Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vanguard Orros 8x25
Autor Wiadomość
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Marlut napisał/a:

Nikon Sportstar EX 8x25 DCF - podobno niezła jak na tandetę ;) można sprawdzić w sklepie.
Sprawdziłem. Wziąłem do ręki i pierwsze wrażenie to..... autodestrukcjia za 10, 9, 8..... . Poza tym, nie pasuje mi do okularów. Lekka, szerokie pole widzenia. W jednym zdaniu - dokładne przeciwieństwo Kury 8x28; nie widzę dla niej zastosowania, nie sprawdzi się nawet jako parapetówka do podglądanie sikorek.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Marlut napisał/a:

Nikon jest ..... powiedzmy, że jest solidniejszy, ale ma pole mniejsze o 1 stopień.


Owszem 130 metrów na 1000 to więcej niż 114 ale w przypadku pola efektywnego czyli ostrego sytuacja się odwraca Nikon ma 99 metrów a Delta 95, różnica nie duża ale jest.

Ps. Benedykt porównaj wykresy transmisji!
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

W takim razie spróbuję pójść w tym kierunku, aby zawężać listę do finalnie 3-4 modeli.
Na pierwszy ogień z listą żegna się Pentax AD 8x25 WP. Za maleńkie pole widzenia, stosunkowo wysoką cenę, gwarancję - śmiech na sali.

Pozostają:
Olympus 8x25 WP II/roof/260 g/6,2 st./15 mm/1,5 m/435,00 zł/25 lat
Kowa 8x25 SV25-8/roof/260 g/6,2 st./15 mm/1,5 m/446,00 zł/10 lat
Nikon Sportstar EX 8x25 DCF/roof/300 g/8,2 st./10 mm /2,5 m/289,00 zł/10 lat
Ecotone QD-7 8x2/roof/390 g/6,0 st./16 mm/1,8 m/619,00 zł/5 lat
Delta Optical ONE 8x32/roof/380 g/7,5 st./15 mm/1,3 m/539,00 zł/5 lat
Nikon 8x30 Prostaff 7s/roof 415 g/6,5 st./15,4 mm/2,5 m//679,00 zł/10 lat

Muszę jeszcze skreślić przynajmniej 2 lornetki. Która która z nich powinna opuścić listę jako następna i dlaczego?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Benedykt napisał/a:
W takim razie spróbuję pójść w tym kierunku, aby zawężać listę do finalnie 3-4 modeli.

Muszę jeszcze skreślić przynajmniej 2 lornetki. Która która z nich powinna opuścić listę jako następna i dlaczego?


Moim zdaniem (którego wcale nie musisz brać pod uwagę) to Sportstar i One.

Sportstar pomimo tego iż oferuje największe pole to jednak jego jakość pozostawia sporo do życzenia, niestety brak powłok fazowych na pryzmatach odbija się na ostrości, kontraście i nasyceniu barw.

One ma gorszy obraz niż Prostaff (kontrast, oddanie kolorów) jest gorzej wykonany plus niepowtarzalność egzemplarzy oraz krótsza gwarancja.

Ps. Benedykt wybór jednak należy do Ciebie.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Skoro eliminujemy ... to ja jedną dodam - Vortex Vanquish 8x26, zawsze e to porro czyli nadzieja na lepszy obraz
https://www.militaria.pl/...4_kb_p33981.xml
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Z listy kolegi postawiłbym na Nikona Prostaffa 7s 8x30. Skreśliłbym One.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Oj Benedykt. Nie tak dawno pisałem ci, że długa droga przed tobą. Proponowałem ci też abyś zamówił sobie w sklepie internetowym EuroRtvAgd Pentaxa AD 8x25 z opcją obejrzenia go w sklepie bez żadnej wpłaty. Nie posłuchałeś. Jestem pewnien że jak byś przez niego spojrzał to byś z nim wyszedł ze sklepu. Tymczasem w ogóle nie bierzesz go juz pod uwagę pewnie z uwagi na pole, choć kamakura ma je takie samo, a z pewnością jest mniej poręczna bo się tak fajnie nie składa. A tak na marginesie to Pentax ma 30 lat gwarancji. Daj mu szanse :-)

[ Dodano: Sro 22 Mar, 2017 23:22 ]
A DO One sobie odpuść.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Benedykt napisał/a:

Muszę jeszcze skreślić przynajmniej 2 lornetki. Która która z nich powinna opuścić listę jako następna i dlaczego?

Może niech widownia głosuje, najlepiej sms-ami :mrgreen:
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Witajcie!
Dziękuję wzystkim za wpisy. Poniżej moje odpowiedzi.

@Marlut
Ten Vortex ma ciekawe parametry, ale bardzo mi się nie podoba jego kształt. Poza tym podobno jest słabej jakości -> http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=351161

@Abs
Nikon Prostaff bardzo mnie intryguje. Muszę wybrać się do sklepu i ocenic jego wielkość i ciężar organoleptycznie. Bo do ciężaru i wielkości mam największe obiekcje - czy mi po prostu "podejdą".
Dlaczego uważasz, że powinienem skreslić DO One?

