Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat cyfrowy dla fotoamatora
Autor Wiadomość
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   Aparat cyfrowy dla fotoamatora

Jestem zwykłym fotoamatorem.Fotografuję:widoki(w tym krajobraz),obiekty,miejsca,czasem pstryknę sobie portret(fotka selfie). Lubie też nagrywać filmy.Posiadam kamerę cyfrową Sony HDR-CX240E,która posiada funkcję robienia zdjęć o wielkości 9,2Megapixela w formacie 16:9,którą obecnie wykonuję zdjęcia,ale nie wiem czy kamera cyfrowa to dobry sprzęt do robienia zdjęć,bo do kręcenia filmów jest bardzo dobra.Do robienia zdjęć i nagrywania filmów posiadałem aparat cyfrowy Nikon Coolpix S9500,który niestety uległ dość poważnemu uszkodzeniu(nie nadaje się do używania) i w związku z tym potrzebuję aparatu do robienia zdjęć i nagrywania filmów.
Od aparatu oczekuje:
    Obiektywu o wielkości 16 lub 18 Mpx,robiącego dobre zdjęcia na zewnątrz,wewnątrz,zdjęcia miejsc,widoków,obiektów i tzw. fotki portretowe selfie,
    Dobrego zoom-u powyżej 10x,może być zoom 20x,
    Ekranu o wielkości od 2,7 do 3cala,dobrze czytelnego w słońcu,
    Ciekawych programów tematycznych przydatnych przy robieniu zdjęć(mam nadzieję,że osoby znające się na kompaktowych aparatach cyfrowych będą wiedzieć o co mi chodzi),
    Nagrywania filmów w Full HD 1080p(może to być format mp4),
    Obsługi kart pamięci Micro SD lub SDHC(może być obsługiwana w aparacie z użyciem adaptera) i pojemności do 64GB lub kart SD

Wstępnie w oko wpadł mi aparat Panasonic Lumix DMC-TZ57 ze względu na obiektyw,zoom 20x oraz ekran odchylany o 180 stopni dobry do portretów,ale czy to dobry wybór dla fotoamatora.Może lepiej wybrać coś innego w cenie do 700zł jeśli znajdzie się aparat który posiada to co podałem w poście,a jeśli w tej cenie nic się nie znajdzie to co wybrać w cenie do 900zl?
Czekam na propozycje z uzasadnieniem czy wybrać ten czy inny aparat.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Madrian 
Bywalec
Totalny amator :)


Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

Obiektyw ma średnicę i ogniskową. Ewentualnie można też odnosić się do jego światłosiły.
Megapiksele to parametr matrycy. Tak naprawdę, mało istotny.
Bardziej bowiem od ilości Mpx, liczy się rozmiar pojedynczego piksela - im większy tym lepszy. Dlatego małe matryce z dużą ilością Mpx, nie dają rewelacyjnych efektów. Każdy milimetr kwadratowy matrycy więcej, to zysk dla ciebie.

Twoje wymagania spełni większość obecnie dostępnych na rynku aparatów typu "mega-zoom". Spotyka się też przedrostki "super", "ultra".

Bardziej zwróć uwagę na to, czy aparat posiada np. możliwość zapisu do formatu RAW, co umożliwia "wywoływanie" cyfrowych zdjęć w programach graficznych.
Oraz manualne ustawienia parametrów naświetlania. Programy tematyczne nie spisują się we wszystkich sytuacjach i czasem warto ustawić ekspozycję ręcznie.

Wadą są tu oczywiście rozmiary i waga, dorównujące lustrzankom. Nie jest to zatem rodzina aparatów do noszenia w kieszeni. Ale za to jak dla amatora oferują spore możliwości.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

Czy dobrym wyborem dla fotoamatora jak pisałem w #1 poście będzie Panasonic Lumix DMC-TZ57,czy lepiej poszukać coś innego do kwoty 700zł z Panasonic Lumix spełniających podane kryteria(jeśli to możliwe do takiej kwoty),a jeśli nic nie znajdę do kwoty 700zł, to co wybrać do kwoty 900zł z Panasonic Lumix wartego ewentualnego zakupu,lub ewentualnie z Nikon Coolpix(jesli nie znajdę nic ciekawego z Panasonic Lumix),bo tak naprawdę nie wiem jaki aparat cyfrowy warty jest wybrania i ewentualnego zakupu
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Nie 08 Sty, 2017   

lukcio30 napisał/a:
Czy dobrym wyborem dla fotoamatora jak pisałem w #1 poście będzie Panasonic Lumix DMC-TZ57

Myślę, że tak. Przyjrzyj się też Sony HX60V za ok. 900 zł. Polecam, bo mam jego poprzednika, czyli HX50V i jestem zadowolony. No i ten Soniak ma sanki na zewnętrzną lampę błyskową, a to może ci kiedyś zacząć być potrzebne. :idea:
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017   

A czy w kwocie do 700 max 800zł jestem w stanie kupić aparat cyfrowy spełniający to co podałem w #1 poście z Panasonic Lumix?

