Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do fotografowania wnętrz.
Autor Wiadomość
pampuss 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   Aparat do fotografowania wnętrz.

Dzień dobry, potrzebuję pomocy w wyborze lustrzanki oraz obiektywu do robienia zdjęć wnętrz mieszkań. Na wstępie zaznaczę, że jestem amatorem, aparat potrzebny będzie mi do pracy, jednak nie ukrywam, że chciałbym aby aparat był nastawiony rozwojowo ponieważ chciałbym go wykorzystywać po za pracą i powiększać swoje umiejętności :grin:

Budżet +/- 1500zł - potrzebuję tutaj także realnej opinii czy jest to wystarczający budżet, oczywiście trochę wyższa cena także wchodzi w grę, jednak wiadomo, że im taniej tym lepiej.
Oczywiście wchodzą w grę używki - może ktoś ma coś na sprzedaż?

Jeżeli chodzi o samo BODY jak do tej pory skłaniałbym się nad Canonem EOS 50D, jednak nie wiem czy za te pieniądze będę w stanie dostać jakąś sensowną (nie przetyraną) sztukę? Nie wiem jak ma się sprawa z Nikonami, czytałem, że są trochę gorzej wykonane niż Canony oraz nie mają wbudowanego silnika (?) jednak ich ceny są bardzo kuszące. Co do innych firm czytałem raczej mierne opinie.

Jeżeli chodzi o OBIEKTYW, wiem, że będzie potrzebny mi obiektyw szerokokątny, najlepiej 10-20mm, dodatkowo bardzo jasny (max 2.8f?). Nie wiem natomiast jak ma się to do BODY, czy są jakieś ograniczenie jeżeli chodzi o sparowanie BODY i OBIEKTYWU? Było by miło mieć też obiektyw o innej ogniskowej, jakiś standardowy, 18-55mmm, jednak nie jest to mus na początek.

Chodzi mi ogólnie o uzyskanie dobrej jakości zdjęć wnętrz. Przez dobrą jakość rozumiem tutaj odpowiednią jasność oraz dobry dobór szerokości zdjęcia aby jak najlepiej odwzorowywać wnętrza.

Za wszelką pomoc dziękuję, będzie mi ona niezmiernie potrzebna :smile:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Będzie bardzo ciężko z budżetem , chyba że bierzesz pod uwagę używki. Samo body Pentax K-50 to w tej chwili więcej o jakieś 300zł. Używkę to już zmieścisz.
pampuss napisał/a:
obiektyw szerokokątny, najlepiej 10-20mm, dodatkowo bardzo jasny (max 2.8f?).
No to najjaśniejszy teraz to chyba sigma 10-20/3,5 - za jakieś 2-3 tysiaki? Nie sprawdzałem - sam wygogluj. Proponuję Samyanga manuala 14mm/2,8 - używkę można trafić za ok. 1000zł . Czemu nie canon o którym piszesz? Zwyczajnie - wnętrza to wysokie ISO a tu canony szczególnie starsze lubią szumieć i gubić kolory, banding w cieniaxh też gratis... Korpusy Pentaxa - cóż - nie widziałem żeby ktoś narzekał ale może? Inaczej - nawet amatorski k-50 jest uszczelniony i ma wszystkie przyciski jakich potrzebujesz. Używka Pentax K-5/ K-5ll da ci jeszcze lepszy korpus (moim zdaniem dość pancerny) jak trafisz z małym przebiegiem ( do 50 tysięcy) to masz na lata... W sumie możesz się zmieścić w 2500zł.
https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Cytat:
wnętrza to wysokie ISO
zawsze myślałem, że statyw wystarczy i ISO nigdy wieksze od 100.

Cytat:
k-50 jest uszczelniony
- tak, to bardzo ważne w fotografii wnętrz, szczególnie jak fotografujesz baseny pełne wody, od środka.

pampuss, w takim budżecie to ciężko będzie jakikolwiek sensowny obiektyw znaleźć, nie mówiąc już o aparacie. Chyba że weźmiesz kita i będziesz kleił zdjęcia w post procesie....
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

matys napisał/a:
zawsze myślałem, że statyw wystarczy i ISO nigdy wieksze od 100

Też tak myślę. :) No i na szczęście nie jest potrzebny jasny obiektyw, bo trzeba i tak dla głębi ostrości domknąć do f/8 lub więcej.

Przy takim więc niedużym budżecie musisz… dołożyć drugie tyle, kolego pampuss. :)
Jedno 1500 zł wystarczy na używane body, drugie na używaną Sigmę 10-20 starszą, czyli nie f/3.5, ale tą o świetle f/4–5.6. Co do korpusu to do wnętrz wolałbym Nikony ze względu na lepszą matrycę, nie musi być wypasiony coś z serii D5xxx wystarczy. Używany D5100?

Do budżetu trzeba dołożyć ze 100 zł na statyw.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

matys napisał/a:
Cytat:
wnętrza to wysokie ISO
zawsze myślałem, że statyw wystarczy i ISO nigdy wieksze od 100.

