Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 09 Mar, 2017
Wybór pierwszej lustrzanki, 6000 zł
Autor Wiadomość
Ahri 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   Wybór pierwszej lustrzanki, 6000 zł

Elo, chciałam sobie kupić pierwszego pstrykacza wyżej niż kompakt, budżet na body 6 koła

Zastanawiam się nad

Canon EOS 7d mark 2
Nikon d610
Canon eos 80d
Canon eos 6d

warunek sprzęt musi być nowy więc jeżeli coś jeszcze możecie zaproponować to będę wdzięczna czy potrzebuję pełnej klatki? właściwie do czego to służy? bo ja robiąc np sobie sesji z koleżankami dla zabawy fotografując przyrodę miasto itd portrety zobaczę jakąś różnicę w jakości zdjęć z pełnej a nie pełnej klatki? podoba mi się mega nikon d610 taki masywny tak rasowo wygląda i pełna klatka, tylko właśnie nie wiem co daje ta pełna klatka?

Byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc, miałam kiedyś eos 600d więc nie wiem czy łatwo się przestawię na nikon, ale nie podobało mi się że już przy iso 6400 dawał paskudny obraz a właśnie ja lubię bardzo zdjęcia nocnego miasta przy świetle zastanym na wysokim iso i też chcę jak najmniej szumiący sprzęt z wyżej wymienionych lub coś innego ale w budżecie 6000 zł za body

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 09 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Mar, 2017   

A co z obiektywem/obiektywami? Będziesz miała na to osobny budżet, porównywalny z tym na aparat?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   Re: Wybór pierwszej lustrzanki, 6000 zł

Ahri napisał/a:
czy potrzebuję pełnej klatki? właściwie do czego to służy? bo ja robiąc np sobie sesji z koleżankami dla zabawy fotografując przyrodę miasto itd portrety zobaczę jakąś różnicę w jakości zdjęć z pełnej a nie pełnej klatki?
Nie ma na to prostej odpowiedzi czy potrzebujesz, ale jeśli to kaprys, to czemu nie. >> Tu << masz test 6D. Miej więcej w 1/3 wysokości tej strony od góry masz możliwość zobaczyć szumy na różnych ISO i modelach aparatów. Wybierz wszystkie, zamiast D600 daj D610 a w ostatnim twojego starego Canona 600D. Zjedź w dół i porównaj szumy, a zobaczysz jaki czeka ciebie przeskok.
Ahri napisał/a:
właśnie nie wiem co daje ta pełna klatka?

Powiadają, że lepszą plastykę, a na pewno można kogoś łatwiej wyłowić, ponieważ jest większy efekt głębi na takich zdjęciach. Do tego łatwiej o szersze ujęcia bo ta sama ogniskowa np 50mm da znacznie szerszy kąt widzenia niż APS-C. Gorzej natomiast jest, kiedy chcesz iść na polowanie na ptaki czy samoloty, kiedy szukasz teleobiektywu. Koszty obiektywów do pełnej klatki są zazwyczaj większe niż pod APS-C.
Ostatnio zmieniony przez komor Pią 10 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Ahri, miałaś kiedyś 600D, a kupujesz "pierwszego pstrykacza". Operujesz pojęciami typu: "światło zastane", "wysokie iso", "szumy" a pytasz czy zobaczysz różnicę na zdjęciach z matrycy Dx i Fx. Masz doświadczenie, a pytasz niczym blondynka... W coś z nami grasz?
Za 6000 to ja bym kupił jakiegoś bezlusterkowca z matrycą Dx, albo m4/3. Do sesji z koleżankami i dla zabawy i w ogóle do wszystkiego innego nada się znakomicie.
 
 
Ahri 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Z nikim w nic nie gram, ukończyłam Szkołę kreatywnej fotografii w Krakowskich szkołach Artystycznych ale to 2 lata temu, po tym czasie jakoś olałam fotografię, więc terminy znam ze szkoły ale już 2 lata nie wiem co się dzieje ze sprzętem foto, a pisząc pierwszy pstrykacz chodziło mi o pierwszą lustrzankę, bo canon eos 600d to raczej zabawka, a nie coś poważnego, mam dylemat bo niby canon eos 7d mark 2 podoba mi się szybki tryb seryjny niczym karabin, ale nie wiem jak z szumem na iso od 64oo w górę czy będzie lepiej niż 600d a d610 kusi mnie pełną klatką tylko pytanie czy zobaczę na ekranie monitora 4k 32 calowym jakąś różnicę? bo zdjęć drukować nie zamierzam, co do obiektywów to w sumie na pałę poszłam z ojcem do sklepu i złożyłam sobie zestaw z tego co polecili czyli lampa 600EX obiektyw 16-35 L sigma 70-300 70-200 f4 L 10-20 sigma 50 1.4 canon nie znałam się w ogóle na niczym więc taki zestaw mi polecili do tego canon eos 600d powiedzieli że na początek będzie ok, co do obiektywów to mogę kupić nowe jeżeli bym brała d610 nie ma problemu, jjednak boję się że nikon się znacznie różni w obsłudze od canona i szybko nie załapię tego
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Ahri napisał/a:
ukończyłam Szkołę kreatywnej fotografii
Mogłaś od razu o tym wspomnieć.

