Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 24 Sty, 2017
Rozmazane zdjęcie na brzegach
Autor Wiadomość
Sebzio361 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 23 Sty, 2017   Rozmazane zdjęcie na brzegach

Witajcie!
Ostatnio zakupiłem sobie aparat Kodak Z812 IS ponieważ jestem WIELKIM fanem firmy Kodak i podczas fotografowania zauważyłem, że moje zdjęcia nie są ostre tylko z boku z jednej strony. Wiecie jak tego uniknąć?

Zdjęcie 1:
https://zapodaj.net/b48a0e0841b74.jpg.html (Rozmazany bok zdjęcia tam gdzie sygnalizator przy przejeździe)
Parametry:
Przysłona: F/3,2
Czas Naświetlania: 1/200s
ISO 100

Zdjęcie 2:
https://zapodaj.net/3d90a0edff81b.jpg.html (Rozmazany bok zdjęcia tam gdzie sygnalizator przy przejeździe)
Parametry:
Przysłona: F/7,1
Czas Naświetlania: 1/125s
ISO 100

Zdjęcie 3:
https://zapodaj.net/64c830539f1e8.jpg.html (Rozmazane zdjęcie po prawej stronie na skarpie).
Parametry:
Przysłona: F/3,2
Czas Naświetlania: 1/320s
ISO 100
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 24 Sty, 2017   

O ile nie masz jakiegoś mydła/masła na prawej stronie obiektywu, to prawdopodobnie jest zdecentrowana optyka. Być może w wyniku uderzenia, być może od nowości tak było. Zajrzyj jeszcze w obiektyw i poświeć tam latarką, czy nie widzisz jakichś zabrudzeń na optyce z zewnątrz lub w środku. Ale prawdopodobnie jednak zdecentrowane.
 
 
Sebzio361 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 24 Sty, 2017   

Świeciłem latarką i stwierdzam, że brak zabrudzeń. Wszystko czyste jak świeżo z fabryki. Może być tak jak piszesz, że obiektyw może być zdecentrowany...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 25 Sty, 2017   

Patrzę i nie umiem ocenić. Nie masz jakiś zdjęć z jednym planem, gdzie można by ocenić poprawność optyki? Zrób dokładnie na wprost zdjęcie tapety w jakieś wyraźne drobne wzorki :)
Patrząc, że to aparat z przed dekady z matrycą 1/2.5" ... lekkiego zmętnienia soczewki nie dostrzeżesz, a aparat tak, to samo z matrycą, może się rozwarstwia - odkleja warstwa ochronna, może złapał grzyba, to może być wszystko.
 
 
Sebzio361 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

Fakt, zaprezentowałem Wam same kolejowe zdjęcia a to głównie przez to, że jestem pasjonatem kolejnictwa i pstrykam takie fotki na co dzień. :-D

Jak by co to przedstawiam jeszcze takie zdjęcia, które wykonałem tym samym Kodakiem:
https://zapodaj.net/6fcd1ca0ad44d.jpg.html
Parametry:
Przysłona: F/5,7
Czas Naświetlania: 1/800s
ISO 100

https://zapodaj.net/fa4dc21c3e8db.jpg.html
Parametry:
Przysłona: F/5,7
Czas Naświetlania: 1/800s
ISO 100
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

Nie przewiduję, by udało ci się coś z tym zrobić.
 
 
Sebzio361 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

Może aparaty Kodak mają taką wadę, nie wiem...
Mam także trochę słabszego Kodaka ZD710 oraz M530, który jest fabrycznie nowy i także ma ten sam problem...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   

Te zdjęcia cały czas nie pokazują jednego planu, który mógłby na cokolwiek wskazać. Zawsze tam gdzie jest wada występuje na na twoich zdjęciach inny plan, a co za tym idzie, inna głębia ostrości. Równie dobrze może być to algorytm kompresji jpg, gdzie skupia się jedynie na centrum zdjęcia. To może być wszystko. Zrób jakąś fotkę na jednym planie, coś powtarzalnego, by można było z całą kategorycznością stwierdzić - tak, tu jest takie czy inne pogorszenie obrazu. Nie wiem co, obrus w kropki, tapeta, nawet strona maszynopisu może dać większą odpowiedź niż takie zdjęcia.
 
 
Sebzio361 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Znalazłem w domu stary karton i sfotografowałem, efekt jest taki jakiego się spodziewałem czyli prawa strona zdjęcia nieostra:
https://zapodaj.net/652083f78a94b.jpg.html
Parametry:
Przysłona: F/3,2
Czas Naświetlania: 1/3s
ISO 100
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Zakładając, że postarałeś się zachować równoległość płaszczyzny kartonu do płaszczyzny matrycy, to rozbieżność ostrości jest duża.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Duża? Śmiał bym rzec olbrzymia i nie tyczy się tylko jakiejś plamki, tylko nieostrość ogarnia jakąś 1/3 powierzchni.
 
 
Sebzio361 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Jakiś wniosek ostateczny Panowie co z tym Kodakiem? Naprawa? Na złom?
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Kodak to tandeta do kwadratu. Mój nie trawił niektórych odcieni ust i miałem w tych miejscach czarne plamy. Odesłałem na gwarancji to go tak zapaćkali że ledwie się doczyściłem ale nic nie naprawili bo takiej tandety się nie naprawia.
 
 
Sebzio361 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

To w takim razie zaproponujcie mi jakieś aparaty parametrami przypominające Kodaka Z812 IS.
Tylko pamiętajcie, że lustrzanki nie wchodzą w grę z powodu, że nie chce nosić za każdym razem sprzętu jak zawodowy fotograf a jedynie chodzi mi o jakiś podstawowy aparat, który spełniał by moje skromne wymogi podczas fotografowania kolei oraz przy okazji jakiś widoczków. :-D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   

Sebzio361, podaj budżet. Ewentualnie >>> Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15