Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup drukarki foto
Autor Wiadomość
wrogu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 22 Lut, 2017   Zakup drukarki foto

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum, więc w pierwszej kolejności chciałbym się przywitać :)

Szukam drukarki do zdjęć, amatorskich - ot z wakacji, imprezy rodzinnej itp. W najbliższym czasie będę miał kilkaset, może nawet ponad tysiąc zdjęć do wydrukowania. Policzyłem sobie, że zakup drukarki może okazać się wyborem ekonomicznym przy takiej ilości zdjęć (a przecież sprzęt zostanie, będę mógł drukować kolejne zdjęcia i dokumenty).

Zrobiłem rozeznanie rynku, no ale na podstawie samych cyferek nie podejmę decyzji. Interesuje mnie przede wszystkim wysoka jakość wydruków foto i ich niska cena. Stąd celuję w systemy CISS firmowe lub dokładane albo wieczne kartridże. Stąd moja prośba o pomoc, czy miał ktoś jakieś doświadczenia z wymienionymi drukarkami do zdjęć? Co by mogło mnie pchnąć w wyborze w którąś stronę? Rozważam:

canon ip7250 (super parametry druku na papierze, do tego wieczne kartridze ew. dodatkowy CISS)
canon mg 7751 (to samo, ale cena sporo wyższa za dodatkowe skanery i bajery)
canon ts8050 (to samo, ale cena sporo wyższa za dodatkowe skanery i bajery)
canon g3400 lub g1400 słabsza jakość druku niż te wymienione wyżej, ale fabryczny CISS, kombajn lub nie ;)

Co do canonów - podobno głowice są termiczne i takiej sobie jakości. Mogą za to drukować bez ramki i to w dobrej jakości!

brother DCP-T500W (fabryczny CISS, ale mniej tuszy (brak czarnego z pigmentem) i mniejsza rozdzielczość i większa kropka)

Epson nie drukuje bez ramek:( ma 4 tusze:
np. epson l386

No i masz babo placek .... w pierwszym rozmyśle chciałem kombajn 3w1 (ale już przy tym się nie upieram), wysoką jakość zdjęć, drukowanie bez ramek i ekonomię (CISS/wieczne kartridże) - to wszystko ma canon, ale podobno głowice strasznie lipne i potrafią się szybko sypnąć.

Stąd prośba do doświadczonych drukarzy - może z czegoś zrezygnować, może rozważyć inna drukarkę, proszę o rady :)

Pozdrawiam,
Michał
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Sro 22 Lut, 2017   

A Brother J105?
"Standardowe" tusze ale cenowo są bardzo atrakcyjne:
http://www.x-kom.pl/szuka...5+180540+180538
https://www.123drukuj.pl/...105-p53912.html
 
 
wrogu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 22 Lut, 2017   

Zamienniki też w niezłej cenie. Wieczne kartridże również: tylko ok. 60zł, do innych drukarek od 100 do 200, a jak z jakością druku?

Generalnie brother dcp-t500W ma wszystko czego mi trzeba, jedynie na papierze jakość druku jest gorsza niż w canonie - i tu pada pytanie o ile gorszą w rzeczywistości i czy to zobaczę? Tani ip7250 do mnie przemawia, bo myślę sobie, że jeśli padnie głowica .... to CISS/kartridże zostaną a wymieni się drukarkę ;)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 22 Lut, 2017   

wrogu, ja focę Canonami i przez lata drukowałem na canonach. Głównie były to modele z serii IP i IX, ale od jakiegoś czasu "przeniosłem" się na Epsony z wbudowanymi systemami CISS. W Canonie, CISS montowane samodzielnie słabo współpracował i nie byłem zadowolony... czasem wręcz sfrustrowany wynikami i awaryjnością. Podobnie było z pojemnikami z samo resetującym się chipem.
Widzę, że patrzysz za modelami drukującymi 10x15", a to jest najmniej opłacalny format do zakupu drukarki, zwłaszcza przy dużej ilości zdjęć. Koszty w labach potrafią być aż śmieszne (mieszkam w UK, oferta z pobliskiego labu - 3p przy zamówieniu powyżej 500 zdjęć). Znacznie bardziej opłaca się coś, co ma możliwość druku choćby A4, bo wtedy odczuwa się w kieszeni realny zwrot inwestycji. Do domu jak ci odpowiada druk właśnie A4, warto pomyśleć o modelu L800 lub następcach, do tego dochodzi druk np na płytach czy identyfikatorów.
 
 
wrogu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 24 Lut, 2017   

Ale z tego co widzę z A4 IP72250 sobie radzi. Epsony aż do modelu l805 oferują druk tylko z ramkami, w niższej rozdzielczości, ale również w formacie A4. L805 jest super, ale ta cena :( Sprawdzam jeszcze drukarki powystawowe, ale przyznam, że o ile jestem zwolennikiem kupowania używek, co do drukarki nie jestem przekonany.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 25 Lut, 2017   

Mam L800 i drukuje bez ramek, z ramką, jak chcesz, nawet mniej więcej możesz określić jej wielkość. Teraz ten model jest już nie dostępny i zastąpił go model L805 wyposażony w WiFi, ale to to samo. Ja jestem zadowolony ja na razie, a katuję taką drukarkę od ponad dwóch lat. Też ma swoje wady i zagrania, trzeba ją pilnować, bo nawet na oryginalnych tuszach, podczas masowego druku, potrafi się jej nie drukować początku zdjęcia w jednym z kolorów, a papier, tusz i czas szlag trafia. Ja drukuję na oryginalnym tuszu i papierach epsona premium wiec można się zdenerwować, jak nie dopilnujesz i zwali ci całą partię. Pomaga dopiero czyszczenie zaawansowane i po tym można kolejne kilkadziesiąt kartek wydrukować. To i tak jest pikuś do tego co miałem z Canonami, dlatego ci o tym wspominam.

Co do IP7250, to oczywiście że sobie radzi. Poprzednicy jak np IP4950 też sobie radzili, ale jak nastawiasz się na tani druk to powodzenia, chyba że była jakaś rewolucja w 2016 roku. W grudniu 2015 pożegnałem się z ostatnim z moich Canonów, a i tego sprzedałam z prawie nowymi pojemnikami z auto-resetującym się chipem - wersja chipa w września 2015. Najczęstszym mankamentem było zgłaszanie błędu braku pojemników, a i z niedodrukiem też były ciągłe problemy. Przy drukarkach A3 co kartkę modlenie się by nie było wtopy. Średnio 1/3 gdzieś coś miała nie tak, a to cykliczne kreseczki, a to gradienty ze smugami. Oczywiście to były problemy nieoryginalnych tuszy, na oryginałach druk byś super, bez najmniejszych problemów, znacznie lepiej niż Epsony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14