Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa studyjna z możliwością pleneru
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

dexdorma310878 napisał/a:
Lampa studyjna Quantuum Quadralite Move 400 + wyzwalacze
Ma ona oczywiście Aku

Ta lampa nie ma akumulatora sama w sobie, chyba że zamówiłeś komplet z akumulatorem. Ile zapłaciłeś?

Tutejszyn napisał/a:
Pomyśl jeszcze o statywie i jakimś obciążeniu. Statywy oświetleniowe dostępne za 35zł raczej nie będą się nadawały.

Quantuum (tfu, obecnie Quadralite) ma też firmowane przez siebie statywy, są troszkę droższe od tych zwykłych, ale chyba niewiele, a mają przyzwoitą jakość. Na górze mają też demontowalny trzpień, a w tych tańszych jest na stałe. Czasem przydaje się, bo można go wyjąć lub zamontować w poziomie.

O, tu to widać:

http://quadralite.pl/pl/s...tatyw-air-260cm
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Mam dwa takie Quantuumy 260cm, pozostałość po lampach Pulse 300. W sumie, to obecnie najlepsze moje statywy do lamp i są na prawdę godne polecenia.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

[quote="komor"]
dexdorma310878 napisał/a:
Lampa studyjna Quantuum Quadralite Move 400 + wyzwalacze
Ma ona oczywiście Aku

Ta lampa nie ma akumulatora sama w sobie, chyba że zamówiłeś komplet z akumulatorem. Ile zapłaciłeś?

Nie mam akumlatora , ta lampa move 400 jest super, jednak aku-kosztuje koło 3 tyś.
Dlatego nie wiem co wybrać. - bo jesli wybiorę Quantuuma to bez aku, i długo go nie kupię

Potrzebował bym czegoś takiego jak;
http://www.cyfrowe.pl/wyp...nie-bowens.html
Czyli w domu się na da i na zewnątrz też
Tylko jest jeden problem bo , nie mam zamiaru podpinać tutaj parasolki, tylko Octe, a jak patrzę na tą lampę to raczej marnie to widzę.
Po drugie szukałem w internecie chociaż jednego filmy gdzie ktoś podpiał cos innego niz parasolkę i nie ma!.
Dlatego szukam i dobrze że tu jesteście bo samemu to trudno ;

to poniżej, też jest fajne tylko też nie ma oopiń za wiele jak się sprawdza?
Lampa plenerowa Nice Foto nFlash N480A
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

dexdorma310878 napisał/a:
to poniżej, też jest fajne tylko też nie ma oopiń za wiele jak się sprawdza?

Lampa plenerowa Nice Foto nFlash N480A
Już do mnie dotarła, jednak za wcześnie na opinie. Czekam jeszcze na statyw i obciążenie i potem na jakąś sesję :)

Cytat:
Nie mam akumlatora , ta lampa move 400 jest super, jednak aku-kosztuje koło 3 tyś.
A może cofniesz się do opcji pierwszej?
"Lampa studyjna Quantuum Quadralite DP-600 cena około 1000zł do tego widze w sprzedaży akumulator za około 400 zł"
Cały czas uważam, że 600Ws to trochę dużo. Z drugiej strony, jeśli założysz wymagający modyfikator, to może się okazać, że będzie OK.
Na Allegro jest DP-300 z akumulatorem. Te akumulatory chyba nie będą już produkowane, więc z decyzją lepiej nie zwlekać zbyt długo.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

DO tej dp-600 jestem mniej przekonany, bo może faktycznie mocno błyskać w domu.
_ kolejny jej minus, ale to już pisałeś, Wyzwalanie

W Quantuum move400 mam fajne w miarę nie drogie wyzwalanie ze sterowaniem, a w tej dp-600 tego nie widzę(znaczy są ale to juz przypisane do Nikona.Canona)czasy którtsze niż 1/180s , mnie nie interesują bo Pentaxa mam
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

dexdorma310878, Pobłyskałem odrobinę w domu moją nową lampą o sile 480 WS. Światłomierz z kolei powiedział mi jak to w końcu jest z tym światłem. Pokażę zdjęcie, które zrobiłem do nowego dowodu osobistego, bo stary stracił już ważność, a więc zdjęcie bez napinania się na jakiś artyzm.



Ustawienia:
Czas 1/180s (czyli czas synchronizacji)
Przysłona f/10 (dość dużo)
Moc lampy 1/4 (czyli lampa świeciła mniej więcej z 2/3 swojej mocy))
Lampa oddalona o 2 metry (daleko), przysłonięta parasolką transparentną, która zabrała lampie 1 EV

