Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Film ze startów i lądowań samolotów - jaki sprzęt?
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Powiedz to magistrom sztuki po fotografii na ASP.
Skutek jak powiedzieć magistrom po homeopatii, że to szalbierstwo ;) .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
To wcale nie jest dobrze, że aparaty fotograficzne mają coraz bardziej rozbudowane funkcje rejestracji obrazu ruchomego, tak samo źle się dzieje dla fotografii, że aparaty montowane choćby w telefonach, mają tak wysokie parametry, bo to co powinno być sztuką, parszywieje.
Nie, tutaj sztuka właśnie szlachetnieje. Gdyby istniał jeden aparat na świecie i jeden fotograf, większość jego prac okrzyknięto by chyba sztuką. W obecnej mnogości sprzętu i jakichś 5 miliardów fotografujących, to co się wybije z bylejakości, będzie sztuką przez dużo większe "S".
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

No tak, jak podam komuś tabletkę od bólu głowy i przestanie go boleć, to znaczy, że jestem lekarzem :P
Bylejakość faktycznie otacza nas coraz bardziej.
maziek, wskaż mi uczelnię, która wypuszcza absolwentów homeopatii w stopniu magistra, bo magistrów sztuki po fotografii na ASP znam wielu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

T.B. napisał/a:
Gdy mowa jest o operowaniu małą głębią ostrości w filmie, mowa jest na przykład (słownie: na przykład) o takiej scenie, na której mamy dwie lub więcej osób blisko siebie (rozmawiają ze sobą), pokazujemy je w zbliżeniu lub w półzbliżeniu i przenosimy ostrość na osobę wygłaszającą właśnie swoją kwestię, rozmywając pozostałe osoby.

Ale przecież to jest jakiś wyjątkowy przypadek, takie jazdy ze zmianą ostrości na twarze wyjątkowo rzadko są używane i są dość wkurzające, można to użyć do jakiejś dynamizacji, dramatyzacji, ale to kuriozum. Po co to wyciągać w dyskusji?

To może napisz jeszcze raz dokładnie, drogi T.B., co masz na myśli, że jest dobre, albo złe z tą głębią, bo ja mogę się odnosić jedynie do tego, co napisałeś, a nie do tego, co sobie myślałeś. A napisałeś dokładnie to:

T.B. napisał/a:
Sztuka filmowa nie opiera się na tej oszalałej "płytkiej głębi", która jest podstawą dyskusji o fotografii na optyczne.pl. Z powodu tej i poprzedniej dyskusji "o wyższości...", zacząłem zwracać uwagę na wykorzystanie tego środka wyrazu w szeroko rozumianym filmie. Jest wykorzystywany bardzo, bardzo, bardzo, bardzo rzadko w filmach fabularnych, ewentualnie w jakichś artystowskich. W filmach przyrodniczych, wędrowniczych, reportażach, dokumentach etceatera bomba - wcale. Tak jak już powiedziałem gdzieś indziej, na filmie ma być wszystko dobrze widać. Dlatego zadałem Ci pytanie, a po co mi ta "płytka głębia"?


No to odniosłem się do tego, że nieprawdą jest, jakoby płytka głębia nie występowała w filmach fabularnych czy przyrodniczych. Bo występuje i to całkiem często.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
maziek, wskaż mi uczelnię, która wypuszcza absolwentów homeopatii w stopniu magistra, bo magistrów sztuki po fotografii na ASP znam wielu.
A ja pisałem coś takiego, że są uczelnie dające magistra z homeopatii? Nie wiem, czy są (stawiam, że tak ;) , nawet w Polsce był szum, bo "renomowana" uczelnia otworzyła studium podyplomowe w tym kierunku) - ale znam masę lekarzy uprawiających homeopatię, ze dwóch nawet osobiście. Dyplom lekarza to stopień magistra. W aptekach to sprzedają na receptę magistrzy farmacji.

O czym w końcu rozmawiamy? O tym, że świat schodzi na psy, o miałkości ujęć z płytką GO - czy o sprawach technicznych ;) ? Ja się ograniczam do techniki. Zaczęliśmy mam wrażenie, być może mylne, od technikaliów. Tu sprawa jest prosta -produkty te różnią się i paradoksalnie może komuś w danym momencie bardziej pasować wbić gwóźdź tłuczkiem od kartofli niż młotkiem. Choć zasadniczo tłuczek służy teściowej do tłuczenia zięcia przecież.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

To może jeszcze napisz, Komor, kiedy dla Ciebie "głębia jest płytka"? Kiedy ma sto metrów, czy tylko pięćdziesiąt? Bo dla mnie głębia ostrości jest mała wtedy, kiedy ma najwyżej kilkadziesiąt centymetrów (i nie mówimy o fotografii/filmowaniu makro, kiedy to jeden centymetr głębi ostrości, to jest już jak stąd w piz..).

