Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jeszcze mniejsza czyli 25mm
Autor Wiadomość
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   Jeszcze mniejsza czyli 25mm

Hej :)
Nie tak dawno założyłem wątek w poszukiwaniu lornetki 10x32 dachowej. Mam Prostaffa 7 10x42 i jest kompletnie dla mnie za duży, zarówno wielkością obiektywu (uzywam lornetki tylko w dzień) jak i ogólnie cała masą. Owszem fajnie się przez niego patrzy, jakość obrazu zadowala mnie w zupełności, jednak coraz częściej i dalej wybieram się na piesze wędrówki toteż będę potrzebował lornetki mniejszej. W poprzednim wątku podaliście kilka typów fajnych lornetek. Kilka z nich udało mi sie pomacać. Jednak nadal są to lornetki dla mnie za duże. Chciałbym coś bardzo małego, co włożę w kieszeń. Szyja jest niestety zajęta przez aparat. Dokupiłem nawet bezlusterkowca, aby odciążyć biedną szyję która do tej pory nosiła w górach lustro. Zatem na takie szlaki chciałbym zabierać bezlusterkowca + mała lorneteczka w kieszeni. Będąc w fotojokerze wziąłem w dłonie malutką lornetkę Nikon ACULON A30 10x25.
Lornetka była naprawdę mała przy moim prostaffie i może wyda się to Wam smieszne ale optycznie dla mnie była naprawdę wystarczająca. Wyszedłem sobie z nią poza pomieszczenie i w zupełności obraz jaki generowała wystarczył. Na miejscu mieli tylko ten model, ale na stronie zauważyłem jeszcze dwa inne. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak jakościowo ma się aculon a30 10x25 do modelu ACULON T01 10x21 ?
Na stronie jest jeszcze sportstar 10x25 DCF który ma pryzmaty bak-4 i większe pole. Niestety nie mieli go na miejscu i nie wiem czy jest róznica optyczna między sportstarem a tymi aculonami (nigdzie nie podaja jakie ma pryzmaty)
Czy może jakies inne 10x25 w podobnej cenie polecacie ?
Naprawdę wiele nie potrzebuje, ot spojrzeć przez chwilę kiedy wdrapię się na szczyt, bądz maszerując plażą.

P.S. Czy spotkanie optycznych w Gniewie dotyczy tego Gniewu koło Kwidzyna ?
Jeśli tak (mieszkam blisko) to gdyby był chętny na prostaffa 7 10x42 (a będzie na tym spotkaniu) na gwarancji w stanie moim zdaniem idealnym to mógłbym podjechać :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Witaj.

Przy tak małej średnicy rozważ powiększenie 8x. Zawsze jaśniej, zawsze stabilniej.
Na forum chwalono małego Olympusa WPII 8x25 i Kowe SV 8x25. Jednak kosztują x2 w porównaniu z Aculonem.

Pozdrawiam.
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Najbardziej widzi mi sie własnie ten Olympus 8x25 WPII. Po analizie (wielkość) jestem zmuszony odrzucić 10x. No chyba że mały aculonek 10x21, ale optycznie wiele gorszy od Olka. Jestem skłonny przeznaczyć te 450 zł na kieszonkową lornetkę, bo około 400 zł otrzymam ze sprzedaży mojego prostaffa 10x42. Pytanie tylko czy zmieści mi sie do jakiejś kieszeni :) Te małe aculonki są naprawdę minimalne. Olek to prawie 12 cm...
Mało opinii o nim w necie :( U mnie w mieście nie mam szans aby wziąć go do ręki i przymierzyć się.

miał ktoś w ręku coś takiego ?
http://allegro.pl/lornetk...6623523635.html

bak4, azot (którego podobno olek nie ma) i pole ponad 7 stopni....ciekawe czy to prawda czy papier jest cierpliwy.

Lub takie coś, pole 143/1000, bak4 i cena bardzo rozsądna
http://allegro.pl/lornetk...6436817831.html
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

No ciekawi mnie Twój wybór bo podobnie myślałem i te lornetki wydają się niezłe a przynajmniej ciekawe cenowo. Póki co mam Dakotę ale jak wybierzesz coś to się pochwal.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

@Absengard - miałem podobny dylemat i u mnie stanęło na Kowie 8x25 SV z której jestem bardzo zadowolony.

Do do pozostałych poruszonych przez Ciebie kwestii to:
- lornetka ~250 zeta odpada. Przez ponad pół roku miałem Buschnela H2O w tej cenie, pomimo tego że był reklamowany przez Beara Gryllsa to jakościowo przepaść do Kowy. Dla mnie jakość obrazu była nie do zaakceptowania.
- lornetka 8x21 - tylko to zerkania i szybkiej identyfikacji obiektów. Mam Olympusa RCII 8x21, którego wożę stale na rowerku. Jednak żeby mieć jakąś satysfakcję z obserwacji to obiektyw min. 25,
- powiększenie 10x w ww lornetkach (20-25 mm) jest dyskusyjne. Same z siebie są ciemne i mają małe pole więc dziesięciokrotne powiększenie moim zdaniem pogarsza ich i tak słabe parametry.