@RoboBat
Dokładnie jest jak piszesz. Pentax wyleciał z listy za bardzo małe pole i za śmieszną gwarancję 24 miesiące -> http://www.euro.com.pl/lo...d-8x25-wp.bhtml Nawet gdyby gwarancja wynosiła 30 lat, to pole widzenia mi się od tego nie rozszerzy. Nie mam jakichś super wymagań, ale 5,5 stopnia dla lornetki o powiększeniu 8x to bardzo mało. Fakt, Kamakura ma pole niewiele większe od Pentaxa i dlatego jako kolejna wylatuje z listy.
Dlaczego uważasz, że powinienem sobie odpuścić DO One?

@TomPL2
:-)

Zastanawia mnie, dlaczego odradzacie mi DO One? Napiszcie proszę, co jest nie tak z tą lornetką? Czy wiecie coś o niej coś więcej, niż zostało opisane na teście na optyczne.pl? Czy chodzi o kontrast, oddanie kolorów, jakość wykonania plus niepowtarzalność egzemplarzy i krótsza gwarancja, o czym napisał Kot Sylvester? Na marginesie - 5 lat gwarancji dla lornetki to minimu akceptowalne przez mnie. Ale też nie ma się co oszukiwać, 10 czy nawet 25 lat gwarancji to nie to samo, co pięć.


Zatem na placu boju pozostają:
Olympus 8x25 WP II/roof/260 g/6,2 st./15 mm/1,5 m/435,00 zł/25 lat
Kowa 8x25 SV25-8/roof/260 g/6,2 st./15 mm/1,5 m/446,00 zł/10 lat
Nikon Sportstar EX 8x25 DCF/roof/300 g/8,2 st./10 mm /2,5 m/289,00 zł/10 lat
Delta Optical ONE 8x32/roof/380 g/7,5 st./15 mm/1,3 m/539,00 zł/5 lat
Nikon 8x30 Prostaff 7s/roof 415 g/6,5 st./15,4 mm/2,5 m//679,00 zł/10 lat
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Mam DO One i nic do niej nie mam - dopóki nie spojrzę przez jakąś lepszą :cool:
No może mogłaby być lżejsza, tak ze 100g, żeby w góry spokojnie można było zabrać. Postaram się wieczorem zajrzeć do FJ, żeby porównać ze Sportstarem...
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Benedykt dlaczego ci odradzam DO One. Bo przez nią zerknąłem na festiwalu optycznym. Wcześniej też czytałem jej test i miałem zamiar ją kupić. Warto spojrzeć przed zakupem. Dlatego jeszcze raz namawiam cię do przetestowania ww Pentaxa. Też mnie to pole zniechęcało, ale dałem jej szanse i chociaż przez nią popatrzyłem. No i przeżyłem szok w pozytywny znaczeniu tego słowa. Ostrość jak żyleta i wierność kolorów mnie przekonała. Wziąłem ją a nie miałem zamiaru. Chciałem porównać ją z olympusem WPII 8x25 i porównałem. Obie zamówiłem do sklepu EURORTVAGD co też ci zalecam. Olek fajny ale ze względu na odstęp źrenicy odpadł w przedbiegach.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

TomPL2 napisał/a:
Mam DO One i nic do niej nie mam - dopóki nie spojrzę przez jakąś lepszą :cool:
W ten sposób można zdyskwalifikowac każdą lornetkę, za wyjątkiem tych z najwyższej półki, od których nie ma już "lepszych". Szczerze powiedziawszy taki argument słabo do mnie przemawia.

RoboBat napisał/a:
Benedykt dlaczego ci odradzam DO One. Bo przez nią zerknąłem na festiwalu optycznym. Wcześniej też czytałem jej test i miałem zamiar ją kupić. Warto spojrzeć przed zakupem.
I taki mam zamiar, chciałbym ją zobaczyć.

RoboBat napisał/a:
Dlatego jeszcze raz namawiam cię do przetestowania ww Pentaxa. Też mnie to pole zniechęcało, ale dałem jej szanse i chociaż przez nią popatrzyłem. No i przeżyłem szok w pozytywny znaczeniu tego słowa. Ostrość jak żyleta i wierność kolorów mnie przekonała. Wziąłem ją a nie miałem zamiaru. Chciałem porównać ją z olympusem WPII 8x25 i porównałem. Obie zamówiłem do sklepu EURORTVAGD co też ci zalecam.

Zadzwoniłem na infolinię EURORTVAGD. Lornetki nie ma w żadnym ich sklepie w Polsce. Towar tylko na zamówienie. Gwarancja tylko 24 miesiące. Nie wysyłają lornetki do sklepów na życzenie, żeby można było ją zobaczyć. Trzeba ją zamówić. Pan na infolinii poinformował mnie, że w zasadzie z zakupu mogę zrezygnować tylko z powodu złego stanu przedmiotu. To dziecinada, w którą nie mam zamiaru się bawić. Druga opcja to zakup na odległość i zwrot do 14 dni bez podania powodu. Też nie mam zamiaru się bawić w takie podchody. Tak więc do małego pola, króciutkiej gwarancji dochodzą jeszcze kombinacje, żeby móc ją bez problemu zobaczyć. Lornetka zostaje poza listą.

