Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jeszcze mniejsza czyli 25mm
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   

TomPL2 niedawno założyłem wątek odnośnie pól lornetek. Może opiszesz tam swoje doświadczenia, jeśli masz porównanie z jakąś inną lornetką, bo mi też pewne lornetki podpadają, na pierwszy i każdy następny rzut oka mimo, że pole ich jest potwierdzone w testach Arka. Ciekawe zjawisko. Wymaga głębszej analizy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   

TomPL2 napisał/a:
... nie odczułem tego zapowiadanego dużego pola :???:


I coś w tym jest. Przy większych aperturach jest lepszy efekt. Różnicę widać i to niezbyt nachalną, gdy popatrzymy w 8x25 z polem 6,3°.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 23 Maj, 2017   

TomPL2 napisał/a:
[...] jedno na minus: nie odczułem tego zapowiadanego dużego pola :???:

Spróbuj popatrzeć przez lornetki o różnych polach na obiekty poruszające się, np. na lecącego ptaka czy samolot, w szczególności chodzi o moment "wyszukiwania" obiektu, by znalazł się w polu widzenia.
 
 
Skorek 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

TomPL2 napisał/a:
Pierwsze wrażenia są... zróżnicowane. Napiszę później porównanie z Delta One, ale teraz jedno na minus: nie odczułem tego zapowiadanego dużego pola :???:


Napiszesz coś o tej lornetce? Masz ją dalej, czy skorzystałeś z prawa zwrotu?
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

Skorek, chodzi Ci o Deltę czy Sportstara?
 
 
Skorek 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

O Sportstara.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

Sportstara oglądałem tylko w sklepie. Na mnie zrobił bardzo złe wrażenie. Do porówniania wziąłem niewiele droższą pełnowymiarową lornetkę, czyli Actiona EX 7x35 i różnica między nimi była duża. I nie chodzi mi tylko o jasność i ergonomię ale o ogólną jakość obrazu. Kiedy porównywałem Monarcha 7 8x30 z Zeissem Terra 8x25 (też zbliżone cenowo) to obydwie sprawiały wrażenie bardzo dobrej optyki - oczywiście z zachowaniem różnic zynikających z typu. Monarch był wygodniejszy i dla mnie przyjemniejszy. Zeiss maił chyba odrobinę lepszy obraz - nieco bardziej kontrastowy i ostrzejszy przy brzegu (choć brzeg był oczywiście dużo bliżej środka).
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

leniwiec napisał/a:
Sportstara oglądałem tylko w sklepie. Na mnie zrobił bardzo złe wrażenie. Do porówniania wziąłem niewiele droższą pełnowymiarową lornetkę,


I tu lezy pies pogrzebany...sportstar nie jest pełnowymiarowy i porównywanie go do pełnowymiarowej jest bez sensu. Sportstara kupuje się głownie, a może wyłacznie dla jego mikroskopijnego wymiaru, ale ponosi sie za to oczywiście "koszta" w postaci słabszej optyki. Na tyle jednak akceptowalnej że w tej cenie i wymiarze (299zł) mnie osobiście nic lepszego nie udało się znaleźć. Lepsze optycznie sa dopiero lornetki ( w tym wymiarze) zaczynające się od około 500 zł a to prawie drugie tyle. Dlatego nie przeszkadza mi gorsza optyka bo sportek odwdzięcza się waga i gabarytami dzięki którym mam ja praktycznie przy pasku na okragło. Nie wyobrażam sobie targania mojego byłego prostaffa przez kilka godzin tylko dlatego aby doszedłszy na czarny staw przez kilka minut popatrzeć przez lornetkę. Wszystko rozbija się o kwestię priotytetów i nikt z nas (posiadaczy sportka) nigdy nie twierdził i nie twierdzi że sportek jest dobrą lornetką. Jest akceptowalna jeśli priorytetem ma być mobilność.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

Kolejny raz stanę także w obronie tej lornetki. Nikon Sportstar to jedna w kilku moich lornetek. Mimo, że jest najtańszą i w domyśle "najsłabszą" w kolekcji, to używam jej najczęściej. Ostatnio przez długi czas jest na stałe wyposażeniem mojego roweru. Czy mógłbym pozwolić sobie na to z Leicą? Następny mój zakup to wyższa klasa kompaktu ale Sportstar zostaje. W jego ocenie brakuje nam czasem skali odniesienia. Tutaj jakość jest ok a nie muszę obchodzić się z nią jak z "jajkiem".
Miałem w ręku już znacznie gorsze optycznie i mechanicznie lornetki, dlatego nadal polecam Sportstara w kategorii - lornetka kieszonkowa do 300 zł.

Cytat:
... nikt z nas (posiadaczy sportka) nigdy nie twierdził i nie twierdzi że sportek jest dobrą lornetką. Jest akceptowalna...


