Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lekka lustrzanka
Autor Wiadomość
alek--- 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017   lekka lustrzanka

Witam
Posiadam Pentax K-20 i jestem bardzo z niego zadowolona, ale czas kupić coś nowszego.
I tu zaczyna się problem. Nie mam pojęcia, w którym kierunku pójść (Nikon?, Canon?, czy zostać przy Pentaxie?), myślę nawet o bezlusterkowcu (chociaż to ostateczna ostateczność).
Może po kolei. Zdjęć najwięcej robię w czasie moich podróży (architektura, widoczki, ludzie). Podróżuję z plecakiem, więc liczy się dla mnie każdy zaoszczędzony gram.
Dlatego szukam czegoś lekkiego (i to jest dla mnie ważne) z szybkim ostrzeniem i z możliwością nagrywania filmików. W Pentaxie podobało mi się to, że pokrętła migawki i przysłony są na obudowie, co bardzo ułatwia szybkie zmiany, ale z drugiej strony mam zawsze duży problem gdy coś uszkodzę (np. obiektyw), bo zagranicą Pentax nie jest zbyt popularny.
I tak ogólnie wygląda mój problem. Z jednej stronie chcę kupić nowszy model Pentaxa (bo łatwo się go ustawia, jestem do niego przyzwyczajona itd), a z drugiej strony chcę go wymienić na coś zupełnie innego (bo szukam czegoś lepszego i bardziej dostępnego w sklepach).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017   

A jakie masz obiektywy?
Jeśli masz jakieś "limitowane", to taki K-3 byłby świetnym wyborem.
 
 
alek--- 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Moje obiektywy to: najczęściej używany to Tamron 18-200 F/3.5-6.3 (jest nim rozczarowana, bo ma kiepskie Af). Dodatkowo posiadam, chociaż używam sporadycznie Pentax 50-200; kitowy Pentax 16-55 oraz manualny Vivitar 28-70 (z mocowaniem Pentax)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

No to faktycznie tak, jak byś szklarni nie miała.
Najlżejsza lustrzanka to chyba Canon 100D.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Kitowy to pewno 18-55.

W dużym stopniu zgadzam się z przedmówcą, ale nawet ten skromny zestaw pozwoli ci na zakup samego body i skupieniu się na zakupie lepszych szkieł, np. jakiegoś 17-50/2.8 Sigmy i stałki 35/2.4.

Problemy z ogniskowaniem Tamrona mogą się mocno zmniejszyć po przejściu na nowszego Pentaxa. Ja taki efekt wyraźnie zaobserwowałem przy porównaniu K20d z nowszym KS1, a wykazują to również tutejsze testy.

Może dobrą propozycją dla ciebie byłby tańszy i lżejszy K-70, wyposażony również w ekran uchylny. Jak mi się wydaje powinien on niedługo przestać wreszcie być nowością i trochę stanieć.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
alek--- 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Canon 100d zupełnie nie przemawia, no może za wyjątkiem wagi.

Natomiast Pentax k-70 zaciekawił mnie. Mógłby być lżejszy, ale to ciekawa propozycja. Chociaż wciąż zastanawiam się czy nie przesiąść się na Nikona lub Canona ze względu na większy wybór obiektywów.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

A ile z tych obiektywów jeszcze chcesz kupić? Porównaj ceny czy to się kalkuluje.
 
 
alek--- 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

obiektywów nigdy nie za dużo ;)
A tak poważnie to myślę jeszcze o szerokokątnym i fajnie by było kupić coś jasnego o dużym zakresie ogniskowych.
Zastanawiam się nad przesiadką na Nikona lub Canona, ponieważ kilka razy zdarzyło mi się w czasie podroży uszkodzić obiektyw, a kupienie coś od Pentaxa graniczy z cudem :(
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Chciałbym zwrócić ci uwagę, że wszystkie Pentaxy mają prawdziwy pryzmat pentagonalny, natomiast tańsze Canony i Nikony (łącznie z serią d5x00) mają ciemniejszy i mniej powiększający celownik lusterkowy.

Najlżejszym obecnie Pentaxem jest używany przeze mnie k-S1, który mnie w zasadzie wystarcza. Nie pozbyłem się jednak k20d. Z szerokokątnych nie wymyśliłem natomiast nic innego niż Sigma 10-20/3.5

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

S8-16 na P nie ma?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
S8-16 na P nie ma?
Jest. A poza tym jeszcze Tamron 10-24, Pentax 10-17 i cała masa szerokich stałek Samyanga.

alek--- napisał/a:

Zastanawiam się nad przesiadką na Nikona lub Canona, ponieważ kilka razy zdarzyło mi się w czasie podroży uszkodzić obiektyw, a kupienie coś od Pentaxa graniczy z cudem :(

Po przesiadce będziesz miała szansę uszkodzić plastikowe body N/C ;)
 
 
alek--- 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Marlut napisał/a:

Po przesiadce będziesz miała szansę uszkodzić plastikowe body N/C ;)


Aż tak źle jest z N/C?
Czyli wszyscy na tym forum polecają Pentaxa?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

The D5300 employs a newly developed monocoque structure with carbon fiber reinforced plastic material for its camera body. By eliminating the conventional metal chassis and adopting a monocoque structure for the outer frame, a compact and durable body is realized. http://imaging.nikon.com/.../features07.htm
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

alek--- nie, Canon i Nikon mają się dobrze, pomimo że najtańsze serie są z tworzyw. Nie takie tworzywa straszne jak Marlut demonizuje. Dla przykładu, Canon kiedyś wypuścił 300D i więcej tego błędu nie popełnił, bo tą plastikową konstrukcję mogłeś czołgiem rozjechać, podnieść i fotografować dalej :P
O ilu przypadkach pękniętych obudów z tworzyw słyszałeś?
 
 
alek--- 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

No właśnie nie słyszałam o żadnej :)

W sumie to nie pomagacie mi, mam jeszcze większy mętlik w głowie niż wcześniej ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15