[ Dodano: Sob 28 Sty, 2017 16:47 ]
Nie mogę edytować ostatniego posta,dlatego napisze kolejny post-odpowiedź.
Odnośnie zakupu aparatu dla fotoamatora kupiłem Panasonic Lumix DMC-TZ57 i jak na razie po jednym użyciu,to znaczy wykonaniu kilku zdjęć: widoki,obiekty,jedna fotka portretowa(selfie) oraz nagraniu jednego filmiku jestem zadowolony z zakupu :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

lukcio30,
Dobry wybór.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Niestety dziś (30.01.2017) aparat poszedł do serwisu,bo po zakupie okazało się,że z aparatem jest problem(szum na nagraniach video,potwierdzony przez obsługę sklepu,gdzie kupowałem aparat),być może jest to usterka fabryczna.Jeśli serwis stwierdzi,że problem z aparatem to usterka fabryczna(mam czekać około 2 tygodnie),bo kupiłem aparat z wadą,to zastanawiam się nad wymianą na aparat Canon SX620HS,tylko czy to będzie dobry wybór.
 
 
Aleks78 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 21
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Bardzo dobry wybór. Za takie pieniądze żadna z firm konkurencyjnych nie oferuje tak dużo.
Aparacik kieszonkowy w dodatku, więc zawsze będzie w kieszeni. Jakość jaką oferuje w foto i wideo wiecej niż zadowalająca. No i jest po prostu ładny, więc można dać mamie lub dziewczynie ;)
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

I mam teraz dylemat,bo jeśli aparat po oddaniu wróci z serwisu np: z potwierdzoną przez serwis wadą fabryczną(sklep uzna reklamację), to nie wiem czy wymienić go na Canon SX620HS,czy może ponownie wymienić na sprawny bez wady z szumem przy nagraniach filmów nowy Panasonic Lumix DMC-TZ57(oczywiście przed dodkonaiem wymiany sprawdzę w sklepie aparat czy nie posiada on problemów przy robieniu zdjęć i nagrywaniu filmów,by nie było tego szumu na nagranych filmach),bo tak wstępnie myślę nad tym Canonem SX620HS(gdybym wymieniał aparat do canona mogę dopłacić),bo niby ma między innymi:większy obiektyw o wielkości 20,2Mpx(panasonic mam zaledwie obiektyw 16Mpx),25x zoom(panasonic ma zoom 20x) i 50x zoom plus(nie wiem o co z tym chodzi bo tak jest podanie na stronie canona odnośnie tego aparatu)hybrydowy tryb automatyczny dla zdjęć(panasonic ma tryb auto i programowy AE),ale canon nie posiada tego niby pokrętła do wyboru trybu fotografowania,który posiada panasonic,a jedynie tzw. przełącznik trybu fotografowania,wiec w cano nie tryb fotografowania trzeba wybrać przełącznikiem. I jak pisałem mam dylemat :)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

lukcio, mam dylemat, czy można ci jakoś pomóc, bo tak mieszasz pojęcia (np. obiektyw/Mpx) i skupiasz się na nieistotnych różnicach (np. 20 a 25x), że nasze porady nic ci nie dadzą :???:
Oby ci ten "szum" (chodzi o dźwięk?) uwzględnili...
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

Czy wysłany do serwisu Panasonic Lumix DMC-TZ57(jeśli wróci z serwisu z np: potwierdzoną wadą fabryczną z szumem na nagraniach wideo) to wymienić na Canon SX620HS(jeśli będzie dostępny w sklepie),czy może wymienić ponownie na dokładnie sprawdzony w sklepie(robienie zdjęć i nagrywanie wideo by tego szumu nie było przy odtwarzaniu) Panasonic Lumix DMC-TZ57(jeśli Canon SX620HS nie będzie dostępny). Sam nie wiem czy wybrać na wymianę Canon SX620HS,co myślicie o tym aparacie i czy będzie lepszy od Panasonic Lumix DMC-TZ57 dla fotoamatora do zdjęć i nagrywania wideo Full HD?
O to dokładnie mi chodzi.

[ Dodano: Pon 06 Lut, 2017 15:53 ]
Proszę moderacje o zamknięcie tego tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 14