybrałabym Gx80...bo nowszy. I bardziej przekonuje.

[ Dodano: Pią 06 Sty, 2017 12:09 ]
Co jeszcze .....mocowania obiektywów muszą być tylko Sony E :?: ----mam na uwadze do A6000. I bez przejściówek. I czy dobrze wyszukałam tutaj :

http://www.optyczne.pl/in...=Wyszukaj&sort=

[ Dodano: Pią 06 Sty, 2017 14:43 ]
I skoro niemal uwzięłam się na soniaczka to czy warto na start do 16-50 dopłacić za 55-210 mm. Czy po prostu za długi tele kupić stałeczkę :roll: ......oj Kochani....dziś jesteście tacy niedostępni tutaj :cry:

[ Dodano: Sob 07 Sty, 2017 11:30 ]
No cóż...nie ma chętnych do pomocy to w takim razie sama sobie jakoś muszę poradzić i pewnie mój wybór będzie daleko nie rozwojowy ale za to zmieści się do torebki. Nie zgadniecie co wybrałam....LX100 padłam jego ofiarą i mam zamiar go ujarzmić :razz: . a na Mikołaja napiszę list to może przyniesie mi jakieś cudowne bezlusterko do zabawy. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14