Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

DMCFZ18 napisał/a:
Czy TZ 70 to dobry następca DMC FZ 18...

"Naturalnym" następcą wydaje się FZ200 - rozmiar, wizjer, zoom. TZ70 jest lepszy tylko w tym, że jest mniejszy (no i ma większy zoom).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






DMCFZ18 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

TomPL2 napisał/a:
TZ70 jest lepszy tylko w tym, że jest mniejszy (no i ma większy zoom).


Właśnie na tym mi zależy czymś mniejszym co da porównywalną jakość zdjęć.
 
 
timmyyy 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Witam

To mój pierwszy post więc pragnę Wszystkich serdecznie powitać! :)

Tak jak stanowi temat, poszukuję kompaktu do ok. 1500zł Aparat ma być ogólnego użytku (wakacyjno-domowy), nie zależy mi na jakiś super funkcjach (jestem fanem prostoty) a na jakości zdjęć. Czytałem że zoom wpływa na jakość zdjęć, dlatego zaznaczam, że fajni jakby był minimalny optyczny ale nie jest to dla mnie bardzo istotne - wolę ładne zdjęcia niż zbliżenia. :)

Jestem kompletnym amatorem więc fajnie jakby tryb automatyczny aparatu działał bardzo dobrze.

Poczytałem trochę na forum i w oczy rzuca się masa pozytywnych komentarzy na temat RX100. Zastanawia mnie jednak jedna kwestia: RX100 to konstrukcja która ma już kilka ładnych lat, a świat jakby nie patrzeć idzie do przodu.
Czy na prawdę nie ma to wpływu na jakość? Czy nowsze aparaty nie mają rozwiązań/parametrów, które sprawiają że przeskakują one RX100? Oczywiście chodzi mi o jakość zdjęć, a nie wifi, bluetooth'y i inne GPS'y. :wink:

Jak ma się on do G9X, który również zbiera pozytywne opinie, a jest jednak trochę "młodszy"?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wsparcie! :)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Świat ambitnych kompaktów poszedł w stronę większych 1-calowych matryc. I może i dobrze, tyle że to już, póki co, kosztuje grubo ponad 2000...
 
 
Scorpio 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Cześć. Mój pierwszy wpis na tym forum, więc wybaczcie brak wiedzy, ale niestety fotografia bardziej zaawansowana niż cykanie zdjęć telefonem to dla mnie terra incognita.
Do rzeczy. Potrzebuję aparatu cyfrowego, który sprawdzi się głównie przy prostej fotografii produktowej, na potrzeby mojego bloga (nerdhub.pl). Aktualnie zdjęcia robię zabytkowym kompaktem i/lub telefonem.
Na czym mi zależy szczególnie?
* jakość zdjęć w trybie makro
* przyzwoite radzenie sobie w gorszych warunkach oświetleniowych
* obsługa na tyle prosta, bym nie musiał pochłonąć najpierw kilku podręczników do fotografii by wykonać nim zdjęcie

Z góry dzięki za pomoc.
 
 
tamburyn 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Witam

Ostatnim prawdziwym aparatem był Panas FZ7, który od 2-3 lat leży sobie na półce w nadziei, że będzie wykorzystany. Aktualnie zdjęcia wykonuje, z racji wygody smartphonem Moto G4 Plus . Co prawda nie robi złych zdjęć, ale posiada pewne ograniczenia i nie da się nim zbytnio pobawić.

Na start nie mogę przeznaczyć dużo czyli 1000zł, ale mogę z czasem coś dokupić. Nie posiadam w swojej kolekcji, żadnych szkieł i lamp.

Na znanym serwisie aukcyjnym znalazłem dwa aparaty ze stajni Nikona :
P7700 poekspozycyjny
1 V2 nowy
oba do kupienia za 1000zł.

Potrzebuje, aparatu na co dzień, od święta, rodzinnego, więc lustra nie wchodzą w grę.

Skłaniam się ku P7700 z racji dobrej optyki i praktycznie gotowego zestawu. Do 1V2 musiałbym dokupić z czasem inne lustra, a raczej lustro bo wyboru nie ma dużego, a cena za drugie lustro = cene oferowanego aparatu.

Nie wiem tylko czy 1V2 nie da mi jednak większego pola do popisu i otrzymam w efekcie "ładniejsze zdjęcia" . Tak tam wiem, że to zależy od moich umiejętności, jednak mam nadzieje, że i one wzrosną.

Jak myślicie? Może jakieś inne propozycje w tej cenie?

Ps. Jeszcze znalazłem dwóch zawodników
- mało używany NX20 + kit
- nx3000 lub nx3300 body ( dostępne za 500 - 550zł ) + dokupienie obiektywu
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

NX20 ma najwięsza matrycę i da najlepsza jakosć ale..
za niewiele więcej kupisz znacznie lepszy NX30.
To opcja rozwojowa można używac inne obiektywy np portretowe i tele macro szerokokątne itp..
To system wycofany z produkcji więc jest szansa na tanią fajną zabawę.

