Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 31 Sty, 2017
Canon 60D lub 70D (używany) czy 750D, 760D nowy?

Nowy 750D (760D) czy uzywany 60D (70D)
Nowy
33%
 33%  [ 1 ]
Używany
66%
 66%  [ 2 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
jack78 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   Canon 60D lub 70D (używany) czy 750D, 760D nowy?

Witam

Aktualnie posiadam 450D i przyszedł czas na wymianę. Ogólne założenie jest takie, aby było kręcenie filmów (wymóg żony, nie mój), oraz aby stare szkła (EF-S 18-135, 18-200, 70-300 IS USM) można było wykorzystać. Ze szkieł pierwsze i ostatnie idą na sprzedaż, bo sa nieużywane.
Co lepiej wybrać? Zastanawiam się nad 60D lub 70D używanym, przebieg w granicach 5-10k klapnięć, czy lepiej nowy, ale wtedy finanse pozwolą na 750D lub 760D. Jak ewentualnie potwierdzić prawdziwość przebiegu modeli 60D i 70D?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Nie no, ankieta jest do bani. O ile 750D i 760D pomijając kosmetykę to ten sam aparat, tak 60D jest pokoleniowym odpowiednikiem 550D a 70D modelu 700D.
Jeśli miał bym wybrać 7x0D vs nawet nowy 60D, wybrałbym 7x0D nawet używanego, ale jeśli miałbym do wyboru nowy 7x0D i używany 70D wybrałbym 70D.
 
 
jack78 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Uważasz że nie warto brać 60D, że lepiej przymierzyć się do wersji trzy-cyfrowych? Wiem że w 60D jest stara matryca i stary procesor Digic 4, kontra Digic 6 w 750 i 760.
Mnie w kierunku 60D i 70D ciągnie trochę ze względu na mikro-regulację AF.
Ale może faktycznie lepiej zaglądać na 70D. W takim wypadku jak można potwierdzić prawdziwość opisów dotyczącą migawki? Tylko Żytnia w Wa-wie zostaje?


Przez moment korciło mnie nawet przejść na Nikona, ale posiadając już szkła Canona, lampę błyskową Canona, miałbym zbyt wiele do wymiany, co pewnie przełożyło byt się na olbrzymie koszty.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Jak zainstalujesz Magic Lantern to pokaże ci ilość zdjęć i ilość dodatkowych podniesień lustra np przy LV.
 
 
jurand 
Bywalec
Kanonier - bo tak



Pomógł: 7 razy
Posty: 192
Skąd: Żeszuf
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

jack78 napisał/a:
Mnie w kierunku 60D i 70D ciągnie trochę ze względu na mikro-regulację AF.

60D mikroregulacji nie posiada niestety.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

jack78 napisał/a:
aby stare szkła (EF-S 18-135, 18-200, 70-300 IS USM) można było wykorzystać. Ze szkieł pierwsze i ostatnie idą na sprzedaż, bo sa nieużywane.

Czyli dwa lepsze szkła chcesz sprzedać, a zostawić sobie najgorsze? Co to dokładnie za 18-200?
 
 
jack78 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

Dokładnie jest to EF-S 18-200 mm f/3.5-5.6 IS
A co do sprzedaży to tak. 70-300 nie używam, leży mi od jakieś 3 lat w torbie, zrobiłem nim może 60-80 zdjęć w tym okresie, a co do 18-135 to jak porównywałem zdjęcia z niego i 18-200 to do 135mm wszystko przemawiało na korzyść 18-200, a dodatkowo dochodzi dłuższa ogniskowa, dzięki której właśnie przestałem używać 70-300.
Wcześniej ten 70-300 był więcej używany, ale to w czasach jak miałem 17-85. Potem był kupiony 18-135, którego szybko zastąpiłem 18-200.

