Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka w góry!!!
Autor Wiadomość
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Już ktoś kupił... :cry:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Wiem. To stara aukcja, ale pokazuje że da się coś tanio upolować.

W góry to M7 byłby chyba najlepszy -mały, lekki, spore pole i 8x.
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Czy ma może ktoś doswiadczenie z lornetka Minox BL 8x33 HD????? Zamiast Monarcha 8x30,,,, ku któremu się skłaniam....Czy coś szczególnego przemawia na korzyść jednej z nich??? :shock:
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Marek 1970 napisał/a:
Czy ma może ktoś doswiadczenie z lornetka Minox BL 8x33 HD????? Zamiast Monarcha 8x30,,,, ku któremu się skłaniam....Czy coś szczególnego przemawia na korzyść jednej z nich??? :shock:

http://www.bestbinoculars...x33BLHD-142.htm
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Tak. Znam ten test..... Ale może ktoś miał ją w rękach lub miał do czynienia z tą firmą
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2017   

Mialem kiedys HG 8x33 MIG, pancerna,bardzo dobra optyka. Kupilem okazyjnie. Mi dokuczala AC i za szybkie, "ptasiarskie" pokretlo ostrosci. Moj opis jest w bazie.
Sprzedalem na odleglosc osobie az z RPA ktora upgrade z BL 8x33 HD, sadzac po rozmowach telefonicznych jakie przeprowadzilismy kupujacu byl mega zadowolony z zakupu i jak okreslil lornetki dzielila przepasc w jakosci obrazu, ale lornetki dzieli tez duza roznica cenowa. Nigdy nie widzialem tego minoxa w rekach ale mozna zalozyc ze bedzie to srednia polka z nienaganna mechanima i trwaloscia. Mialem tez dwie najprostsze chinskie produkty minoxa, ktore byly taki sobie, oraz nieprodukowana i ciezka do zdobycia lornetke setii IF z indywidualnym ogniskowaniem okularow (ale to lornetka do czolgu albo na polowanie)
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Witam w Wielkanoc i przy okazji wszystkim na forum z tej okazji wszystkiego najlepszego....Miałem okazje popatrzeć przez Nikona E II 8x30 i porównać do raptora 8,5x30... Było pochmurno.... ale jakieś spostrzeżenia i wnioski się nasuwają........... Pole trochę większe i mniej zniekształcone na obrzeżach ,,,,,, ale pod tym względem szału ie było......obraz bardziej plastyczny.....Mechanika wzorowa..... Ale jednak uwzględniając ceny ok. 500 zł i 2500 to dla mnie nie ma sensu zmiany..... Różnica nie adekwatna do wydanych pieniędzy..... To już znacznie większa przepaść była między tento a raptor .... Doszedłem do wniosku że może lepszym rozwiązaniem będzie 8x42 lub nawet 10x42 z polem dość dobrze skorygowanym..... Nie wiem z jaką lornetką bym musiał porównać raptora żeby zrobiło na mnie jakieś wrażenie???? Skoro kultowy nikon fajny,znacznie lepszy i tyle..... Więc myślę sobie może jaśniejszą z obiektywem 42.....lub powiększenie 10 bo to przynajmniej pod jakimś względem zobaczę różnicę.........Będę chciał gdzieś popatrzeć osobiście , żeby nie kupować w ciemno i nie być potem rozczarowany....... :shock:
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

No nie zazdroszczę Ci. Przed Tobą chyba długa droga. Tyle było już propozycji dla Ciebie że trudno o jakąś wskazówkę. 8x42 to już ciężki kaliber. Weź Nikona EX-a 8x40 do ręki i jak Cię jego waga nie postraszy to może jest to sygnał że nie koniecznie musisz celować w zakup małej lornetki. Kurcze przetestuj Prostaff-a 7s 8x30. Może Ci się spodoba. Nie sugeruj się jego skąpym polem widzenia. Powodzenia.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Róznicę powinien zrobić Nikon E2 10x35, potem Viper 10x42...W tańszej lidze - Monarch 5 10x42? Nikon M7 8/10x30? Może...Tanio - Titanium 10x42.
Wesołych Świąt!
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

Marek 1970 miotasz się strasznie. Jeśli nie nosisz okularów to mam dla ciebie radę, która pozwoli ci zaoszczędzić sporo z twojego budżetu i być zadowolonym. Brzmi ona następująco: kup sobie jakiegoś starego, dobrego i zadbanego vintage'a. Myślę, że za 400 zł to już bardzo zadbaną sztukę trafisz. Z marek, które ci mogę polecić to Swift, Chinon, Tasco z końca ubiegłego wieku. Są to bardzo solidne instrumenty optyczne, które z pewnością sprawią ci wiele frajdy i nie są tak żółte jak rosyjska optyka, do której nawiązujesz w pierwszym swoim poście. Jeśli mój pomysł ci się spodobał to na pewno koledzy z forum podrzucą ci kilka innych propozycji udanych starych solidnych lornetek.

[ Dodano: Pon 17 Kwi, 2017 19:56 ]
Przyjrzyj się temy modelowi:

http://www.allegro.pl/Sho...item=6788480297

Może niekonicznie temu egzemplarzowi ale modelowi. Sam na nią poluję. Dziś na ebayu ktos ją kupił za 376 zł. Oczywiście mnie przelicytował bo ustawiłem cenę na 350 zl. Juz drugi raz przeszła mi kolo nosa.
 
 
Witold81 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Przeczytałem cały ten wątek bo widzę, że te same modele nas interesują. Ale żeby nie przedłużać. Kupiłeś coś w końcu :) ??
 
 
ziggy020 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Witam ,podepnę się pod ten temat, mianowicie chcę kupić 1-ą lornetkę na wyjazdy w góry (dużo wędruję szlakami we wszystkie pory roku) ,lornetka ma być:
- dachowa
- lekka
- będę ja nosił przy pasku ,żeby mieć do niej w każdej chwili dostęp (z plecaka nie chce mi się jej wyciągać ,strata czasu na otwieranie/wyciąganie/zamykanie itp.)
z tego co wyczytałem to najbardziej mnie interesują:
- Prostaff 7s 8x30
-Monarch 7 8x30
Czy naprawdę jest ,aż taka przepaść między nimi (Monarch jest raz droższy ) ?
Bardzo proszę o opinię i sugestię.
pozdrawiam
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

P7s nie widziałem, nie mogę się odnieść. M7 8x30 jest super, w klasie 1000-1500 zł jest parę alternatywnych wyborów, te które ja znam, wszystkie robią dobrą robotę M7 8x30, Pentax Ad 9x32, Terra pocket 8x25. Pocket Terra wyróżnia się równą ostrością w całym polu widzenia, ale ma niestety mniejszy obiektyw.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

8x30 czy 32 nie tak łatwo schować do kieszeni czy nawet zawiesić przy pasku. Celuj w 8x25 jak najlepszej klasy. Terra Pocket, o ktrórej pisał m-day to dobry wybór, aczkolwiek przekracza troszeczkę twój budżet. Możesz jeszcze rozważyć jakieś małe odwrócone porro np. Nikon Travelite 8x25.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

W górach używałem ostatnio intensywnie Nikona Sportstara 8x25. Kolejny raz napiszę, że w świecie bazarowej masy ta lornetka naprawdę się broni. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i z zaciekawieniem zerkam na wyższą półkę ale to raczej kaprys niż potrzeba.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14