Ja akurat mówiłem o niej, że jest dobrą lornetką, ale w odniesieniu do ceny i przeznaczenia a nie skali bezwzględnej. W stosunku do tej ostatniej, powyższe zdanie ma sens.
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

Abs napisał/a:
Kolejny raz stanę także w obronie tej lornetki. Nikon Sportstar to jedna w kilku moich lornetek. Mimo, że jest najtańszą i w domyśle "najsłabszą" w kolekcji, to używam jej najczęściej. Ostatnio przez długi czas jest na stałe wyposażeniem mojego roweru. Czy mógłbym pozwolić sobie na to z Leicą? Następny mój zakup to wyższa klasa kompaktu ale Sportstar zostaje. W jego ocenie brakuje nam czasem skali odniesienia. Tutaj jakość jest ok a nie muszę obchodzić się z nią jak z "jajkiem".
Miałem w ręku już znacznie gorsze optycznie i mechanicznie lornetki, dlatego nadal polecam Sportstara w kategorii - lornetka kieszonkowa do 300 zł.

Cytat:
... nikt z nas (posiadaczy sportka) nigdy nie twierdził i nie twierdzi że sportek jest dobrą lornetką. Jest akceptowalna...


Ja akurat mówiłem o niej, że jest dobrą lornetką, ale w odniesieniu do ceny i przeznaczenia a nie skali bezwzględnej. W stosunku do tej ostatniej, powyższe zdanie ma sens.


napisałem dokładnie to samo ale...nieco dłużej :)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   

Mógłbym napisać prościej, np. zgadza się. Niemniej już tyle lat używam z satysfakcją tej lornetki i dokładam swój głos przeciw nadmiernemu jej deprecjonowaniu, na które nie zasługuje. Jeśli coś jest przeciętne, podstawowe, nie znaczy, że jest złe. Rozumiem, ze mamy rożną skalę oceny ale jest tyle kiepskich kompaktów ala 69 zł, na tle których Nikon wypada bardzo dobrze.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

Kilka słów na temat lornetki Nikon Sportstar EX 8x25 i moich porównań do Delta One 10x32.
Ponieważ żona stwierdziła, że jednak na dłuższe spacery to Delta One jest trochę za ciężka i niewygodna do noszenia w futerale kupiłem mniejszego Sportstara. Okazało się, że rozmiar i sposób składania oraz waga są rzeczywiście bardzo wygodne, a co z parametrami optycznymi? W porównaniu do Delta One: obraz jest nieco ciemniejszy, ostrość/klarowność obrazu przy brzegach spada. Mechanicznie: ma mniej dokładne ostrzenie (jest pewna bezwładność), sposób rozkładania wymaga przyzwyczajenia ale jest OK.
Kontrowersje może wzbudzać pole - deklarowane 8.2 wydaje się przesadą, choć nie potrafię tego dokładnie zmierzyć. W pierwszym podejściu wydawało mi się, że Sportstar ma pole podobne jak Delta One (6.2)! Okazało się, że owszem - w okularach tak jest (noszę okulary)! Jak to możliwe? Otóż w Nikonie powierzchnia okularu (fotka 3) przy maksymalnie wkręconej muszli ocznej jest nadal jakieś 1.5-2mm w głąb. W One jest idealnie równo. To powoduje, że dopiero gdy spojrzę bez okularów, to oko jest na tyle blisko okularu, że zasięg pola jest większy niż w One. O ile większy i czy jest to ponad 8 stopni - nie wiem, choć nie wydaje mi się, że aż tyle. Może kiedyś zmierzę - teraz mierzyłem na oko, choć starałem się dokładnie w tych samych warunkach patrzeć na ścianę drzew z odległości około 100m ;)
Czy więc warto było? Warto, żona zadowolona a i ja też używam :)

DeltaOne_Sportstar_5.jpg
Plik ściągnięto 4345 raz(y) 68,37 KB

DeltaOne_Sportstar_4.jpg
Plik ściągnięto 4345 raz(y) 55,53 KB

DeltaOne_Sportstar_3.jpg
Plik ściągnięto 4345 raz(y) 49,49 KB

DeltaOne_Sportstar_2.jpg
Plik ściągnięto 4345 raz(y) 48,46 KB

DeltaOne_Sportstar_1.jpg
Plik ściągnięto 4345 raz(y) 48,71 KB

 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

Gabarytowo wielkiej roznicy nie ma. Przy zlozeniu nikon minimalnie mniejszy. Gdyby one była troche lepsza optycznie to bylby hit. Nikt by nie kupił już 8x25.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

Różnica jest spora (i dla nas istotna) w wadze: Nikon - 290g, One - 390g oraz w rozmiarze po złożeniu. I dlatego kupiłem :)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   

RoboBat napisał/a:
Gabarytowo wielkiej roznicy nie ma. Przy zlozeniu nikon minimalnie mniejszy. Gdyby one była troche lepsza optycznie to bylby hit. Nikt by nie kupił już 8x25.


Można przyjąć, że lepszą wersją One są M7, P7s, Lynx, a 8x25 sprzedają się świetnie. Symbolicznym zdjęciem są pokrowce, które pokazują różnicę mobilności. Nikona w wersji rozłożonej (jak na ostatnim zdjęciu) praktycznie się nie używa. System dwóch zawiasów poprawia kompaktowość. Nie da się wepchnąć One do pokrowca ze Sportstara.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 21