Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jeszcze mniejsza czyli 25mm
Autor Wiadomość
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

kimek27 napisał/a:
Kowe sv ogladalem dosc dlugo i to bedzie moj nastepny zakupdla syna.


Kimek czy oglądałeś ją organoleptycznie tzn. zerkałeś przez nią ? Jeśłi tak to jakie masz odczucia ? Póki co mam tylko dwie opinie Maćka (który ją chwali) i Kivirovi (który ja gani na forum przyrodniczym). Czy zerkałeś może przez olympusa 8x25 WPII ? jesli tak jak porównujesz te dwie lornetki ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Olympusa WPII nie mialem nigdy, tylko model WPI
SV optycznie jeat przyzwoicie, spore muszle oczne i wygodne pokretlo ostrosci. W malym sklepiku ciezko bylo ocenic kolor i transmisje ( brak warunkow) nie mowiac o innych wadach optycznych. To co w sklepie wydaje sie ok, w terenie moze sie nie sprawdzic. Kowa sv w przedziale malych dachowek rzedu 500zl to bardzo dobra propozycja, choc tak mala lornetka nie jest dla kazdego. Najlepiej kupic jak ci nie podejdzie to oddasz. Ceny ida w gore, ja sie tylko dziwie czemu kowa trzyma tak niska cene za ten model, jest ponad 20% tansza niz porownywalne modele innych lornetek
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Absengard napisał/a:
Kimek czy oglądałeś ją organoleptycznie tzn. zerkałeś przez nią ? Jeśłi tak to jakie masz odczucia ? Póki co mam tylko dwie opinie Maćka (który ją chwali) i Kivirovi (który ja gani na forum przyrodniczym). Czy zerkałeś może przez olympusa 8x25 WPII ? jesli tak jak porównujesz te dwie lornetki ?


Absengard,
poznanie opinii innych jest bardzo ważne. Niemniej uważam, że ostateczny wybór powinien być dokonany po przetestowaniu przez Ciebie lornetki (lornetek) - chociażby w sklepie. Wszelkie wady i zalety, które przypisywane są konkretnym lornetkom przez innych Ty możesz "odebrać" inaczej.
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Benedykcie jest to dla mnie oczywiste, jednak nie mam możliwości u siebie w mieście wziąć do reki nic innego jak sportstara. Popatrzę na niego w piątek. Jeśli okaże się wystarczający to go wezmę, jeśli będzie nieostry już blisko środka na tyle że będzie mi to przeszkadzało zamówię kowę.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Widziałeś tego sportstara? Jakie wrażenia?
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Benedykt napisał/a:
Widziałeś tego sportstara? Jakie wrażenia?