Jednak z postu RoboBata wyciągam dla siebie kolejny wniosek: muszę mieć możliwość obejrzenia lornetki w sklepie przed zakupem. Warunku tego nie spełnia Kowa, więc Kowa również wypada z listy.

Po tych cięciach lista wygląda tak:
Olympus 8x25 WP II/roof/260 g/6,2 st./15 mm/1,5 m/435,00 zł/25 lat
Nikon Sportstar EX 8x25 DCF/roof/300 g/8,2 st./10 mm /2,5 m/289,00 zł/10 lat
Delta Optical ONE 8x32/roof/380 g/7,5 st./15 mm/1,3 m/539,00 zł/5 lat
Nikon 8x30 Prostaff 7s/roof 415 g/6,5 st./15,4 mm/2,5 m//679,00 zł/10 lat
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Benedykt napisał/a:
Jednak z postu RoboBata wyciągam dla siebie kolejny wniosek: muszę mieć możliwość obejrzenia lornetki w sklepie przed zakupem. Warunku tego nie spełnia Kowa, więc Kowa również wypada z listy.

Po tych cięciach lista wygląda tak:
Olympus 8x25 WP II/roof/260 g/6,2 st./15 mm/1,5 m/435,00 zł/25 lat
Nikon Sportstar EX 8x25 DCF/roof/300 g/8,2 st./10 mm /2,5 m/289,00 zł/10 lat
Delta Optical ONE 8x32/roof/380 g/7,5 st./15 mm/1,3 m/539,00 zł/5 lat
Nikon 8x30 Prostaff 7s/roof 415 g/6,5 st./15,4 mm/2,5 m//679,00 zł/10 lat


Obawiam się że za moment z listy wyleci Olympus:

http://teleskopy.pl/lorne...cat-25_296.html

http://www.fotoplus.pl/lo...ktowe/8x25-WP-I

Na szczęście (w nieszczęściu) pozostałe trzy można obejrzeć w jednym miejscu:

http://teleskopy.pl/produ...25_SportStar_EX

http://teleskopy.pl/produ...ptical_8x32_ONE

http://teleskopy.pl/Lorne...skopy-3279.html
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

kot Sylvester napisał/a:
Obawiam się że za moment z listy wyleci Olympus:

http://teleskopy.pl/lorne...cat-25_296.html

http://www.fotoplus.pl/lo...ktowe/8x25-WP-I


Prorok jakiś czy jak? :wink:

Na liście zostają trzy pozycje:
Nikon Sportstar EX 8x25 DCF/roof/300 g/8,2 st./10 mm /2,5 m/289,00 zł/10 lat
Delta Optical ONE 8x32/roof/380 g/7,5 st./15 mm/1,3 m/539,00 zł/5 lat
Nikon 8x30 Prostaff 7s/roof 415 g/6,5 st./15,4 mm/2,5 m//679,00 zł/10 lat

W tym momencie w ciągu kilku dni muszę znaleźć czas i odwiedzić sklep, żeby pooglądać trzy lornetki.

Czy wszystkie trzy wymienione modele mają powłoki fazowe?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Benedykt miotasz się. Zaloguj się do sklepu internetowego EURORTVAGD. Zamów lornetkę do najbliższego dla twojej lokalizacji sklepu. Do nikogo nie dzwoń i o nic nie pytaj. Zaznacz odbiór w sklepie. Jak dostaniesz sms, że towar czeka na ciebie w wybranym przez ciebie sklepie pojedź tam i go przetestuj. Jak ci nie będzie odpowiadał powiedz dziękuję i wyjdź. Tyle. Możesz tak zamówić kilka lornetek do porównania nie wydając ani złotówki i nie kupić żadnej. Słuchaj się doświadczonych forumowiczów to nie będziesz miał kłopotów. W końcu po to jest to forum, żeby ci doradzić. Sam za Olka podziękowałem a wziąłem Pentaxa. Mogłem zamówić ze 4 lornetki i też bym miał możliwość wyjścia bez zakupu jak by mi żadna nie przypasowała. Zakupy przez internet żądzą się innymi prawami. A więc czym prędzej zakładaj konto na RTVAGD i zamawiaj. A wiesz ile nowiusieńkich tabletów przetestowałem zanim wybrałem coś dla siebie? Chyba ze 4 otwierali przy mnie i zrywali plomby z opakowań. a ja po 30 minutach zabawy wychodziłem i dziękowałem za miłą obsługę i szedłem do domu i zamawiałem następny. I nikt mi złego słowa nie powiedział. Działaj.
PS Pentax ma 30 lat gwarancji międzynarodowej. Nie patrz na Polskiego dystrybutora. Na pudełku jak byk stoi stempel 30 year international guarante czy jakoś tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14