Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 05 Lut, 2017
Jaki aparat - 1000-1500 PLN
Autor Wiadomość
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   Jaki aparat - 1000-1500 PLN

Tak sobie powoli myślę, obecny pstryk ma już prawie 4 lata, jest po gwarancji, raz był w serwisie a dzisiaj przegrał starcie z S7 w próbie zrobienia w miarę ostrego zdjęcia małemu bobasowi, który dopiero co nauczył się chodzić. Mimo, że na chłopski rozum powinien go zgnieść. Na manualu pewnie byłoby co innego ale ja już nie mam ochoty się w to bawić. Częściej bazuję na półautomatycznym trybie. I teraz, czy znajdzie się w przedziale cenowym powiedzmy max do 1500 PLN aparat, który spełni następujące wymogi:
- nieduży,
- jako, że obecny ma matrycę APS-C no to trzymajmy się tego samego,
- dobrze opracowany tryb automatyczny i programy tematyczne,
- jakiś ogarnięty autofocus, obecny pstrykacz często-gęsto sam nie wie na czym ostrzyć, najpierw chwyta na tym co trzeba, po to aby w ostatniej chwili przerzucić się na ruszający liść w tle bo mu bardziej się spodobał, niż dwie osoby, którym próbuję zrobić zdjęcie,
- jasny obiektyw,
I w zasadzie tyle.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

bardak napisał/a:
w przedziale cenowym powiedzmy max do 1500 PLN aparat
- jako, że obecny ma matrycę APS-C no to trzymajmy się tego samego,
- jasny obiektyw,


Nie ma takiego.
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   Re: Jaki aparat - 1000-1500 PLN

bardak napisał/a:
max do 1500 PLN aparat,
- ma matrycę APS-C
- jasny obiektyw,
I w zasadzie tyle.


W zasadzie tyle za tyle to raczej nic nowego nie dostaniesz...
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Aż tak poszły ceny w górę? Jak obecnego kupowałem to bez problemu szło znaleźć, przynajmniej mojego do 1500 z bajerami w zestawie i w miarę jasnym obiektywem.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Zależy co masz na myśli pisząc
bardak napisał/a:
w miarę jasnym obiektywem


bo kitowe ~f/3.5-5.6 są przez ogół uznawane za ciemne.
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

bardak napisał/a:
Aż tak poszły ceny w górę? J


Istnieją wszelkie skąpce, ceneo itd a takie pytanie...
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Na porównywarki cenowe będę zaglądał jak będę wiedział czego dokładnie szukam.
Swojego kupiłem z kitowym obiektywem, później żałowałem, że od razu nie wziąłem z obiektywem 2,8, szło bez problemu kupić za te same pieniądze. Dopiero później dokupywałem.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

bardak napisał/a:
później żałowałem, że od razu nie wziąłem z obiektywem 2,8, szło bez problemu kupić za te same pieniądze.

-o jakim modelu aparatu i obiektywu piszesz?
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Samsung NX1000 z kitowym, później dokupiony obiektyw 2.8 20mm.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Możesz kupić Sony A5000.
A5100 z lepszym AF jest droższy.
Będziesz mógł dokupić tanie Sigmy o trzech ogniskowych http://www.skapiec.pl/szukaj/47/sigma+dn+sony

Albo poszukaj Samsunga NX300, NX3000 lub NX500 do tego 20/2.8.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Nie 05 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Tak na szybko spojrzałem i te Samsungi to nieco ponad budżet.
A z innych marek coś wartego uwagi się znajdzie??
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

bardak napisał/a:
Tak na szybko spojrzałem i te Samsungi to nieco ponad budżet.
A z innych marek coś wartego uwagi się znajdzie??


Sony a5000 korpus kupisz za ok. 1000 złotych nowy
http://allegro.pl/aparat-...6698578842.html


Sigmę 30/2.8 kupisz za 640 PLN


Taniej bezlusterkowca z względnie jasnym szkłem chyba nie kupisz (nowe)
Czy to jest warte uwagi to już inna sprawa.

Ceny nie wzrosły specjalnie. Samsung stwierdził, że mu się nie opyla i zamknął ten biznes.
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

A do 2000 PLN. W czasach aparatów kompaktowych lubiłem aparaty od Panasonica. Z tej firmy się znajdzie coś ciekawego??
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

bardak napisał/a:
A do 2000 PLN. W czasach aparatów kompaktowych lubiłem aparaty od Panasonica. Z tej firmy się znajdzie coś ciekawego??


U Panasonika czy Olympusa matrycy APS-C nie znajdziesz.
Najtańszy - inny niż wcześniej pokazane Sigmy o świetle 2.8 - jasny obiektyw m4/3 kosztuje trochę mniej niż 8 stów (Panasonic 25/1.7).
Najtańszy IMO jeszcze sensowny (niestarożytny) korpus m4/3 jaki kupisz w okolicy 1200 złotych to Olympus E-PL6.
Tylko czy będziesz zadowolony, nie wiem. AF w m4/3 w tamtych czasach nie był jakiś wybitny. Części użytkowników pasuje, niektórzy narzekają.

Generalnie ciekawe oferty korpus + jasny obiektyw za max 2 tys, nowe, wśród bezlusterkowców to niejaka sprzeczność...
 
 
bardak 
Początkujący


Posty: 25
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

No dobra, to nieco poluźnijmy kryteria. Jakiś zaawansowany kompakt bez wymiennej optyki, coś jak Panasonic bodajże LX5, na którego lata temu chorowałem??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15