Podsumowanie: Jak widać lampa o mocy 480Ws w mieszkaniu ma moc, którą da się ujarzmić. Podejrzewam, że gdybym założył jakiś głębszy softbox z dwoma dyfuzorami, moc lampy byłaby odpowiednia do domowego studia. Myślę że 600Ws byłoby za dużo. Piszę, bo ciągle się zastanawiałem, czy przypadkiem nie pomyliłem się odradzając 600Ws.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Tutejszyn, jeśli przy f/10 masz 1/4, to co będzie, jak zechcesz zrobić coś na f/2,8? Nawet jeśli lampie wystarczy regulacji, to powtarzalność błysku będzie zdaje się dość słaba. Do wnętrz jako pierwsza/jedyna lampa wydaje mi się dużo. Może niekoniecznie za dużo, ale na pewno dużo. Ja mam 2x300 i na razie nie odczuwam potrzeby użycia silniejszej lampy.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Lampę kupiłem głównie do pleneru, więc moc jest OK. Do pleneru wystarczy też tylko jedna.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
dexdorma310878, Pobłyskałem odrobinę w domu moją nową lampą o sile 480 WS. Światłomierz z kolei powiedział mi jak to w końcu jest z tym światłem. Pokażę zdjęcie, które zrobiłem do nowego dowodu osobistego, bo stary stracił już ważność, a więc zdjęcie bez napinania się na jakiś artyzm.

Obrazek

Ustawienia:
Czas 1/180s (czyli czas synchronizacji)
Przysłona f/10 (dość dużo)
Moc lampy 1/4 (czyli lampa świeciła mniej więcej z 2/3 swojej mocy))
Lampa oddalona o 2 metry (daleko), przysłonięta parasolką transparentną, która zabrała lampie 1 EV

Podsumowanie: Jak widać lampa o mocy 480Ws w mieszkaniu ma moc, którą da się ujarzmić. Podejrzewam, że gdybym założył jakiś głębszy softbox z dwoma dyfuzorami, moc lampy byłaby odpowiednia do domowego studia. Myślę że 600Ws byłoby za dużo. Piszę, bo ciągle się zastanawiałem, czy przypadkiem nie pomyliłem się odradzając 600Ws.



Bardzo ci dziękuje, a tą lampę gdzie kupiłeś bo nigdzie jej nie widzę, mocowanie BOWENS, ma solidne czy to taka zabawka.

Ten Światłomierz działa fajnie ?, też kiedyś chciałem sobie kupić jednak dużó kasy kosztuje, czy nie ma Tańszych i równie dobrych(też do błysku)

I kolega tez ma racje , robiłeś przy F10, o matko a co będzie jeśli będziesz chciał użyć dużej dziury, to 600 Ws będzie dużo i to bardzo

[ Dodano: Pią 07 Kwi, 2017 10:34 ]
Twoja lampa ma tez możliwość podłączenia do gniazda, czy tylko działa na baterii.?
i czy moc lampy modelującej 35W to nie za mało w plenerze?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

dexdorma310878 napisał/a:
a tą lampę gdzie kupiłeś bo nigdzie jej nie widzę, mocowanie BOWENS, ma solidne czy to taka zabawka.
kupiłem tutaj, ale chyba kupiłem ostatni egzemplarz w Polsce :) Na serwisach zagranicznych jest dostępna wersja odświeżona, z kilkoma ficzerami, których nie mam w swojej lampie.

dexdorma310878 napisał/a:
Ten Światłomierz działa fajnie ? (...) czy nie ma Tańszych i równie dobrych(też do błysku)

Jestem zachwycony tym światłomierzem. Jak mówi komor, nie jest to rzecz niezbędna, wystarczy podgląd na ekraniku, wyczucie, doświadczenie i histogram, jednak ja miałem zawsze tendencję do niedoświetlania i potem walczyłem w PS, aby uratować sesję. W plenerze miałem inny problem. Albo błyskałem za mocno i wtedy model wyglądał, jakby był sfotografowany na tle fototapety, albo za słabo, albo wręcz nie byłem pewny, czy światło w ogóle dotarło do modela i czy nie błyskam tak tylko, aby coś błysnęło. Trudno to dobrze ocenić, patrząc jedynie na ekranik aparatu. Światłomierz, który kupiłem, oprócz wskazania poprawnej wartości do ustawienia siły lampy, ma jeszcze jeden genialny wskaźnik, mianowicie podaje, jaki jest udział procentowy światła błyskowego do ogólnej ilości światła w scenie.
Warto zobaczyć ten filmik..

dexdorma310878 napisał/a:
Twoja lampa ma tez możliwość podłączenia do gniazda, czy tylko działa na baterii.?

i czy moc lampy modelującej 35W to nie za mało w plenerze?
Nie. Nie ma możliwości podpięcia do gniazda 230V. Jak padną baterie, to lampa nadaje się do kosza.. Mam nadzieję, że będą dostępne kiedyś w przyszłości same baterie. Można tez dokupić adapter sieciowy, ale na razie nie myślę o tym..

Lampa modelująca jest za słaba nawet w domu, albo ja jestem taki ślepy, że mi ta lampka nic nie daje :)
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

a masz szklaną osłonę palnika, bo czytałem w instrukcji tej Quadralite,że z tym się zdjęcia robi , dobrze piszę ?

