Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z monitorem - wywaliło mi fiolet na dzień kobiet :-)
Autor Wiadomość
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   Problem z monitorem - wywaliło mi fiolet na dzień kobiet :-)

Witam.
Coś mi się z monitorem stało, LG - budżetówka z IPS nagle świeci na fioletowo. Wcześniej chodziła dobrze, ale już raz miałem to samo przez chwilę, i jakoś samo przeszło jak już zacząłem szukać w necie innego monitora. Teraz zaciął się z tym fioletem na dobre. Monitor ma zaledwie trzy miesiące więc nówka sztuka. Jak podłączę go pod kino domowe to wszystko jest ok, więc matryca wydaje się być dobra. Stawiam że coś w laptopie się porobiło, ale jak go podłączę pod TV to obraz jest prawidłowy. Kabel HDMI wymieniłem bo myślałem że tam może być problem ale nic to nie dało. Ktoś wie jak się za to zabrać? Bo zaczynam się powoli wkurzać na maksa. Tak to w tej chwili wygląda:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

zelik76, skoro monitor ma tylko 3 miesiące, to chyba możesz oddać go na naprawę gwarancyjną?

zelik76 napisał/a:
Jak podłączę go pod kino domowe to wszystko jest ok. (…) Stawiam że coś w laptopie się porobiło, ale jak go podłączę pod TV to obraz jest prawidłowy.

Czekaj, to jeszcze raz. Co podłączasz gdzie i kiedy jest dobrze, a kiedy źle? Monitor podłączasz pod kino domowe, czy laptop? Jakie kable, zawsze HDMI czy przez coś innego też?
 
 
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Najpierw podłączyłem do monitora kino domowe, a następnie do TV laptopa. W obydwóch przypadkach wszystko było ok. Tylko laptop z monitorem przestali razem współpracować z nienacka. Gdyby monitor był walnięty to miałbym fioletowe filmy z DVD, a gdyby laptop to fioletową telewizję. A nie mam. I wcale dużo wcześniej nie piłem, gdyby doszły do fioletu myszy to bym wiedział że winny alkohol :-)
Być może ten porąbany Windows 10 coś pochrzanił bo co aktualizacja to jakieś problemy funduje.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

Kabel HDMI przy obydwu podłączeniach (monitor do komputera, komputer do TV) jest ten sam, jak rozumiem. No to poddaję się, na odległość nic nie wymyślę. Windowsa nie dotykam. :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 08 Mar, 2017   

zelik76, wyłącz go na 10-15 minut i zobacz czy nadal to samo.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Na bank problem z tą szpion-windą. Miałem podobnie, trzeba wejść do ustawień i dopasować ustawienia monitora, taki specjalny program który sam pojawia się przy wgraniu systemu.
Co jakiś czas(te aktualizacje) odłącza co mu się podoba i wyp... w kosmos a to kartę dźwiękową a to czytnik kart, Na szczęście ustawienia monitora rzadziej tak gdzieś- raz na rok. :wink:
 
 
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Wczoraj wyłączyłem go na godzinę i nic nie dało. Dzisiaj rano też bez zmian. Ale teraz go podpiąłem już na odchodne przed zapakowaniem do pudła i zwrotem, a tu suprise - działa :idea: Pierdyknąłem go parę razy dla pewności czy aby to przypadkiem nie chwilowe odwieszenie, ale nie :!: Wrócił do żywych. I teraz nie wiem co robić :neutral: Pudło schowałem i czekam. Aż znowu nawali :mrgreen:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

zelik76 napisał/a:
Pierdyknąłem go parę razy

-nie wiem dlaczego ludzie zapomnieli o tak popularnym kiedyś sposobie naprawy :???:

Teraz wszyscy sprawdzają kabelki.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

PDamian napisał/a:
nie wiem dlaczego ludzie zapomnieli o tak popularnym kiedyś sposobie naprawy

Bo dziś już mało kiedy działa. Dziś działa sposób: wyłącz i włącz. Nawet w samochodach to zaczyna być stosowane…
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

zelik76 napisał/a:
Pierdyknąłem go parę razy

Kowal zawinił a cygana powiesili :lol:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Pewno zimne luty. Jeśli na gwarancji, to i tak bym go zaniósł ale koniecznie pokaż zdjęcia.
 
 
zelik76 
Uczestnik



Posty: 94
Skąd: Stąd
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Pewno zimne luty. Jeśli na gwarancji, to i tak bym go zaniósł ale koniecznie pokaż zdjęcia.


A wiesz że tu możesz mieć rację? To całkiem prawdopodobne, bo jak ostatnim razem (to już nie pierwsza taka zawiecha) mi nawalił to wietrzyłem dość długo mieszkanie, a że monitor stoi blisko okna to wilgoć mogła źle na niego podziałać. Wczoraj też przed wyjściem pootwierałem okna na jakieś trzy godziny. Może te cienkie matryce są czułe na wahania temperatury. Mój ekran na oko ma z 1 cm. grubości razem z obudową. Delikatne to to wszystko teraz robią.

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2017 20:55 ]
Kolejna aktualizacja W10 i laptop znowu pogubił ustawienia, znowu mam fioletowy monitor... Do tego chodzi jak muł od instalacji. Chyba się pożegnamy z tym systemem na dobre. Nie szybko, ale przy najbliższej nadarzającej się okazji gdy finansowo się podciągnę to kopnę w zadek Windowsa. Teraz znowu pozostaje mi czekać z dzień lub dwa aż ten system ogarnie mi sprzęt. Drugi laptop z W10 i same problemy od początku, jak nie z WiFi to z czym innym. Nie mam zamiaru być królikiem doświadczalnym. Czy oni wypuszczą coś co działa od początku do końca prawidłowo? U rodziców zostawiłem kompa z W XP i mimo upływu lat chodzi jak przeciąg. A tak straszyli że kończą wsparcie dla tego systemu, wieszczyli mu koniec. A się okazuje że on działa, i to lepiej od 10. Może i ładuje się dwa razy dłużej, ale jak już wystartuje to działa bezawaryjnie. Od początku nie miałem i nie mam z nim jakichkolwiek problemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15