Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat bezlusterkowy dla DJ
Autor Wiadomość
fiukis 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   Aparat bezlusterkowy dla DJ

Witam

Jestem Dj, prezenterem chciałbym zakupić aparat. Myślę że najlepszym aparatem będzie bezlusterkowiec + obiektyw aczkolwiek cyfrowa lustrzanka również może być (na forum wyczytałem że powinien się sprawdzić canon eos100d+ odpowiedni obiektyw) . Aparat ten będzie stosowany do fotorelacji z imprez, czasami będą to również krótkie filmiki. Imprezy które się odbywają, są organizowane w niedostatecznie oświetlonych miejscach. Często jedynym światłem na sali tanecznej jest światło pochodzące z moich reflektorów led.

Wymagania

- nie mam preferencji co do marki aparatu może być to : Sony,Olympus,Panasonic lub inna marka (ostatnio w sieci znalazłem pozytywne komentarze na temat aparatu Sony NEX-5 aczkolwiek jest to już trochę stary aparat . Jakie są wasze opinie na temat tego sprzętu)


- zdjęcia będą wykonywane często w ciemnych i nie oświetlonych miejscach
- chciałbym aby wykonane zdjęcia było ostre
- fotografowane będą tańczące osoby (zdjęcia w ruchu) jak i oświetlenie sceniczne
- możliwość ustawiania wysokiego ISO przy możliwie jak najmniejszej ilości szumu
- chciałbym aby aparat miał możliwość ustawiania trybu: manualnego (aczkolwiek teraz chyba w większości aparatów dostępny jest ten tryb)
-szybki autofocus
- skoro będą to ciemne pomieszczenia zapewne przyda się możliwość podpięcia zewnętrznej lampy błyskowej
- jeśli chodzi o wygląd aparatu to może być on duży i ciężki , nie będzie mi to robić różnicy
- w grę wchodzi również aparat używany

Do takich zastosowań jaki najlepszy obiektyw zda egzamin. Pozdrawia i liczę na waszą pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

Nie wiem jaki masz budżet, bo od tego zależą wyboru.

Ponieważ wspomniałeś NeX 5 chciałbym ci zwrócić uwagę na to, że powinieneś się zastanowić, czy na pewno wystarczy ci aparat bez wizjera elektronicznego. Wspomniany Nex% nie ma takiego wizjera i o ile wiem nie można do niego takiego wizjera dołączyć, jak w przypadku Olków z serii PEN.

Trudno mi dyskutować o szkłach dla Sony, bo nie miałem za bardzo do czynienia z tym systemem. Wydaje mi się, że można dokupić do niego baardzo drogie obiektywy Zeissa, ale podstawowe szkła są trochę krytykowane.

Ze swojego doświadczenia mogę natomiast polecić ci któryś z Olków, np. starszy OM-D E 10. który ma wizjer. Ja mam mały E-PM2 z dodatkowym wizjerem, ale to trochę mniej praktyczne. Olka opłaca się wziąć z obiektywem 14-42 vrII (nie ze skróconym 14-42 EZ) i ewentualnie dokupić coś ze stałek Panasonica najlepiej 1.7/20 lub znacznie tańszy 1.7/25.


Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
fiukis 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

No faktycznie, temat musiałem pisać jeszcze raz bo pierwszy temat mi się skasował i teraz cena mi umknęła. Niestety budżet ograniczony do max 2tys zł. Myślę że wizjer nie jest konieczny , aparat jak najbardziej może być używany . Czekam na pozostałem propozycje
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 07 Sty, 2017   

Tak sobie pomyślałem, że myślisz o takim budżecie - sugerowany OM-D E-10 (oczywiście we wcześniejszej wersji) z podstawowym 14-42 nowy powinien się zmieścić poniżej 2300 zł, a używany w twoim budżecie.

Ja mam mały E-PM2, którego kupiłem z 14-42vrII za niewiele ponad 1000 zł, a potem uzupełniałem wieloma rzeczami m.in. tanimi przejściówkami na inne systemy, konwerterem szerokokątnym, a wreszcie dodatkowym wizjerem.

Muszę powiedzieć, że w Olkach wiele można zrobić podstawowym obiektywem vrII, który całkiem nieźle rysuje, zwłaszcza na na krótkich ogniskowych i bardzo dobrze pracuje z konwtererem szerokokątnym. Jest zupełnie nieźle jeżeli chodzi o możliwość wykonywania zdjęć w kościołach i muzeach. Lepszy obiektyw podstawowy ma Fuji, ale niestety chyba nie Sony i większość lustrzanek.

W systemie m4/3 jest dużo miejsca na o przejściówki, a używam takich do obiektywów Pentaxa i starych Praktik (między innymi z bagnetem BX dzięki czemu mogę wreszcie podpiąć pod cyfrówkę Zeissowskiego Pancolara z Jeny).

Używając obiektywów manualnych bardzo szybko nabrałem przekonania o konieczności nabycia dodatkowego wizjera VF-2, bo nastawianie ostrości na ekranie LCD było mało pewne i wygodne. Prace z wizjerem bardzo lubię, acz w sumie operowanie szeregiem dodatkowych gadgetów nie jest do końca wygodne. Raz , że łatwo można coś zgubić, dwa że taki wizjer w PENach musi konkurować z systemową lampą błyskową. To wszystko składa się na sugestie OM-D E10.

Serdecznie pozdrawiam,

WjciechW
 
 
fiukis 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

W temacie aparatów i obiektywów dopiero raczkuje i nie wszystko dla mnie jest jeszcze zrozumiałe. Szukałem, szukałem i chyba ciężko będzie znaleźć taki aparat, razem z obiektywem który mi podałeś, w cenie do jakiej szukam . A powiedz mi co sądzisz o takim zestawie z tego ogłoszenia :

https://www.olx.pl/oferta...d63aa9;promoted

Myślę że na sam początek chyba najlepszy byłby jakiś obiektyw szerokokątny.