Mam Tez pytanie do Ciebie, kolego jakim aparatem robisz.
Skoro Lampa 480ws w pomieszczeniu daje ok i nie trzeba się martwić o moc. To na zewnątrz przynajmniej u mnie (Pentax) przy czasie 1/180 i przysłonie np. f10, może zabraknąć światła by doświetlić plan, a o czasach krótszych mogę przy Pentaxie zapomnieć
No i faktycznie pytanie o tą osłonę szklaną palnika, czy ona powinna być założona? A może lepiej by była?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Szklana osłona ma być założona zawsze. Co do energii błysku, to skoro przy f/10 Tutejszyn używał z dwóch metrów 1/4, to znaczy że masz jeszcze 4 razy więcej światła do dyspozycji. To dość sporo, chyba że chcesz oświetlić tym dużą grupę ludzi.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

dexdorma310878 napisał/a:
Ten Światłomierz działa fajnie ? (...) czy nie ma Tańszych i równie dobrych(też do błysku)

Jestem zachwycony tym światłomierzem. Jak mówi komor, nie jest to rzecz niezbędna, wystarczy podgląd na ekraniku, wyczucie, doświadczenie i histogram, jednak ja miałem zawsze tendencję do niedoświetlania i potem walczyłem w PS, aby uratować sesję. W plenerze miałem inny problem. Albo błyskałem za mocno i wtedy model wyglądał, jakby był sfotografowany na tle fototapety, albo za słabo, albo wręcz nie byłem pewny, czy światło w ogóle dotarło do modela i czy nie błyskam tak tylko, aby coś błysnęło. Trudno to dobrze ocenić, patrząc jedynie na ekranik aparatu. Światłomierz, który kupiłem, oprócz wskazania poprawnej wartości do ustawienia siły lampy, ma jeszcze jeden genialny wskaźnik, mianowicie podaje, jaki jest udział procentowy światła błyskowego do ogólnej ilości światła w scenie.


Kolego dzięki za filmik, Faktycznie dobry sprzęt


I teraz mam myślenie,
Chyba sprzedam swój Obiektyw Pentax 100 mm f/2.8 D-FA WR Macro
Najlepsze jest to że jest jak nowy kupiony może 10 razy użyty, i pewnie pójdzie za około 1900 zł


Pytanie mam bo światłomierz według tego filmy przelicza według zadanych parametrów i, koleś na tym filmie mówi że wyszedł mu parametr f11,9 a według aparatu jest to przesłona f16, gdzie jest jakis przelicznik jak to sprawdzić?
Czy na tej podstawie wybrałeś Światłomierz, czy ktoś ci doradził bo tego jest dużo i mnóstwo odmian

Ten Światłomierz jest do Światła błyskowego , czy ogólnie zmierzy pomiar jaki powinien być zadany na Aparacie
Czyli podam ISO,F a on wskże mi czas odpowiedni?

A tak na Marginesie, to fajnie że koledzy pomagacie
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

dexdorma310878 napisał/a:
Chyba sprzedam swój Obiektyw Pentax 100 mm f/2.8 D-FA WR Macro
Jeśli po to, by kupić światłomierz, to poczekałbym jednak jakiś czas, aż ostygnie krew, aby nie była to decyzja pochopna i nieprzemyślana.

dexdorma310878 napisał/a:
Pytanie mam bo światłomierz według tego filmy przelicza według zadanych parametrów i, koleś na tym filmie mówi że wyszedł mu parametr f11,9 a według aparatu jest to przesłona f16, gdzie jest jakis przelicznik jak to sprawdzić?
Niepotrzebny jest żaden przelicznik. Pokażę, jak to wygląda na wyświetlaczu...

W tym momencie światłomierz w pomarańczowym polu (1) pokazuje oczekiwaną wartość przysłony: jedenaście i osiem dziesiątych. Wartość jedenaście wyrażona jest liczbą, a osiem dziesiątych zaznaczone jest na tej małej skali poniżej jedenastki. Jednak niczego nie trzeba przeliczać, bo masz powtórzone wskazania dla przysłony, na skali (2), u szczytu wyświetlacza. Ta skala odzwierciedla już wartości z pierścienia przysłon i nie powinno być już żadnej wątpliwości. Górna skala pokazuje prawie szesnaście (czyli właśnie 11,8) :)



dexdorma310878 napisał/a:
Ten Światłomierz jest do Światła błyskowego , czy ogólnie zmierzy pomiar jaki powinien być zadany na Aparacie

Czyli podam ISO,F a on wskże mi czas odpowiedni?
Tak :) Można zmierzyć różne warianty oświetlenia, można mierzyć czas i przysłonę, dla światła zastanego, odbitego (jak w aparacie), czy padającego na obiekt. Jednak taki światłomierz kupuje się głównie po to, aby zmierzyć wartość przysłony dla światła błyskowego i jego procentowy udział w całości oświetlenia. Tutaj nie mierzy się czasu migawki, bo ta wartość jest równa czasowi synchronizacji. Za to można zmierzyć czas trwania błysku... sprytne :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Jeśli po to, by kupić światłomierz, to poczekałbym jednak jakiś czas, aż ostygnie krew, aby nie była to decyzja pochopna i nieprzemyślana

No ja myślę. Jak można sprzedać obiektyw makro, żeby kupić światłomierz. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14