Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pią 03 Mar, 2017
Wybór aparatu w przedziale 1500-2000
Autor Wiadomość
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

boloneus napisał/a:

Doczytałem coś więcej o matrycach i zrozumiałem, że:
-4/3 jest mniejsza i bardziej wyspecjalizowana, analogicznie matryca APS-C jest większa i bardziej uniwersalna tzn. do różnych scenerii, do tego "im większa matryca, tym niższy poziom szumu, zwłaszcza przy wysokiej czułości, i tym większe możliwości regulacji głębi ostrości" czyli teoretycznie wyższa jakość zdjęć. Pytanie znowu do mnie jako amatora, czy
jakość będzie zauważalna na moim poziomie fotografii.


Wyspecjalizowania bym do tego nie mieszał. Poza tym z grubsza prawda. Dodać należy, że dla m4/3 w zasadzie pełna GO (wszystko w zasadzie ostre) dostajesz na niższych przysłonach niż w większych formatach co też może niekiedy być cechą pożądaną.
Czy zobaczysz? nie wiem.
Ludzie jednak wykorzystują oba formaty do krajobrazów. Zdecydowanie nie ze względu na niewiedzę czy zidiocenie. Bo oboma się da robić fajne zdjęcia.
Jeśli chcesz do krajobrazu jak najwyższą jakość - bierz jak największe matryce. Tyle, że to nie chodzi o APSC (bo tu różnica wzg m4/3 jest taka sobie) a pełna matrycę małoobrazkową. Tyle, ze wtedy mówimy o zupełnie innych pieniądzach.

boloneus napisał/a:

Z pewnością za tą kasę lepiej dokupić nowy obiektyw..

To zacznij też patrzeć co będziesz może kiedyś chcieć i ile w jakim systemie kosztuje... Bo róznice bywają spore.

Jeśli masz parcie na to by dokonać wg choćby siebie "obiektywnie" najlepszego wyboru (niezależnie jak bardzo przy ty głupio brzmi "obiektywny wg siebie"...) to układanka nie jest prosta. Jeśli chesz kupić po prostu aparat za pomocą którego będziesz mógł robić technicznie naprawdę niezłe zdjęcia - kazdy z wymienianych w tym wątku sobie da radę.
Zacznij po prostu się przymierzac do gabarytów (o ile ma to znaczenie), obsługi i... cenników.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WueN 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Posty: 198
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

boloneus napisał/a:
Inne moje pytanie czy nie brakuje Ci RAW-ów?

Rawy (dokładnie RAF) są i często używam. Przy krajobrazach z iso200 daje więcej szczegółów i ogólnie ładniejszy obrazek, niż DR400% i iso 800, ale to widać przy ślęczeniu nad monitorem i oglądanie obrazków w skali 1:1. Normalnie prawie tej różnicy nie widać, na wydrukach A3 - też tego nie widać :)

Do krajobrazów rzadko używam UWA :)
 
 
jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

Spróbuj znaleźć sklep, gdzie będzie mógł przymierzyć się do aparatu "pomacać go". Ja przyszedłem do sklepu po Fuji X-A1, ale pobawiłem się w nim też Olkiem E-PL5. Moje dwa główne spostrzeżenia wyglądały przy Olympusie wyglądały mniej więcej tak: "oo jakie malutkie guziczki.." miałem problem z moimi palcami by naciskać właściwy lub nie nacisnąc dwóch naraz :lol: . Z drugiej jednak strony autofocus mi się bardziej podobał, był wyraźnie szybszy. Po szybkim przejszeniu zdjęć na ekranie a potem w domu na kompie stwierdziłem, ze różnica w szumach na korzyść Fuji jest, choć nie bardzo duża.
Natomiast kolory A1 podobały mi się dużo bardziej. Wydawały się bardziej neutralne, może lekko "zimne". Olympusowe kolory były w porównaniu bardziej żółto-zielone, dawały taki lekko "zgniły" kolor który mi osobiście nie pasował.
Sam po sprawdzeniu doszedł byś pewnie do własnych wniosków i byłoby ci łatwiej.
 
 
boloneus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

Podsumowując Wasze wypowiedzi, ostatni test do obiektywnego wyboru aparatu wg. siebie, jak to kolega RB nazwał :) musi być oparty o:

1) porównanie zdjęć w tych samych warunkach. Czy macie odnośniki do jakiegoś portalu gdzie można takie zdjęcia zobaczyć, czy można się sugerować tymi na optyczne.pl w testach?

2) ocena organoleptyczna aparatu, wymiarów i wagi (ma to znaczenie) choć różnice nie są wielkie oraz jakości wykonania. W tym również szybkość AF. Czy orientuje się ktoś, gdzie we Wrocławiu znajdę jakiś sensowny sklep? Czy zostaje Saturn/Media Markt?

3) ceny podzespołów do niego, choć nie zamierzam nic dokupować w najbliższym czasie, dobrze, żeby obiektywy były w racjonalnych cenach (interesował mnie będzie zapewne jakiś jasny, szerokokątny oraz z zoomem obiektyw). Do tego dostępne przejściówki, czytałem że na 4/3 więcej jest różnego rodzaju adapterów. Z drugiej strony po co mi Lamborgini skoro nie stać mnie na jego utrzymanie ;-) Jak wypadają te marki pod względem osprzętu?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

To na początek kup aparat w zestawie z zoomem o ogniskowej od:
-12mm do aparatów m4/3: Panasonic i Olympus
-15mm -Canon
-16mm: Sony i Fuji.

