Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
wymiana body czy zakup stałki
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

No cóż - ty pozostałeś przy swoich teoriach a ja przy obiektywnym wyniku niezależnej firmy robiącej profile do szkieł i puszek pod profesjonalną obróbkę plików RAW... Taa wiem , tym gorzej dla faktów... :lol: W końcu DxO robi tylko jakiś tam program , gdzie im tam do Ciebie... :zalamany:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
No cóż - ty pozostałeś przy swoich teoriach a ja przy obiektywnym wyniku niezależnej firmy robiącej profile do szkieł i puszek pod profesjonalną obróbkę plików RAW... Taa wiem , tym gorzej dla faktów... :lol: W końcu DxO robi tylko jakiś tam program , gdzie im tam do Ciebie... :zalamany:


Otworzyłem porównywarkę DxO
wziąłem dość starego Canona na cropie
i nikona d70s

https://www.dxomark.com/C...S-40D___238_180
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
No cóż - ty pozostałeś przy swoich teoriach

Teoria to jest Twoja, drogi Andrzeju, bo moja to jest praktyka tych aparatów. Ja obrabiałem RAW-y z tych aparatów.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

komor napisał/a:
Ja obrabiałem RAW-y z tych aparatów.

Gratuluję , musisz więc wiedzieć więcej niż inżynierowie z DxO , te głuptasy pewnie ich nie widziały... Ciekawe skąd zatem wzięli wyniki? Sufit czy coś... :lol: :roll: :zalamany:

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2017 20:33 ]
RB napisał/a:
wziąłem dość starego Canona na cropie
i nikona d70s

A bierz sobie co chcesz, piszemny o d90... :lol:

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2017 20:37 ]
komor napisał/a:
z okazji Twojego powrotu na forum nie musimy rozdrapywać starych ran.

Cóż , zostałem zaproszony - więc w wolnej chwili zajrzałem... szczerze - mam inne zajęcia niż spierać się z fanboyami. Nikon jakkolwiek fajny nie jest moją marką - K-1 sprawuje się dobrze i nie zamierzam nic zmieniać. A na jałowe spory zwyczajnie nie mam czasu Pa.! :cool:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 16 Mar, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Ciekawe skąd zatem wzięli wyniki? Sufit czy coś..

Badania DXO biorą pod uwagę pewien wycinek całości, określone miary są zdefiniowane, określone rzeczy są punktowane. Praktyka może być inna niż syntetyczna ocena kilku kryteriów pomiarowych.

Andrzej.M. napisał/a:
szczerze - mam inne zajęcia niż spierać się z fanboyami.

No właśnie widzę – jak poprzednio, zaglądasz do tematów typu „pomagamy w wyborze” i polecasz zawsze Pentaksa, bez względu na potrzeby i kryteria pytającego. Jak zwykle opierając się na danych DXO, nie mając praktyki korpusami konkurencji, które krytykujesz.

Andrzej.M. napisał/a:
A na jałowe spory zwyczajnie nie mam czasu Pa.!

Trzymam za słowo.
 
 
mr_andre 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pią 17 Mar, 2017   

Dziękuję za Wasze komentarze, oraz burzliwą dyskusję ;)

Finalnie kupiłem
Canon 1200D
Obiektyw EF-S 18 - 55 mm f/3.5 - 5.6 DC III
Obiektyw Canon EF 50mm f/1.8II

W kwocie lekko ponad 1000 zł, myślę że to dobry zakup, zobaczymy jak będzie się sprawdzał w użyciu. W stosunku do Nikon D70s jest duży progres jeżeli chodzi o możliwości aparatu :mrgreen: Z czasem postaram się wymienić 18-55 na coś dłuższego czyli 18-105 lub 18-135.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

mr_andre napisał/a:
W kwocie lekko ponad 1000 zł, myślę że to dobry zakup, zobaczymy jak będzie się sprawdzał w użyciu

Cóż gratuluję , życzę by równie dobrze się sprawował, jak relacja econo... :wink:

[ Dodano: Nie 19 Mar, 2017 21:15 ]
komor napisał/a:
zaglądasz do tematów typu „pomagamy w wyborze” i polecasz zawsze Pentaksa, bez względu na potrzeby i kryteria pytającego

Cóż poradzę że oferuje lepsze korpusy za te same pieniądze...
A zaglądam do tych tematów , bo zawsze w nich bywałem , nie mam tyle czasu co Ty by bywać wszędzie... Nigdy tyle nie miałem... Nikt mi za udzielanie się na forum nie płaci... muszę jeszcze robić zdjęcia ... :lol:
 
 
mr_andre 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Cóż gratuluję , życzę by równie dobrze się sprawował, jak relacja econo...


