Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 16 Mar, 2017
BEZLUSTERKOWIEC HYBRYDA DO 4200
Autor Wiadomość
siba10
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Mar, 2017   BEZLUSTERKOWIEC HYBRYDA DO 4200

Witam serdecznie chciałbym założyć nowy temat odnośnie kupna aparatu, wcześniej chciałem kompakta w cenie do 4k
http://www.forumphot...oborze-aparatu/ ale bardziej rozwojową opcją będzie bezlusterkowiec

Chcę nauczyć się robić fajne zdjęcia na co dzień głównie zdjęcia ludzi,miejsc,budynków,widoków oraz zdjęcia nocą.
Dobrze by było spokojnie zmieścić go w bagażu podręcznym i wyjść na spacer, uroczystości rodzinne oraz wakacje.

Panasonic LUMIX DMC-GX80

Olympus E-M10 Mark II + 14-42 Ez Czarny + 40-150 R czarny zestaw

Fujinon XC 16-50mmF3.5-5.6 OIS


Wszystkie mają dość ciemne obiektywy, chciałbym mieć coś bardziej światło czułego co ten Panasonic Lumix DMC-LX100
matryca 4/3 i obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 24–75 mm oraz jasności f/1.7–2.8

czy w tej kwocie znajdzie się jakiś model wart polecenia dodatkowo z obiektywem/ami który spełniłby moje oczekiwania?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 11 Mar, 2017   

http://www.ceneo.pl/39778338#tab=click_scroll

http://www.ceneo.pl/43376...l95_3gABX0ozgJ0
 
 
siba10
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

Fajne aparaty widzę że mają większą matrycę, tylko jest jeden mankament nie do przejścia jak dla mnie, nie ma stabilizacji obrazu. A ja bym chciał nadal używać aparatu jako kompaktowego aparatu by robic np zdjęcia z ręki. chyba najbardziej wpadł mi do gustu ten gx80
tylko nie wiem jaki byłby najrozsądniejszy obiektyw...
zależy mi na szerokim kącie i jak najmniejszym świetle

TEN PANASONIC LX100 który najbardziej mi przypadł do gustu i chciałem go już kupić gdyby nie 13Mpix a ten gx80 ma to samo lecz 16Mpix więc chcę tego GX80
LX100 vsGX80

ale szukam do niego obiektywów i jak patrzę na panasonica to są drogie obiektywy są inne tańsze ktore będą kompatybilne z GX80?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

siba10 napisał/a:
jeden mankament nie do przejścia jak dla mnie, nie ma stabilizacji obrazu.

Obiektyw Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 ma stabilizację obrazu. http://www.optyczne.pl/28...abilizacja.html

siba10 napisał/a:
kompatybilne

-z AF https://www.bhphotovideo....0916+3655748806

-bez AF https://www.bhphotovideo....0916+3655748805

[ Dodano: Nie 12 Mar, 2017 09:17 ]
siba10 napisał/a:
zależy mi na szerokim kącie i jak najmniejszym świetle

-jak bardzo szerokim?
 
 
siba10
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

Chodzi o te całe body ono nie ma w sobie stabilizacji obrazu tylko w obiektywach trzeba kupować, a obiektywy są drogie bo mają stabilizację obrazu. teoretycznie bezlusterkowiec sony a6000 też jest fajny byłem w sklepie i facet pokazywał mi ten aparat plus obiektywy które kosztowały więcej niż sam aparat bo musialy mieć stabilizacje bo jak nie to zdjęcia robic trzeba ze statywu.


potrzebuję coś co najmniej 24mm i świetle 1.8 tak by nie przekraczał budżetu 4200 razem z body.

porównałem też wielkości tych aparatów począwszy od kompaktu z matrycą micro 4/3 do Fuji z matrycą APS-C
http://camerasize.com/com...35,620,652,ha,f

GABARYT JUŻ JEST SOLIDNY więc obstawałbym przy mniejszym Panasonicu gx80 lub SONY a6000
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

siba10,
otwór względny obiektywu o wartości f/1.8 na m4/3 to nie to samo co otwór względny f/1.8 na aparacie z matrycą aps-c.
[dodatkowo Panasonic LX100 nie wykorzystuje całej matrycy 4/3 -stąd z 16mpix matrycy można mieć zdjęcia maksymalnie niespełna 13mpix]

Współczesny aparat z matrycą aps-c przy zdjęciach na "pełnej dziurze" f/1.8 da mniej zaszumione zdjęcia niż aparat m4/3 z w pełni otwartym obiektywem f/1.8.
 
 
siba10
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

PDamian napisał/a:
siba10,
otwór względny obiektywu o wartości f/1.8 na m4/3 to nie to samo co otwór względny f/1.8 na aparacie z matrycą aps-c.
[dodatkowo Panasonic LX100 nie wykorzystuje całej matrycy 4/3 -stąd z 16mpix matrycy można mieć zdjęcia maksymalnie niespełna 13mpix]

Współczesny aparat z matrycą aps-c przy zdjęciach na "pełnej dziurze" f/1.8 da mniej zaszumione zdjęcia niż aparat m4/3 z w pełni otwartym obiektywem f/1.8.


myślałem że światło dla matrycy m4/3 i apsc jest tak samo postrzegane że f/1.8 jest takie samo miarodajne dla obydwóch matryc.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

Szum na mniejszej matrycy będzie większy przy tych samych parametrach ekspozycji (przysłona, czas migawki, czułość ISO)
i głębia ostrości będzie inna.
 
 
siba10
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

No dobrze że większe znaczy lepiej;) jeśli chodzi o matryce.
ten model co wymieniłeś mi z fuji to odrzucę bo jest dla mnie za duży,
oscyluję teraz między sony a6000 i niestety dalej za Panasonic gx80
tylko obiektywy teraz najważniejsze

głupie to wszystko jest dla mniej kumatej osoby by te wszystkie rzeczy wziąć pod uwagę to jest niezły ogrom wiedzy... i weź teraz kup sobie aparat by nie przepłacić albo kupić gorszy sprzęt gdzie na rynku w tej cenie jest coś lepszego ...
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

http://www.cyfrowe.pl/apa...-cs-sony-e.html
http://www.cyfrowe.pl/apa...slr-sony-e.html
 
 
siba10
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Dzięki za chęć wyrażenia swojej opini, aparaty już miałem w rękach oscylowałem między matrycą APSC a m4/3 ale nic ciekawego z APSC nie znalazłem więc wybór padł na GX80 ze szkłem
Obiektyw PANASONIC

Panasonic Lumix GX-80





chciałbym jednak nadmienić że bardzo i to bardzo zależy mi na zdjęciach w których mój telefon nie radzi sobie wgl, jest nim NOTE 4 mianowicie załączę 2-3 zdjęcia pokazowe o co mi chodzi, i chciałbym do tego dobrać sprzęt i obiektyw.
bardzo mi się podoba ten Panas Lumix GX80 ma matrycę 4/3 i ma stabilizację obrazu i na tej rzeczy mi też zależy ponieważ nie chcę nosić statywów i innych bajerów, chcę wyciągnąć aparat i strzelić fotkę bez najmniejszych problemów i jakość zdjęcia będzie lepsza niż te co teraz wrzuciłem...
Pomieszczenia gdzie jest bardzo mało światła i trzeba jak najszerszy kąt objąć takie coś mnie interesuje ...








Ostatnio zmieniony przez komor Czw 16 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aleks78 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 21
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Bardzo dobry wybór! Sprzęt na lata.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16