Będzie on bardziej szerokokątny niż zwykłe: od 14mm do m4/3 czy od 18mm do aparatów aps-c.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

boloneus napisał/a:
Czy orientuje się ktoś, gdzie we Wrocławiu znajdę jakiś sensowny sklep? Czy zostaje Saturn/Media Markt??


Idź do AB Foto w Magnolii czy na Grunwaldzkim. W Magnolii można popatrzeć też w duuużym Fotojokerze. W Sat i MM mizeria.

boloneus napisał/a:

dobrze, żeby obiektywy były w racjonalnych cenach (interesował mnie będzie zapewne jakiś jasny, szerokokątny oraz z zoomem obiektyw).

Racjonalniejsze ceny mają obiektywy do lustrzanek niż do tego sortu ;-)

boloneus napisał/a:
Do tego dostępne przejściówki, czytałem że na 4/3 więcej jest różnego rodzaju adapterów.
Do zabawy "bo lubie" fajne, do rzeźbienia z musu w ...nie po taniości trochę niefajne.

boloneus napisał/a:
Jak wypadają te marki pod względem osprzętu?

Zapraszamy na Ceneo i inne porównywarki/
 
 
boloneus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

Na stronie AB Foto niestety bieda, mają tylko Olympusa E-PL7, ani Fuji ani Sony..
w MM na dominikańskim mają Olka, Sony i Panasonica, także tam najpierw podjadę, jednak czy można uruchomić aparaty czy tylko one wiszą jako wystawka do dotykania?
W sobotę podjadę także dam znać jak poszło. Przydałby się jeszcze jeden punkt żeby zobaczyć Fuji..
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

Jest jeszcze nowy Panasonic GX800, ale z obiektywem 12-32mm za drogi.

Olympusy E-PL5, E-PL6, E-PL7 i E-PL8 nie mają wbudowanej lampy błyskowej. Jest taka http://www.optyczne.pl/up...OEPL7_lampa.jpg dołączana i składana.
A w Panasonic GF7, Canon EOS M10 i Sony A5000 lampy mają bardzo niską moc (zasięg).

Zobacz też lustrzankę Canon EOS 100D z 18-55mm STM. :wink:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

boloneus napisał/a:
Na stronie AB Foto niestety bieda, mają tylko Olympusa E-PL7, ani Fuji ani Sony..

No bez przesady z tą biedą :-) Fuji mają cała masę, Sony też, pansaoników będzie kilka itd. Co będzie z półki do 2 tysięcy w konkretnym sklepie to już trudno powiedzieć. Ale pewnie niewiele.
Tu możesz zwykle zrobic swoje zdjęcia jak masz swoją kartę.


boloneus napisał/a:
w MM na dominikańskim mają Olka, Sony i Panasonica, także tam najpierw podjadę, jednak czy można uruchomić aparaty czy tylko one wiszą jako wystawka do dotykania?

A jak sądzisz? :cry:
Możesz próbować prosić sprzedawcę. Zawsze możesz próbować.
 
 
boloneus 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

no chodziło mi o to, że akurat tych mnie interesujących niestety nie ma... ;-)
Łatwo sprawdzić co mają na ich stronie bo podają co mają w konkretnym salonie :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

Bo X-A1 i X-M1 już chyba nigdzie w sklepach nie ma.
X-A3 znajdziesz gdzieniegdzie za 2800zł.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

boloneus napisał/a:
no chodziło mi o to, że akurat tych mnie interesujących niestety nie ma... ;-)

No interesujące Cię Fuji to są stare modele, które występują w niewielkiej ilości w kilku sklepach netowych. Niekiedy w opcji sam korpus. Najczęściej jako "sprawdź dostępność" czyli nie mam i pewnie mieć nie będę. A1, A2, M1 to musisz znależć, jak chcesz kupić.
Tego na pólkach w realnym sklepie nikt już nie trzyma. .
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 03 Mar, 2017   

Zapomniałem o Fuji X-A10 https://www.google.pl/sea...uji+x-a10+cena&
 
 
Aleks78 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 21
Wysłany: Pon 06 Mar, 2017   

Jak dla mnie, użytkownika, model Panasonica GF7 ma sporo zalet i funkcji.
1. Wyświetlacz- dotykowy co ułatwia wybór puktu ostrzenia. Do tego odchylany idealnie do selfie.
2.Ma sporo programów tematycznych a moje ulubione to zdjęcia czarno białe.
3. Idealnie działające WiFi. Z przyjemnością na wyzjazdach przesyłam sobie zdjęcia na telefon i dalej wiadomo :)
4.Jest przede wszystkim leciutki i malutki. Można powiedzieć, że powinien byc obowiązkowym wyposażeniem każdego turysty. Ja używam z niezwykle ostrym 12-32mm.
5. No i jest stosunkowo tani. Nawet gdyby mi go ukradli to jestem w stanie odkupić bez wielkiego wysiłku finansowego.
6. Cicha migawka! Eletroniczna migawka to jest to :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Aleks78 napisał/a:
2.Ma sporo programów tematycznych a moje ulubione to zdjęcia czarno białe.

Jeśli nie zapisuje się zdjęć RAW i nie obrabia na kompie, to programy tematyczne w aparacie są istotne, przy tym by robiły to jak na aparat... bardzo dobrze.

Też lubię czarno białe zdjęcia, tyle, że RAW+Lightroom+NIK Colletion (Silver Efex czy Analog) + ewentualnie inne + Ligjtroom i eksport jako jpg. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16