Czy do tego aparatu można podpiąć zewnętrzną lampę , oczywiście cały czas mam na myśli aparat Olympus OM-D E-M10
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

Myślę, że zestaw jest wart swojej ceny i możesz go kupić.

Zaletą 14-42 EZ jest jego płaskość, która czasami się przydaje. Z szerszymi kątami będzie jednak trochę trudniej niż w przypadku 14-42 vrii. Z tego co wiem to konwertery szerokokątne Olympusa akurat do wersji EZ nie pasują.

Ale aktualnie zestaw z vrii jest rzeczywiście trudniej znaleźć.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
fiukis 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Jakiś znalazłem z obiektywem M. Zuiko Digital IIR 14-42mm f/3,5-5,6

https://www.olx.pl/oferta...html#c39275f473

@WojciechW

Czy chodzi Tobie o taki obiektyw jaki podałem powyżej

Czy będzie on lepszy od 14-42 mm f/3.5-5.6 ED EZ (pancake)

No chyba że to są te same

A powiedz mi jak z szybkością łapania ostrości , słyszałem że w ciemnych pomieszczeniach wypada to trochę gorzej . No i martwi trochę brak ISO 100

Z tego co wyczytałem minimalne ISO wynosi 200
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Tak, chodziło mi o zestaw własnie z takim obiektywem.

Co do ISO 100 - na moim E-PM2 rzeczywiście go nie ma i jak okazuje się nie jest to jakieś straszne. Natomiast w E-10 jest tryb ISO L, który ma być równoważny ISO 100.

Co do szybkiego łapania ostrości to niestety nie wiem jak jest w Olkach, bo rzadko fotografuję szybko poruszające się obiekty. Ale chyba nie znajdę swojego zdjęcia z E-PM2 z nietrafioną ostrością i pod tym względem jest on znacznie lepszy od moich Pentaxów. Zwłaszcza K20d miał dużo nietrafień, szczególnie z obiektywami innych firm. Pod tym względem K-S1 okazał się wyraźnie lepszy, co zresztą wynika z tutejszych testów (na optyczne.pl).

Zachęcam cię do lektury testów, również zagranicznych. W szczególności bardzo przydatne dla mnie były zawsze testy na photozone.de.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
fiukis 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

@WojciechW

Ok i chyba już ostatnie pytanie . Czy dobrze rozumiem że stosując adapter z gwintem m4/3 na m42 , wówczas mogę stosować obiektywy z systemu m42?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Tak, ale niestety pracując nimi w trybie manualnym, ustawiając samemu ostrość i przesłonę. Dla ustawiania ostrości przydaje się właśnie dobry wizjer elektroniczny.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
fiukis 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

A po zastosowaniu tego adaptera , mogę korzystać zarówno obiektywów system 4/3 jak i System Micro 4/3 czy już do micro trzeba zastosować jeszcze inny adapter ?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

fiukis napisał/a:
A po zastosowaniu tego adaptera , mogę korzystać zarówno obiektywów system 4/3 jak i System Micro 4/3 czy już do micro trzeba zastosować jeszcze inny adapter ?


Niedawno o ile się nie mylę pytałes o obiektywy m42. To jest standard starych obiektywów wkręcanych (gwint) w korpus. O taki najpowszechniejszy przykład tego standardu to Helios 44 (58/2)
http://allphotolenses.com/lenses/item/c_133.html

To ma niewiele wspólnego z systemami mikro 4/3 czy 4/3. Aby zastosować obiektywy systemu 4/3 w korpusach mikro 4/3 potrzebujesz innego adaptera.

Korpus ma swoje mocowanie, swój interfejs elektroniczny itd i aby zastosować jakiś obiektyw z innego "systemu" trzeba adaptera z jednej strony pasującego do systemu korpusu a z drugiej do systemu obiektywu.
Nie będziesz mógł korzystać z obiektywu mikro 4/3 gdy masz do korpusu wsadzony adapter na 4/3. Aby wkręcić obiektyw mikro 4/3 musisz ten adapter wykręcić.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

RB napisał/a:
Aby wkręcić obiektyw mikro 4/3 musisz ten adapter wykręcić

Może nie aż wykręcić (brzmi jak długotrwała czynność), tylko ściągnąć (można zrobić to szybko). W zasadzie mając jeden obiektyw M42 można adapter na stałe mieć na obiektywie i zakładać go równie szybko, co inne systemowe.
 
 
fiukis 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

Rozumiem czyli do każdego z systemów musze zastosować inny adapter . A powiedz mi czy możesz mi polecić jakiś jasny obiektyw oczywiście nie drogi. Wiem że jasny obiektyw = zazwyczaj wysoka cena ale jest może jakiś kompromis. Niestety ten który jest w zestawie do najjaśniejszych nie należy. Jeśli chodzi o obiektywy to naprawdę nie mam na ten temat dużej wiedzy.Zdjęcia po prostu mają być wyraźne i ostre , przy małej ilości światła

W ogóle takimi obiektywami warto sobie głowę zawracać podaje przykład http://allegro.pl/carl-ze...6660948297.html
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

W tym budżecie przy dużych wymaganiach (brak światła, konieczność używania krótkich czasów dla zamrożenia ruchu) obiektywy M42 mogą być jedynym sensownym wyjściem. Chyba że koledzy od Micro 4/3 zaproponują jedną jasną stałkę, która zmieści się w budżecie, ale nie wiem czy taka istnieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14