Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vanguard Orros 8x25
Autor Wiadomość
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   Vanguard Orros 8x25

Czy ktoś ma lub spotkał się z tą lornetką? Chodzi o wady i zalety.
Noszę się z zamiarem zakupu nowej lekkiej lornetki "spacerowej" o powiększeniu między 6 a 8x i obiektywach 20-25 mm. Cena do 300 zł.
A może jest jakaś sensowna alternatywa dla tego Vandguard'a?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Moim zdaniem to słaba lornetka, oglądałem ją jakiś czas temu ale z tego co pamiętam szybko odłożyłem na bok. Obraz z niej był za mało ostry i kontrastowy.
Co do alternatywy to zawsze jakaś istnieje problem tylko w tym że zazwyczaj przekracza założony budżet:

http://allegro.pl/lornetk...6714597406.html

http://allegro.pl/lornetk...5685843511.html

http://www.ebay.co.uk/itm...4EAAOSwo4pYDmIK

zwłaszcza przy warunku że ma być nowa.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Im mniejsza lornetka tym musi być droższa by dawała porównywalne obrazy do budżetowo podobnej tylko większej. Inaczej mówiąc jeśli patrzyleś już przez jakąś większą lornetkę wrtości 300 zł i chcesz aby jakieś maleństwo typu 8 x 25 dało ci podobne doznania to na dzień dobry możesz zwiększyć budżet co najmniej dwukrotnie. Sam się o tym przekonałem i zakupiłem niedawno po długich poszukiwaniach Pentaxa AD 8x25, który dopiero dal radę. Ale to niestety 600 zł a nie 300.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Chwalą też Kowe SV. Tu nie ma cudów, do 300 zł będzie przeciętnie. Mam parę lat Nikona Sportstara (linkowana przez Sylwestra). To dobra lornetka w swojej cenie ale w kategoriach ogólnych tylko przeciętna.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

Poziom poniżej, którego nie warto schodzić to:
http://www.cyfrowe.pl/lor...ii-zielona.html
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi. Są dla mnie bardzo cenne.

I tak. Od kilku lat jestem w posiadaniu Nikona Action EX 10x50. Nie będę pisał, że to szczyt techniki, ale jest naprawdę przyzwoita i spełnia moje oczekiwania. Niestety - latka lecą, nie zawsze mam ochotę na wycieczki czy wypady w góry dźwigać dodatkowy kilogram. Gdy na miejsce obserwacji - czy to nieba, czy pejzaży mogę dojechać samochodem i dowieźć sprzęt, nie ma problemu - zabieram ze sobą Nikona. Ale na parokilometrowe spacery, które uwielbiam, coś do 300 g byłoby wyborem idealnym.

Mam świadomość, że lornetka mająca obiektywy o średnicy dwukrotnie mniejszej (czyli o powierzchni zbierającej światło czterokrotnie mniejszej) niz mój Nikon da dużo gorszy obraz. "Praw fizyki pan nie zmienisz, nie bądź pan głąb" - jak mawiał pewien majster. Więc nawet się nie staram. :wink:

600 zł na taką lornetkę to dla mnie trochę za dużo. Ale jakbym się miał mocno napiąć (i zrezygnować z kilku innych głupot, które miałem zamiar kupić :roll: ), to te 450 zł dałoby się wygospodarować. Stąd moje myśli biegną ku Olympusowi wskazanemu przez RoboBata. A że jestem człowiekiem dociekliwym (niektórzy twierdzą, że up.......ym), to zadaję kolejne pytanie. Czy w kwocie do 450 zł znajdę jakąś alternatywę (lepszą?) dla Olympusa 8x25 WP II? Widzę, że Kowa SV 8x25 jest w podobnej cenie.
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Looknij na Vortexa Raptora. O takich lornetkach były dyskusje niedawno na forum. Jedni szukają podobnych dla dzieci a inni chcą je zmieścić w kieszeni lub po prostu nie chcą nosić dodatkowych klilogramów (kilograma:-). W cenie do 450 niestety jest kiepsko z wyborem. Levenhuk ma jeszcze Karmę Plus i Karmę Pro ale chyba nikt ich nie poleci bo nie patrzył przez nie. A może i patrzył ale nic ciekawego w nich nie wypatrzył.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Fajny ten Vortex Raptor. Duże pole, obiektywy 32 mm. Ale niestety jest za ciężki i nie będę go brał pod uwagę.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Benedykt, jeśli Nikon którego posiadasz jest jeszcze z czasów zanim firma zaczęła oszczędzać na powłokach, obraz w dachowcu za 300~500zł może być niemiłą niespodziankną.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Marlut napisał/a:
Benedykt, jeśli Nikon którego posiadasz jest jeszcze z czasów zanim firma zaczęła oszczędzać na powłokach, obraz w dachowcu za 300~500zł może być niemiłą niespodziankną.