Możesz podesłać linka do relacji tego użytkownika? Przeglądałem forum ale nie trafiłem na taki wpis.
 
 
inmunis 
Nowy
pan


Posty: 12
Skąd: Nysa
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Witam a ja mam takie pytanie czy ktoś miał może Nikona D3400 albo 5200 bo są teraz do kupienia w zestawach, jestem amatorem a chciałem sobie coś kupić

http://www.euro.com.pl/lu...mm-di-ld-.bhtml

opinie jednego kolegi już znam ale ciekawe czy ktoś miał takie coś.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Cóż poradzę że oferuje lepsze korpusy za te same pieniądze...

Pentax musi taniej się sprzedawać, taka dola niszowego producenta walczącego o przetrwanie… Zamiast doradzać nowym kupno Pentaksa bez względu na to, czy ma to sens w przypadku potrzeb pytającego, polecam zaglądać do działu „Pomagamy w wyborze obiektywu”, bo tam ludzie, którzy już tego Pentaksa kupili, nie mogą się zwykle doczekać odpowiedzi na swoje pytania co kupić i za ile. Tam Twoja wiedza i porady by się bardzo przydały.

Andrzej.M. napisał/a:
A zaglądam do tych tematów , bo zawsze w nich bywałem , nie mam tyle czasu co Ty by bywać wszędzie... Nigdy tyle nie miałem... Nikt mi za udzielanie się na forum nie płaci... muszę jeszcze robić zdjęcia ...

Mi też nikt nie płaci, też muszę jeszcze robić zdjęcia i też nie mam tyle czasu, żeby w każdym wątku „Co kupić” wtrącić swoje trzy grosze…
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   

komor napisał/a:
entax musi taniej się sprzedawać, taka dola niszowego producenta walczącego o przetrwanie…

Ten tekst znam odkąd jestem na tym forum... Nawet pisano że go już niema... No cóż bzdury łatwo powtarzać... :lol: :zalamany:
komor napisał/a:
polecam zaglądać do działu „Pomagamy w wyborze obiektywu”

Chętnie , ale jakoś zapominam... jakoś "utknąłem" w tym dziale... z tym że tam mało się dzieje, ale zawsze możesz podesłać link - w końcu jesteś moderatorem... chętnie pomogę... :cool:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   

Bzdury? Andrzej.M., kolejne nowe obiektywy Sigmy czy Tamrona i nadal brak wersji z mocowaniem Sony i Pentax. O ile Sony leci teraz ostro z bezlusterkowcami i trochę nowych (choć drogich) obiektywów ma, to w Pentaksie nadal niewiele się zmienia. Trudno polecać komuś nowemu kupno skądinąd fajnych puszek Pentaksa, jak potem będzie narzekanie, że nie ma obiektywów, ani nowych zbyt wiele, rynek używanych też znacząco mniejszy i ceny wysokie. Na samej legendzie gwiazdek sprzed 20 lat, obecnie produkowanych w Wietnamie :) ciężko nadal jechać. Co z tego, że ktoś dość tanio (w porównaniu do C i N) kupi uszczelniony korpus z pryzmatem i dwoma rolkami, jak potem zabraknie kasy na szkła, lub po prostu nie da się kupić czegoś, co bez problemu jest dostępne do C/N?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

komor napisał/a:
Bzdury? Andrzej.M., kolejne nowe obiektywy Sigmy czy Tamrona i nadal brak wersji z mocowaniem Sony i Pentax.

