Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlusterkowiec do 2500zł do fotografowania dzieci
Autor Wiadomość
kaczmar52 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   Bezlusterkowiec do 2500zł do fotografowania dzieci

Witam wszystkich
Dopiero co się zarejestrowałem na tym forum więc proszę z przymrużeniem oka ;)
Używałem do tej pory Lumixa LX3, jednak w moim zyciu się troche pozmieniało (1,5 roczny syn i 2 tygodniowa córka) i chciałbym wrócić do fotografii choćby ze wzgędu właśnie na dzieci.

Rozważam zakup bezlusterkowca tak jak napisałem do 2500zl. Mocno chciałbym żeby miał wizjer. Rozważam między Sony a6000 a Panasonic Lumix G6K. Mam świadomość,że do obu będę musiał dokupić obiektyw do portretowania dzieci jeśli będę chciał wykorzystać max możliwości. Sony robi lepsze zdjęcia przy wyższym ISO i chyba ma lepszy AF, Lumix kusi dwoma obiektywami. Proszę o porady. Może ktoś poleci jakiś starszy model, używkę, którą również się zadowolę. Nie jestem profesjonalistą ale też nie amatorem dopiero zaczynającym i jakieś tam minimalne pojęcie mam.
Podsumowując: chodzi mi o sprzęt, którym będę miał mozliwość robienia zdjęć z niską wartością przysłony w celu uzyskania portretów z rozmytym tłem

Z góry serdeczne dzięki za podpowiedzi ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






SebaK 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

A6000 będzie bardzo dobrym wyborem.

Jeżeli chcesz się zmieścić w 2500 za body i obiektyw, to NEX-6 i sel50f18. NEX ma wolniejszy AF, ale wizjer o lepszej rozdzielczości od a6000. Obiektyw ma świetny bokeh.

Jeżeli chcesz więcej info o NEX-6, zapraszam na PW. Mam takiego na zbyciu.
 
 
kaczmar52 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

czy ta różnica w AF jest tak kolosalna? nie ukrywam,ze to też jest ważne. Nie chcę dzieci ustawiać na baczność do zdjęć...
 
 
SebaK 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Różnica jest na pewno, ale sam obiektyw nie jest mistrzem prędkości. Trochę dzieci będziesz musiał przeszkolić :)
 
 
kaczmar52 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Nex-6 nie ma wizjera...
 
 
SebaK 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Ma
 
 
kaczmar52 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Sorki, nie ten model patrzałem. A jak to jest z tymi obiektywami?... szukam właśnie 50mm 1.8 i np. na allegro nie ma do micro 3/4 żadnego... do Sony e kosztują 1400zł. jakbym zastosował jakies adaptery to sa szanse na tańsze wyjście? oba z tych aparatów nie maja stabilizacji więc na pewno obiektyw musi mieć. Macie jakieś alternatywy na te, no nie oszukujmy się nie tanie rzeczy? generalnie chodzi mi o to,że czy kupie Panasonica czy Sony to chcę mieć taki obiektyw

[ Dodano: Sro 18 Sty, 2017 22:54 ]
SebaK napisał/a:


Jeżeli chcesz więcej info o NEX-6, zapraszam na PW. Mam takiego na zbyciu.


Chyba jeszcze nie mogę privów pisać, za świezy jestem ;) albo nie wiem jak :)
 
 
SebaK 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Adaptery z działającą stabilizacją i obiektywem, to raczej nie będzie tańsze rozwiązanie niż obiektyw ze stabilizacją podłączony bezpośrednio.

Musisz w takim razie polować na używki. Na zestaw NEX-6 i SEL50F18 powinno Ci 2500 wystarczyć.

Poszło PW.
 
 
kaczmar52 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

no a np. na allegro nie ma ani jednego obiektywu do micro 3/4 50/1.8 ze stabilizacją...
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Stabilizacja nic nie pomoże przy dzieciach, są za szybkie. Za 2500 kupisz np.: 700D z kitem (stabilizowanym zresztą). Nie będziesz miał modnego gadżetu, ale niezłe zdjęcia i filmy dzieciakom porobisz.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Co do obiektywu: radziłbym coś jasnego w okolicach ekw. 50 mm (czyli 25 mm na m4/3 i 35 mm na APS-C). Sam mam malucha 6-miesięcznego, byłem na paru kinderbalach znajomych z dzieciakami 2-3 letnimi i 25-tka jest częściej w użyciu od 45-tki (używam m4/3 - ale w tym budżecie odradzam). Pozwala na szersze ujęcia od portretówki, a jednocześnie zbliżenie też można zrobić, tylko trzeba pilnować ustawienia powiedzmy główki, bo przy tak małej odległości bardzo łatwo o przerysowania typu wielkie czoło.