Marlut,
mam tego pełną świadomość. Ale spróbuj wczuć się w mój tok rozumowania: idąc na spacer czy na wycieczkę w góry albo wezmę ze sobą małą, lekką i poręczną lornetkę, albo nie wezmę żadnej. Nie powiem, moje wyobrażenie na temat tego, co chcę kupić ewoluuje. Na początku za cel postawiłem sobie lornetkę o średnicy obiektywów 20-22 mm w cenie do maksimum 300 z. Teraz myślę o lornetce fi 25 mm w cenie do 450 zł.

Cały czas dręczy mnie ten Vortex, o którym wcześniej pisał Kolega Dziubiński. Obiektyw 32 mm to już jest coś, ale ta waga 490 g burzy całe moje wyobrażenie o poręczności i lekkości. Żeby ona miała tak 350 g, maksimum 400 g, to dużo łatwiej byłoby mi ją "przełknąć". Wiem, że strasznie mieszam, ale gdybyśmy zostawili poprzeczkę cenową 450zł, ale dopuścilibyśmy obiektywy 30 - 32 mm, to jakie lornetki byłyby warte zainteresowania (z dużym naciskiem na wagę i gabaryty)?


PS
Nikona kupiłem w 2012 roku. Kiedy Nikon zmienił powłoki, bo jakoś nie odnotowałem tego faktu?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Słusznie Benedykt główkujesz, będziesz brał albo malucha albo żadną. Vortexa do kieszeni nie schowasz a 8x25 jak najbardziej.

Miałem podobne dylematy i Kova SV 8x25 je rozwiała. Nie problem wziąć ja na rower, w góry czy do kieszeni polara - dopóki po nią nie sięgniesz żeby popatrzeć to nie wiesz, że ją masz przy sobie.

A obraz całkiem niezły jak na takiego malucha, zdecydowanie lepszy niż w Nikonie Sportsarze. Przed zakupem rozważałem Olympusa linkowanego przez RoboBata, ale czytałem, że oly miewa problemy ze szczelnością więc padło na Kowę.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Maciek napisał/a:
Vortexa do kieszeni nie schowasz a 8x25 jak najbardziej.

I to jest dla mnie bardzo ważna informacja.

Maciek napisał/a:
Nie problem wziąć ja na rower, w góry czy do kieszeni polara - dopóki po nią nie sięgniesz żeby popatrzeć to nie wiesz, że ją masz przy sobie.

Coraz bardziej ta Kowa mi się podoba. :cool:

Przeczytałem Twoja recenzję: http://forum.optyczne.pl/...544b71ecfc174df
Bardzo dużo dały mi zdjęcia i porównanie wielkości Kowy z innymi lornetkami.

Maćku, jak Ci się sprawuje Twój nabytek - jak rozumiem - zakupiony około listopada 2016?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

Nabytek sprawuje się rewelacyjnie, dlatego też każdego kto szuka tego typu lornetki zachęcam do wybrania Kowy. Zwróć uwagę, że na zdjęciach jest też Bushnell 8x25. Jego z kolei odradzam, gdyż moim zdaniem to dwie i pół stówy wywalone w błoto. Jedyne co mam na swoje usprawiedliwienie to, że trochę mnie poniosło po obejrzeniu reklamy tej lornetki z Bearem Gryllsem.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

A można wiedzieć, gdzie ją kupiłeś?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 17 Lut, 2017   

U polskiego dystrybutora tej firmy Ecotone. http://www.ecotone.com.pl...owa,1,6,26.html Jest u nich też jeszcze jeden ciekawy model: Kamakura 8x28 tu masz jej krótką recenzję http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=395

Ja jednak postawiłem na maksymalną mobilność, a do stacjonarnych obserwacji mam Zeissa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14