Tak widziałem. Najgorsze jest to że nie jestem po tym kontakcie nic a nic mądrzejszy :)
Ale od początku...podjechałem do sklepu FJ wpłaciłem równowartość lornetki i na 10 min wyszedłem z nią na świeże powietrze. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy biorąc ja do reki i składając...rozmiar ! Jeśli chodzi o gabaryty to strzał w dziesiątkę. Właśnie czegoś takiego potrzebuje, czegoś co bez problemu włożę w kieszeń i to nie dużą kieszeń. Składanie tej lornetki jakby na dwa razy daje możliwość "podwinięcia" tubusów przez co rozmiar staję się filigranowy. Ten sposób składania ma jednak także wadę. Standardowe dachówki które miałem składały się w taki sposób iż oba tubusy rozkładały/składały się symetrycznie (jednakowo z każdej strony). W Sporstarze poprzez jej sposób składania/rozkładania jakby dwustopniowy jest możliwość rozłożenia tubusów niesymetrycznie co nie pomaga w obserwacji. Trzeba zatem przy rozkładaniu zwrócić na to uwagę. Zastanawiam się jak jest z trwałością takiego mechanizmu gdyż zwykła dachówkę chowałem do etui nawet bez składania, w przypadku Sportstara chowanie do kieszeni będzie wymagało każdorazowego złożenia i przy obserwacji rozłożenia (kilkanaście razy dziennie tę czynność powtórzyć trzeba).
Druga rzecz która nie jest komfortowa to podnoszenie (nie wiem czy się dobrze wysłowię) okularów. W prostaffie działało to skokowo, więc nawet bez patrzenia mogłem przekręcić np o 2 skoki lewy i szybko prawy okular. Tutaj niestety nie ma żadnego skoku trzeba wysuwac je na oko.
Jeśli chodzi o wagę to z uwagi na gabaryty jest nieodczuwalna i to właśnie największe zalety tej lornetki.
Jeśli chodzi o obserwację to zupełnie nie rzuciły mi się na pierwszy rzut oka wady i zalety z których ów lorneteczka słynie.
Jeśli chodzi o duże pole widzenia z którego ta lornetka słynie to zupełnie tego nie zauważyłem. Do tej pory używałem kilku lornetek których pole wynosiło 6-6,5 stopnia. Gdybym nie czytał że ów Sportstar ma pole 8,2 stopnia (podobno rzeczywiste jest mniejsze) to w ogóle bym tego nie zauważył. Oczy przyzwyczajone do pola 6.5 stopnia (przez ostatnie 2 lata używałem lornetki z takim polem) nie zauważyły zmiany na tyle widocznej abym rzekł "kurde ale pole...".
Jeśli natomiast chodzi o dużą nieostrość brzegową z której słynie Sportstar to jest dokładnie jak z polem widzenia. Gdybym o tym nie czytał zupełnie bym nie odczuł że jest takie duże. Owszem, kiedy chcemy je zobaczyć to je widzimy, jednak kiedy patrzymy nie myśląc o tym i patrzymy tak jak wiedzie nas wzrok w środek pola to jest jak najbardziej okej jak na ten przedział cenowy. Powiem więcej, żaden ze mnie wielki obserwator, ale patrząc przez kilka razy droższego prostaffa i kierując wzrok w środek pola jak przeważnie czynię powiedziałbym (mimo zmierzonych innych wartosci) że jest podobnie (nieostrość brzegowa)!
Jeśli chodzi o aberracje to tu jestem najbardziej zaskoczony. Próbowałem kierować na miejsca gdzie powinna być ona widoczna ale...nie było jej, lub była na tyle mała że jej nie zauważałem.
Najbardziej mieszane uczucia mam co do ogólnie pojętej ostrości...Czym bliższe obiekty tym jest ostrzej. Dalekie obserwacje nie były tak komfortowe jak w moim poprzednim prostaffie. Nie wiem czy wynikało to z przejrzystości powietrza czy może Sporstar ma większa głębie ostrości ( a z tego co zaobserwowałem ma ja dużo większą) bo trochę dziwne rzeczy się działy. Mianowicie obserwowałem daleki plan i obraz wydawał się w pierwszych sekundach po wyostrzeniu jako okej, po paru chwilach wydawało się jednak że nie jest ostry i kiedy jeszcze pokręciłem delikatnie pokrętłem ostrości znajdywałem lepsze ustawienie. Czasmi co dziwne lepsze ustawienie znajdywałem cofając pokrętło mimo iz to ustawienie wcześniej nie dawało pełnej ostrości. Wyglądało to tak jakby duża GO powodowała iż w pierwszych chwilach jesteśmy pewni że ustawiliśmy dobrze ale po chwili kiedy wzrok się przyzwyczai okazuje się że da się ustawić lepiej. W moim prostaffie GO była na tyle mała nawet na dalekich planach że albo trafiało sie w punkt albo od razy widac było że kompletnie nie ma ostrości. Tutaj różnica między ostrościa pełną a ty co się złapie na początku jako ostre jest bardzo mała. Zastanawiam się jednak czy nie była to wina lornetki gdyż zauważyłem (i tutaj prośba do Benedykta aby sprawdził u siebie) że z pokrętła wycieka smar/olej tak jakby albo nasmarowali zbyt obficie albo cos było nieszczelne co mogło mieć wpływ na pokrętło ostrości. Niestety nie mieli drugiego egzemplarza i nie mogłem stwierdzić czy to wina tego modelu czy ten typ tak ma. Pokrętło kiedy chcemy je szybko przekręcić chodzi z duzym oporem a kiedy delikatnie doostrzamy chodzi bardzo lekko. Czy u Ciebie Benedykcie jest tak samo ?
Ogólnie jak na tę cenę nie jest źle. Gdyby lornetka była troszkę ostrzejsza w centrum brałbym ją bez wahania. A tak muszę poczekać, w przyszłym tygodniu będę w Bydgoszczy to wezmę i tam do ręki sportstara i zobacze czy nie wycieka tam nic i czy ostrość ustawia się tak samo czy może lepiej. Jesli lepiej (cały czas mam wrażenie że to pokrętło miało za duże luzy i jako lornetka jedyna na sklepie służyła macantom) to myślę że warta jest tej ceny. Jeśli nie, to będę szukał gdzieś na miejscu Olympusa 8x25 WPII do pomacania. Kowy SV raczej na miejscu nigdzie nie znajdę.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Sam przez nią nie patrzyłem ale kiedyś rozmawiałem z gościem od którego kupowałem lornetkę i powiedział mi, że sprzedał wszystkie lornetki z kolekcji i kupił coś takiego:

http://www.cyfrowe.pl/lor...ex-8x25-cf.html

Powiedzial mi również, że chromoli te wszystkie stare, wielkie i ciężkie klonkry, które właśnie wyprzedaje bo w końcu znalazl optymalną dla siebie lornetkę. Zaznaczam, że gościu znał się na lornetkach i jego opinia wydaje mi się tym bardziej cenna. Dziwię się, że nikt wcześniej jej tutaj nie zaproponował.
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Absengard. Obyś za długo się nie decydował bo sezon na lepszą pogodę tuż tuż :wink:

