Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vanguard Endeavor ED IV 10x42
Autor Wiadomość
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Z wszystkich lornetek jakie mialem u siebie to Nikon SE 10x42 wygrywa pod wzgledem ostrosci.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

hanasaan napisał/a:
Lornetki zawodowo już raczej używał nie będę, te czasy chyba minęły... więc zostaje "rekreacja". Mimo to każdy woli patrzeć przez sprzęt który nie sypie się po paru latach...

To może Vortex - wszak dają dożywotnią gwarancję - i chyba nie słyszałem żeby się mocno sypały - tylko, że to konstrukcja sprzed 10 lat... (przynajmniej zwykły bez HD). Może ktoś coś jeszcze dorzuci...?


Dorzucę w takim razie swoje przysłowiowe trzy grosze. Vortex Viper HD 10x42 to moim zdaniem lornetka lepsza co najmniej o klasę od Vanguard Endeavor ED II 10x42 pod względem ostrości obrazu, kontrastu i nasycenia barw.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Volver napisał/a:
Ha.....wraca dyskusja o tzw. OSTROŚCI w lornetkach. Jak widać, problem jest i nabiera cech obiektywnych. Marlut, czytałeś?
Czytałem, należę do tych, co nie tylko piszą ;)
Byłem zainteresowany Vanguardem ED II 10x42. Na ranking nie patrzę bo lubię tylko dobre komedie, ale czytam kolejne testowane parametry i lornetka wypada naprawdę nieźle, poza transmisją oczywiście. Mam tylko wątpliwości co do jednego parametru, ale na razie nic nie mówię. Na festiwalu optycznym lornetka szału jednak nie zrobiła- pytałem kilka osób (mnie tam nie było) i nikt się nie zachwycał...
 
 
skatman
Nowy


Posty: 24
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Witam. Miałem Vaguarda ED 10X42 w pierwszym wydaniu. Po obserwacji ulicy przed sklepem wydawało mi się że wszystko jest w porządku ,ale po powrocie do domu i dokładniejszym przetestowaniu załamka.Przy świecącym na obiektywy bocznym słońcu w polu widzenia zaczynają pojawiać się dziwne zamglenia, to samo w nocy przy świecących latarniach. Co do ostrości to jest dobra, z tym ciężka do osiągnięcia z powodu bardzo małej głębi ostrości i problemów z synchronizacją okularów. Przy obserwacji ptaków to jest problem. Szybko pozbyłem się lornetki. Nawiasem mówiąc nie wiem skąd dzisiejsza cena lornetki ja kupiłem dwa lata temu nową za 470 zł a teraz kosztuje ponad 2 tys.
 
 
Jurek599 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

2 tysiące to kosztuje ED II w polskich sklepach. Na e-Bay z UK 10x42 ED kosztuje 908 zł., ED II 1366 zł a ED IV 2031. Oczywiście plus 65-110 zł za transport.
Patrząc na te ceny też się zastanawiam czy wziąć ED II czy zaryzykować czwórkę, licząc na dużo lepsze wyniki testów ED IV.
Monarch 7 jest za 1870 a V. Viper za 1912 (+140zł za transport).

Wszystkie te ceny to za sprzęt nowy.
Nie promuje tego portalu, tylko dzielę się wynikiem moich poszukiwań.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2017   

Jurek599 kup IV i zrob review bylo by fajnie heh :mrgreen:
Ja mam II i mimo niezbyt dobrej opini jesli chodzi o ostrosc tej lornetki(nie jest az tak strasznie) to pozostale cechy tej lornetki mozna chwalic,pole jest fajne(obraz blisko oczu) Kolory tez wporzadku,powiekszenie jast ok,sprawia wrazenie ze np-maly przedmiot jest przez ta lornetke wiekszy,wyglad mi osobiscie sie podoba,moim zdaniem z ta ostrascia jest tak jak z za jasnymi obiektywami foto(jakby za jasna i obraz minimalnie miekki z tad ta nieostrosc niby ,takie moje wrazenie)ma szybkie pokretlo ostrosci,
 
 
Jurek599 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Tutaj pełny opis ED IV z Irlandii. ED IV

Piszą w samych superlatywach. Brak powłok dielektrycznych. Autor dywaguje że efekt położenia powłok dielektrycznych na tych nowych pryzmatach w ED IV poznamy zapewne w kolejnej wersji "ED V" :lol:
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Jurek599 napisał/a:
Tutaj pełny opis ED IV z Irlandii. ED IV

Piszą w samych superlatywach. Brak powłok dielektrycznych. Autor dywaguje że efekt położenia powłok dielektrycznych na tych nowych pryzmatach w ED IV poznamy zapewne w kolejnej wersji "ED V" :lol:

Tez czytalem ten Irlandzki opis tego vanguarda IV,
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Jak dla mnie to dzieło na zamówienie, a nie recenzja! Nic konkretnego, ot taki mix paplaniny z materiałów producenta z opiniami na takim poziomie subiektywizmu i ogólności, że nic nie można zarzucić autorowi, a zarazem buduje pozytywny/ entuzjastyczny obraz sprzetu, a tu cudów nie ma, szanowni Państwo. Ecotone sprzedaje Kamakure 8,5 x 45 MGK z pryzmatami tego typu, można porównać. Vanguard to jakis dziwny produkt, kontestowany przez naszych forukowiczów, a jakoś promowany przez recenzentów, jak widać...
 
 
Jurek599 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Lepiej przeczytać nawet taki tekst niż grzebać po internecie i wydobywać skrawki niepełnej informacji. Strona producenta słabiutka. Przytoczyłem ten link aby innym było łatwiej cokolwiek przeczytać. Na pełną wiwisekcję "czwórki" w Optyczne.pl trzeba będzie poczekać.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

I tak, w praktyce, jeśli kupujesz dla siebie - test własnooczny jest zawsze decydujący! Mamy to szczęście jako konsumenci, że możemy zamówić i dobrać sobie idealny sprzęt do naszych oczu. Osobiście dalej upieram się, że irlandzki "recenzent" nic nie opisał i ocenił konkretnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14