Nie wiem co ma do tego Sony? Chyba tylko że nie robią lustrzanek... :roll: :lol:
A to że firmy trzecie jak Tamron czy Tokina nie robią szkieł pod Pentaxa dla producenta jest chyba plusem - inaczej już dawno Tokina była by zwolniona z zakazu konkurencji. Teraz kooperując z Tamronem przy szkle 15-30 widać podpisali kolejną umowę... Czy tak jest ? Tego nie wiem na pewno, jednak 15-30 można kupić tylko z logo pentax więc coś jest na rzeczy... Czy jednak musi to oznaczać walkę o przetrwanie? Raczej nie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
A to że firmy trzecie jak Tamron czy Tokina nie robią szkieł pod Pentaxa dla producenta jest chyba plusem

Wobec tego argumentu pozostaję bezsilny, bo ręce mi opadły i nie jestem w stanie pisać. :lol: (Co prawda zapomniałeś o Sigmie, która ostatnio jakby przoduje w produkcji nowych fajnych szkieł, które mogłyby zainteresować użytkowników Pentaksa, ale rozumiem, że turban przesłania rzeczywistość.)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Mar, 2017   

komor napisał/a:
Co z tego, że ktoś dość tanio (w porównaniu do C i N) kupi uszczelniony korpus z pryzmatem i dwoma rolkami, jak potem zabraknie kasy na szkła,

Nie sądzę by było aż tak źle, jak kolega czarno widzi... Jakoś nie narzekam. A mam pokryty szkłami zakres 12 -210mm i to dla K-1 - czyli pełnej klatki. I bynajmniej nie kupowałem najnowszych 15-30; 24-70 czy 70-200 /2,8. 12-24 (~1600zł używka), Samyang14/2,8 (nowy 1250?) Sigma18-35/1,8 (3000 z USB Dock) Pentax FA28-70/4 (200? uzywka) DA50/1,8 (510zł nowy); PentaxDA70/2,4 Ltd (1500 uzywka); PentaxDFA100/2,8 Macro WR (jak 70-tka) Pentax A 70-200/4 (używka 400?) miałem jeszcze S85/1,4; DA16-45/4 i DA35/2,4 . Obecnie kupnie Samyanga 135/2 (2200?) Szkła ostre od pełnej dziury i tak najczęściej wykorzystywane - pokaż mi amatora którego ich jakość nie zadowoli. Do tego dla szkieł manualnych chyba nie ma lepszego systemu i wsparcia wśród lustrzanek. Oczywiście nie zachęcam początkujących do kupowania od razu pełnoklatkowego K-1, ale na cropie tez jest spory wybór stosowny do potrzeb i możliwości. Może rynek wtórny nie jest tak duży jak w canonie i Nikonie ale nie dajmy się zwariować. Może właśnie to, że czasem trzeba trochę odczekać na pojawienie się potrzebnej używki skłania do rozważniejszych zakupów? Jak się komuś bardzo śpieszy - to większość nówek jest do zamówienia od ręki. Może komuś brakować portretówki z AF Sigmy 85/1,4 której nie produkują od wypuszczenia Art, niemniej pod cropa jest bardzo fajne szkło 77/1,8 ale jak dla mnie i tak oba za krótkie pod FF (dlatego 85/1,4 poszło do ludzi) więc właśnie kupuję tę manualną 135/2. To rzecz jasna tylko wycinek omówionych możliwości - bo szkieł jest jeszcze więcej - jak choćby Sigma i tamron 70-200/2,8 i inne szkła Pentax jak choćby 55-300 ze świetnym zakresem 200-300 - porównywalnym z dobrymi stałkami za grube pieniądze. :cool:

[ Dodano: Sro 22 Mar, 2017 09:53 ]
komor napisał/a:
Co prawda zapomniałeś o Sigmie, która ostatnio jakby przoduje w produkcji nowych fajnych szkieł,

No cóż - wspomniałem że mam Sigmę 18-35/1,8 , i nadal można kupić Sigmę 17-50/2,8. Bo to moim zdaniem najrozsądniejsze rozwiązania. Jest też jakaś 35/1,4 Art? jeśli dobrze pamiętam... więc z tym nierobieniem pod Pentaxa - to chyba nie do końca prawda? :lol: Kiedyś już dyskutowaliśmy o wypowiedzi jakiegoś dyrektora czy prezesa Sigmy sprzed paru lat o tym że nie bedą robić pod Pantaxa, po czym za rok wyszły dwie ART pod ten system... Właśnie 35 i 18-35... i nie przeszkadzała w tym konieczność montażu jeszcze mechanicznego popychacza przysłony.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Sro 22 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15