Jak Ci nie spasuje Sportstar to zobacz tego Prostaffa P7s 8x30. Namawiam Cię na niego bo to inna jakość mechaniki. Może większy i cięższy ale bez przesady, nie waży przecież dużo. Obraz jaśniejszy niż w Sportstarze. Piszesz że pole 6,5 st. odpowiada Ci to jest to już dobry prognostyk. A jak nie to bierz w ciemno Kowe SV. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez Dziubiński M. Wto 25 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Sam przez nią nie patrzyłem ale kiedyś rozmawiałem z gościem od którego kupowałem lornetkę i powiedział mi, że sprzedał wszystkie lornetki z kolekcji i kupił coś takiego:

http://www.cyfrowe.pl/lor...ex-8x25-cf.html

Powiedzial mi również, że chromoli te wszystkie stare, wielkie i ciężkie klonkry, które właśnie wyprzedaje bo w końcu znalazl optymalną dla siebie lornetkę. Zaznaczam, że gościu znał się na lornetkach i jego opinia wydaje mi się tym bardziej cenna. Dziwię się, że nikt wcześniej jej tutaj nie zaproponował.
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Dziubiński M. napisał/a:

Jak Ci nie spasuje Sportstar to zobacz tego Prostaffa P7s 8x30.


To dalej klocek który do małej kieszonki na rowerze się nie nadaje. Jest około 50% cięższy od zakładanego limitu :)
Szkoda ze nigdzie na miejscu nie mają kowy, krótkie spojrzenie przez nią i już bym wiedział czy warto dopłacić czy brać sportstara.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Spodobała mi się niedawna inicjatywa kilku kolegów, którzy spotkali się w celu wzajemnego przeglądu swoich sprzętów. Ale niestety to było daleko ode mnie i nie było szans na to abym się zjawił.
Pomyślałem jednak, że poza oficjalnymi zlotami (w okolicach Warszawki zazwyczaj) warto by się było spotkać "regionalnie". Ja mieszkam na dolnym śląsku a dokładnie w sercu krainy wygasłych wulkanów - o ile ktoś byłby chętny można by było zmontować spotkanie w tych okolicach - lub bardziej neutralnie np. chociażby pod Śnieżką. Ja mam do zaoferowania Zeissa Conquesta HD 8x32, wspomnianą wyżej Kowe i kilka gniotów. Z tego co czytałem ktoś z Legnicy (30km ode mnie) ma Nikona EII, może jeszcze ktoś zamieszkuje w pobliżu?
Moim zdaniem warto rozważyć takie spotkanie - zwłaszcza, że wiosna idzie.
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Absengard napisał/a:
To dalej klocek który do małej kieszonki na rowerze się nie nadaje. Jest około 50% cięższy od zakładanego limitu :)


Czepiasz się tego P7s jakby ważył tyle co WO 10x50. Matematycznie 50% cięższa ale to dalej tylko ponad 400 gram a przynajmniej komfortowo oko można "włożyć" do muszli. Ale Twój wybór :smile:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017   

Matematykę tutaj trzeba odstawić. Mamy Delta One i żona narzeka, że jednak trochę za ciężka (390g) a do kieszeni kurtki (mojej!) z wielkim trudem wchodzi. Znajomi mieli jakąś lornetkę (zapomniałem co to było, coś bazarowego ;) co miało ważyć 290g i to była dla żony kolosalna różnica. I teraz nie ma zmiłuj - mam poszukać czegoś w tym zakresie wagi (do 300g) :cool:
Sportstar, Travelite, może...
 
 
jacek struski 
Bywalec


Posty: 120
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017   

Ja mam sportstara ex 8x25 od kilku lat i żałuję że go kupiłem. Obraz do przyjęcia tylko w słoneczne dni może dlatego mam inne lepsze lornetki. Na pewno nie kupił bym jej teraz.Znajomy ma Kowę 8x25 dcf c3 ale nie widzę różnicy aż takiej by dać 3 razy więcej kasy.
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017   

No nie jest to wszystko takie proste. Nie chcę nikogo na siłę namawiać do tego P7s ale uważam że przy takiej niezłej ofercie na rynku to kupno Sportstara który jest w każdym sklepie FJ jest błędem. Nawet okazjonalne obserwacje powinny być ze sprzętu dającego szeroko pojęty komfort. Każdy widzi to nieco inaczej ale nie upierałbym się na miniaturyzacji bo na pewno zgodzicie się ze mną że w tanich lornetkach powoduje to duże kompromisy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14