Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
The Battle is Over
Autor Wiadomość
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   The Battle is Over

https://petapixel.com/2017/03/24/battle-micro-43-camera-outsold-full-frame-dslr/
Hip, hip, hurraaaaaaa.......!!!!! :mrgreen:

Początek końca lustrzanki i fulfrejma?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Ale co daje Ci tą radość?
To, że zdjęcia z pełnego lustra, którego nie posiadasz, sprzedają się gorzej? A może to, że lustrzanki, której nie masz, sprzedają się gorzej? A może to, że dobrze sprzedają się komuś zdjęcia, których autorem nie jesteś?

Często na dobrychprogramach.pl słyszę jedno zdanie (kilkaset jego wersji), które brzmi mniej więcej tak: "jestem użytkownikiem linuxa i chciałbym, aby Windows zniknął z powierzchni ziemi." Zawsze się wtedy zastanawiam, dlaczemu ludzie pragną anihilacji czegoś, czego sami nie posiadają, albo nie używają?
Ostatnio zmieniony przez Tutejszyn Sob 25 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Twoja reakcja daje mi taką radość. :lol:

Okazuje się, że hejterstwo to nie jest specjalność optyczne.pl. Na forum, z którego trafiłem do podlinkowanego artykułu, też ci od lustrzanek i fulfrejma się wściekli. Ale może niepotrzebnie to piszę, bo teraz już się tutejsi nie odezwą :???:
Ostatnio zmieniony przez T.B. Sob 25 Mar, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Ale Twoja radość była najpierw, dopiero na nią moja reakcja.
Więc co sprawiło, że zacząłeś szczerzyć zęby?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Zdolność przewidywania.
Cieszyłem się na samą myśl, co będzie.

Ale temat jest ciekawy - co, nie?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

T.B. napisał/a:
Ale temat jest ciekawy - co, nie?
Ciekawe jest to, że jako posiadacz formatu m4/3, dumnie wypinasz pierś, jakbyś miał zaraz dostać medal za sukces, którego autorem nie jesteś. Przecież tylko kupiłeś w sklepie aparat i nic więcej.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

A ja nie widzę w tym początku końca ani lustrzanek, ani pełnej klatki.
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

T.B. napisał/a:
Zdolność przewidywania.
Cieszyłem się na samą myśl, co będzie.


Ja bym się na Twoim miejscu nie cieszył, tu potrzebna wizyta u dobrego specjalisty :wink:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

kelvinpiotr,
Żeby mi zepsuł humor? :neutral:

Wojmistrz,
To jest tylko jeden człowieczek, który coś tam ogłosił ze swojego podwórka (chociaż sroce spod ogona to on nie wypadł). Być może jest to bez żadnego znaczenia, jeśli chodzi o wyciąganie bardziej ogólnych wniosków. Ale jednocześnie jest to kolejna dziurka w murze obronnym tych, którzy twierdzą, że jeśli ktoś mówi o profesjonalnych zdjęciach wykonanych bezlusterkowcem i to jeszcze "z matrycą jak paznokieć", to tylko dlatego, że mu zapłacili za takie gadanie.
A tak niezależnie od tego - pełna klatka i jeszcze większa klatka, to pewnie się nie skończą (tak szybko), ale sygnałów, że lustrzanka niedługo będzie przechodziła do lamusa, jest więcej.

[ Dodano: Sob 25 Mar, 2017 13:39 ]
Tutejszyn,
Jadę z żoną na przejażdżkę, przy okazji zjemy obiad w fajnym miejscu (mam nadzieję, że też dobry), a na piersi będzie mi dumnie powiewał aparat systemu m4/3. Cieszysz się? :mrgreen:
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 934
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Jeszcze niedawno powszechne były twierdzenia, że do lamusa odejdzie APS-C i mniejsze formaty. Nic takiego nie miało miejsca.
Teraz coraz więcej ludzi wieści śmierć lustrzanek. Jak na złość i one trzymają się naprawdę dobrze (chyba najlepiej z całego rynku foto).

Wszystkie te twierdzenia można między bajki włożyć. Jak coś pada, to przeważnie zmiany są wyraźnie widoczne. Ktoś pamięta, jak to było z telefonami komórkowymi wyposażonymi w fizyczną klawiaturę? Zniknęły prawie całkowicie w dość krótkim czasie. Oczywiście jakiś marginalny udział w rynku zachowały, ale znaczenia ma to niewielkie.
W skrócie: gdyby zapowiadany koniec lustrzanek miał nastąpić w niedalekiej przyszłości, to już teraz powinny być wyraźne spadki sprzedaży i przejmowanie rynku przez inne produkty. Jakoś tego nie widać.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Cytat:
a na piersi będzie mi dumnie powiewał aparat systemu m4/3.
Mało mnie obchodzi, co Ci będzie powiewało. Życzę udanej wycieczki.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Ja za to widzę związek między pieniactwem T.B. [np. http://forum.optyczne.pl/...a80a6fd3#531758 ] a upadkiem tego forum - http://forum.optyczne.pl/statistics.php
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Tiaaa, a to wszystko przez ocieplenie klimatu ;)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Mój brat poszedł do ogrodu, zrobił zdjęcie komórą i wysłał mi MMS. Ten MMS, to raczej zdjęcia nie poprawił zmniejszając je sobie. Raczej wręcz przeciwnie. A zdjęcie ciągle nadaje się do oglądania i pokazywania. Dla mnie, to ono jest nawet po prostu ładne.

Pierwszy aparat w telefonie pojawił się w 2000 roku i robił zdjęcia mniejsze, niż 640x480. O jakości lepiej nie mówić. Cała radość polegała na tym, że w ogóle te zdjęcia robił, było coś widać, a jeszcze trochę później można było zdjęcie komuś wysłać.

Jeśli postęp będzie postępował w tym tempie, to ... ? :???:
Wolę nie kończyć :mrgreen:

Resized_20170401_130959 (2)_ei.jpg
Plik ściągnięto 4801 raz(y) 538,7 KB

 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

No właśnie.
Fakt: Z powodu popularności smartfonów producenci aparatów kompaktowych z małymi matrycami zostali zmuszeni do ograniczenia ich oferty. Niektórzy w ogóle się wycofali z tego rynku.

Pytanie: Dlaczego teraz miałyby do odstrzału pójść aparaty z dużymi matrycami pełnoklatkowymi?
-Logicznym by było, żeby następnymi ofiarami były aparaty z kolejnymi najmniejszymi matrycami.

Jak komuś w komórczaku brak zooma, to jest takie np. Sony RX10 III które ma tego zooma duużo,
a z drugiej strony pokrywa jego zakresem całe możliwości systemu m4/3 z wyjątkiem ultra szerokich kątów.
A zajmuje mniej miejsca niż zestaw dwóch obiektywów pokrywających (prawie) ekwiwalent zakresu ogniskowych 24-600mm do np. Panasonic http://j.mp/2nrbP1K


Zastanawiałeś się T.B. dlaczego Olympus (a wcześniej Panasonic) wycofali się z lustrzankowego systemu 4/3?
Ostatnio zmieniony przez PDamian Sob 01 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18