Ale to tak na marginesie.
Po co mam Ci cokolwiek wyjaśniać, skoro nadal piszesz "No to odniosłem się do tego, że nieprawdą jest, jakoby płytka głębia nie występowała w filmach fabularnych czy przyrodniczych." i uważasz, że odniosłeś się do mojej wypowiedzi? Nawet próba wyprostowania Twojego zdania (zgadując, co autor miał na myśli) nie przybliża go do związku z moją wypowiedzią. Na dodatek piszesz to po tym, jak już wyjaśniałem dzisiaj, co miałem na myśli. Jaśniej nie umiem. Także Wojmistrz, równolegle ze mną, próbował Ci to wyjaśnić. I co? I nic.
Mnie wystarczy, że chociaż jedna osoba rozumie o czym mówię. A chociaż jedna rozumie. Na to mamy dowód, bo podejrzenia są takie, że rozumie więcej niż jedna.

[ Dodano: Sob 18 Mar, 2017 14:32 ]
maziek,
Dyskutując o różnicy pomiędzy tłuczkiem do kartofli, a tłuczkiem do mięsa, zawsze można powiedzieć, że siekiera też się nada. I niech ktoś spróbuje powiedzieć, że to nieprawda - ale co z tego?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
No tak, jak podam komuś tabletkę od bólu głowy i przestanie go boleć, to znaczy, że jestem lekarzem
Czy podanie komuś tabletki jest wybiciem się ponad przeciętność?
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

T.B. - ale powiedziałem konkret. Nie, że się z bólem zębów nada - tylko że jak komuś trzeba płytkiej GO to wybierze lustrzankę. Wybierze ją jeszcze z wielu powodów (np. - bo ma) - ale tu chodzi o cechę techniczną, którą ma tania lustrzanka z tanim obiektywem, a której nie ma tania kamera. Zaprzeczysz tym ściśle obiektywnym faktom ;) ?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Zaprzeczę tym ściśle obiektywnym faktom.
Cytat:
jak komuś trzeba płytkiej GO to wybierze lustrzankę
Fałsz

[ Dodano: Sob 18 Mar, 2017 14:53 ]
Przypomnę jeszcze, co jest tematem dyskusji. Czy raczej powodem dyskusji.
Powodem dyskusji jest zaprzeczenie przez Maźka niezaprzeczalnemu stwierdzeniu. że do filmowania lepsza jest kamera filmowa, niż aparat fotograficzny.
A nie że cośtamcośtam, bo ktośtamktośtam, a wróbel jest podobny do słonia.

[ Dodano: Sob 18 Mar, 2017 15:23 ]
Zdążyłem zjeść obiad, a Maźka nie ma. To jeszcze podam przykład (jeden z możliwych) zdania nie fałszywego:
"Jeśli ktoś musi sfilmować scenę z małą głębią ostrości, a pieniędzy ma mało, to zmuszony jest użyć lustrzanki."
I nie jest to żaden wybór. Chyba, że z dwojga złego - użyć lustrzanki, albo nie nakręcić sceny wcale.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

T.B. napisał/a:
Powodem dyskusji jest zaprzeczenie przez Maźka niezaprzeczalnemu stwierdzeniu. że do filmowania lepsza jest kamera filmowa, niż aparat fotograficzny.
Pozostaje mi poprosić o wskazanie, gdzie coś tak kategorycznego napisałem ;) .
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

A czy ja napisałem, że to było coś kategorycznego :?:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

To napisałem, czy nie napisałem, to co piszesz, że napisałem? Cytat?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

A ja napisałem, że napisałeś :?:

Będziemy sumować, żeby się nie pogubić:
a) nie napisałem, że to było coś kategorycznego (dokładnie: wcale nie napisałem, jakie to było),
b) nie cytowałem Ciebie (dokładnie: nikogo ani niczego nie cytowałem).

Ad a)
Skoro nie napisałem, jakie to było, to mogło być kategoryczne, ale także zawoalowane, pokrętne, nie wprost, maźkowe itp.

Ad b)
Cytat nie jest jedynym sposobem przekazania, co ktoś powiedział. Może być omówienie, streszczenie, swobodna interpretacja à la Maziek itp.

[ Dodano: Sob 18 Mar, 2017 16:41 ]
à la Maziek:
Czyli zaprzeczasz, że kamera nie jest lepsza do filmowania, niż aparat fotograficzny?

Fajnie, bo ja też :mrgreen:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Mam wrażenie (nieodparte), że to jednak rejterada ;) . Przecież jak zaprzeczyłem (że kamera jest lepsza do filmowania niż aparat) - to gdzieś to zaprzeczenie musi być!
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   

Cieszę się, że zaprzeczasz (nie kategorycznie i to nie jest cytat), że zaprzeczyłeś. Witam po jasnej stronie mocy. Tak trzymaj, Maziek. Cieszę się, że się zgadzamy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14