Co do innych opcji
P7700 świetny kompakt szkoda że pozalowano wizjera - poszukaj 7800.
N1 - też systemowy aparat ale matryca zaledwie 1" (NX ma matryce DX) marny wybór obiektywów prawdopodobnie też zostanie wycofany.

Co tobi edoradzić nie wiem- Wszystko jest dobre co spełnia nasze potrzeby.
Do WRC bierzemy rajdówkę do F1 specjalny bolid a na dojazdy do pracy cokolwiek byle jechało i nie drenowało portfela.
 
 
Patryk-102 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

Witam, potrzebuję dobrego kompaktu mieszczącego się w kieszeni. Szukam czegoś z dobrą matrycą żeby wychodziły porządne zdjęcia. Fotografuję amatorsko - głównie na jakichś wyjazdach, wiecie góry, rzeki, lasy itd. Zdjęcia robię szybko, więc dobrze żeby posiadał dobrą redukcję drgań czy coś podobnego + żeby słyszalny był w miarę dobrze dźwięk podczas filmów. Znalazłem kilka, zobaczcie i się wypowiedzcie lub podajcie inne:
http://www.optyczne.pl/po...=1594&add3=1624
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Dobra selekcja, do kieszeni to chyba tylko Sony się zmieści... tylko gdzie ty te aparaty kupisz, z drugiej ręki?
 
 
Patryk-102 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Na Olx itd, aktualnie są sony ponad 1000 zł i nikony za mniej niż 1000 zl właśnie i tak się zastanawiam nad nikonem, tylko jest mały problem, nikon nie ma osłony obiektywu więc na pewno będzie mocno zakurzony a boję się też żeby nie był porysowany obiektyw.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Ale Nikon największy i najcięższy z nich :mrgreen:
A może dołożysz do tego: http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=362
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

timmyyy napisał/a:
RX100 to konstrukcja która ma już kilka ładnych lat, a świat jakby nie patrzeć idzie do przodu.

A niech sobie idzie... możesz kupić nowy sprzęt z 1calową matrycą albo używkę np. fuji XE-1 ze świetnym szkłem 16-55... No i większa matryca - to obrazek dużo lepszy i możliwość wykadrowania zbliżenia ...
 
 
wojtekj 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Koledzy piszę z takim zapytaniem. Aktualnie jestem posiadaczem aparatu Fuji X100T. Jestem z niego bardzo zadowolony (szczególnie, że ma bardzo jasny obiektyw oraz bez problemu robię nim zdjęcia drogi mlecznej w nocy). Niestety kilka aspektów mnie smuci. Po pierwsze brak jakiegokolwiek zoomu - czasem by się bardzo przydał, po drugie wąski obiektyw - ciężko zrobić fajne nocne ujęcia aby pokryć jak najwięcej nieba.
Jak myślicie czy jest na rynku coś co jest w stanie go zastąpić i posiadać szerszy obiektyw z zoomem?
Koszt to ok. 1500 zł.
A może nie ma sensu go wymieniać?
Dzięki za podpowiedzi.
 
 
Kisl 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Dzień dobry,
poszukuję uniwersalnego aparatu - mnie bardziej interesują krajobrazy i natura -> makro, panorama, zdjęcia obiektów w ruchu czy nocnego nieba; żonę - portrety, okolicznościowe i z imprez. Dobrze by było jak by też miał tryby manualny i półmanualne, jak z czasem będzie się chciało wejść głębiej w temat.
Na początek myślimy o czymś w okolicach 1000zł - posiłkując się podpowiedziami internetów jako punkt zaczepienia przyjąłem Sony DSC-HX60V. Na obecną chwilę nie widzę potrzeby korzystania z modułu GPS, Wi-Fi, czy technologii NFC.
Czy mój wybór ma jakikolwiek sens? Możecie polecić też jakieś inne modle do rozważenia?
Z góry dziękuję za poświęcony czas i okazaną pomoc.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

Jakiś sens ma, ale za 1000 nie kupisz aparatu, który spełni wszystkie twoje wymagania. Z drugiej strony nie wiadomo, czy jakość zdjęć z HX60V będzie dla ciebie zadawalająca - może będzie :)
Mogę też zadać moje standardowe pytanie - po co ci zoom 30x? Może wystarczy zoom 3-4x?
Ale i tak aparaty z lepszą, większą matrycą to cena > 1500zł. Zamieszałem ci? To dobrze, czytaj, porównuj i ew. zadawaj sensowne pytania... Albo po prostu kup tego Sony i będziecie mieli zabawę na wakacyjne miesiące :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15