Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vanguard Orros 8x25
Autor Wiadomość
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

@RoboBat
Tak, wiem że się miotam. Bo mam dylemat. I chcę go rozwiązać na tyle, na ile to możliwe poprzez dyskusję z mądrzejszymi i bardziej doświadczonymi ode mnie. Oczywiście chętnie oglądnę i pomacam "finalne" lornetki, ale tylko te, które ktoś będzie mi chciał pokazać. Ja stawiam sprawę jasno - na infolinii EURORTVAGD powiedziałem, że chcę lornetkę osobiście zobaczyć w którymś z krakowskich sklepów. Otrzymałem odpowiedź odmowną. Nie mam zamiaru się z nimi kopać, bo moim zdaniem gra nie jest warta świeczki.
Co do gwarancji, to w Polsce ważne jest tylko to, co masz na papierze, a nie na pudełku. Polska to nie USA. Jeśli Pentax nie daje karty gwarancyjnej z wyraźnym zapisem dotyczącym okresu gwarancji, to znaczy że tkwi w tym jakiś haczyk. Tak na marginesie - w FotoPlusie z Krakowa, który jest partnerem Ricoha powiedziano mi w rozmowie telefonicznej, że na lornetki Pentaxa Ricoh daje 2 lata gwarancji.
-> http://www.ricoh-imaging.pl/pl/dealer-search.html
-> http://www.fotoplus.pl/lornetki/pentax
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Czy naprawde w miescie Kraka nie ma sklepu z optyka, nie do pojecia dla mnie. :???:
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy zamówieniu towaru z odbiorem w sklepie, można tylko sprawdzić czy nie posiada on widocznych uszkodzeń. Czy pracownik pozwoli "pobawić się" na miejscu zależy to tylko od jego dobrej woli. Raczej nie ma co marzyć o wyjściu z lornetką przed sklep.

Gdy wczoraj wszedłem do FJ aby zobaczyć Sportstara, popatrzyłem chwilę i zaproponowałem, że zostawię 300zł na ladzie i wyjdę na chwile przed galerię, usłyszałem nie.
Zupełnie inna polityka obowiązuje w sklepach specjalistycznych.

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2017 17:25 ]
kimek27 napisał/a:
Czy naprawde w miescie Kraka nie ma sklepu z optyka, nie do pojecia dla mnie. :???:
Są, np Teleskopy.pl
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1026
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

U mnie w miasteczku mam jeden sklep z optyka. Lornetki/luety/akcesoria. Moze duzo sprzetu na stanie nie ma, bo miejsca tez malo, ale bylo chyba wiecej niz 20 malych lornetek od tych najtanszych po sam czubek gory cenowej. Kazdy moze znalesc cos dla siebie. Sklep specjalistyczny nastawiony na ptasiarzy wiec nie bylo nic duzego na stanie z regoly 8/10x42 plus gama lornetek wlasnie do kieszeni :mrgreen: na spacer z psem po plazy :mrgreen: na wycieczke w gory :mrgreen:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Co do gwarancji na Pentaxa to troszkę mnie to irytuje jak niektórzy wiedzą lepiej, choć sprzętu na oczy nie widzieli.

IMG_20170323_180007761.jpg
Plik ściągnięto 5232 raz(y) 143,31 KB

IMG_20170323_175842248_TOP.jpg
Plik ściągnięto 5232 raz(y) 260,61 KB

 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Jeśli można to mam pytanko do Kota Sylwestra w temacie małych lornetek.
Czy jest duża różnica w jakości obrazu w takim Prostaff-ie 7s 8x30 i Dakocie? Zakładam że Nikon lepszy ale czy dużo lepszy od Dakoty?
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

cytując gwarancję
Cytat:
lub przesłać pocztą do wyznaczonego punktu serwisowego firmy RICOH IMAGING w Europie, Afryce lub w krajach b. ZSRR

:shock: :shock: :shock:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Widoczek czepiasz się. Polska mest w Europie.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

kimek27 napisał/a:
U mnie w miasteczku mam jeden sklep z optyka. Lornetki/luety/akcesoria. Moze duzo sprzetu na stanie nie ma, bo miejsca tez malo, ale bylo chyba wiecej niz 20 malych lornetek od tych najtanszych po sam czubek gory cenowej. Kazdy moze znalesc cos dla siebie. Sklep specjalistyczny nastawiony na ptasiarzy wiec nie bylo nic duzego na stanie z regoly 8/10x42 plus gama lornetek wlasnie do kieszeni :mrgreen: na spacer z psem po plazy :mrgreen: na wycieczke w gory :mrgreen:
A u mnie w miasteczku lipa, zresztą, łatwiej spotkać białego niedźwiedzia niż kogoś z lornetką.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Benedykt napisał/a:
Czy wszystkie trzy wymienione modele mają powłoki fazowe?


