Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
wymiana body czy zakup stałki
Autor Wiadomość
mr_andre 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   wymiana body czy zakup stałki

Witajcie

Jestem amatorem z jakimś tam już małym pojęciem o fotografii. Chciałbym przeznaczyć około 900 zł na modernizację mojego sprzętu fotograficznego. Aktualnie posiadam aparat Nikon D70S oraz dwa poniższe obiektywy.

Sigma DC 18-125mm 3,5-5,6 D
Helios 81-H

Co według Was jest lepszym rozwiązaniem, wymiana staruszka Nikona D70s na D90 czy kupno stałki NIKKOR 35mm 1:1,8 G? Za wymianą body przemawia do mnie większa liczba piseli oraz użyteczniejsze iso, do obiektywu jasne światło które da większe możliwości w manualnej fotografii oraz portretach. Ewentualnie jakie inne body Nikona w podobnej kwocie? Co byście wybrali?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Piszesz, że masz praktykę - to sam najlepiej wybierzesz... Bo to zależy czy priorytetem jest praca na dużych czułościach czy jakość obrazu i kontrola GO na niskich.

Kolega, z którym do niedawna często wychodziłem w plener używa (nadal) D80, do którego dokupił sporo różnych szkieł, np. Sigma 8-16, Nikkory 35/2.0, 50/1.8. Za dnia daje to świetny zestaw, który z chęcią ,,testowałem''.

W gorszych warunkach ten D80 (nowszy przecież niż D70s) wysiadał nawet w stosunku do mojego poprzedniego aparatu, starego Panasa G2 (którego matryca była uznawana za kiepską, no i była mniejsza), bo ISO 1600 było nieużywalne z racji kolorowych ciap, a z G2 już dało się wyrzeźbić. Współcześnie ten próg przesunął się jakieś 2 EV... to przepaść, gdy chodzi o zdjęcia w słabym świetle.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

TS napisał/a:
Piszesz, że masz praktykę - to sam najlepiej wybierzesz...

Dokładnie. No, jedyne co można dodać, że kupno D90 może być obiektywnie o tyle „słuszniejsze”, że D70s może już niedługo chcieć odmówić współpracy. Nie wiem jak dużo fotografujesz i w jakim jest stanie Twój korpus, ale prawdopodobieństwo zepsucia dobrze utrzymanego D90 jest pewnie mniejsze.


Edit: napisałem D80, a myślałem o D90. Poprawiłem, przepraszam.
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 08 Mar, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Wymiana D70s na D90 to jak wymiana zawodnika na wózku inwalidzkim na zawodnika o kulach :) Jeśli masz 900zł a jakość zdjęć ci odpowiada, to nie widzę sensu zmiany. Rozumiem przeskok na coś ja np D7100, tu wiele by się zmieniło, ale faktycznie chyba lepiej albo kupić fajne szkło o ile ci jakieś potrzebne, albo nadal zbierać i kupić kiedy D70s wyzionie du... migawkę :)
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Wojmistrz, D90 to zawodnik o kulach? Powiedziałbym raczej, że to wciąż jurny, dobrze utrzymany pan w średnim wieku.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Ale nadal nie dostosowany do dzisiejszego maratonu.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

na D7000 -to jeszcze rozumiem.

To wymiana swojego starego konia na trochę młodszego https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Nikon_DSLR_cameras bez gwarancji że posłuży dłużej niż stara szkapa.
 
 
mr_andre 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. W zasadzie póki co D70s jako tako wystarcza a zarazem zmusza do kombinowania jak utrzymać niskie iso oraz mieć w miarę jasne zdjęcie bez szumów bo ios 800 jest już ostateczną opcją. Z drugiej strony chciało by się mieć jakieś bajery jak to w nowszych modelach. Co powiecie na nikona D5100 czy to lepszy wybór niż D90? Niestety D7000 jest na chwilę obecną poza moim zasięgiem choć parametry ma rewelacyjne. Jeżeli jednak zdecyduję się na szkło to w sumie ułatwi mi ono w dużym stopniu wykonywanie fajnych portretów i robienie zdjęć w pomieszczeniach bez lampy błyskowej.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Matryca jak w D7000.
Nie ma silnika AF w korpusie, więc z obiektywami D nie będziesz miał AF.
Gorszy wizjer -bo z lusterek -ale da się żyć.
 
 
mr_andre 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

PDamian napisał/a:
Matryca jak w D7000.
Nie ma silnika AF w korpusie, więc z obiektywami D nie będziesz miał AF.
Gorszy wizjer -bo z lusterek -ale da się żyć.


W sumie cenna uwago, bo obezna sigma nie będzie w nim działać.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Ta Sigma jest na śrubokręt?
 
 
mr_andre 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

Wydaje mi się że tak, bo gdy podpinałem ją do Nikona brata który nie ma silnika w body to nie działał AF.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 07 Mar, 2017   

mr_andre, na twoim miejscu szukałbym okazji w twojej okolicy na serwisach ogłoszeniowych.
https://www.olx.pl/elektr...oat_price%3Aasc

albo na aukcjach
http://allegro.pl/lustrza...6736304359.html -ciekawe za ile pójdzie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Wojmistrz, D90 to zawodnik o kulach? Powiedziałbym raczej, że to wciąż jurny, dobrze utrzymany pan w średnim wieku.

W stosunku do większości canonów na cropie to nadal ,,, champion? :lol:

https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
W stosunku do większości canonów na cropie to nadal ,,, champion?

Andrzej.M., z okazji Twojego powrotu na forum nie musimy rozdrapywać starych ran. W stosunku do Canonów nowszych niż D90 to gorszy dziadek, nie champion, jeśli chodzi o możliwości matrycy. Już to przerabialiśmy. Żadne tabelki i wykresy z DXO nie zmienią tego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15