Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jeszcze mniejsza czyli 25mm
Autor Wiadomość
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Absengard,

niedawno przerabiałem podobny temat. Skończyło się na Nikonie Sportstar EX 8x25.
Nie taki diabeł straszny, jak go malują. :wink:

Patrz: http://forum.optyczne.pl/...30520&start=120
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Dziękuje Benedykcie za link. Pole tego nikona rzeczywiscie imponujące ale...nieostrość brzegowa jest duża. Na wielu forach narzekali na to. Na szczęscie mam go pod nosem w FJ więc rzucę z ciekawości okiem. Póki co do tej pory prowadziła kova sv 8x25 ale jeszcze musze poczytac o Olympusie 8x25 WP II.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Absengard napisał/a:
Dziękuje Benedykcie za link. Pole tego nikona rzeczywiscie imponujące ale...nieostrość brzegowa jest duża. Na wielu forach narzekali na to. Na szczęscie mam go pod nosem w FJ więc rzucę z ciekawości okiem. Póki co do tej pory prowadziła kova sv 8x25 ale jeszcze musze poczytac o Olympusie 8x25 WP II.


Jak masz możliwość, to oglądnij sobie tego Nikona. Zdaję sobie sprawę, że każdy z nas inaczej "odbiera" lornetki. Dla mnie Kova i Olek mają zbyt małe pole widzenia jak na lornetkę turystyczno-spacerową.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

@Absengard - nieco zaskoczyła mnie opinia Kiviroviego na temat Kowy 8x25, może nie chodziło mu o SV? Mam tą lornetkę i bardzo ją sobie chwalę, mydło? w mojej czegoś takiego nie ma. Obraz jest dobry jak na tą cenę - porównywałem z Zeissem Conquest HD którego mam więc punkt odniesienia mam raczej dobry. Mydło to jest na przykład w Bushnellu H2O ale nie w Kowie.
Co do Olympusa to wydaje mi się, że jest siostrzaną lornetka względem Kowy co można wywnioskować z układu konstrukcyjnego. Ponadto ktoś niedawno opisywał Oympusa a nawet wrzucił zdjęcia wewnętrznych odblasków w formie półksiężyców - identyczne są w mojej Kowie.
Co do wielkości pola widzenia to tak jak napisał Benedykt sprawa osobnicza. W moim przypadku małe pole mi nie przeszkadza i wolę je niż szeroki syf w Bushnellu.

Trzeba jednak pamiętać, że to szkła na poziomie 500- więc cudów nie ma. Aczkolwiek wiem, że są sprzęty 8x25 z rozdzielczością i polem identycznym jak w Zeissie Conquest ale cóż .... może ... kiedyś :)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Odnosząc się do ostatniego zdania ciekaw jestem jakie to sprzęty? Ja znam jedną - Eschembach 8x25 http://www.astroshop.pl/e...x25-ed/p,44740. Nieostrość brzegowa też podobno spora.
O Olympusie 8x25 kiedyś pisałem, porównując ją do Sportstara. Jest ostrzejszy, lepsza biel ale widoczna Ac i małe pole. Jest bardzo ok ale trudno tu o bezkompromisowość.
Jeśli nie Terra ani Eschenbach - zaryzykowałbym (po opiniach) Kowę SV lub Pentaxa WP.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Abs napisał/a:
Odnosząc się do ostatniego zdania ciekaw jestem jakie to sprzęty? Ja znam jedną - Eschembach 8x25 http://www.astroshop.pl/e...x25-ed/p,44740. Nieostrość brzegowa też podobno spora.

Tak czytam opis w danych technicznych:
Zakres zastosowania
Astronomia nie polecane
Obserwacja ptaków nie polecane
Żeglowanie nie polecane
Teatr dobrze
Polowanie nie polecane
czy to lornetka teatralna?!
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Zastosowanie lornetek nie zawsze zależy od opisu, który w poszczególnych sklepach rożnie jest generowany. Przykład taniej lornetki i jej zastosowania http://teleskopy.pl/produ...x25_+_pokrowiec
Mamy swój rozsądek i doświadczenie. Cena 400 plus czy 1000 plus pozwala nam obcować z dobrą optyką małych lornetek, zwłaszcza gdy sygnują ją znane firmy optyczne. 8x25 znajduje szerokie zastosowanie w turystyce. W astrozakupach nie uwzględnili tej kategorii. Do teatru 8x25 bywają polecane warunkowo (zależy kto poleca), tam dominują mniejsze gabaryty i powiększenia.
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Abs napisał/a:
Kowę SV lub Pentaxa WP.