Niestety nie wszystkie, tylko Prostaff posiada fazę.

Dziubiński M. Nikon ogólnie całościowo jest trochę lepszy ale czy to duża różnica to już rzecz względna. W niektórych aspektach jest lepsza Dakota np: ma mniejszą AC w centrum, trochę mniejszą dystorsję. Nikon ma mniejszy astygmatyzm i komę, ma również więcej ostrego pola i bardziej nasycone kolory. Ostrość w centrum jest porównywalna.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

W weekend oglądnąłem w Krakowie trzy lornetki z listy.

Moje subiektywne wrażenia są takie:

1. Nikon Prostaff 7S 8x30
Solidnie wykonana lornetka, obraz przyzwoity, ale bez rewelacji. :neutral: Spora aberracja chromatyczna. Lornetka duża gabarytowo i jak na moje potrzeby trochę ciężka.

2. Delta Optical One 8x32
Mimo, że jak na lornetkę fi 30 jest niewielka, to jest tylko trochę lżejsza i trochę mniejsza od Prostaffa. Aberracja porównywalna z Prostaffem, dystorsja zauważalnie większa niż w Nikonie.

3. Nikon Sportstar 8x25
Lekka, mała, duże pole widzenia. Maleńki futeralik. Aberracja według mnie mniejsza niż w lornetkach Nikon Prostaff 7S 8x30 i Delta Optical One 8x32. Dystorsja porównywalna. Mały ER.

Powiem tak: urzekł mnie Sportstar. Po przyjeździe do domu jeszcze raz wyszukałem opinie na temat tej lornetki. I jestem lekko zszokowany. Bo lornetka ta - mówiąc oględnie - zbiera słabe opinie za:
- mały ER
- dużą nieostrość na brzegu pola widzenia.
O ile małego ER nie jest trudno wyłapać odsuwając lornetkę od oczu, to dużych nieostrości nie "zarejestrowałem". Zdaję sobie sprawę, że testowanie lornetek w drzwiach sklepu jest mało komfortowe i w takiej sytuacji nie wszystkie ułomności można wychwycić. Niemniej lornetka ta zrobiła na mnie bardzo dobre ogólne wrażenie. Jeszcze a propos niewielkiego ER - obserwacje bez okularów (tych na nosie :wink: ) przy wykręconych maksymalnie muszlach nie sprawiało mi dyskomfortu.
Sam już nie wiem co o tym sądzić. Albo ta lornetka wcale nie jest tak zła, jak o niej piszą, albo ja jestem ślepy jak kret. :roll:

Podsumowując: czeka mnie jeszcze jedna wizyta w sklepie i test Sportstara pod kątem utraty ostrości w kierunku brzegu pola.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Parę lat temu kupiłem Ex-a Sportstara 8x25 na wycieczki. Zwiedziła ze mną kawałek świata. Zawsze pisałem o niej jako o lornetce przyzwoitej optycznie. Nawet jeżeli nie aspiruje do zwycięzcy testu optycznego, jest bardzo użyteczna w podroży. Trzeba pamiętać, że mówimy o kompakcie za ok. 290 zł. Różnice oceny tej lornetki wynikają w dużej mierze z perspektywy oglądu. Ktoś, kto jest przyzwyczajony do optyki wysokich lotów nie gloryfikuje tego Nikona. Jeśli ktoś przesiada się z "lornetki" za 39 zł. może być Nikonem zaskoczony in plus. Jego waga, gabaryty i cena rekompensują pewne niedociągnięcia.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Benedykt napisał/a:
W weekend oglądnąłem w Krakowie trzy lornetki z listy (...)
Powiem tak: urzekł mnie Sportstar(...)
Albo ta lornetka wcale nie jest tak zła, jak o niej piszą, albo ja jestem ślepy jak kret. :roll:

Podsumowując: czeka mnie jeszcze jedna wizyta w sklepie i test Sportstara pod kątem utraty ostrości w kierunku brzegu pola.

Właśnie o to chodzi - wybrać kilka modeli na podstawie opinii i porównać je osobiście.
A jeśli faktycznie wzrok już nie ten, tym lepiej dla twojego portfela ;)
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

@Abs
Takiej wyważonej opinii na temat Sportstara mi brakowało. Wielkie dzięki.
 
 
Skorek 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

I jak Benedykt, coś w końcu kupiłeś?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 19