Jeśli akurat masz statyw to oczywiście masz rację, jednak praktyka w agencjach nieruchomości pokazuje że czasem na taki drobiazg jak statyw brakuje ręki... Zresztą nawet posiadanie statywu nie zmienia faktu że lepiej mieć szerszy DR niż w canonach - szczególnie gdy w kadrze znajdzie się okno i ciemny kąt pokoju... :razz: OTańsze szkła nie posiadają stabilizacji więc ta wbudowana w korpus Pentaxa przy zdjęciach "z ręki" może się przydać. Nawet ptrzy ogniskowej 10 lub 14mm. Od ciemnej sigmy 10-20 4,6-5,6 trzymałbym się z daleka z racji słabej jakości (już lepszy jest Tamron 1024... i ciemności - tu statyw musi być...
Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Pon 13 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Podobnie jak Andrzej proponuję Pentaxa.
Możesz kupić używaną tańszą puszkę, nawet K20 i używaną starszą Sigmę 10-20 lub Samyanga 14/2,8. Statyw koniecznie, wystarczy lekki 120-150cm wysokości. Bardzo przydaje się także lampa błyskowa, ja używam YN 560-III, ale błyskałem też studyjną gdy musiałem "obfotografować" wieczorem spore biuro.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Marlut napisał/a:
Możesz kupić używaną tańszą puszkę, nawet K20

Już pierwsza wersja K5 będzie lepsza.

Np. tutaj(klik)
Przebieg: 11 100
 
 
pampuss 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

A co powiedziecie mi o Pentaxie K-10D? Jak miałby się on w konfiguracji z Sigmą 10-20 lub Samyangiem 14/2,8? Jak w ogóle z dostępnością tych obiektywów do Pentaxa?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

K10D to już daleka prehistoria, matryca CCD. Na niskim ISO może mieć swoje zalety, na wysokim będzie mocno odbiegał od współczesnych sobie Canonom (rok 2006), o nowszych konstrukcjach nie wspominając.

pampuss napisał/a:
Jak w ogóle z dostępnością tych obiektywów do Pentaxa?

To już niech się wypowiadają Ci, którzy polecają Pentaksa…
 
 
pampuss 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Bardzo ciężko jest kupić używany obiektyw szerokokątny do Pentaxa. Ktoś zaproponuje jakieś inne rozwiązanie?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Ja komercyjnie fotografuję mieszkania Pentaxem K-5II z Sigmą 10-20/3,5
Kilka lat temu robiłem K-10D, ten aparat będzie wystarczająco dobry do zdjęć dla agencji nieruchomości przy ISO 200, ISO 400 to max.
Statyw i lampa to wyposażenie obowiązkowe jeśli myślisz poważnie o takiej pracy.

Można czasem spotkać używane Sigmy i Samyangi, gdzieś też ostatnio widziałem starszą wersję Sigmy w sklepie.
Są jeszcze obiektywy Pentaxa (drogie) i Tamrona (kiepskie) ;)
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

W tej cenie będzie ciężko coś znaleźć z obiektywów do Nikona czy Canona w Pentaxie tym bardziej. Chyba, że kupisz jakąś "pleśniawke" z lat 70tych ubiegłego wieku, pod Pentaxa podepniesz wszystko nawet "słoik po ogórkach".

Za taką kasę, to jak jak mówiłeś:
Sigma 10-20 mm f/4-5.6 - zakładam, że uda ci się wyrwać za 700-800zł
i do tego aparat(tu nie ma dużego wyboru)
Canon 50d lub Nikon d90
Plus statyw za 100zł
Całość wyjdzie ci około 1600-1800zł

Jak kupisz statyw to jasność obiektywu jakby przestaje cię interesować bo i tak będziesz prawdopodobnie przymykał na f/5.6-8 żeby wszystko złapać w głębi ostrości.

Edyt:
Napisałeś, że potrzebujesz do pracy. Domyślam się wiec, że będziesz na tym w jakiś tam sposób zarabiał bezpośrednio lub pośrednio. Może warto rozważyć jakiś mały kredyt ? ...lub poczekać i odłożyć więcej kasy, wtedy kupić coś lepszego. Załóżmy, że możesz dołożyć np tysiąc więcej wtedy pole manewru znacznie wzrasta i jakość również.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Najmniej interesowałoby mnie to czy Canon, Nikon czy Pentax. Równie dobrze mogła by być stara alfa od Sony, bo przy tego typu fotografii martwiłbym się o dobry statyw i obiektyw. Jak bym go wypatrzył, to pod niego szukałbym jakiegoś "trupka" żeby zmieścić się w budżecie. Co do szkła, też nie ma wielkiego pola do wyboru. Sensownie tylko to jak radzą już koledzy czyli 10-20, bo na 8-16 kasy nie starczy, a i nie wiadomo czy tak szeroko ci do czegokolwiek potrzebne.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

matys napisał/a:
Sigma 10-20 mm f/4-5.6 - zakładam, że uda ci się wyrwać za 700-800zł

Ciekawy jestem, jaki będzie stan optyczny takiej Sigmy za cenę poniżej tysiąca…

matys napisał/a:
Domyślam się wiec, że będziesz na tym w jakiś tam sposób zarabiał bezpośrednio lub pośrednio. Może warto rozważyć jakiś mały kredyt ? ...lub poczekać i odłożyć więcej kasy, wtedy kupić coś lepszego.

Popieram.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

muzyk napisał/a:
pierwsza wersja K5 będzie lepsza.

To na pewno. Używalne wytsokie ISO i jakość obrazka naprawdę fajna. Jeszcze dziś powiększam z niego obrazki 35x50cm na wystawy. Zresztą K10D też nie ma się czego wstydzić , jeśli nie wyszło się poza 600 ISO. Samyanga 14mm f 2,8 spokojnie polecam - jakością jest nieporównywalnie lepsza od ciemnej sigmy i o niebo jaśniejsza. Przy tej ogniskowej nawet nie trzeba jej domykać dla ostrego obrazka , choć lepiej precyzyjnie wyostrzyć w LV. Ale jak z ręki - to i pułapka ostrości albo sama sygnalizacja ostrości wystarczy. Tego samyanga nowego za ok. 1300 powinieneś dostać, a używkę nawet za 900...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14