Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vanguard Orros 8x25
Autor Wiadomość
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Benedykt, z chęcią sprzedam Ci Raptora 8.5x32 lub 10x32 za 300/szt, w stanie sklepowym, bez ściereczek, bo sam nie mam (jednej nie dostałem, drugą zgubiłem), reszta jak fabryka dała. Sprzedam, bo to słabe lornetki są i niepotrzebnie je kupiłem :D Każdemu sprzedam zresztą :D Sorry zwrotów nie przyjmuję ;P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

m-day napisał/a:
sprzedam Ci Raptora 8.5x32 lub 10x32 za 300/szt, w stanie sklepowym, bez ściereczek, bo sam nie mam (jednej nie dostałem, drugą zgubiłem), reszta jak fabryka dała. Sprzedam, bo to słabe lornetki
Przez chwilę zastanawiałem się czy nie kupić 8,5x dla syna, ale przy takiej rekomendacji.....
Jak porównasz Raport do Cajsa z Jeny?
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

No cóż, biorąc pod uwagę, że porównuje się lornetkę wiekową z nowoczesną, to słabo wypada to porównanie.
Wąsko (7.5* vs. 8.5*), 7.5* pole na brzegach w Raptorze bardziej mydlane niż 8.5* w zabytku.
Zeiss ma to coś powodujące, że chce się przez niego patrzeć, Raptor mz nie.
Za to Raptor jest ewidentnie jaśniejszy i bardziej neutralny kolorystycznie (chociaż jeniacz te swoje kolorki ma przyjemne - no ale na pewno daleko im do neutralności).
Raptor jest jaśniejszy od jeniacza, ale lekko ciemniejszy od M7 8x30(!).
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Obserwatorek napisał/a:
Bo noszenie lornetki na szyi to niewygoda i narażanie jej na uszkodzenia, a noszenie w plecaku to zaprzeczenie idei lornetki turystycznej.

Otóż to. W zeszłym roku popełniłem trasę Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów Polskich. Z Nikonem 10x50 w plecaku. Lornetka została wyciągnięta z plecaka tylko na przełączy Krzyżne podczas 20-to minutowego odpoczynku. To po tej właśnie wycieczce narodził sie pomysł zakupu lekkiej i przyzwoitej lornetki, a zrealizowany ma być na przełomie lutego/marca.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Tutaj taka perełka się marnuje a Wy podniecacie się jakimiś tanimi lornetkami:
https://www.olx.pl/oferta...67-IDhEsu9.html

Benedykt jak jej nie weźmiesz to już drugiej takiej okazji nie znajdziesz. To lornetka ze szkłem ED za grubo ponad 1000 zł. To zupelnie inna liga niż to co ci proponują tu koledzy.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Ten Legend jest na OLX od dłuższego czasu (okulary zresztą też), więc może da się coś urwać z ceny.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

No ja, gdybym nie miał Terry ED 8x25 (która mnie zadziwia in+ na każdym kroku), to tego Bushnella wziąłbym już dawno.. Chociaż to jednak 10x, nie 8x.. i tak nie świeci i pole pewnie nie to..
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Też bym go wziął gdybym nie nosił okularów. Już nawet utargowalem go 400 zł.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

RoboBat napisał/a:
To lornetka ze szkłem ED za grubo ponad 1000 zł.


RoboBat grubo przesadziłeś, na amerykańskim Ebay-u kilku sprzedawców ma ją w cenie około 190$ wraz z wysyłką co nawet z 23% cłem przy obecnym kursie daje mniej niż 1000 zł.

Benedykt mam nadzieję że widok z przełęczy Krzyżne przypadł Tobie do gustu bo to jeden z najładniejszych po naszej stronie Tatr.

Ps.1 Benedykt jeżeli masa ma dla Ciebie takie znaczenie to może coś takiego:

http://www.ebay.com/itm/H...iwAAOSwQjZXP8Nb

Ps.2 Czy na pewno nie Możesz zwiększyć budżetu do 600 zł. ?
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Witajcie!

Na używkę, nawet ze szkłami ED się nie zdecyduję. Chcę sprzęt nowy i z pełną gwarancją.

Widok z Krzyżnego jest przepiękny. Nie pierwszy raz tam byłm i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę.

Budżet 600 zł? Hmm ... "startowałem" z budżetem 300 zł, podniosłem go do 450 zł. Tak więc 600 zł bardzo niechętnie. Ale nigdy nie mówię nigdy. Pytanie, czy dokładając do 450 zł jeszcze 150 byłbym w stanie kupić lornetkę znacząco lepszą niż powiedzmy Kowę SV 8x25? Kot Sylwester, jaką lornetkę masz na myśli (do 600 zł)?. Jesteś w stanie mnie do niej przekonać? :roll:
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Z poradami to jest tak, że rzadko kiedy Twoje wymagania zgodzą się z resztą wiedzy forumowej, bo zbyt wiele jest do wyboru, a my mamy za mało kasy i kierujemy się raczej tylko pewniakami.
Ja np. kierując się bestbinocularsreviews.com, w poszukiwaniu taniej 8x42, żeby mieć dobre światło i nie zapłacić jak za kosmolot, nabyłem w GB Meade 8x42 Rainforest Pro za 750,- z przesyłką. I jest bardzo fajna jak na tak tanią dachówkę. Więc z całym przekonaniem mogę polecić Meade 8x32 Rainforest Pro - ale jej nie widziałem, ani nic o niej nie czytałem i kieruję się tylko analogią, że za ~117+13 GBP można mieć przyzwoity sprzęt - ale bez mojej gwarancji, bo tej Meade 8x32 konkretnie nie widziałem. Opieram się wyłącznie na mojej 8x42.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 18 Lut, 2017   

Pewniak za 600 zł, którego rekomenduję to:

http://www.euro.com.pl/lo...d-8x25-wp.bhtml

Zamawiasz z odbiorem w sklepie. Tam go testujesz. Jak ci nie podpasi to nie bierzesz. Ja tak zrobiłem i wyszedłem z lornetką, a uwierz mi, że wiele lornetek miałem już przy oku.

[ Dodano: Sob 18 Lut, 2017 22:17 ]
A co do bushnella:
http://www.astroshop.pl/b...d-10x25/p,24798
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Pentax? Szacowna firma. Jednak mając wybór Pentax AD 8x25 (pole 5.5. stopnia, 599 zł) i Kowa SV 8x25 (pole 5.5 stopnia, 450 zł) to wybieram Kowę. Pentax gwarancję też ma krótszą (2 lata vs. 10 lat).
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Kowa ma 6,2 stopnia, mało ale to w tej klasie standard. Sensowne pole wśród maluchów ma "odrobinę" droższa Genesis 8x22.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   

Marlut napisał/a:
Kowa ma 6,2 stopnia, mało ale to w tej klasie standard. Sensowne pole wśród maluchów ma "odrobinę" droższa Genesis 8x22.

Do tej kwoty budżetu niestety nie zwiększę. :roll:

Cały czas mnie dręczy pytanie, jaką lornetkę za 600 zł miał na myśli Kot Sylvester :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14