Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka na początek 2-3tys body
Autor Wiadomość
dp22 
Początkujący
10054470


Posty: 25
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   Lustrzanka na początek 2-3tys body

Witam, zamierzam przerzucić się ze smartfona na lustrzanke ;) i chciałbym się doradzić co warto kupić. Aparat ma służyć do celów hobbistycznych, makro, krajobrazy itp. To będzie mój pierwszy aparat i chce kupić coś co będzie dawało większe możliwości niż smartfon, zależy mi na jakości zdjęć a funkcja filmowania raczej nie będzie używana. Body około 2-3 tyś oczywiście może być coś tańszego :D , wpadły mi w oko dwa modele:
Canon EOS 760D i Sony Alpha SLT-A68 i do tego jakiś obiektyw, jeśli chodzi o canona to może coś takiego: Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

Jeśli aparat może być używany, to może warto rozważyć jakieś aparaty z wyższej półki, np. nikon d7100 lub canon 60d?

[ Dodano: Pon 30 Sty, 2017 18:17 ]
Jeszcze są bezlusterkowce, warto je rozważyć jeśli interesuje cię mała waga i gabaryty.
 
 
dp22 
Początkujący
10054470


Posty: 25
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Przy takiej opcji najbardziej obawiam się uszkodzonego sprzętu, co do bezlusterkowców to też nie jest głupia opcja zwłaszcza że niejednokrotnie będę go nosił cały dzień pieszo czy też jeżdżąc na rowerze ale raczej skłaniam się ku możliwościom.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/8532567

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/6506714
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

Cytat:
skłaniam się ku możliwościom

Bezlusterkowce oferują naprawdę duże możliwości, mimo wszystko dalej dużo osób woli lustro. Więc i lustro i bezlusterkowiec dadzą ci duże możliwości.
 
 
dp22 
Początkujący
10054470


Posty: 25
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

To ten sony nie ma startu do canona? Chyba zdecyduje się na eosa 760 + obiektyw kitowy 18-135 STM?
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

Nie za bardzo wiem, jak wygląda sprawa w Sony, choć myślę, że to może być ciekawy aparacik, jednak tutaj sugeruj się poradami innych kolegów. Co do canona jest to bardzo fajny aparat, ale przemysł czy nie lepiej byłoby kupić tańszy 700d a resztę pieniędzy zainwestować w inne akcesoria czy obiektyw 50mm 1.8 (polecam).
Co takiego jest Ci tak bardzo potrzebne w 760d? Nie wątpię, że może niektóre dodatki, które on oferuje w stosunku do 700d są Ci potrzebne, ale zastanów się, jak bardzo?

[ Dodano: Pią 03 Lut, 2017 22:51 ]
A inne marki? Olympus czy Panasonic posiadają ciekawe bezlusterkowce, Nikon i Pentax też Cię w zdjęciach nie zawiodą. Możliwości jest wiele, aparatów też :mrgreen: Fajny jest np. Lumix g7 czy Olympus OM-D EM10 mark ii, ale to już droższe opcje.
 
 
dp22 
Początkujący
10054470


Posty: 25
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

760 po prostu jest nowszy :D i "prawdopodobnie" lepiej dopracowany a w przyszłości nie mam zamiaru wymieniać go na coś innego więc wole teraz troszkę dołożyć, co do obiektywów, z biegiem czasu zobaczę co jeszcze będzie mi potrzebne. No i tu jest problem, wiele możliwości :D , jeszcze nie zdecydowałem w 100% lustrzanka czy bezlusterkowiec ale wolę już mieć coś konkretnego na oku.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

No ale co ci daje nowszy? Poczucie, że nie robisz zdjęć aparatem, ktory ma 4 lata? :grin:
Porównaj sobie różne modele i przeanalizuj co jest ci potrzebne a co nie.

[ Dodano: Nie 05 Lut, 2017 20:39 ]
Przeanalizowałem specyfikację 760d i faktycznie są w nim rzeczy, które mogą ci się przydać, choć pytanie, czy takim kosztem? No ale to już zostawiam do rozważenia tobie.
 
 
dp22 
Początkujący
10054470


Posty: 25
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Między 700 a 760 jest kilka unowocześnień, nowszy procesor, 19punktowy AF, NFC ( nie wiem czy będzie mi przydatne ;p) zawsze to jakiś krok do przodu ale może faktycznie trzeba się dobrze zastanowić nad używanym eos 70d.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Ja bym brał 70d
 
 
dp22 
Początkujący
10054470


Posty: 25
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

70d +18-135 mm STM? W tym przypadku najbardziej boję się wdepnąć na minę.
Co sądzisz o tym?
Eos 70D
Ostatnio zmieniony przez dp22 Sro 15 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Jak chcesz zoom to masz mnóstwo opcji, jak stałkę to 50 1.8 STM :mrgreen:

[ Dodano: Sro 15 Lut, 2017 21:57 ]
Jak duży chcesz ten zoom?
 
 
dp22 
Początkujący
10054470


Posty: 25
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

Na początek chcę coś bardziej "uniwersalnego" więc może zmiennoogniskowy
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017   

A co do body ile kasy możesz w przyszłości przeznaczyć na obiektywy? Bo jak mało lub nic to kup tanie body i dobre obiektywy.

[ Dodano: Sro 15 Lut, 2017 22:01 ]
Fajna jest Sigma ART 18-35 1.8

[ Dodano: Sro 15 Lut, 2017 22:02 ]
I do tego ta stałka 50 1.8 STM

[ Dodano: Sro 15 Lut, 2017 22:02 ]
A jak duży zoom to potrzebuje trochę dni do przemyślenia jaki.

[ Dodano: Sro 15 Lut, 2017 22:03 ]
Bo tak z pamięci to ci teraz nie napisze :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15