Dziś rozmawiałem z kumplem, który siedzi w fotografii dość mocno (wesela, imprezy sportowe, itp.) i zasugerował mi żeby brać to co ma nowszą matrycę, bo Canon zrobił spore postępy w ciągu ostatnich lat. Czyli w sumie już tylko decyduję się między 750D i 760D z olbrzymią przewagą dla 760D ze względu na dodatkowy wyświetlacz cz-b na górnym korpusie i czujnik zbliżeniowy przy muszli ocznej. Usunięcie tej drugiej opcji z 750D uważam za olbrzymi błąd. Przecież to nawet mój stary 450D posiada i jest to bardzo użyteczna funkcja.

[ Dodano: Sob 11 Lut, 2017 23:41 ]
Widzę że i tak nie ma zbytniego zainteresowania, więc napiszę że kupiłem 760D. Trafiła mi się promocja na nówkę w sklepie, jakieś 300zł taniej niż cena wyjściowa. Do ostatnie chwili zastanawiałem się nad 70D, a momentami nawet nad 700D w zestawie z 18-135 STM, jednak promocyjna cena zrobiła swoje :mrgreen:
 
 
dp22 
Początkujący
10054470


Posty: 25
Wysłany: Czw 23 Lut, 2017   

Ponawiając pytanie, co lepsze, nowy eos 760d czy używany eos 70d?
 
 
jack78 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Czw 23 Lut, 2017   

Ja wybrałem nowy 760D, szczególnie że trafiłem na promocję lub pomyłkę sklepu i kupiłem go o 300zł taniej od najniższej znalezionej ceny.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

A ja nadal wolałbym 70D.
 
 
jack78 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Nawet gdybyś body 760D dostał za 2350zł?? Nówkę.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Ja akurat mam możliwość kupienia w tej samej cenie (£475) Canona 760D i używanego 70D. Nadal wybieram 70D.
Na 24Mpx mi nie zależy, a wszystko pozostałe 70D ma lepsze.
Porównanie
Jeszcze jedna sprawa, ja jestem w trochę bardziej komfortowej sytuacji. Mieszkam w UK i kupuję w pewnej i zaufanej sieci komisów, która ubezpiecza skupowany sprzęt, przez co daje na niego dwa lata gwarancji. Nie boję się u nich kupić nawet starego "dezela" bo jak by co, mam gwarancję, z której skutecznie kilkukrotnie korzystałem. Jedyną niedogodnością było to, że nie otrzymałem zwrotu gotówki, a voucher na tą kwotę, do wydania w ich sieci. Nic w tym złego bo sprzęt tanieje i za voucher mogę kupić ten towar ponownie + coś jeszcze :) Niestety w Polsce choć ta sama sieć komisów działa, to ceny są mało podobne do brytyjskich, a to pewnie za sprawą wysokich kosztów takich ubezpieczeń i podejrzewam, nadużywania przyjaznej polityki komisu.
 
 
jack78 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

No to teraz już wiadomo dlaczego brak gwarancji na używanym sprzęcie , nie jest żadną przeszkodą dla Ciebie. Ja głównie zdecydowałem się ze względu na gwarancję, kupiłem taniej i z gwarancją, vs drożej i jej brak. A jedyne co przemawia za 70D to Dual-Pixel i praca na baterii.
AF ten sam, matryca lepsza w 760D, procesor nowszy i szybszy w 760D, do tego gwarancja :D
Daj znać co to za sieć komisów.
Teraz czas tylko na zmianę obiektywu.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
a wszystko pozostałe 70D ma lepsze.

Mikroregulacja AF, mniejszy % pomiaru punktowego światła, najkrótszy czas 1/8000, krótszy czas synchronizacji lampy błyskowej, lepszy akumulator wg. optycznych 920 zdjęć na jednym ładowaniu, zamiast 440 w 760D, lepszy wizjer.
Pewnie kilka drobiazgów by się znalazło jeszcze.

Jeśli to są istotne ficzery, to warto 70D.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

muzyk, z takich rzeczy jakie ja wykorzystuję, musiał bym jeszcze wspomnieć o szybszej serii, filmowaniu w All-I, trackingu twarzy w filmowaniu, mniejszych szumach w wysokim ISO, bracketingu do 7 klatek zamiast 3.

jack78, link do komisu podsyłam na pw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18