PS widzę, że dodałeś Bushnella H2O - zapomnij!
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

A ta kowa 8x25 sv jest w ogóle dostępna w Polsce ? Mowie o normalnych sklepach które są juz troche na rynku ?
No to zostaje póki co 2 kandydatów olympus 8x25 WPII vs Kowa 8x25 sv

kupował ktos moze tu cokolwiek ?
http://www.astroshop.pl/k...x25-dcf/p,45497
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Rozważ takiego zawodnika : Lornetka Bushnell Legend 10x25 Ultra HD

https://www.olx.pl/oferta...67-IDhEsu9.html

To zupełnie inna liga.

[ Dodano: Wto 31 Sty, 2017 21:02 ]
Sam go brałem pod uwagę, ale odpadł ze względu na odstęp źrenicy nieakceptowalny dla okularnika no i powiększenie 10x. Zakupiłem Pentaxa AD 8x25 z ER =21mm i szczerze mogę go polecić. Jakość optyki bez zarzutu. Poza troszkę maławym polem żadnych innych wad jeszcze nie zauważyłem.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Absengard Bushnell H2O 8x25 nie ma pola 143/1000 tylko 114/1000, radzę sprawdzać takie dane u źródła czyli na stronie producenta:

http://www.bushnell.com/w...ompact-foldable

Kowa 8x25 SV jest dostępna tutaj:

http://www.ecotone.com.pl...owa,1,6,26.html

Olympus 8x25 WP II oprócz pryzmatów BaK‑4 i wielowarstwowych powłok na soczewkach posiada również powłoki fazowe których nie ma Kowa:

https://www.olympus.pl/si...p_ii/index.html

pole 143/1000 ma Nikon Sportstar EX 8x25 DCF :

http://www.nikon.pl/pl_PL...-dcf#tech_specs
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Dzięki Kocie za czuwanie nad parametrami ;)
Olek nie jest wypelniany azotem (no chyba ze azot zawarty w powietrzu traktują jako azot) ;)
Takie przynajmniej się glosy pojawialy. W roznych temperaturach i wlgotnosciach moge spacerowac wiec troche sie boje czy nie zaparuje.
Czy brak powlok fazowych w kowie to potwierdzone info ? Myslalem ze ma bo w opisie pisali "korekcją fazową i powłokami antyodblaskowymi". Ową korekcję fazową uznalem za powłoki fazowe. 450 zl to max ktory na kieszonkowa lornetke moge przeznaczyc. Linkowany bushnel jest zakupiony w USA wiec podejrzewam ze reklamowany moze byc tylko tam. Sama przesylka pewnie wyjdzie tyle ze moznaby rzec iz jest bez gwarancji. Dlatego sklaniam sie do sprzetu nowego lub kupionego w PL.
Cięzko wybrac kiedy się nie ma w ręku ;)
W danych technicznych na stronie sklepu tez pisza ze powloki fazowe kowa posiada.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Absengard ja na temat powłok fazowych nic tutaj nie widzę:

http://www.kowaproducts.c...SVDCFBinocular/
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

@Absengard - Kowe kupiłem w Ecotone jak zalinkował kot Sylvester. Zerknij jaszcze tutaj: http://www.binomania.it/tag/kowa-sv/

@kot Sylvester - ja na temat powłok fazowych we wskazanym przez Ciebie linku: http://www.kowaproducts.c...SVDCFBinocular/ jednak widzę: w dziale Kowa lenses and prisms - 7 linijka od góry.
Ostatnio zmieniony przez Maciek Wto 31 Sty, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Nie ukrywam ze wizualnie kowa podoba mi sie bardziej ;) optycznie podobne z Olympusem tyle ze olek nie ma chyba wypelnienia azotem.
Zatem w chwili obecnej jest 60-40 dla Kowy.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Ten Bushnell z USA kosztuje grubo ponad 1000 zł więc to naprawdę inna liga. Przede wszystkim szkło ED, które zarezerwowane jest tylko dla lornetek z górnej półki. Jeżeli nie jesteś okularnikiem to nie ma nad czym się zastanawiać. Ja u gościa stargowałem do 400 zl ale nie wziąłem z powodów, które wcześniej wymieniłem. Mieści się w twoim budżecie więc, żebyś sobie za chwilę nie pluł w brodę, że ci go ktoś z przed nosa wykosił.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

W rzeczy samej ten Bushnell to ciekawa propozycja i prawie na miejscu (jak dla mnie). Niewątpliwie warto się nad nią pochylić - nawet pomimo tego, że jest 10x - ale to szkło :lol:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

A nie mówiłem. Zaraz go nie będzie. Niezdecydowani tracą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14