Pentax jest poza zakładanym budżetem. Nie chodzi o to że nie mam dołożyc 200 zł zmieniły mi sie tylko priorytety. Lornetka, której szukam musi spełniać głownie funkcję mobilną (ma mieścić się w kieszeni) oraz byc w budżecie określonym. Ostatni prostaff przeleżał 99% czasu w szafie raz ze był duży i targanie go ze sobą na zwykły spacer nie wiedząc czy będę przez niego spoglądał mijało się z celem, dwa - okazji też do oglądania ostatnio mam mniej. Owej poszukiwanej 8x25 uzyję tylko podczas wyjazdu w góry (2 razy w roku) i czasem na spacerze z naciskiem na czasem, kiedy to biorę aparat i licze że spotkam jakiegoś ptaszka tudzież inne zwierzątko. Dlatego świadomie jestem w stanie pójść na kompromis wiedząc iż użytkowanie lornetki będzie obecnie sporadyczne. Nie mniej w określonym budżecie szukam najlepszego wyboru. Budżet ów ustaliłem na tyle, ile dostałem za sprzedaż większego prostaffa (poszedł za 460zł) i absolutnie nie chcę go przekraczać, bo wiem że przy tejczęstotliwości uzywania nie ma to sensu. Dlatego po wielu radach od Was, przewertowaniu internetu obstawiłem kilka typów
- kowa sv 8x25
- olympus WP II 8x25 (ewentualnie 10x25 gdyż gabaryty podobne)
- nikon sportstar 8x25 (jeśli całkowicie budżetowo)
Już wiem że dwa pierwsze typy są optycznie lepsze od sportstara ale...mają niewielkie pole. Z dwóch pierwszych typów nie jestem przy swojej wiedzy wybrac który z nich lepszy.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Myślę, że na tym etapie (czyli ograniczenia wyboru do 3 typów lornetek) musisz przez wszystkie 3 popatrzeć. I dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję.
Nie wiem, czy Kova i Olympus są lepsze optycznie od Nikona Sportstara, przez dwie pierwsze nie patrzyłem. Być może są lepsze, pytanie czy różnice dla Ciebie będą na tyle duże, że warto jest dla nich poświecić spore pole? Oczywiście pytanie można postawić w inny sposób: czy warto poświęcać lepszą optykę na rzecz dużego pola? Tutaj już rolę grają naprawdę niuanse, bez wzięcia tych lornetek do ręki i bez popatrzenia przez nie będzie Ci bardzo trudno podjąć decyzję.
Tak na marginesie - jak oglądałem w sklepie Nikona Prostaffa 8x30, DO One 8x32 i Nikona Sportstara 8x25, to pod względem solidności najlepsze wrażenie zrobił na mnie Prostaff. Ale optycznie już niestety nie. Optycznie urzekł mnie Sportstar i nie będę ukrywał, że właśnie za sprawą dużego pola, mniejszej aberracji i dystorsji niż w Prostaffie.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

@Absengard - przy 25 mm powiększenie 10x to porażka - raczej sobie odpuść i pozostań przy 8x
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Dobre 10x25 nie jest złe :mrgreen:
Niestety to nie ten przedział cenowy, nawet przyzwoitej używki się nie kupi :(
Ja bym kupił Kowe SV, Sportstar to chyba najgorsza lornetka 8x25 (poza wspomnianą H2O) jaką było mi dane mieć w rękach
Ostatnio zmieniony przez kimek27 Czw 13 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Absengard a ja na twoim miejscu nie schodziłbym z wyborem poniżej 500-600 no 700zł. W tej kwocie kupisz małą i lekką 8x30 i będziesz zadowolony z wyboru. Nie oszczędzaj bo wtopisz i będziesz tylko zniesmaczony. Namawiam Cię na Prostaffa 8x30. Sądzę że gdybyś wziął i popatrzył przez tego Sportstara i Prostaffa wiedziałbyś czy warto dołożyć nawet 250 zeta czy upierać się i kupić coś za 300. Nie wiem ale bez oględzin nie zdecydowałbym się.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

kimek27 napisał/a:
[...] Sportstar to chyba najgorsza lornetka 8x25 (poza wspomnianą H2O) jaką było mi dane mieć w rękach

Trudno dyskutować z takim stwierdzeniem, bo nie wiem jakie lornetki miałeś w rękach. Ten, kto na co dzień jeździ Maybachem, Bentleyem czy RR może powiedzieć, że Audi A8 to najgorszy samochód, jaki prowadził.

Dziubiński M. napisał/a:
[...]Namawiam Cię na Prostaffa 8x30. Sądzę że gdybyś wziął i popatrzył przez tego Sportstara i Prostaffa wiedziałbyś czy warto dołożyć nawet 250 zeta czy upierać się i kupić coś za 300. Nie wiem ale bez oględzin nie zdecydowałbym się.

Mnie akurat Prostaff 8x30 optycznie rozczarował. Fakt - korpus, jakość wykonania Prostaffa jak dla mnie bez zastrzeżeń. Natomiast Prostaff ma dużo mniejsze pole niż Sportstar, ma też większą dystorsję i większą aberrację.
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Dziubiński M. napisał/a:
Absengard a ja na twoim miejscu nie schodziłbym z wyborem poniżej 500-600 no 700zł. W tej kwocie kupisz małą i lekką 8x30 i będziesz zadowolony z wyboru.


Miałem lornetke za 800zł i własnie sprzedałem. Nie jest mi taka potrzebna. Chce jej uzyć kilka razy w roku reszte czasu będzie lezała i sie kurzyła. Dlatego jest to świadomy wybór i o żałowaniu nie będzie mowy. Moj prostaff ktorego sprzedalem mimo ceny wcale nie byl ostry. Patrzyłem pare razy przez tansze lornetki w FJ i wielkiej roznicy nie widzialem. Problem w tym ze prostaff 8x30 wcale nie jest mały i lekki wazy cos kolo 415-420 gramów kiedy kowa...260 gramów co jest sporą rożnica.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Benedykt akurat malych lornetek mialem sporo. Za 100 to dobra lornetka, za 3 ray wiecej juz niestety nie. Na marginesie moj dzieciak zalatwil ja na 2 wypadzie w teren . Przy maluchach nie schodzi sie ponizej pewnego pulapu jakosci. Albo kupujemy zabawke, albo lornetke. Kowe sv ogladalem dosc dlugo i to bedzie moj nastepny zakupdla syna, choc dla mnie jakosc jej jest dyskusyjna, zdecydowanie wole olympusa 8x25 pcI czy pentaxa 8x22 mc. Leza iczekaja az mi syn podrosnie do nich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14