Czy zobaczysz różnicę...? Łatwo sprawdzić.
Zdjęcia Canon EOS 7D Mark II
Zdjęcia Nikon D610

Oczywiście powinnaś przeczytać cały test obu aparatów

Ahri napisał/a:
canon eos 600d to raczej zabawka
Tak jak walter ppk :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Ahri napisał/a:
canon eos 600d to raczej zabawka, a nie coś poważnego
Masz złe podejście do tematu. Pamiętaj, że nie kasa wydana na aparat robi zdjęcia, ani nie mega super wypasiony aparat tylko fotograf, a aparat to tylko rejestrator jego zamysłu. Canon 600D to całkiem konkretny kawałek aparatu, korzysta z niego wielu profesjonalistów zarówno do robienia zdjęć, jak i jako backup. Trzeba też dodać, że to jeden z modeli aparatów, często wykorzystywanych do filmowania zarówno amatorskiego jak i pół profesjonalnego (zwłaszcza ze specjalnym oprogramowaniem o nazwie Magic Lantern).
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 11 Mar, 2017   

Ahri napisał/a:
mam dylemat bo niby canon eos 7d mark 2 podoba mi się szybki tryb seryjny niczym karabin, ale nie wiem jak z szumem na iso od 64oo w górę czy będzie lepiej niż 600d a d610 kusi mnie pełną klatką tylko pytanie czy zobaczę na ekranie monitora 4k 32 calowym jakąś różnicę?

Potrzebujesz szybki tryb seryjny? Zamierzasz fotografować sport czy jednak – tak jak pisałaś – przyrodę, miasto, portret, gdzie szybki tryb seryjny nie jest istotny? Różnicę między pełną klatką a APS-C zobaczysz, szczególnie jeśli będziesz porównywać wśród produktów Canona. Na wysokich czułościach lepszą jakość da pełna klatka, a plastykę obrazu i miodność będziesz też miała lepszą, pod warunkiem używania odpowiedniej optyki.

Ahri napisał/a:
w sumie na pałę poszłam z ojcem do sklepu i złożyłam sobie zestaw z tego co polecili czyli lampa 600EX obiektyw 16-35 L sigma 70-300 70-200 f4 L 10-20 sigma 50 1.4 canon

No tu jest niezły miks obiektywów, trochę przeznaczonych na pełną klatkę, a trochę na małą. Przykładowo Sigma 10-20 to na małej matrycy z grubsza odpowiednik 16-35 na dużej. Kupowanie jednocześnie 70-300 i 70-200 też wydaje się zbyteczne.

Skoro budżet masz dość duży, to ja proponuję kupno Canona 6D lub Nikona D610 i do tego odpowiednie dokompletowanie obiektywów. Zakładam, że możliwe jest wydanie drugiego tyle lub dwa razy tyle co na korpus. Wtedy to ma sens. Jeśli to za dużo pieniędzy, to kup dobry korpus z małą matrycą (np. Canon 80D lub Nikon D7200) i do tego dobierzemy odpowiednie, inne niż do pełnej klatki obiektywy. Lampa Canon 600EX jest OK, oczywiście do Canona.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 11 Mar, 2017   

Z wymienionych to ten:
Cytat:
Nikon d610
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

Ahri napisał/a:
sprzęt musi być nowy więc jeżeli coś jeszcze możecie zaproponować to będę wdzięczna

Skoro tak to przypomnę taki mniej znany system o nazwie Pentax. Korpus Pentax K-3ll jest naprawdę fajny (8,3fps, dwa sloty kart pamięci itp - jak zależy ci na puszce zbliżonej do pro) i zostanie ci jeszcze na jakieś jaśniejsze szkło jak sigma 17-55/2,8 i 50-tkę1,8. Jak coś mniej wypasionego ale też z ergonomią przycisków i pokręteł oraz uszczenieniami - to pentax k-70 plus sigma 18-35/1,8 też będzie fajnym wyborem. Jak lubisz nowości - to Pentax KP daje wyjątkowe opcje personalizacji - może być albo małym poręcznym korpusem "do torebki" albo sporą kobyłką - zależnie od tego co się do niego dokręci. Jak chodzi o DR i jakość obrazka to dają mniej szumów i więcej tonów niż canony .
Co do lamp - lubię Metze i mam ich kilka - mogę polecić Metz 58 AF-1 jest pod każdy system więc może być również w wersji Pentax.
Z wymienionych przez Ciebie aparatów też wybrałbym Nikona , chyba że mógłbym dołożyć do Pentaxa K-1 (zrobiłem to i nie zmienię , chyba że na D5s... :wink: ). Oczywiście trzeba się liczyć z tym że FF wymaga droższej optyki. więc dodatkowy budżet na szkła będzie konieczny.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

Cześć Andrzej.

Pentax KP to aparat na poziomie K-70 czy K-S2 tyle że w bardziej metalowym opakowaniu i bez tego awaryjnego układu przymykania przysłony.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

PDamian, Owszem z jednej strony , z drugiej jednak bardziej zaawansowany - można dokręcić do niego grip jakiego nie podepniesz do K-70 czy KS i drugi zmieniający ergonomię uchwytu samego korpusu... Do tego dodatkowe pokrętło jak w K-1... bardziej miedzy K-3 a KS... zależy w którym kierunku pójdzie użytkownik. Sam bym kupił żeby nie nabyty w grudniu K-1. Obecnie rozglądam się raczej za K-01 - taki maluch w zapasie może się przydać. Mam nadzieję że Ahri, potrafi docenić możliwości jakie daje. :cool:
 
 
Ahri 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ostatecznie kupiłam lampę canona 600 RT canon eos 5d mark 3 50 mm 1.4 16-35 L 70-200 L i 85 1.4 obiektywy na allegro żeby taniej używki do tego jakieś filtry i zestaw do sesji w pokoju spełnił się ok a reszta zdjęć też w Warszawie wychodzi bardzo dobrze
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Za 6000 to chyba same używki... Ale niech służą !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18