Przy tak ograniczonym budżecie radziłbym jednak lustrzankę z systemu, który oferuje jasną stałkę 50 mm ekw.
 
 
kaczmar52 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Dżozef napisał/a:
Za 2500 kupisz np.: 700D z kitem


Nie chcę lustrzanki. gabaryty przemawiają do mnie zdecydowanie

[ Dodano: Czw 19 Sty, 2017 21:44 ]
TS napisał/a:
radziłbym coś jasnego w okolicach ekw. 50 mm (czyli 25 mm na m4/3 i 35 mm na APS-C)

Nie kumam. Wszędzie polecaja mi 50mm 1.8f więc jak mam rozumieć Twoje wyjaśnienie, "ze 50 mm czyli 25 w m3/4 i 35 na APS-C?

[ Dodano: Czw 19 Sty, 2017 21:47 ]
Raczej nie dam się namówić na lustrzanke, bo bedę nie raz żałował, że nie chciało mi się jej zabrać z domu. Czy mam rozumieć,ze w budżecie 2500zł nie kupię bezlusterkowca, z którego nacieszę się zdjęciami swoich pociech w różnych warunkach i środowiskach? Mam swiadomosc,że na kitowych obiektywach nie zdziałam do końca tego co oczekuję. Na dodatkowy obiektyw w tym celu bedą dodatkowe pieniądze z tym,ze trochę później. A co do obiektywu to tak jak na Sony E znalazlem 50mm 1.8 to na m3/4 już nie...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Polecany zwykle (z powodu dobrego stosunku ceny do jakości i możliwości kreatywnych) obiektyw typu 50 mm f/1.8 na matrycy standardu 4/3 (a taka znajduje się w bezlusterkowcach systemu Mikro 4/3) daje inne kąty widzenia. Żeby mieć więc jego odpowiednik, trzeba szukać w okolicach 25 mm (to jest dokładnie odpowiednik 50 mm na pełnej klatce 35 mm), lub około 35-40 mm (wtedy będzie to odpowiednik tego, co obiektyw 50 mm pokazuje na typowej matrycy APS-C).

Mnożnik ogniskowej
 
 
kaczmar52 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Panowie i panie... przedwczoraj śniły mi sie juz te aparaty... podsumowując: chciałbym kupić bezlusterkowca, koniecznie z wizjerem, dobrym do fotografii moich pociech.Z takimi parametrami żebym nie musial ich ustawiać na baczność do zdjęć. nie będę chodzil po lasach i pstrykał wiewiórek ani sarenek. Gdyby nie dzieci to nawet bym nie myslal o kupnie takiego sprzętu. mam świadomość, ze będę musiał dokupić obiektyw. Najchętniej to w sumie kupiłbym samo body i od razu odpowiednią stałkę...

Moje typy to Sony a6000 i panasonic G6K. Na plus Panasonica przemawia to, że ma 2 obiektywy w zestawie (tak, wspomniałem ze kupiłbym samo body ale jednak co dwa to nie jeden), ma dotykowy wyświetlacz.Zastanawia mnie tylko dlaczego na forum przewija się wiecznie GX7, GX80, lx100 a nikt nie pyta o ten aparat...

Sony: wieksza matryca, ponoć lepszy AF

Prosze o podanie swoich typów, byłbym ogromnie wdzięczny gdybyście do swojego typu podali od razu odpowiedni obiektyw

z góry serdeczne dzięki. Liczę na wyczerpujące odpowiedzi bo już mi bania siada od tego szukania...

[ Dodano: Czw 19 Sty, 2017 23:40 ]
komor napisał/a:
Polecany zwykle (z powodu dobrego stosunku ceny do jakości i możliwości kreatywnych) obiektyw typu 50 mm f/1.8 na matrycy standardu 4/3 (a taka znajduje się w bezlusterkowcach systemu Mikro 4/3) daje inne kąty widzenia. Żeby mieć więc jego odpowiednik, trzeba szukać w okolicach 25 mm (to jest dokładnie odpowiednik 50 mm na pełnej klatce 35 mm), lub około 35-40 mm (wtedy będzie to odpowiednik tego, co obiektyw 50 mm pokazuje na typowej matrycy APS-C).

Doczytałem :) Mnożnik dla 3/4 to 2.0 a dla APS-C to 1,5 :) nie wiedziałem, że muszę siękierować tymi kryteriami przy szukaniu obiektywu i slepo zaszukany byłem w 50mm 1.8f...

A więc do m3/4 znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/panason...6580947713.html

A do Sony tylko taki:
http://allegro.pl/obiekty...6443158079.html

Dobrze rozumuje? Czy przysłone też się jakoś przelicza czy w przypadku tego lumixa 25mm faktycznie jest 1.7f?
Ostatnio zmieniony przez kaczmar52 Pią 20 Sty, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

kaczmar52 napisał/a:
Zastanawia mnie tylko dlaczego na forum przewija się wiecznie GX7, GX80, lx100 a nikt nie pyta o ten aparat...


Bo jest dość stary?
Data premiery ... http://www.optyczne.pl/po...=1859&add3=2081

Autofokus najszybszy ma A6000 i najszybszą serię. https://www.youtube.com/watch?v=jvvM-XCiieM
https://youtu.be/fSobrm9J0AM?t=99

[ Dodano: Pią 20 Sty, 2017 00:02 ]
https://www.youtube.com/r...uery=a6000+af-c
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14