Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
The Battle is Over
Autor Wiadomość
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Najniższa półka kompaktów pewnie z czasem odejdzie w zapomnienie.
Wraz ze wzrostem jakości obrazu uzyskiwanej telefonem może też spaść popularność tych bardziej zaawansowanych z nieco większymi matrycami.
Kompakty z dużym zoomem i aparaty z wymienną optyką powinny przetrwać bez większego problemu, bo ich nie da się zastąpić telefonem (i zdziwię się, jeśli to się zmieni).

Jeśli chodzi o szerokie kąty widzenia, to bardzo szkoda skasowania serii DL Nikona. 18-50 mógł nieźle namieszać. Pozostaje nadzieja, że Canon, Panasonic lub Sony podchwyci koncepcję i wypuści podobny model.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

ryszardo napisał/a:
Kompakty z dużym zoomem i aparaty z wymienną optyką powinny przetrwać bez większego problemu,

A co sądzisz o archaicznym sposobie celowania z klapiącym lustrem?
Nie interesuję się lustrzankami, ale coś mi się obiło o oczy, że coraz mniej jest lustra w lustrze. Np. jak się prąd wyłączy (wyjmie baterię), to przestaje być widać w tych lustrach. Ale to tak całkiem po laicku przedstawiam.
Wg mnie jeszcze tylko jakiś mały przełomik na plus jest potrzebny w wizjerach elektronicznych.
Ostatnio zmieniony przez T.B. Sob 01 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Zgadzam się że koncepcja lustrzanki jest przestarzała i lustro w dzisiejszych czasach jest niepotrzebne.

Szczególnie wątpliwie sensownymi są konstrukcje lustrzanek aps-c. -Bo zachowano w nich odległość bagnetową z analogowych fulfrejmów i dodatkowo obrazek w wizjerze jest malutki.
Ale to właśnie jedyny skonstruowany do fotografii cyfrowej system lustrzankowy [właśnie tak go zachwalano]: 4/3 https://en.wikipedia.org/wiki/Four_Thirds_system padł pierwszy. (I jakie zoomy f/2 do niego były :wink: ... i telecentryczne obiektywy...)
A lustrzanki aps-c wciąż są produkowane.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

T.B. napisał/a:
Np. jak się prąd wyłączy (wyjmie baterię), to przestaje być widać w tych lustrach.

Niby od kiedy? Ja tam w moim aparacie widzę obraz w wizjerze nawet jak wyjmę baterię.

Ogólnie ja tam nie uważam, że lustrzanki są przestarzałe. Brak lustra ma oczywiście swoje zalety, ale są też wady. Przy wizjerze elektronicznym cały czas musi pracować matryca, przez co się grzeje i zużywa akumulator. Dodatkowo w nocy psuje adaptację oka do ciemności.
Jakość obrazu w ostatnim czasie jest coraz lepsza. Bardziej praktyczny jest przyzwoity wizjer elektroniczny, niż ciemne optyczne maleństwo w tanich lustrzankach. Do dobrych wizjerów opartych na pentapryzmacie niestety jeszcze daleko.
Lustrzanki ciągle też mają przewagę, jeśli chodzi o AF, ale to raczej skutek dłuższego okresu rozwoju mechanizmów tego typu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

ryszardo napisał/a:
Niby od kiedy?

Od dawna w Nikonie, od jakiegoś czasu w Canonie chyba też. Matówka ze zintegrowanym ekranem wyświetlającym cuda-wianki nałożone na obraz z matówki.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

komor napisał/a:

Od dawna w Nikonie, od jakiegoś czasu w Canonie chyba też. Matówka ze zintegrowanym ekranem wyświetlającym cuda-wianki nałożone na obraz z matówki.


Nie wiem jak w jeszcze nowszych, ale w 7D II po wyłączeniu zasilania po prostu przestaje wyświetlać wszystkie informacje i punkty AF i zostaje sam obraz. W nowszych jest inaczej?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

A to nie wiem. Wiem, że w C wprowadzili taki wyświetlacz jak wcześniej w N. Przy czym nie wystarczy wyłączyć zasilanie, trzeba jeszcze wyciągnąć baterię. Spróbujesz u siebie, ryszardo?
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Nie spróbuję, bo mam tylko antycznego 40D. 7D II pamiętam z jednego z Festiwali Optycznych.
Swoją drogą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za miesiąc na Majówce Fotograficznej sprawdzić, jak jest w rzeczywistości. Będziesz?

Dopiero teraz ogarnąłem, jaka była data napisania tego posta :P
 
 
BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
A to nie wiem. Wiem, że w C wprowadzili taki wyświetlacz jak wcześniej w N. Przy czym nie wystarczy wyłączyć zasilanie, trzeba jeszcze wyciągnąć baterię. Spróbujesz u siebie, ryszardo?


W moim nikonie w torze wizjera jest ekran LCD. Jeżeli bateria jest rozładowana (albo nie ma jej wcale) to ekran staje się półprzeźroczysty i obraz jest bardzo ciemny. Sam ekran nie zużywa energii, potrzebuje tylko napięcia żeby kryształki były odpowiednio ułożone.

Kiedy fotografuję ptaki muszę mieć aparat gotowy do zrobienia zdjęcia bo często mam na to tylko kilka lub kilkanaście sekund a trzeba wycelować w ptaka, ustawić ostrość i czasami ekspozycję.
Zdarza mi się patrzeć 10 minut przez wizjer czekając aż ptak wyjdzie z krzaków. Ile wytrzyma bateria w bezlusterkowcu przy takim użytkowaniu? W nikonie jeszcze nie udało mi się zużyć całej baterii w jeden dzień a aparat jest cały czas włączony.
Moim zdaniem lustrzanki mają zagwarantowaną pozycję w fotografii zwierząt, a jak ktoś kupił lustrzankę to po co ma kupować inny aparat do krajobrazów, portretów czy innych zdjęć skoro lustrzanka zrobi to tak samo dobrze?
Rozmiar też nie jest dla mnie argumentem bo po dołączeniu obiektywu i tak trzeba aparat nosić w torbie a to czy weźmie się mniejszą czy większą torbę nie ma specjalnie znaczenia. Regularnie zabieram ze sobą do pracy D5300 i S 18-200C w torbie razem z obiadem.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

W związku z wygraniem bitwy, Panasonic prawdopodobnie zredukuje część foto :-)
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Nie wiem, o jakiej bitwie mowa, ale doniesieniom o redukcji Panasonic (na razie) zaprzecza.
Tak donoszą optyczne.pl w plotkach z zeszłego tygodnia.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Cytat:
The Battle is Over
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Olympus oficjalnie do teraz chyba nie ubił 4/3. Jeszcze jakiś czas temu niektórzy czekali na nowe korpusy :-)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

http://www.43rumors.com/t...-thirds-lenses/
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

ghost napisał/a:
Olympus oficjalnie do teraz chyba nie ubił 4/3. Jeszcze jakiś czas temu niektórzy czekali na nowe korpusy :-)

Już ubił. Niecały miesiąc temu :P :
http://www.optyczne.pl/10...system_4_3.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14